Vše, co potřebujete vědět o Avengers před Infinity War

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:17 415

Po 10 letech se uzavírá první velká éra filmů od Marvelu. Již za pár hodin nás čeká premiéra největší komiksové týmovky, proto vám přinášíme souhrn informací důležitých pro orientaci v ději, abyste si tento filmový zážitek mohli náležitě užít.

Přepis titulků

Všechno to začalo v roce 2008, kdy Nick Fury řekl Tonymu Starkovi o iniciativě Avengers. Deset let po premiéře Iron Mana čeká nejmocnější hrdiny světa jejich zatím nejtěžší soupeř: Thanos, Šílený Titán. Film Avengers: Infinity War v režii bratrů Russoových představí nejméně 76 postav, bude dosud nejdelším filmem od Marvelu a bude se točit okolo 6 tajemných kamenů. No 7, pokud počítáme Deadpoolův Kámen kontinuity. Což oni nebudou.

Je toho dost, co musí člověk sledovat. Takže jestli potřebujete rychlokurz k zatím největšímu superhrdinskému filmu, přinášíme vám vše, co potřebujete vědět před sledováním Avengers: Infinity War. Kdo je Thanos? Šílený Titán se poprvé objevil v potitulkové scéně v Avengers. Od té doby se ukázal hned několikrát, ještě jsme ale neměli šanci ho víc poznat. Co ale vlastně od nejmocnějších hrdinů na Zemi chce? A kdo je ten fialový chlapík na židli? Je fialový, má kouzelnou rukavici, nerad vstává.

V komiksech je Thanos zástupcem Věčných, rasy geneticky upravených superlidí, kteří osidlíli Titan, největší měsíc Saturnu. Thanos, neuvěřitelně inteligentní, mocný a deformovaný díky mutantnímu genu, je úplně posedlý smrtí, a sice jejím fyzickým ztělesněním v podobě Paní Smrti. Ve snaze získat její lásku zničí Thanos za pomocí Kamenů nekonečna půlku vesmíru. Nevíme, kolik věcí se z tohoto příběhu dostane do filmu, je ale jasné, že Thanos to myslí smrtelně vážně, a když jde o zkompletování kolekce kamenů, tak Šílený Titán může Avengerům ukázat, co je to porážka.

Mimozemští poskokové Když Thanos dorazí, bude s sebou mít spoustu posil. Nejenže má tenhle padouch obrovskou armádu mimozemšťanů, ale přiveze i vlastní partu superzáporáků: Black Order. V komiksech jde o Thanosovy vrchní generály, a přestože jich je obvykle pět, tak to vypadá, že ve filmu budou pouze čtyři. Kameny nekonečna Už víme, že Thanos chce Kameny nekonečna dostat do svých velkých fialových rukou, ale co jsou vlastně zač?

Díky Sběrateli víme něco málo o jejich historii. Pak se Velkým třeskem zrodil vesmír a zbytky těchto singularit byly zkuty v superhmotné ingoty. Jako výsledek bylo těchto 6 kamenů vybaveno ničivou silou. Pojďme si to rozebrat. Kámen prostoru je modrý drahokam uvnitř zářící krychle, který se poprvé objevíl ve filmu Captain America: První Avenger a dokáže otevřít portály napříč vesmírem.

A pokud Kámen prostoru dostojí své komiksové předloze, pak Thanos může získat schopnost všudypřítomnosti, tedy možnost být na více místech ve stejnou dobu. Pak tu máme Kámen mysli, který poháněl Lokiho žezlo v Avengers. Prestože tam vypadal modře, ve skutečnosti je Kámen mysli žlutý a dokáže hypnotizovat a manipulovat své oběti. Kámen síly je fialový orb, který se objevil ve Strážcích galaxie. Svému držiteli dává neuvěřitelnou sílu, která má potenciál pustošit celé planety. V komiksech rovněž pohání zbytek kamenů, což jim dává ještě větší sílu.

Zelený a uložený v magickém medailonu, Kámen času se objevil v Doctoru Strangeovi a svému držiteli dává schopnost přetáčet čas a vytvářet časové smyčky. Dormammu, přišel jsem smlouvat. Tohle nemůžeš dělat navždy. Vlastně můžu. Nejvíce matoucí je Kámen reality. Poprvé se objevil ve filmu Thor: Temný svět jako živá a zdánlivě tekutá rudá substance, a ač jsme ho ještě neviděli v plné síle, v komiksech lze jeho pomocí změnit povahu samotné reality.

