Produkční vlog Hobita #7Vlog Hobit (S01E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:828
Počet zobrazení:9 414

Minule jsme se podívali, jak se natáčí na různých lokacích, ale dnes se podíváme na studia, která jsou využita na maximum. Získáte představu, co se všechno u tak velkého filmu musí dělat, kolik lidí na něm pracuje a co k čemu slouží. Naše trpaslíky tedy uvidíte jen sem tam, protože je dnes vlog zaměřen spíše na pracanty kolem. Tohle je předposlední vlog, což znamená jediné - premiéra se blíží!

Přepis titulků

Ahoj, vítejte u nového vlogu. Vzali jsme vás na natáčení lokací, ale mysleli jsme, že byste se tentokrát rádi podívali i do studia. Na Stone Street. Veřejnost sem při natáčení samozřejmě nemá přístup. Dobrý den! Ale napadlo nás, že bychom vám udělali soukromou prohlídku světa Hobita tady na Stone Street v Miramaru na Novém Zélandu.

Bývala to továrna na barvy. Získali jsme ji těsně před natáčením Pána prstenů. Postavili jsme jedno zvukové studio pro Pána prstenů. Další pro King Konga a pár dalších pro Hobita. A momentálně je to skvělé místo pro natáčení filmů. Ahoj! Tohle je produkční kancelář. Pojďte dál. Tohle je kancelář a naše šéfka, Brigitte Yorke.

Potřebuju donést nahrávku Howardu Shoreovi. Já tady tvrdě makám na složce. - Umíte to se složkama, jo? - To je přísně tajné. Učím se, jak to otevírat a zavírat. Emma zpracovává smlouvy a spolupracuje s firmou Three Foot Seven. Kate Mulliganová vám sežene jakoukoli šílenost. A tohle je Rachel, koordinuje a rozesílá každou změnu scénáře. Ahoj!

Mám tady naléhavé změny ve scénáři, které se musí okamžitě dostat ke všem hercům. Takže je předám tady Mikeovi a ten je vezme Jimmymu Nesbittovi. Jimmy, tady jsou papíry. Jo, nedívej se mi do očí. Ahoj! Thorin. Bard, Gandalf. Nic pro mě. Pojďte dál. Uvidíte svět, který tady posledních 25 let obýváme. Vyzdobil jsem přívěs věcmi, které mi připomínají domov.

Vesnice a pobřeží Severního Irska odkud jsem. Můj kůň - Riverside Theatre. To je Martin, ten hraje... jednu z postav. To jsem já, hlavní postava. Bofur. Ahoj všem! Já jsem Luke Evans a hraju Barda. Vezmu vás na procházku po karavanovém městečku. Máme 21 přívěsů ve kterých žijeme posledních sedm a půl let.

Tohle je Aidan, Kili. Je to můj soused. - Kdo to sakra je? - Nevím, jen je tady provázím. - Stephene? - Jak se máš? Občas tady trávíme dlouhou dobu, že? Když se chystá scéna a tak. - Trvá to, takže... - Je to jak flatting. V podstatě jo... co to znamená? Deane! Všichny mladí fešáci jsou na jedné straně, aby se mezi nás nepletli ti ošklivci.

To je nesmysl! Kde je ta zelená žába? Dobré ráno! Vítejte na Stone Street. Zrovna jdu na prostetiku. Zdravíčko. Takže teď jsem tady s roztomilou Rachel. Začneme s proměnou. Přijďte se podívat za pár hodin. Budu vypadat naprosto jinak.

O dvě hodiny později a je hotovo! Petere, odjíždíme v 5. Dobře. Nazdar! Pojďte se mnou, vezmu vás do ADs Portacom. Domov pro mnohé z nás. Takže tady v ADs Portacom máme 11 pomocných režisérů z hlavního štábu. Vymyslíme plán a pak ho tu dopilováváme. - Akce!

- Tak a pokračujte! Oddělení lokací se rozhodlo tady vystavit obrázky slunečného Nového Zélandu. Ve Wellingtonu nám svítí slunce jen zřídka. Hodně tady prší. Mám mokrou prdel. Ale taky padají kroupy. Docela dost. Pojďme do třetího bloku. Tam jsou poctiví pracanti. SOUBOJ KASKADÉRŮ Ahoj, jak se máte?

