Pocta Chadwicku Bosemanovi

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:2 157

Oficiální kanál společnosti Marvel zveřejnil video k uctění památky nedávno zesnulého Chadwicka Bosemana, který v rámci MCU ztvárnil postavu oblíbeného Black Panthera.

Poznámka:
Yibambe – bojový pokřik, převzatý z afrického nářečí isiXhosa, českému překladu jsou nejbíže slova vydržet, neustupovat

Přepis titulků

Výkon Chadwicka Bosemana ve filmu 42 byl tím, co nás přimělo k zamyšlení. Jackieho Robinsona zahrál s ohromnou ctí a důstojností a věděli jsme, že to potřebujeme pro postavu wakandského prince T’Chally. Chadwick je úžasný herec, který nám perfektně zapadal do MCU. Sám Black Panther, dámy a pánové. Pan Chadwick Boseman. Chadwick v sobě má spoustu hloubky. Bylo úžasné podívat se mu z publika do očí a vidět, co se v nich děje. Musíme najít způsob, jak se o sebe vzájemně starat, jako bychom byli jeden jednotný kmen.

Spousta věcí o postavě platí i o Chadovi. Je velmi fundovaný, je to atlet, bojový umělec. Má zkušeností s rolemi, které v sobě mají velkou tíhu. A myslím si, že jako člověk má v sobě také velkou tíhu, kterou přenáší i do své role. Ani nezmiňuji, že má neskutečný herecký dar. Také má o čem vyprávět.

Nejsem králem všech lidí, jsem králem Wakandy. A mou odpovědností je zajistit bezpečí našeho lidu. Protože je tak moc připravený jako herec a protože jeho postava je na place tak trochu bezchybná, nutí to další herce ve společných scénách k vlastnímu zlepšení. Říkají si: On nebere nic za samozřejmé, vážně v tom nechává všechno, musíme s ním držet krok. Co do té postavy Chadwick vlastně nepřinesl?

Je vznešený a zakořeněný, přináší do postavy váženost. To vše utváří jeho T'Challu. Myslím si, že nosil korunu s důstojností. - Yibambe! - Yibambe! - Yibambe! - Yibambe! Poznal jsem ho asi v 17 letech, takže o něm vím vážně dlouho, ještě z New Yorku. Samozřejmě svou práci zvládl.

Myslím si, že odvedl úžasnou práci tím, že byl věrný postavě. - Wakanda navždy! - Wakanda navždy! S Chadwickem jsem se skvěle bavila. Byla v tom vřelost a kamarádství, samozřejmě s ohromným respektem k jeho předchozí práci. Sledovala jsem ho s pýchou, víte? Byl to pohled matky, ale i kamarádky a kolegyně, Angely. Nastal tvůj čas stát se králem.

Chadwick je tahoun, opravdový talent. Ve všech jeho filmech. Má v sobě jakousi vnitřní šlechetnost. Black Panther byl ochráncem Wakandy po celé generace. Je to velmi oduševnělý herec, velmi profesionální a soustředěný. Tím lidem v jeho okolí dává hrozně moc, je úžasný. Jeho přítomnost na place nutí ostatní dostat ze sebe o trochu více. Chadwick je vážně chytrý, zajímavý a dynamický chlapík a myslím si, že byl…

Ne přemožen, ale velmi překvapen a tak trochu zaskočen tím množstvím lásky. Přestalo to být jen o zvládnutí jeho role, stalo se to částí naší kultury, jako symbol. Tohle přivítání je jednou z nejúžasnějších věcí, jaké jsem zažil. Baví mě sledovat, jak moc to znamená pro lidi. V jistých dobách jsem se sám sebe ptal, co to znamená pro svět. Je to vůbec hodnotné v současné atmosféře? A musím říct, že opravdu ano.

Není to jen útěk od reality. Myslím, že když je to provedené správně, dává to lidem naději. Zjistil jsem, že to znamená moc. NAVŽDY BUDEŠ NAŠÍM KRÁLEM Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mínus jeden.

1013

Odpovědět

Ach nebe, tolko hejtu a rasizmu pod jednym videom

86

Odpovědět

😂

00

Odpovědět

Škoda, že si ho ľudia spájajú práve s MCU, aj toto video tomu vôbec nepomáha. Pozrite si jeho herecký koncert napr. v "Get On Up - Příběh Jamese Browna" a potom uvidíte, že ten človek mal fakt talent. Trpel rakovinou, chodil po operáciach, liečbach a aj tak sa počas toho venoval herectvu naplno, neoddychoval. Silná osobnosť.

152

Odpovědět

odporný nesympatický ksicht... som rád že už ho nikdy neuvidím...

650

Odpovědět

teda ty ses ale hnusnej z*******n.
dablova m***a tohle se jen tak nevidi :D

75

Odpovědět

+efrthnujikTy jsi očividně o mnoho lepší.

11

Odpovědět

Člověče, ty musíš mít vážné psychické problémy. Vůbec ti tvůj patetický zakomplexovaný život nezávidím, každopádně snažně tě prosím, zůstaň na těch internetech, dál se ventiluj na nich, třeba i tady (když už to není pro admina na IP BAN) a pro bezpečnost všech v tvém okolí nechoď mezi lidi. Nikdo není zvědaví na to, až takový pacient bouchne. Tohle je na vyhledání odborné pomoci, i když je mi jasné, že takové individua si to nikdy sami nemůžou být schopni připustit (pravděpodobně s odůvodněním, že je to jen nevinná sranda, provokace apod.), tak radši pobírej dávky do konce života, ale hlavně zůstaň z dosahu všech ostatních. Díky za všechny.

128

Odpovědět

+Kafka Tamurabutthurt

25

Odpovědět

+Kafka TamuraDaj si neurol :D

12

Odpovědět

Já toho chlapa viděl poprvé v té poslední válce s Thanosem, tak fakt nevím co mám dělat.

24

Odpovědět

Třeba se vysleč a běž běhat.

62

Odpovědět

+Kafka TamuraKdykoliv a kdekoliv kouknu na internet tak vidím tento ksicht, někdo se mi snaží vnutit depku, škoda, že je mi to u p****e. Na internetu jsou běžící čísla umírajících lidí, můžeš se jít dojímat tam.

37

Odpovědět

+7.elementStrašně mě zajímá tvá maličkost. Řekni mi o sobě víc!

72

Odpovědět

Nepříliš dobrej herec, kterej nehrál v dobrých filmech. PB je jedna z kvalitativně nejhorších marvelovek. Celé tohle je zase pěkně umělý jako když chcípl Paul Walker. Nedávno mi nějakej debílek psal, že to bylo jiný, protože Walkerova smrt ovlivnila celej svět. Když jsem se ho zeptal: "Jak, ty debílku?" tak mi předložil tři důvody z nichž dva byly vesměs stejný - že to ovlivnilo Fast ságu a třetí byl, že se o něm mluvilo i u nás ve zprávách na nově.
Přitom jeho smrt neovlivnila ani F&F, protože je to kýčem protkáná mrdkovina, která rozhodně nestojí na herectví či charakterech postav.

2036

Odpovědět

Ty musíš bejt pěkně zakomplexovanej dement :D tebe musí mít v okolí rádi

209