Thumbnail play icon

Pravda o kampani Kony 2012

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:640
Počet zobrazení:5 745
Každá mince má nepochybně dvě strany a to samé platí i o masivní mediální kampani organizace Invisible Children nazvané Kony 2012, na jejíž přeložené video se můžete podívat zde. Teď ale nahlédneme na věc z té druhé strany. Uživatel DanTheGreat se zběžně podíval na tuto neziskovou organizaci a zjistil několik zajímavostí. Dozvíte se tedy, kolik peněz skutečně dorazí k africkým dětem, jak je to s paradoxním podporováním stejně zvrácených armád nebo manipulací s fakty. Jaký je váš poměr sdílených videí ku skutečnému přispění? Jakým charitám přispíváte a na které bychom si měli dávat pozor? Pište do komentářů.

Komentáře (86)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobrá charitativní organizace musí mít průhledné učetnictví a to jak na papíře tak v reálu a zároveň jsou ochotní podstoupit finanční audit. Díky tomu má pak dárce důvěru v danou organizaci ale také možnost dohledat to jak je jeho dar využit. Jak už zde někdo napsal důvěřuj ale prověřuj, naštěstí jsou zde organizace a v nich lidé co prověřují. Největším problémem, ale asi je že charitativní organizace nikdo nehlídá a v případě prohřešků netrestá, prostě zde chybí nějáký hlídací pes.

00

Odpovědět

TY PIČO JEDNA COS TADY DAL TO VIDEO TY SI TAKA KURVA PIČOVSKÁ ŽE JAK TĚ NEJDU TAK TI ROZBYJU PIČO ZMRDE ZA TY TVOJE LŽI PIČO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

1844

Odpovědět

:-D

30

Odpovědět

Tady se někdo snaží někomu pomoc v tomhle případě Invisible Children a hned na to musí nějaký pitomeček udělat tohle video. Už jen to že hlavní myšlenka Invisible Children je zastavit J. KONY a ne podpora dědí v Ugandě takže tenhle jeho hlavní argument je úplně scestný a baví se o něčem jiném a to mi docela stačilo. A já osobně jsem na straně Invisible Children.

1926

Odpovědět

Nejlepší pomoc bude a my jsme to i chtěli aby nám každému kdo má zájem vychovávat a učit děti daji jedno africké dítě a já jej budu učit,šatit,živit. Tim budu pomáhat a ne tim,že budu posílat peníze někomu kdo jenom parazituje na neštěstí druhých jako to dělaji dvětřetiny tohoto světa.Natočit smutné video dokáže každý kdo má do zadku ......!Ale pomoc je v něčem úplně jiném.

190

Odpovědět

Po zhliadnutí videa (a nie jedno...) som ostala zaskočená, pretože nechápem ktoré má pravdu a ktoré je len na oko:)
A.Jolie pre mňa filantropka.
Zrazu sa pod ťažobou obvinení a sťažností stáva zlou Godzilou alebo bábkou USA...
A o organizácii už nehovorím vôbec..
Zrejme som jedna z hlupákov, ktorý sa dali nachytať na super dokumente...:(
Meno ako A.Jones a toto video a td sa nedajú ignorovať (hoci občas je to pohodlnejšie že?)
Ďalšia vec, čo ma zaráža je, že u nás o tom vie zo pár ľudí (myslím Slovensko)
+ Keby aj jedna zo strán mala pravdu, čo pre ňu ľudia ako my urobíme?
Kto sa dobrovoľne vzdá domáceho pohodlia a pôjde robiť poriadky a zabezpečovať svetový mier keď nemáme ani na oblečenie a zbrane našich vojakov...
Ha ha, ak je pravda ,že za týmto stojí aj Bill Gates ala eugenik (ako prehlásil A.Jones)
tak he he poznáme ešte niekoho kto má viac peňazí a nevie čo s nimi?
Človek si občas po prečítaní takéhoto článku (+video) pripadá bezmocne- ako obyčajná nula. Čo som tomu pomohla?
Len to, že viem pravdu neznamená, že sa veci pohnú.
Chcem byť Bill Gates...

