Pixarová teorie: Kdo je Rileyina příšerka?

Thumbnail play icon
55 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:5 488

SuperCarlinBrothers, jak už název napovídá, je youtuberské duo dvou bratrů, kteří na svém kanálu řeší různé teorie ze světa filmu. Nejvíce však řeší teorie z filmů Disney a Pixaru. V dnešním videu se "J" zamyslí, jestli má hlavní hrdinka filmu V hlavě svou příšerku a kdo by to mohl být.

Přepis titulků

Čau, brácho. Nedávno jsme dokázali, že Andy z Příběhu hraček měl svou příšerku. A od té doby se mě hodně lidí ptalo na identitu příšerky nejnovějšího dítěte Pixaru... Riley z filmu V hlavě. Pokud jste koukali na mé minulé video, mohli jste si všimnout, že jsem natočil další rozhovor s Petem Docterem. Který režíroval jak Příšerky s.r.o. tak i V hlavě. Takže je to nejvhodnější osoba na otázku ohledně Rileyiny příšerky.

Tady je závěr toho videa. Režíroval jste Příšerky s.r.o. i V hlavě. Má Riley příšerku? Tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Asi měla, když byla malá. Z téhle odpovědi si můžete odvodit, že nad otázkou: "Kdo je Rileyina příšerka?" moc nepřemýšleli. Přesto Pete řekl, že asi nějakou měla.

Proto bude toto video trochu spekulativnější a nejspíš se nedozvíme žádnou jistou odpověď. Ale to, že nad tím nepřemýšlel Pete, neznamená, že jsem nad tím nepřemýšlel já. Otázka tedy zní: "Kdo je Rileyina příšerka?" Už víme, že na konci Příšerek s.r.o. přešli ze strašení dětí na jejich rozesmívání. To se stalo v roce 2001. Alespoň na lidské straně dveří. Riley je v roce 2015 jedenáct let, takže se narodila v roce 2004.

Takže ať už procházel jejími dveřmi kdokoliv, snažil se ji rozesmát a ne vystrašit. Zajímavé je, že když jsme měli možnost nahlédnout do Rileyina podvědomí, zjistili jsme, že se bojí klaunů. Což znamená, že z toho, co lidi normálně baví, klaun, má ona strach. A to, čeho se lidé normálně bojí, ji pro změnu baví. A mě zajímá, jak se věci, které ji baví, projevují. Když se podívate na Bing Bonga, kdy Riley byly tři roky, zjistíte, že ji zajímaly hlavně zvířata.

Podle toho se domnívám, že už v té době uměla rozeznat spoustu zvířat. Ale ať už jejími dveřmi chodil kdokoliv, nebyl to tvor, kterého by poznala. Protože příšerky nejsou zvířata, ale většinou vypadají jako kombinace několika zvířat. Například Sulley vypadá jako kombinace medvěda, kočky... Čiči! ...a berana.

A o jaké postavě z V hlavě můžeme říct, že je kombinací několika zvířat? Kdo je príma kamarád? Bing Bong! Bing Bong! Ale ještě nejásejte, já si nemyslím, že by Bing Bong byl její příšerka. Spíš si myslím, že byl částečně inspirován její příšerkou. Asi si říkáte: "Bing Bong řekl všechny zvířata, ze kterých je poskládaný." "Slon, kočka, cukrová vata a delfín. O příšerkách nic neříkal." To je pravda, ale když si tu scénu pustíte ještě jednou, všimnete si, že mluvil o všech částech jeho těla kromě jeho nohou.

Vlastně i facebooková stránka Disney zveřejnila tento obrázek Bing Bonga, který odkazuje na všechny Bing Bongovy části těla kromě jeho nohou. Myslím, že právě její příšerka byla inspirací pro jeho nohy. Ale jelikož neznala jméno toho zvířete, ona ani Bing Bong nemohli říct původ těch nohou. Takže jaká příšerka mohla být předlohou pro huňaté nohy s oranžovými a žlutými pruhy? Přesně tak, není to nikdo jiný než Pan 2319 osobně. George Sanderson. Jen se na něj podívejte, celé jeho tělo mi trochu připomíná Bing Bonga.

Je velký a huňatý. Má krátký pruhovaný ocas. A taky mu něco trčí z obličeje. Sice má roh a Bing Bong má chobot, ale stejně. Takže se vás zeptám: "Myslíte si, že George Sanderson je Rileyina příšerka?" Sice to není jistá odpověď, ale myslím si, že je to nejpravděpodobnější kandidát. A rád bych viděl vaše názory dole v komentářích. Také musím nesmírně poděkovat stránce moviepilot.com, která umožnila mou cestu ze San Francisca, abych udělal rozhovor s Petem Docterem a umožnili tak, že mám pro vás tolik materiálu. Dám vám odkaz na můj profil na moviepilot.com, rozhodně vám to doporučuji navštívit, je to skvělá stránka.

A lehce se ztratíte ve věcech o filmech a televizi, které zveřejňují. Ode mě je to všechno a uvidíme se v dalším životě, brácho. Tyhle ponožky jsou úžasné!

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vážně někdo hledá skryté vazby ve filmech pro děti? o_O

170

Odpovědět

Mně to taky přišlo praštěné, ale ty jejich teorie překvapivě dávají smysl. :D

140

Odpovědět

Kupodivu velice rád do filmů dává tyto věci. A nejen takové nevinné věci. V Amerických filmech najdeš otázky o budoucnosti apod.. I když to může zdá trochu přitažené za vlasy. :)

Kupříkladu v mnoha filmech z Hollywoodu (zhruba 40 až 50 filmů) byly věci které vyloženě předpovídali 11. Září. Teď odstraníme nějaké "konspirační teorie". Když se na ty filmy podíváš tak zjistíš že to je prostě a vyloženě fakt. Před asi rokem jsem koukal na film ve kterém šla hlavní postava po ulici a sloupy kolem kterých šla nesly čísla (po sobě) 9 - 1 - 1. To nedává v realitě smysl protože na nádraží máš čísla 9-8-7...

Či další příklad. Narození hlavního hrdiny z Matrixu bylo 11. Září 2001. V jiném filmu zase vážili nějaký objekt na váze a ten mě 9,11 liber. V simpsnech v dílu kdy Simpsonovi jedou do New Yorku na časopise měli dvojčata a před nimi že cesta autobusem stojí jen 9 USD. Tedy 9II.

Hollywood to dělá velice rád. Někteří co o tom mluvili říkali že si myslí že jim to dává sílu. No.. Pozorný člověk si všimne o co jde a ostatní...

30

Odpovědět

+HollywoodFor je totiz v tom ze 911 je volacka neco jak nase 112. Proste je to cislo co maji vsichni zazite pro pripad nehody, potreby volanipolicajtu atd.. proto je vsude. Ovsem takove cislo 47, to je jiny orisek!

00

Odpovědět

Nedodíváno.
Panáček mě neskutečně sere (pro přecitlivělé hnidopichy – irituje) – nemám rád (mimo jiné) když mi někdo do ksichtu neustále šermuje prstíčkem.

Mám rád filmy DreamWorks i Pixaru.

71