Proč jsou snubní prsteny bezcenné?Adam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 167
Počet zobrazení:19 402

Dnešní video od College Humor není jen zábavné, ale i naučné zároveň. Jak vůbec vznikla tradice dávat při zásnubách diamantové prsteny? Uvidíte, že ještě nedávno tomu tak nebylo, dokud se do toho nevložila společnost De Beers.

Přepis titulků

Udělala jsi mě nejšťastnějším mužem na světě. Emily, vezmeš si mě? Jak sladké. Miluješ ji, proto jí dáš prsten. Ale přemýšlel jsi někdy nad tím, proč jim dáváme diamantové prsteny? Bože, začneš nám vyprávět příběh o snubních prstenech, že? Přesně tak. Ahoj, jsem Adam Conover. Možná si myslíte, že diamantový prsten je dávným symbolem lásky.

Ale tato starodávná tradice byla vytvořena ani ne před staletím společností De Beers. Před rokem 1930 si při zásnubách nikdo prsteny nevyměňoval. Apple? Co kdybychom se vzali? To je skvělý nápad, Franku. Co mi dáš? Mám tu červené jablko. Skvěle. Miluju tě, Franku. Ale roku 1938 zahájil diamantový kartel De Beers masivní reklamní kampaň.

Podle ní mohl muž vyznat lásku jen drahým kusem krystalického uhlíku. A my je začali kupovat. Moment, vypadá to, že když ti nekoupím prsten, tak budu za skrblíka. Píše se to na plakátu, takže to musí být pravda. Sakryš.

Popravdě, každý element tradičního amerického zasnoubení byl vytvořen, aby De Beers přinesl větší zisk. - Kolik jsi za něj dal? - Nevím, asi 4 000 dolarů. Ježiši, Luisi, to stálo víc než tvé auto. Táta říkal, že pravidlem jsou dva měsíční platy. Promiň, to není pravidlo, ale svévolné číslo z reklamy De Beers. Kup jí diamant v hodnotě měsíčního platu. Potom tě bude milovat na věky.

Klesají nám zisky. Zvedni to na dva měsíční platy. Tohle musí být ta nejúspěšnější reklamní kampaň všech dob. To je jako kdyby za 40 let lidé říkali... Zlato, zase to samé? Znáš to pravidlo, ne? Pizza ke snídani, pizza ke svačině, pizza k večeři. Bagelovou pizzu si prostě musíš dávat pořád. Já nevyhazuju peníze z okna, ten prsten bude mít vždy nějakou cenu.

Popravdě, diamanty jsou v podstatě bezcenné. Tomu nevěřím! Možná uvěříte řediteli De Beers, Nickymu Oppenheimerovi, který řekl, cituji: "Diamanty jsou v podstatě bezcenné." Sklapni, sklapni, sklapni! Diamanty jsou vcelku běžné. Důvodem, proč jsou tak drahé, je to, že De Beers drží světový monopol na těžbu diamantů a uměle omezuje vývoz, aby zvedl ceny.

Ale ve skutečnosti jich tito hajzlové mají tuny. Tyto jsou extrémně vzácné. Toho si nevšímejte. To znamená, že diamant, za který jsi utratil své úspory, nemá žádnou hodnotu. Proto De Beers chce, abyste si mysleli, že jsou diamanty věčné. Dokud se je nepokusíte prodat, nezjistíte, že s vámi vyjebali.

Dobře, co s tím máme dělat? Nic, drží nás za koule. Staletí propagace vryla představu diamantových zásnubních prstenů do naší kultury tak hluboko, že i když tohle všechno víš, musíš ho stejně koupit. Zkus to a uvidíš. Dobře. Emily, vezmeš si mě?

Nedám ti prsten, protože koncept zásnubních prstenů je součástí podvodu korporace De Beers. Ale můžeme si otevřít společný účet. Promiň.... Já chci ten kámen. - Kurva, děkuju pěkně! - Nemáš zač. Uvidíme se příště u Adam ničí největší potěšení života, kde budu mluvit o tom, že štěňata lásku k vám jen předstírají, aby z vás vylákala jídlo.

