62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:3 381

Sníte, že získáte olympijské zlato v sáňkování? Možná byste měli větší šanci, kdybyste se narodili v Německu. Závody na saních totiž patří mezi těch několik disciplín zimních olympijských her, kde medaile pravidelně sbírá jedna a ta samá země. Jaké jsou další disciplínové velmoci?

Přepis titulků

Jen zlato a nejlíp třikrát je pro Svena dost dobré. I Ireen, Kjeld a Antoinette musí urvat spoustu medailí. Převaha nizozemských bruslařů začíná být otravná. Dvacet dva medailí a jediné, co umíte, je bruslit? Ale i u jiných zimních sportů jsou vítězové často ze stejné země. KDO MUSÍ URVAT ZLATO V PCHJONGČCHANGU? Třeba rakouský Sven Kramer – Marcel Hirscher.

I ten už všechno vyhrál, ale na hrách zklamal. Tlak na něj je přinejmenším stejně velký. Nizozemsko vyhrálo asi pětinu olympijských medailí v bruslení. Rakousko má třetinu všech cenných kovů v alpském lyžování. A z 59 zlatých medailí, které Rakousko na všech ZOH vyhrálo, získali 34 kusů reprezentanti v alpském lyžování. Hirscher, který má nizozemskou matku, byl šestkrát po sobě mistrem světa. Po dvou ZOH bez zlaté medaile si Hirscher musí konečně nárokovat nejvyšší stupeň vítězů.

Kanaďany by zase zmátlo, kdyby nevyhráli v curlingu. Země vyhrála skoro polovinu všech zlatých medailí. A Norsko pláče bez zlaté z běžek. Ze všech 471 olympijský medailí šla Skandinávcům víc než stovka. U saní je jedinou otázkou, který Němec vyhraje. Žádný sport na olympiádě není tak ovládán jednou zemí. Od roku 1964 získali němečtí sáňkaři 31 ze 44 možných zlatých medailí.

Na hrách v Soči ukořistili dokonce celou sadu. Čtyřikrát zlato. Ale na těchto hrách jsou nejvíc pod tlakem Jihokorejci. Titul se očekává především od závodníků v short tracku. Očekávání jsou obzvlášť vysoká, protože se jeden z adeptů na zlato nesmí účastnit. Jihokorejská legenda Viktor An, který startuje za Rusko, má kvůli ruskému dopingovému skandálu zakázanou účast.

Cestu ke zlatu tak má Jižní Korea otevřenou. I když Knegt by jim ten večírek ještě mohl pokazit. Překlad: Misschien www.videacesky.cz