Přestavba olympijského stadionu v Londýně

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:5 068

S blížícím se světovým atletickým šampionátem, který bude již zítra zahájen v Londýně, se podívejme na stadion, kde se bude konat. Jedná se totiž o ten samý, který sloužil k ceremoniálům a atletickým soutěžím olympijských her v roce 2012.

Pořadatelům her se často nedaří zajistit využití sportovišť v budoucnu a z krásně vypadajících stadionů a budov zbydou jen opuštěné trosky (zde například fotografie z Ria, pořízené pouhých šest měsíců po olympiádě).

Tento fenomén se však netýká her v Londýně, kde po jejich skončení došlo k přestavbě hlavního stadionu na multifunkční areál.

Přepis titulků

PŘÍBÉH PROMĚNY... Stadion s ikonickým vzhledem vznikl za jediným účelem pro velmi výjimečnou příležitost, aby odstartoval obrodu důležité části východního Londýna. Aby byl zajištěn trvalý odkaz s co možná nejširší škálou využití, byl od základů přestavěn. Součásti byly v obrovském měřítku přidány, zrecyklovány a vylepšeny, aby mohlo vzniknout dějiště pro akce světové úrovně.

Zatímco kolem rostly parky a zařízení, samotný stadion se vyvíjel. Jak navenek, tak uvnitř. V západní tribuně se nyní nachází nové zázemí pro pohostinství a služby pro diváky obklopují celý stadion jako svatozář. Byl vytvořen nový přizpůsobivý systém tribun, který divákům poskytne maximální zážitek při řadě akcí včetně atletiky, ohromných rockových koncertů a díky přiblížení diváků blíže k hřišti podpoří atmosféru na zápasech fotbalové Premier League a ragby.

Nová střecha je dvakrát větší, zakrývá všechny sedačky a zaručuje lepší a intenzivnější atmosféru než kdy předtím. Symbolické věže nesoucí osvětlení byly přemístěny, a nadále tak inspirují vzpomínkami na olympijskou slávu. Jakožto národní soutěžní středisko Britské atletiky a domovský stadion West Ham United FC má stadion zajištěnou dlouhodobou budoucnost.

Designové a konstrukční inovace pomohly přetvořit bývalý olympijský stadion v nejmodernější svatostánek nesoucí odkaz, který započaly olympijské hry. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

http://www.boredpanda.com/abandoned-olympic-venues/

Rio není samo - Atény, Peking a další olympijská centra jsou na tom podobně. Vlastně Londýn je za dlouhou dobu světlou výjimkou. Naprosto nechápu, jak je něco takového možné. Žijeme ve zvláštní době...

40

Odpovědět

Vyhozené peníze, stejně z toho bude za pár roků arabská modlitebna   :-(

58

Odpovědět

Budou za chvíli tyhle komenty i u videa "Jak udělat palačinku" podle Gordona Ramseyho, nebo se, prosím, vrátíte k slušným Čechům na stránku SPD Tomia Okamury?

101

Odpovědět

+Obama did 9/11Pane Obamo, moc se Vám omlouvám za hrubý prohřešek — projevení vlastního názoru.
Pravděpodobně máme naprosto rozdílné zdroje informací i jejich chápání.
Pokuste se třeba si stáhnout knihu:
Oriana Fallaci - Síla rozumu.pdf
https://www.uloz.to/!dnUBL4kdj/oriana-fallaci-sila-rozumu-pdf
a přečíst si ji.

I poslech nějakého rozhovoru s panem Benjaminem Kurasem by nebyl zbytečný, stejně jako četba jeho knih.
Pokud nevíte o koho se jedná — je to český spisovatel, dramatik, překladatel a publicista, který v roce 1968 emigroval do Velké Británie.

Malý příklad:
https://www.reflex.cz/clanek/video/80975/muslimove-se-radikalizuji-vic-a-vic-chteji-nas-znicit-a-evropske-elity-selhavaji-tvrdi-kuras.html
http://zpravy.idnes.cz/birmingham-radikalni-islam-ddd-/zahranicni.aspx?c=A170327_140750_zahranicni_ert

Ať Vám Sluníčko nadále svítí…

18