181

Odpovědět

Ať to už je s tou orgranizací jakkoliv, jde o to, že se aspoň něakým způsobem snaží řešit tenhle problém. Nejsmutnější na tom všem je, že když zadlužená Amerika neměla jak platit ropu v Libyi Kadáfímu, tak zněho jednoduše udělali největšího padoucha, přitom to co on pro svoji udělal, kde je dostal a sociálně zařídil se v žádném případě nedá srovnávat stím jak ho USA prezentovala... neuběhl ani měsíc a bim Kadafí skončil.... ale jak se jedna o někoho kdo znásilňuje, vraždí a zabíjí a netočí se vtom finance USA, tak tady budou dělat z Konyho vlastně stejného jako všichni ostatní tam v Sudánu a z organizace založenou křesťany a lidmi, kteří se vté oblasti pohybují, zloděje a padouchy .... (můj pohled)

184

Odpovědět

Jak už bylo psáno zakladatel Jason Russell to zřejmě psychicky nezvládl a zbláznil se. Dovolím si sem dát odkaz.

http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/video-reziser-33-se-zblaznil-behal-nahy-po-ulici-a-masturboval.html

180

Odpovědět

Stejně tak s tím důvěřuj ale prověřuj se můžete ale dívat na toto video, bacha na to! A to, že je to paradoxní v tom, že chtějí zachránit děti, ale budou s nimi muset bojovat, zní to padlé na hlavu, ale je potřeba se na to podívat z dlouhodobějšího hlediska. Teď to bude znít asi hnusně, ale to že padne v tom boji několik hodně dětí, kvůli tomu, aby byl Kony dopaden by v případě úspěchu mělo vést k tomu, že už by dalších mnoho dětí nebylo takto využíváno a zabránilo by se tak mnohem horšímu.

Jak je to přímo s ugandskou armádou to je také kapitola sama o sobě, ale opět, vše má i více stran než jen z tohoto videa.

A kam že jdou peníze z aktivit organizace, však je pochopitelné, že vysoké náklady jdou na cestovné apod, oni i byli v Ugandě, některé děti odtud dostali do Ameriky atd atd A jejich hlavním záměrem není pomoci dětem, na které měl Kony dopad, ale podařilo se jim nějak uprchnout apod Ale celkově se tohoto problému dětské armády zbavit a zamezit tak, aby se další generace měli také tak špatně.

Vše je o úhlu pohledu, ale lidi, udělejte si i svůj vlastní názor a nenechte se ovlivnit jen jedním videem, jako podle mne mnoho mladých Američanů, díky jejichž působení na sociálních sítích se video a povědomí rychle šíří a v konečné důsledku vyvíjí tlak na vládu (pokud to nebyl už původní záměr vlády, toť také otázka). Takto se totiž příště mohou lidé nadchnout pro něco opět pro dobrou věc - ale tou dobou už to bude mnohem více podezřelejší než teď, tento nástroj nových médií a rychlosti šíření informací začne být namísto využívání zneužíván...

201

Odpovědět

Většina peněz jde do jejich kapsy. Podobných dá se říct podvodníků je spousta. Naštěstí existují organizace, které proti podobným podvodníkům bojují.

00

Odpovědět

Zakladatel Invisible children bol zadrzany policiou v San Diegu a dovod bol riaden fail :) http://failblog.org/2012/03/16/funny-facebook-fails-failbook-bony/

180

Odpovědět

Dôveruj ale preveruj!

No v skutočnosti platí: Pekne mi to zabaľ a ja ti budem dôverovať..

Posielať peniaze na akýkoľvek vojenský konflikt, a vôbec akejkoľvek armáde - to mi je teda charita. Poďme sexovať za panenstvo...

Podporovať organizáciu ktorá úmyselne zatajuje svoje finančné aktivity, to mi je teda dôveryhodnosť...

Priznám sa, keby mi chcelo načítať stránku už by Invisble Childreen mala aj môj podpis. A koketoval som aj s myšlienkou poslať im prachy Rovnako som prijal ten lákavý obal, v ktorom som potom našiel niečo hnilé.

No niektorí ľudia budú stále radšej tvrdiť že to hnilé je krásne a voňavé, akoby si mali priznať že sa jednoducho dali napáliť rovnako ako ja.

182

Odpovědět

Samozřejmě nic není černé ani bílé a o tom všem lze férově diskutovat: http://www.facebook.com/#!/KONYCZ

180

Odpovědět

Jak se dostanu na originální video na YouTube? Nechcete přidat link vždycky pod článek. Klikání na logo v pravo dole je nedoklikatelné. Navíc nějaký ten kredit by se autorům hodil :-).