Vítejte v oddělení kaskadérů Hobita. Zrovna jsem umřel. Takovou intenzitu berem na plac každý den. Snad si to užijete. Tak jdem kluci! Jdem na plac! ODDĚLENÍ PARUK A MAKE-UPU Vítejte v oddělení paruk a make-upu. Tohle je 5953. natáčecí. A teď se snažíme opravit paruky, které se používaly při natáčení v sudech poslední tři dny.

Jak vidíte, tyhle vlasy mají nádhernou blond barvu. Zatímco ty další byly vyběleny. Takže se teď musím pokusit přeměnit tyto paruky zpátky do této podoby. To je moje práce na celý den. Musím je připravit na pondělí. Tady jsme v kostymérně. Máme tu vyrovnány kostýmy pro všechny naše trpaslíky, protože se pořád musí střídat kaskadéři a dvojníci.

Pak tady je výrobna těl, kde tři lidi vyráběli komponenty pro těla trpaslíků. Tohle je studio A. Postavili jsme ho při natáčení Pána Prstenů. Tehdy to bylo největší studio. Natáčeli jsme v něm Elrondovu komnatu v Roklince, kde se konala schůze s Elrondem. Ve studiu B se kupodivu hodně točilo. Hodně z Pána Prstenů.

Dno pytle bylo postaveno ve studiu B. Jen stěží se tomu dá říkat studio. Je to jen starý přístřešek. Připadám si, jako bych řídil tramvaj ve studiu Universal. Tady je největší zvukové studio, které se jmenuje studio K. K po King Kongovi. Poslední dobou jsme tady měli velké kulisy. Temný hvozd a trochu Obřího lesa. Tady je F a G. Ty jsou nejnovější. Byly postaveny kvůli Hobitovi.

Obsahují nejnovější technologie a odsávací systémy, kvůli ohňům, plamenům a dýmu. Na samotném konci studií je umělecké oddělení. Domov Dana Hennaha, Alana Leeho a Johna Howea. Dobré ráno, vítejte v uměleckém oddělení. Pojďte dál, myslím, že je tady produkční designér. - Zdravím, Dane! - Jak se máš? Úžasně.

Zbývá nám šest týdnů a dva dny hlavního natáčení. Točíme u stavidel, což je scéna z prvního filmu. Máme moc práce. A tady je dekoratér scény Ra Vincent. Ahoj! Pojďte se mnou, musím vám ukázat něco úžasného. Tohle je mé oblíbené místo. Dávají se tady dohromady nápady všech lidí z uměleckého oddělení. A všechny své nápady tady sdílí.

Tady začíná jiskra inspirace. A v této kanceláři je Alan Lee a John Howe. - Já jsem Alan. - Já jsem John. Dobré odpoledne. V podstatě celý den sedíme a kreslíme. Tři roky, nakreslili jsme tisíce obrázků a kupodivu je to pořád zábava. Viděli jsme světlo na konci tunelu a pomysleli si: "Možná to je vlak." Ale byl to drak. Pojďte tudy, vezmu vás k modelářům.

Tohle je náš kaligrafik Daniel Reeve. VSTUP POVOLEN JEN VE SPOJITOSTI S OSLAVOU Tudy k modelářům. Musíme udělat spousty modelů. Ke dnešnímu datu jsme vytvořili asi 115 scén. A ke každé scéně se snažíme udělat model, než začne výstavba. Tohle je hezké. Jeden model jsem Peterovi ukazoval dnes ráno, ale musíme udělat pár změn a pak se začne stavět.

Točíme to týden. Vítejte ve studiu F, kde je dnes hlavní štáb. Točíme scénu pro první film. Odehrává se v jeskyni obrů. Pojďte tudy za mnou. Zane, náš milovaný producent. Ian a Richard odcházejí. Pojďte za mnou na scénu, ale potichu.