Kdo ti co udělal? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dejte, prosím, k videím s ním tag Adam Conover. Bez něj se to blbě hledá. Díky kdyžtak

260

Odpovědět

To, že si De Beers píše cenovky podle toho co uvidí na posledním autosalonu ani nelze popřít, to ale neznamená, že obrobit diamant není vzhledem k jeho vlastnostem procházka růžovým sadem... Po opracování zpravidla ztratí 40-60% váhy (zazobanci musí mít hold super tvary...), větší kamenty trvá i týden ořezat.
Každopádně je to pro lidi co neví co s penězi, jako všechny ostatní "luxusní" produkty. O tom, že není potřeba pro vyznání lásky apod. už tady zaznělo mnohokrát.
Pro průmysl se používají "zbytky" a odpad který nesplňoval kritéria co se čistoty kamene týče a syntetický diamant který se nemusí těžit. Ale technologie jde kupředu a syntetické diamanty jsou skoro nerozeznatelné od pravých bez zdlouhavých testů, a mnohem levnější. A taky mnohem užitečnější. Z toho co si nějaké vyfintěná moderátorka/modelka/dědička pověsí na krk by fabriky mohli obrábět měsíce možná roky, menším podnikům by to stačilo na dobu jejich existence...

12

Odpovědět

Docela zajímavé video:

https://www.youtube.com/embed/7kxpQ7odqFA

327

Odpovědět

SPAM

63

Odpovědět

@ marcel18
musíš mít palici pěkně vymaštěnou pokud ti toto připadá zajímavé

20

Odpovědět

Ááá, má to hodně společnýho s křesťanstvím, krásnej marketingovej tah.. well done!

523

Odpovědět

Deuteronomium 22: 28-29
28Když najde muž dívku, pannu, která není zasnoubena, a chytí ji, bude s ní ležet a budou přistiženi,
29muž, který s ní ležel, dá otci té dívky padesát šekelů stříbra. Stane se jeho ženou, protože ji ponížil. Po celý svůj život ji nesmí propustit.....opravdu se diamantový prsten traduje až od 30. let 20. století?

732

Odpovědět

No v tom co jsi psal nic o prstýnku s diamantem nevidím.

242

Odpovědět

A víte proč při žádání o ruku ženy muž klečí? Aby mluvil přímo k věci :D

1772

Odpovědět

A proč přitom žena klopí oči? Aby viděla, jestli to myslí vážně.

131

Odpovědět

A proč to není opačně a nežádá žena o ruku muže? Protože kdyby si klekla, tak si muž automaticky rozepne poklopec. :D

251

Odpovědět

Všechny tyto informace jsou ještě absurdnější v kontextu utrpení a smrti spojené s jejich těžbou...

1425

Odpovědět

Tyto informace se smrtí a těžbou vůbec nesouvisí. Krvavé diamanty, které máš asi na mysli, souvisí s nelegální těžbou a na trhu nejsou k dostání (Kimberleyský proces) - vyměňují se (nejvíce) za střelné zbraně. "Diamanty do prstenů" se těží povětšinou za pomocí strojů a humánně (+-, procházka růžovým sadem to není, ale žádné vraždy ani mučení a otročina nejsou popisovány)

394

Odpovědět

+VoteForPinkyZa umelým obmedzovaním zdrojov stojí vždy smrť ...
Keby totiž neboli obmedzené, nestáli by toľko prachov a n***i by nemali dôvod ich ťažiť a následne prepierať...

Je to podobne ako s kokainom-crakom...
Keby nebol kokain obmedzovaný, nestál by ani stotinu ceny a všetci crackáči by si ho mohli v pohode dovoliť... Človek na kokse vie byť v pohode celé desaťročia. Človek na cracku toho fakt veľa nevydrží... Je silno závislý a následne sa prostituuje a vraždí kôli svojej lacnej dávke :)

31

Odpovědět

+VoteForPinkyToto sa môže diať len pri umelom obmedzovaní zdrojov. Nie pre nedostatok zdrojov.

00

Odpovědět

Aj keby všetky informácie boli pravdivé, napriek tomu ten prsteň chcem. :)

1847

Odpovědět

Všechny informace ve videu obsažené jsou pravdivé ;-)

585

Odpovědět

Joplinka - zajímalo by mě, jak těžké je s tebou o nečem argumentovat.

163

Odpovědět

+VoteForPinkyjedině nakopat...

126

Odpovědět

+VoteForPinkyHlavně si na ní neroztahuj nozdry!

62

Odpovědět

Dobré video, zábavný a poučný. Já si hlavně myslim, že diamantový prsteny se řeší hlavně v US, pochybuju, že každej čecháček utratí dvě výplaty za diamantovej prsten. Hlavně v ČR se svatba většinou řeší stylem "juj, ty seš těhotná? tak se vezmem, ne?"

Ale teda za mě proč nekoupit jediný ženský svýho srdce něco pěknýho, co jí vydrží celej život? Nemám s tou myšlenkou problém.

10214

Odpovědět

Njn potřebuješ udělat zkoušky na motorku, ale když chces STVOŘIT A VYCHOVAT LIDSKOU BYTOST tak to nic moc nikoho nezajímá. Proto asi nikdy nebudu mít děti, ta představa takový zodpovědnosti.. A taky jsem magor.

265

Odpovědět

Ty asi taky žiješ před padesáti lety co?