180

Odpovědět

Sfinx: to je samé "Američané", "ropa", apod. To, že operace v Iráku ani v Afganistánu neproběhla v pořádku, víme všichni, zbraně hromadného ničení nebyly nalezeny, došlo k obrovským ztrátam na životech civilistů i američanů a tato válka nikdy nebyla dostatečně vysvětlena. Ale nikdo mi není schopný doložit jak se situace reálně změnila pro USA (nikoli Ameriku!!!) pokud jde o ropu z Iráku. Dále Američané? To mluvíme o 280 milionech lidí, já vím, že je to už od 90. let moderní, všechno házet na USA. Ale organizaci Invisible Children vede reálně asi 5 lidí a ano jsou to američané. K rozpočtové politice této organizace se nebudu vyjadřovat, protože k tomu nemám potřebné informace, mimochodem ty také ne. Př. obrovské výdaje uvedené jako cestovné, víš snad, že tomu tak nebylo. Jsi si vědom množství velice reálných projektů, které tato organizace vede? Invisible Children není jen Kony 2012, ani zdaleka. Za dále Američané v Iráku nezničili vládu, žádná tam nebyla.
Díval jsem se na množství videjí kritizujících tento projekt na internetu, ale nic reálného jsem v nich nenašel. To je furt samá konspirace, propaganda, ropa, záminka k vedení války. O Josephu Konym jsem publikoval články už před 15 lety. Tedy já jsem si svůj homework udělal. Argument - a co bezpráví v Iráku? No Invisible Children nemohou být všude, takže pokud tě napadá jak tento problém řešit a jestli si uvědomuješ co ten problém vlastně obnáší, co ho způsobuje, jaké jsou trendy a jak z toho ven, tak sem s tím a já tě rád podpořím, ale jinak je to prázdné tlachání.

1910

Odpovědět

demonstalker - čemu věřit? Pokud chceš přispět - koukni kam tvé peníze jdou a uvědom si, kam ti říkala ta kampaň, že peníze půjdou - bylo v ní upozornění, že ti potřební dostanou jen několik procent nebo taky možná nic? Že peníze projdou rukama mnoha lidí a je téměř jisté, že každý si nechá kus?

Řekli ti proč ignorují situaci v mnohem horších oblastech vysvětlení bude asi snadné
"Súdán má ohromné zdroje nerostného bohatství, nejdůležitější je ropa."
"Uganda má značné nerostné zdroje, které dostatečně nevyužívá."

..vysvětlení je tak prosté, že mu mnozí odmítají uvěřit - tady je vidět ta manipulace médií..i když se nedávno stalo to samé:
Američané pod záminkou kterou si vymysleli vtrhli do cizí země, tam zničili armádu a vládu a veškerý pořádek, co tam byl, z takto nestabilní země budou moci ještě dlouho vyvážet ropu jak se jim zachce..
"OPERACE IRÁCKÁ SVOBODA" skončila se statisíci mrtvých !civilistů! několika miliony lidí na útěku a občanskou válkou.

Opět se najdou pitomci, kteří to stále budou ignorovat a znovu naletí..pak se nelze divit, jak to ve světě vypadá..!

188

Odpovědět

je vidět, že je tu stále dost blbečků, kteří věří každému blábolu o kterém vyjde dojemný dokument a který podává ten "oficiální pohled na věc"

Přečtěte si komentář kněze a dalších, kteří namísto vašeho tlachání bez jakéhokoli významu dodávají další fakta..

Pokud ti někteří místní tak prahnou po míru - kolikrát byli protestovat proti násilí v Iráku atp.? Opět jen shlédli jedno video a mají jasno - Kony je zlý a zásah proti němu je dobrý.
Michal se tu ohání nějakou wikipedií - "Od počátku nepokojů v roce 1986 bylo přes 2 miliony lidí donuceno opustit svoje domovy." A že z Iráku museli zdrhnout více než 3 miliony - to už je jedno, že?

To je právě ta naivita (naštěstí jen menšiny) lidí, kteří se dozví strašlivou zprávu, jsou tak nakrmeni a mají o pohled na věc vystaráno - o tom, že strana, která zprávu vypustila má na svědomí ještě horší věci už neví a ani vědět nechtějí.
Když se chce tak jde okecat vše - i když si nadace nechá většinu vybraných peněz..

White shadow - obraz úplně vymytého mozku - tomu je úplně jedno jaké argumenty používá protistrana.."Organizace The invisible children má už poměrně dlouhou historii svého působení." ...opět v klidu je třeba ignorovat, že po celou dobu má špatnou nálepku kvůli hospodaření s penězi..
Prý ho děsí apatie - mě děsí, když dospělý člověk zkoukne jedno lživé video vytvořené podvodníky a klidně by odsouhlasil další válku kvůli nerostnému bohatství..

185

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK