Představení HoloLens

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:5 547

Microsoft nedávno představil technologickou novinku, která umožňuje vidět holografické objekty v prostoru díky tzv. rozšířené realitě. V tomto videu se můžete podívat, jak se s těmito brýlemi dá bojovat proti virtuálním robotům.

Přepis titulků

Díky, Terry. Dnes vám chceme ukázat hru využívající rozšířenou realitu HoloLens. Hlavně to, jak dokáží HoloLens přeměnit jakoukoliv místnost vašeho domu ve váš vlastní herní level. Ukážeme vám proto hru, které říkáme Projekt X-ray. Máme k dispozici kameru, která je schopna hologramy snímat. Dan všechny hologramy vidí, ale tato kamera nám umožní vidět vše, co se na pódiu bude dít.

Projekt X-ray je hra, kterou je možné hrát v jakékoliv místnosti. Dnes ji bude Dan hrát zde a vy uvidíte, jak toto pódium brání před invazí robotů rozšířené reality. Dříve jsme vám ukázali, že HoloLens umí do vašeho světa přidat úchvatné hologramy a jak tyto hologramy umí interagovat s prostředím okolo vás. Dnes ale chceme rozšířenou realitu posunout o krok dále. Máme novinku, kterou vám chceme ukázat.

Hologramy, které můžete držet. Tuto holografickou rukavici bude Dan používat jako zbraň při hraní Projektu X-ray. Všimněte si, že když hýbe rukou, hologram se hýbe s ní. Toto je hologram, který můžete nosit na sobě. Když tuto technologii zkombinujete s chápáním prostoru skrze HoloLens, můžete dělat neobyčejné věci. Pěkně.

Tak jo, pojďme bojovat s roboty. S HoloLens nejste nijak omezeni v pohybu, Dan se tedy může volně pohybovat při střílení nepřátel a vyhýbání se jejích palbě. S HoloLens se akce odehrává všude okolo vás. Díky prostorovému zvuku uslyšíte, co se ve hře, ve vašem pokoji, děje. Můžete si všimnout, že roboti ví, kde jsou stěny a nábytek. Tyto znalosti mohou využít k navigaci a naplánování útoku.

Díky tomu, že je každý pokoj unikátní, je každá hra jedinečná. - To k ničemu nebylo. Co tam máš dál? - Režim vortexu. Hologramy se chovají jako opravdové objekty, mohou interagovat s prostředím i mezi sebou. Proti větším nepřátelům se silnějšími zbraněmi může Dan použít k obraně štít. Pěkně. To jsou asi všichni. Doufáme, že jste si užili Projekt X-ray i hraní v rozšířené realitě s Hololens.

Ale tohle byla jen ochutnávka. S rozšířenou realitou totiž nikdy nevíte, co číhá za rohem. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ja dúfam, že jedna vec, ktorá by nikdy nemala byť holografická, je toaletný papier.

140

Odpovědět

Gaming je fajn, ale radši bych viděl přeložené např. https://www.youtube.com/watch?v=XLljp8CVpKg
Je
to, pravda, výrazně delší, ale ukazuje to výrazně širší (především vzdělávací a pracovní) možnosti, jaké s HoloLens jsou, než jen střílení vetřelců v obýváku :)

40

Odpovědět

Pěkný, ale radši bych viděl, co vidí on skrze ty interaktivní brýle. :)

221

Odpovědět

Drobná poznámka k současnému stavu Hololens - jejich největší slabina je v tom, že to co vidíte na tom videu, ten člověk zas tak přesně nevidí. Není problém v kvalitě obrazu, ale v zorném úhlu, který je poměrně úzký, takže augmentovaná realita sousedí s tou obyčejnou a zážitek není tak úžasně jednolitý jako při snímání tou kamerou.

313

Odpovědět

meleš p******y

522

Odpovědět

stejně všichni kašleme na střílečky, ale těšíme se až vytvoří nějaké erotické hry .-)

593

Odpovědět

:D lol proč sem přihlášenej za cizího člověka?

91

Odpovědět

+Alennpředchvílí mi to psalo, že jsem přihlášený jako Alenn :D

80

Odpovědět

+Alennprotože jseš ?***k

520

Odpovědět

Příjde mi to naprosto skvělý, ale musím mít jednu velkou poznámku... Možná kdybysme polovinu úsilí a inteligence, co vynakládáme na podobný p******y použili na něco rozumnýho, možná by ekosystém naší planety nešel do sraček atd...

1353

Odpovědět

můžeš začít sbíráním odpadků okolo řek po městech tak hodně štěstí

352

Odpovědět

Mohu mít jednu malou poznámku? Kdybychom se nepouštěli do nových technologií, stále bychom uctívali oheň.

312

Odpovědět

+GandalfOheň je nová technologie!

37

Odpovědět

Stimhle holo strojem si ten ekosystém můžeš vyrobit :P

PŘIHLÁŠENÍ NEFUNGUJE.

51

Odpovědět

očividně v tom vidíš jen hry, ale tahle mašinka bude tak drahá, že si to žádný hráč nekoupí, tohle bude pro jiné účely, třeba firemní nebo edukativní, třeba si představ na zdravce hologram člověka kde můžeš zkoumat jednotlivé svaly a kosti apod. než tě pošlou na pitevnu :D

132

Odpovědět

+TombasAno, máš pravdu, první devkity budou za 3 000 $ a do prodeje jdou příští rok. Krásná, ale drahá technologie.

00