Zrovna zkouší. Já jsem Corrin a ovládám mikrofon. Tohle je Tony, ten se stará o záznam zvuku. Tohle jsou novější studia a jsou zvukotěsná. Což je pro nás fantastické, protože je kousek odsud letiště. Tohle je první film, který se tady točí. A nejlepší je, že nahoře je dost místa na hlavu, takže se kluci pořád nebouchají. Obstarávám všechno ze střechy. Nic pro ty, kteří se bojí výšek. Je trapné, když vám něco spadne. Stojí vás to dva tucty piv.

Točíme! Teď potichu odejdeme, budou točit. Tři, dva, jedna a akce! Já jsem Dion a starám se o techniku. Ukážu vám kancelář, kde pracuju. Říká se jí Plechový přístřešek. Pojďte dál. Staráme se o techniku. Soupravy a kamery. Tahle souprava je určený pro natáčení na vodě.

Několik dní teď budeme točit úžasnou scénu s trpaslíky. Tahle kamera je bezdrátová a vytvořili jsme ji tady ve Wellingtonu. Dobrý den. V Plechovém přístřešku jste viděli skvělou techniku. Pojďte se podívat sem, to jsou základní věci. Tady jsme postavili obrovské zelené plátno. Říkáme tomu Dvorek a točíme tady různé venkovní scény. Ať už to jsou bojové scény nebo scény na vodě. A samozřejmě díky zelenému plátnu můžeme v post-produkci změnit pozadí.

Pojďte sem. Teď můžete vidět, že jsme na vrchu zeleného plátna. Tuhle soupravu navrhl Tony Kitty. Drží obrovskou clonu slunce, když natáčíme. Nechceme, aby se slunce schovávalo za mraky. Crikey, co se tam děje? Tohle je hra Devět čtverců. Je to složité.

Chyť míč, pošli ho dalšímu hráči a dostaň se ze svého čtverce. Cokoliv na čáře je nerozhodné. Je to o přístupu. Nevzdávej se, nenavazuj oční kontakt a hrej s pýchou. Musíš pořád lhát. Vždycky rozhoduje rozhodčí. Rozhodčí má pravdu! Lidi, no tak. Něco tady... Tady skladujeme zbraně.

Můžete tady vidět hromadu krabic. Každá krabice má zbraně dané postavy. Tohle je Gloinova krabice krásek. V Pánovi prstenů patří Gimlimu a v Hobitovi jeho otci, Gloinovi. Akce! Gloine! Jsou to stejné sekery, jen v jiných velikostech. Teď máme pro každou zbraň čtyři měřítka. Nejspíš je na čase, abyste viděli, kdo ty zbraně vytvořil.

Weta Workshop. Jsou hned za rohem. Vyjedete předem a potom doprava. Projedete kolem thajské restaurace a doleva. Pak celou dobu rovně až na konec. Silnice jde do zatáčky. Musíte odbočit jinak narazíte do Weta Workshop. Pojďte dál. Je to tady teď šílené. Pojďte tady. Jsou tady všechny zbraně, čístí se a tenhle mladík Alec se horoucně snaží dokončit sekeru.

Tětivy, poskládané zbraně čekající na nátěr. Kelly se snaží zestařit tohle docela slušné kladivo na kroket. Další část, kde se barví. Tady jsou modely. Frézování. Vstřikování, tady je zbraň, sprejování, ořezávání, pískování, navrhování, ohýbání, stříhání, barvení, sochařství, formování, leštění, plnění pěnou. A pak pro každého hlavního herce, který má prostetiku, a pro Bifura s jeho sekyrou, děláme vše pro dvojníky.

Vítejte v šatně pro dvojníky. Ahoj, já jsem Kelly. Já jsem Sophie. Já jsem Brandon a tohle je Bifur. Beznadějný romantik. Jsme dvojníci, takže trávíme spoustu času tím, že jsme malí. Jsme za to placení. Chtějí naše těla.

Viděli jste už tým lidí ze zákulisí? Já vím, kde jsou. Pojďte za mnou! Na shledanou! Co to děláš? Točil jsem vlog. Je to takový malý projekt. - Točil vlog? - Jo. To je pěkné, ale neměl bys radši zabíjet skřety?

