Poslední dny Zacha Sobiecha

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:852
Počet zobrazení:9 983
Zach Sobiech je 17letý mladík, kterému byla diagnostikována rakovina kostí a zbývá mu už jen pár týdnů nebo měsíců života. Zach je ale vášnivý muzikant a v prosinci vydal tuto píseň s názvem Oblaka, která slouží jako takové rozloučení se životem. Rainn Wilson následně využil popularitu svého YouTube kanálu SoulPancake k tomu, aby veřejnost na Zachův talent a životní příběh upozornil. Přizval pár svých známých a společně připravili pro Zacha toto video, aby mu udělali radost a informovali ostatní o hrozbě rakoviny.

AKTUALIZACE: Zach bohužel 20. května 2013 těžké nemoci podlehl a zemřel. Na stránkách jeho nadace se píše: "Zach neměl nikdy v oblibě dopisy na rozloučenou. Proto se raději vyjádřil písní."


Zachovu píseň si můžete stáhnout na iTunes a podpořit tím jeho nadační fond. Pro další informace navštivte stránku: http://www.childrenscancer.org/zach/

Přepis titulků

ZACHU SOBIECHOVI JE 17 LET Zach má osteosarkom a Zach má osteosarkom a ZBÝVÁ MŮ PÁR TÝDNŮ ŽIVOTA NA ROZLOUČENOU SLOŽIL ZACH PÍSEŇ S NÁZVEM OBLAKA JEHO VIDEO SI PUSTILY MILONY LIDÍ POPROSILI JSME NAŠE PŘÁTELE O REAKCI ...A ONI SOUHLASILI. Zachu, ta písnička je překrásná.

Tohle je pro tebe. Padal jsem pořád níž, níž a níž, až jsem byl na dně jámy osamění a nikdo se tam o mě už nemohl dál starat. Musel jsem přijít na to, jak vyšplhat nahoru a vydrápat se ven, ale nahoře jsem spatřil tebe s lanem v ruce. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho.

Nebude to trvat dlouho. Až se vrátíme zpět na zem, už nikdy nedostanu další šanci. Ač jsem připraven žít, bude mi ta možnost vyrvána z rukou. Možná že si spolu jednou zase uděláme výlet. Poletíme vzhůru, vzhůru, vzhůru a všechno bude zase fajn. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho.

Nebude to trvat dlouho. Kéž bych tak... měl trochu víc času. Kéž bych tak... měl trochu víc času, který bych mohl strávit s tebou. Mohli bychom letět vzhůru, vzhůru, vzhůru, vydat se spolu na výlet. Drželi bychom se za ruce a všechno by bylo tak, jak má být.

Třeba se někdy zase potkáme. Budeme se vznášet v oblacích a konec nikdy nepřijde. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho. Nebude to trvat dlouho. Díky, Zachu, složil jsi fakt skvělou písničku. Bylo mi ctí si ji s tebou zazpívat.

Díky. Můžete přispět na Nadaci Zacha Sobiecha proti osteosarkomu a podpořit tím revoluční výzkum. jděte na: www.childrenscancer.org/zach

Komentáře (79)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle byla ta nejhorší ubulená limonáda jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i moj zadnici, neboť chudinka moje malá, dřepěla u tak děsného puberťáckeho škváru...

17

Odpovědět

Tomu klukovi bylo 17 a věděl, že umírá na rakovinu. Zajímalo by mě, jak by ses s tím vypořádal ty. Takhle určitě ne.

70

Odpovědět

+si pičus ehmeheroin kamarát.. starý dobrý heroin :)

00

Odpovědět

Proč se tak kritizuješ? Nebuď na sebe tak přísný.

00

Odpovědět

+OtrokPane otroku, narvěte si do p****e tarbíka a držte hubu...

00

Odpovědět

jenom nechápu že ty všechny ''hvězdy'' nemaj lepší kamery v této době? boze i muj notas za 10 nahrava lepší videa pres kamerku, nez to co tady ukazovali ...CIM TO NAHRAVAJ??

215

Odpovědět

Tak podle mě většina těchto "hvězd" jak ty říkáš, nepoužívá webkameru nějak pravidelně. Takže bych se nedivil, kdyby to byly vestavěný webky z notebooku :)

Ale myslím že v tom celkově tu nešlo o to, jakou mají webku, ale o úplně něco jinýho ;)

80

Odpovědět

R.I.P

281

Odpovědět

trochu smutny ale byl jen kapka v mori jako jsme my ostatni..je to jen dalsi mrtvej clovek..nic vic..nic min

3235

Odpovědět

co se tyka nemoci, ano.. jen kapka v mori, ale co se tyka toho, co s tim udelal...

402

Odpovědět

Ty jsi myslitel.

00

Odpovědět


Odpovědět

Respekt . .. uzasna pisnicka a Zach pusobi hrozne sympaticky. RIP

201

Odpovědět

Díky za vše Zachu, užij si nebesa.

193

Odpovědět

resquiat in pacem Zach

193

Odpovědět

Luxusní... CARPE DIEM.

192

Odpovědět

Zach dnes ráno bohužel zemřel... :-(

189

Odpovědět

na webu http://www.childrenscancer.org/zach/ jsem se docetl, ze dnes zemrel :-( , je to hrozny, ale zivot uz je asi takovej ...

180

Odpovědět

Díky tomu jsem si připomněla jednu z myšlenek, které jsem se chtěla vždy držet. "Užívej každého dne, jako by to měl být tvůj poslední - protože jenom tehdy zažiješ ty věci o kterých sníš." Jsem ráda, že jsem si to díky tomu videu opět připomněla a obdivuji Zacha, že se s tím dokázal vyrovnat. Ta písnička je nádherná a vehnala mi slzy do očí.

192

Odpovědět

Kdyby jsi žila každý den jako by byl tvůj poslední, tak tvůj poslední den by byl jako každý jiný. Super video...

202

Odpovědět

+susarroNo a proč ne? Pokud každý den prožiješ šťastně, tak bude i tvůj poslední šťastný. Krom toho nikdy nevíš kdy a jak zemřeš. Můžeš umřít třeba za padesát let ve spánku, nebo tě dneska může srazit autobus.

192

Odpovědět

Je to sice pekne porekadlo, ale vedet, ze jsem na svete posledni den, rozhodne nejdu do prace. Takze kazdy den zit tak, jak by byl posledni, proste nejde :)

250

Odpovědět

Mám dobrý pocit z toho že se najdou ještě takoví lidé kteří rádi a upřímně od srdce chtějí pomoct.

181

Odpovědět

must punch a wall to feel manly again...

190

Odpovědět

Lidičky, jak se prosím jmenuje ta ženská co je tam ještě než se pustí video dole uprostřed, nebo v 1:25.
Seznam jsem projel, ale nenašel. Dík

Jinak super, že to pro něj udělali...

181
Další