Jeden kámen jsme dosud neviděli vůbec, a to oranžový drahokam známý jako Kámen duší. Ten v komiksech Thanosovi umožnil ovládat všechny živé duše, a dokonce oživovat ty mrtvé. Kde tedy jsou? Podle trailerů na Infinity War Thanos určitě získá Kámen prostoru a Kámen síly. Takže kde je zbytek kamenů? Kámen času zanechal Doctor Strange v magickém Kamar-Taji a Kámen reality by měl podle událostí z filmu Thor: Temný svět střežit Sběratel.

Ale kdo ví, zda ho po výbušných událostech ve Strážcích galaxie ještě má. Pak tu máme Kámen mysli, který byl snad všude. V Age of Ultron Kámen mysli skončil ve Visionově čele, díky čemuž Vision může létat, střílet laserové paprsky a procházet zdmi. Pokud jde o Kámen duší, nikdo netuší, kde je ukrytý. Existuje mnoho teorií o jeho lokaci. Možná ho má Heimdall, taky se může objevit až v Avengers 4 nebo ho Thanos má celou dobu u sebe.

Rozpolcení Avengers Na konci filmu Captain America: Občanská válka byli Avengers stále ještě rozdělení. Kapitán Amerika se vzdal štítu a hvězdné identity a dal se na útěk. Tony Stark na druhou stranu stále spolupracuje s Visionem a War Machinem a bratři Russoové slibují, že Infinity War se vypořádá s koncem filmu Captain America: Občanská válka. Pokud Avengers chtějí porazit největší mimozemskou hrozbu, jaká Zemi hrozila, budou muset své osobní spory nechat stranou.

Zášť strážců Star-Lord a jeho banda ztracených existencí se v Infinity War konečně setkají s Avengers a popravdě tahle bitva proti Thanosovi je pro Strážce mnohem osobnější než pro zbytek hrdinů. Thanos Nebulu a Gamoru adoptoval jako malé a poté je vycvičil v elitní vražedkyně. Nebula Thanose nenávidí a pomsta proti nevlastnímu otci je její hlavní prioritou. Budu nahánět otce jako psa a pomalu ho roztrhám. Kousek po kousku.

Drax Ničitel po Thanosovi také jde, protože mu vyvraždil rodinu. A s přihlédnutím k temné minulosti zahrnující Thanose není ani Gamora velkou fanynkou svého adoptivního otce. Když Thanos dobýval můj svět, zabil mi rodiče přímo před očima. Mučil mě a udělal ze mě zbraň. Soucitná Scarlet Dá se očekávat, že Vision z Infinity War nevyvázne živý vzhledem k tomu, že Thanos chce Kámen mysli, který je usazen přímo ve Visionově čele.

Psionické schopnosti Scarlet Witch rovněž pochází z tohoto kamene, což je možná důvod, proč spolu s Visionem tak skvěle vychází. Ve filmu Captain America: Občanská válka mezi nimi rozhodně bylo romantické napětí, které se v Infinity War může rozvinout v plnohodný románek. Elizabeth Olsen řekla Nerdistu, že její výkon v Infinity War je její nejemocionálnější zápletkou ve filmu o Avengers. Tenhle románek vychází z komiksů a bude zajímavé sledovat, jak se tahle zakázaná láska vyvine, když uvážíme, že v Občanské válce stáli na opačných stranách barikády.

O to bolestnější samozřejmě bude, pokud Black Order kámen z Visionova čela vyrve. První setkání Thor: Ragnarok ukázal Hulka a Thora na jiné výpravě než zbytek Avengers, navíc v jiné části vesmíru. A jak se film blížil ke konci, věci nabraly temný spád. Mieku, odkud jsi ty? Miek chcíp.

Já ho na tom mostě omylem zašláp. Ne, to není ono. Mezititulková scéna v Ragnaroku ukázala Asgarďany v sevření zlověstné válečné lodi. MCU producent Kevin Feige potvrdil, že jde o Sanctuary II, Thanosovu vlajkovou loď. Lze očekávat, že Thanos asgardskou loď zajme a ukradne Kámen prostoru, který Loki s největší pravděpodobností vzal z Odinova trůnního sálu. Domácí fronta Wakanda byla považována za zemi třetího světa, a to až do doby, kdy díky konkrétnímu zdroji získala špičkové technologie.

Nerozumím. Co má pocházet z Wakandy? Nejpevnější kov na Zemi. Ale proč bude Wakanda v tomto filmu hrát tak stěžejní roli? Připravte se na malé spoilery. Anthony Russo tvrdí, že Kámen mysli skončí v T'Challově domovině, takže dává smysl, že Thanos a jeho armáda budou s Avengers a Black Pantherovými bojovníky bojovat na Wakandských pláních.

Black Panther navíc ochraňuje nejlepšího přítele Stevea Rogerse, Buckyho Barnese, a to už od filmu Captain America: Občanská válka. Bucky až donedávna spal v hibernační komoře, ale v potitulkové scéně v Black Pantherovi byl tento nově vyzbrojený supervoják znovu na nohách. Takže až se Wakanďané postaví Thanosovi, Bucky tam s nimi bude také. Chybějící Avengers V Avengers: Infinity War bude opravdu přelidněno a někteří z hlavních hrdinů už se ztratili v marketingovém kolotoči.

Spider-Man i Doctor Strange se ve filmových trailerech objevili, ale kde přesně se nachází Hawkeye a Ant-Man? Clint Barton a Scott Lang jsou v MCU poměrně velkými hráči, ale ani jeden z nich se neobjevil v trailerech či na oficiálních plakátech. Dezertovali snad tihle dva, nebo také pomůžou v boji proti Šílenému Titánovi? Podle bratrů Russoových je Hawkeye stále nablízku, ale žije jiný život než jeho superhrdinští kámoši.

Jak vysvětlili: "Hawkeye bude v tomto filmu na své vlastní výpravě. Jeho unikátní reakce na situaci týkající se Občanské války ho v tomto filmu staví do speciální pozice." Co se týče Ant-Mana, Slashfilm uvádí, že se ve filmu objeví. Paul Rudd je uveden na seznamu herců. Nejmenší z Avengerů se tedy možná někde v trailerech skrývá a my ho jen nevidíme. Třeba v cizím obleku. Kdo to mluví?

Tvoje svědomí. Moc spolu nemluvíme. Díky za zhlédnutí. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zadny hawkeye ani antman ve filmu nebyli

30

Odpovědět

včera jsem ten film viděl a mám z toho lehce, těžce smíšené pocity... aneb čím víc se na film těším, tím víc pak odcházím zklamanej... no jsem zvědavej na pokračování... (tady jsem rád, že je to fakt rozdělený na dva filmy přestože hromada lidí říkala, že to budou dva samostatný filmy...)

00

Odpovědět

Takže nebude Part 2, jako se před pár lety říkalo, ale prostě bude další film, akorát lehce navazující?

10

Odpovědět

+ass.ass.inpodle mne bude silně navazující, vzhledem ke konci filmu. uvidíme co bude ve druhém dílu, ale tohle nahustit třeba do 3h filmu, to by byli všichni nasraní. navíc je mi jasné že pokud na tom vydělá studio tak budou rádi, ale tohle je opravdu komplexní dlouhý příběh, takže v tomto případě zatím ty dva díly chápu.

děj je fakt super, 2h utekly jako voda.

40

Odpovědět

+michalliUž jsem viděl a chápu, že to rozdělí.

00

Odpovědět

To docela chápu, ja už si raději říkám že to bude hrozná pí****** a abych pak byl spíš mile překvapenej a nebo nebyl zklamanej z přílišného očekávání.

00

Odpovědět

nejsem si jistej tim zacatkem, kdy mluvi o tom, jak to odstartoval Fury v Iron Manovi. v Hulkovi na konci totiz prijde Tony Stark do baru za generalem a rika, ze dava dohromady partu lidi a hulk se mu do ni hodi. A to bylo par let pred Iron Manem.

22

Odpovědět

Iron Man šel do kin o pár měsíců dřív než Incredible Hulk, proto bych řekla, že ta potitulková scéna se z chronologického hlediska odehrála skutečně až potom, co Fury oslovil Starka :-)

20

Odpovědět

Hawk-eye nebyl v žádném traileru, ale na některých plakátech se obejveuje.

10

Odpovědět

Bude to zase strašná chujovina. Tohle podporovat fakt nebudu.

518

Odpovědět

Batman umře !

201

Odpovědět

Berte prosím ohled na ty, kteří film ještě neviděli, a nepište sem spoilery. Díky :)

122

Odpovědět

Jediný spoiler, který napíši: Bylo to úžasné! :)

71

Odpovědět

+NO spoilerjediny spoiler, ktory napisem: Bola to CGI blbost, taka ista ako 100 tych istych chujovin co bol predtym a co bude potom, kinematograficky odpad, ale jednoduchsi ludia si pridu urcite na svoje

114

Odpovědět

+v m vargaV M Varga: Jooo? trošku to rozepiš? v čem to byla blbost? A proč urážíš všechny lidi kterým se to líbilo? Podle hodnocení na CSFD to blbost připadá jen evidentně tobě páč jsi to asi nepochopil.

MIluju lidi co tvrdí že je to blbost a přitom třeba neviděli některý z jiných filmů takže jsou prostě mimo :-D

21

Odpovědět

+PJ1988ja som ti napisal fakty, a svoj nazor, hodnotenie CSFD po nejakom tyzdni vysielania, ktory videli max. fanuskovia, myslis vazne? tak potom som sa trafil, stymi jednoduchsimi ludmi

06