- Neměl bys režírovat film? - Jo. Tak jsme na konci vlogu. Doufám, že jste si užili prohlídku našeho světa v Miramaru na Novém Zélandu. A hlavně tu práci s kamerou. - Myslím, že byla báječná. - Skvělá. Vlastně bychom ti měli sundat paruku a postavit tě za kameru. Já se o tvou roli postarám. - A co já?

- Ty chceš být Legolas? Jo, Kiran by měl být Legolas! Kiran bude Legolas. Je rozhodnuto. S dalším vlogem se vrátíme, až budeme za pár týdnů balit nebo krátce poté. Takže se těště na poslední vlog z našeho natáčení. Již brzy. Trpký konec. Šťastný konec. JIŽ BRZY Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

190

Odpovědět

Ani tento nejde :P ani 2,5 nejdú :P

180

Odpovědět

The requested video could not be found, or has been marked as private. kde ho nájdem alebo kde sa dá pozreť teda??

180

Odpovědět

video is not found :(

180

Odpovědět

Oh, do pytle... chtěla jsem říct, hurá! : )

180

Odpovědět

Tak kdypak bude poslední díl? Jackson jej dnes vydal.

180

Odpovědět

Měl by být do týdne. A vydal ho už včera. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0Aha. Tak menši chybka z moji strany. Už se těším.

180

Odpovědět

Uf, hotovo. Pěkné to je. A na rozdíl ode mě jsi vychytal 2-3 hlášky navíc...

180

Odpovědět

Paráda : ) Až na to, že se na to ještě pár dní nepodívám, vrr... Jsem teprve někde v půlce a nechci se nechat ovlivnit... Taky jsi strávil dva dny hledáním, co znamenají ti zatracení Portacom Ads´? : )

180

Odpovědět

Je videt ze od sveho prvniho filmu ktery sem od Petera Jacksona videl (Vesrmirni kanibalove) ubehl kus cesty.je krasa sledovat to zapaleni od vsech co se na filmu podili.uz se nemuzu dockat.

180

Odpovědět

Skvělý vlog, ostatně jako vždycky. A nehrál náhodou ten chlápek, jak provází u té zelené stěny taky v Společenstvu Prstenu - na začátku, v rozšířené verzi, když Bilbo představuje hobity?

181

Odpovědět

Jsem jediný který začíná mít o Hobbita opravdu strach? Všechny vlogy peckové....ale tenhle začal být tak nějak "americky vtipnej"...což neni vůbec dobrý....bojím se legolasových skateboardových scén apod.

1855

Odpovědět

strach nemam, jackson to vždycky udělá zatraceně parádně a to i přesto, že mi jeho hodnocení kazí nesmysly: zmínil jsi skatebordovou scénu, nebo ještě hůř když podle knihy helmův žleb bránilo 4000 mužů, tady oblíbených (jak jinak) 300 a další p******y ale i tak se na to těšim :)

182

Odpovědět

+PéťaZajímavé je, že v Termopylách bylo (podle toho co jsem četl) 4000 řeků a z toho 300 sparťanů. Stejně jako v Helmově žlebu i ve filmu 300 se někam ztratilo 3700 mužů v plné zbroji ;)
Magie filmové produkce ;)

180

Odpovědět

Další film o pěší turistice

1886

Odpovědět

Tento vlog mě opravdu rozesmál, ten konec! :D

181

Odpovědět

Tyhle vlogy mi vždy několik minut po zhlédnutí uberou tak 35 let. Vztekám se, dupu, kopu nožičkama a křičím: "Já už ten film chcííííí! A chci a chci a chci a chci! Dup!"

206

Odpovědět

ty jseš vážně hňup

1869

Odpovědět

+brodyJeště chvíli tu pruď a urážej všechny okolo a dostaneš BAN. jelikož na náš web jenom nadáváš, tak ti to asi ani vadit nebude, ale aspoň tu bude chvíli klid.

194

Odpovědět

Ten konec je parádní :D
Musím říct, že se na to moc těším ;)

182

Další