714

Odpovědět

BullOver - Pochopil jsem správně, že k vychování člověka není třeba obrovská zodpovědnost, a že to bylo "trendy" pouze před padesáti lety? Že "stvoření a vychování lidské bytosti" nemusí nikoho přehnaně zajímat, a že se není čeho obávat? Pokud ano, nechápu, jak se člověk dokáže takhle mýlit.
Pokud jsem to pochopil špatně, pardon.

51

Odpovědět

+VoteForPinkyJá to tedy pochopila tak, že už nežijeme před padesáti lety, aby se lidé museli brát při těhotenství ženy.

60

Odpovědět

Je tu hodně komentářů ohledně Vánoc a Velikonoc... To je jednoduché, neslavte je a nebudou pro vás existovat.
To samé s prsteny a svatbou vůbec - ještě jsem o tom ani nepřemýšlela, ale teď si tak říkám, že ani svatební prsten bych mít nechtěla - dřív jsem prstýnky nosila, ale pak jsem jim odvykla a teď už bych nechtěla žádný.

95

Odpovědět

Podobný cypoviny - balená voda, značky obecně (Apple, Coca Cola apod.), frančízy, pyramidový společnosti, sekty (těm co mají daňový úlevy se říká náboženství) a tak dále.

Člověk je chytrej a vynalézavej tvor, ale lidi jsou hloupý a nebezpečný zvířata.

745

Odpovědět

4 minuty uběhly jak 30 sekund, CollegeHumor jsou fakt svižní, struční, trefní, vtipní. Kdyby za to připojili rozbor kapitalistických vánoc, asi by zasáhli američany do "srdce".

Btw, video se štěňátkami předstírajícími lásku kvůli jídlu není.
Nicméně nevím, kdo by k tomu potřeboval video, pes je primitivní stvoření vyžadující péči (v níž má jídlo nemalou roli..) výměnou za ochranu a vděk/věrnost.
A milovníci pejsánků (- ti, kteří po nich vždy to hovno na trávníku nechají), kteří si myslí, že k nim pes něco cítí na základě jejich osobnosti, stejně nezmění názor ani kvůli videu..

4112

Odpovědět

tak ako ženy nezmenia názor o prsteňoch

292

Odpovědět

Test přátelství:
Velice jednoduché - zavři manželku a psa na hodinu do kufru auta a pak je pusť.
Uvidíš, kdo z nich bude mít větší radost až tě uvidí.

302

Odpovědět

Pes te miluje zdaleka ne jen kvuli nejake ucelne manipulaci kvuli jidlu. Zboznuje te, protoze jsi clenem smecky. A pes je velmi socialni zvire. Takova smecka vlku treba zboznuje sveho alfa samce. A to i pres to, ze lovi vsichni a alfa samec ji jako prvni, oni az zbytky. Jakto, ze k nemu maji takove vazby, kdyz je naopak v podstate ochuzuje o jidlo? U psu to funguje stejne. Ja jsem jeho alfa samec, bude me zboznovat, ikdyz mu jidlo nedam. Mimochodem, pes ma rad sve majitele i v pripade, ze ho tyraji hladem. To mi taky asi svou teorii nevysvetlis :) Tvuj tlach zni krasne, ale o psech, jejich socializaci a hierarchii nevis ani prd. Hrozne si to zjednodusil. Socialni vazby psu nejsou zalozeny jen ciste stylem "neco za neco". Takhle nefunguje zadne smeckovite zvire, to by dlouho nefungovalo. Mozna je to tak u tebe :) Ono uz jen myslenka, ze mlade psa by dokazalo takhle ucelne uvazovat, hrat a manipulovat je humorna :) To nezvladne ani o mnoho chytrejsi mlade cloveka :) On pes je opravdu vychanej hajzlik, co lidma manipuluje, ale to neznamena, ze je nema zcela uprimne rad. Az na tebe tvoje dite nahodi "smutny vyraz", taky to nebude znamenat, ze k tobe nic neciti :)

260

Odpovědět

perfektne video, a hlavne poucne :DD skoda len, ze ked ho chcem zdielat nafb tak mi tam hodi miniaturu ze stranka videacesky nenalezena a nie miniaturu tohto videa(doteraz som taky problem nemal)

25

Odpovědět

Já nepotřebuju na zásnubním prstenu pravý diamant a už vůbec nechci, aby ten prsten stá l 2 výplaty. Ale jako proces je to hrozně hezké. Takže nemělo být výsledkem: Nekupujte DIAMANTOVÉ prsteny? :-)

231

Odpovědět

Jsou to skutečný fakta, nebo čirej výmysl? Jinak dobrý, 10*:D

210

Odpovědět

Real

201
Další