PředsevzetíLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:274
Počet zobrazení:4 691

Na přelomu roku si mnoho lidí dává předsevzetí, které o pár dní později poruší. John nám tentokrát poradí, že nejde o splnění předsevzetí, ale o jeho šikovné upravení.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Je 3. ledna a my pořád nevysíláme. Chci využít této příležitosti a popřát vám krásný nový rok. To je věc, kterou můžete dělat ještě den nebo dva, než si lidé začnou myslet, že jste byli týden ožralí. Rád bych si také promluvil o novoročních předsevzetích. Ta se nacházejí mezi lhaním sobě a lhaní ostatním. Každý prosinec se z nějakého důvodu rozhodneme, že příští rok bude tím, kdy se všechno změní.

Že přestaneme pít nebo se naučíme vyslovovat název těchto bobulí. Je to "akaj" nebo "ekej"? "Acej?" Nikdo to jistě neví. Věda ještě tak daleko nepokročila. Buďme upřímní. Nový rok už pár dní trvá a pokud jste své předsevzetí ještě neporušili, tak se k tomu statisticky blížíte.

To může být depresivní. Nepanikařte. Ještě není vše ztraceno. U předsevzetí není důležité, jak je dodržet, ale jak je upravit, když je porušíte. Vysvětlím vám to. U novoročních předsevzetí je ten problém, že naše očekávání stavíme moc vysoko. Mnoho lidí tvrdí, že chtějí víc cvičit. Ale to je namáhavé.

Cvičení je jako čtení pro vaše svaly. Bohužel se nemůžete podívat na film, kde cvičí někdo jiný, a tak získat to samé, jako byste to byli vy. Nemlaťte se za to, že jste se zatím nedostali do posilovny. Prostě si snižte standardy ohledně toho, co to cvičení je. Berte za něj cokoliv, co vám zvýší tep. Místo běhu se prostě ráno probuďte pozdě do práce. Nebo si udělejte těhotenský test.

Takto své předsevzetí neporušíte. Splníte ho trochu jiným způsobem. Nebo jste si mohli koupit elektrický hrnec a slíbili si, že si budete vařit výživná jídla. To se očividně nikdy nestane. Tak své předsevzetí omezte na to, že ho budete používat. Tečka. Pokud ve svém bytě najdete myši, své předsevzetí můžete splnit tím, že hrnec naplníte vodou, zapnete ho na nízký stupeň, a uděláte jim krutopřísnou vířivku.

Ty myši dneska smočí. Dneska smočí. Za tím vtipem si stojím. Za tím vtipem o smočení si stojím. Omlouvat se nebudu. A nakonec... Pokud snížení očekávání od předsevzetí nefunguje, zkuste očekávání navýšit do absurdních rozměrů. Dejte si předsevzetí, že budete mít nadhoz na stadionu Yankees během Dne nezávislosti.

Nebo že vyhrajte EGOK. To znamená Emmy, Grammy, Oscara a Kentucké derby. To je těžké. Nic z toho nedokážete. Proto se nebudete cítit špatně, když to nedopadne dobře. V hloubi duše víme, že klíčem k úspěšnému předsevzetí není tvrdá práce a odhodlání, ale zvládání zklamání... A to je vše.

A když už mluvíme o zvládání zklamání, na HBO se vrátíme 14. února. Do té doby si užívejte své neúspěchy. Sbohem. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Viem síce že sa tento skutok nestal 3. januára, ale nedalo mi pri tejto príležitosti preskočiť na 7. január 2015 https://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Hebdo_shooting
Viem
síce že na túto udalosť si väčšina ľudí nespomenie, nakoľko na fb ešte neexistoval filter s FR vlajkou a nemôžu si to tým pádom vyhľadať v histórií profilových fotiek.

14

Odpovědět

Pravičáci možná zapomněli, ale my na ty dobré soudruhy nezapomínáme. A pořád si pamatujeme, že všechna náboženství jsou stejný neřád, že měšťáci jsou k smíchu a fašisté jsou jenom banda k****?.

57

Odpovědět

Mohli by u každého videa dávat varovnou samolepku "Vtip" , jelikož může mít braní takovýhle řečí vážně fatální důsledky.. Nicméně jsme se pobavil víc, než obvykle, docela fajn video.

37

Odpovědět

Já se na něj tak těším, a on vydá jen krátké, apolitické, noflame video. Ale nevadí, ten charakterní člověk, co nemá rád sebevražedné atentátníky a jako přezdívku má termín spojený především se sebevražednými útoky, určitě napíše nějakou somařinu o bezskrupulózním, troufalém, odporném a neobhajitelném řádění přistěhovaleckých gangů v Kolíně. Takže flame a tuny dislaků budou. Ne že by mne to nějak silně těšilo, už je to všechno dokola na jedno brdo.

727

Odpovědět

Já jsem se třeba dozvěděl, že v Kolíně je 3. největší katedrála na světě. To bych se bez těch znásilňovačů nedozvěděl, takže tímto jim děkuji.

183

Odpovědět

Na chvíli jsem se lekl jestli jsem omylem nevlezl do diskuze na Novinky..

171

Odpovědět

+TreyNj ten rozdíl mezi like-dislike u obou komentů vypadá opravdu jako na novinkách, už jen chybí něco o "čmoudech", židobolševicích a USA....

92

Odpovědět

vidíš niekde v mojom mene písmeno D? Za to ja poznám pekné slovo na D a to: dyslexia
+ https://en.wikipedia.org/wiki/Kamikaze_(typhoon)

23

Odpovědět

Předsevzetí je o ničem, ať si ho dáte kdykoli. Zato rozhodnutí, to má už cosi do sebe. Aspoň u mě to tak fungovalo se všemi předsevzetími a rozhodnutími.

86

Odpovědět

S-s-so deep senpai-kun.

212

Odpovědět

Novoroční předsevzetí jsou na hovno, pokud chce člověk udělat nějakou pozitivní změnu ve svém životě, měl by začít hned. Navíc, konkrétně třeba u toho fitka, jít tam poprvé po novém roce je dost demotivační, protože je tam tak 10x víc lidí než obvykle a všichni jsou stejně tlustí jako vy :D

672

Odpovědět

Tak aspoň nemáš pocit že jsi na tom tak zle v porovnání s ostatními :D

260