Epizoda 1 (S01)Projekt Knihovna (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:260
Počet zobrazení:6 000

Je tu první díl akčního seriálu z prostředí knihovny. Dozvíme se, jak to vlastně všechno začalo. V roli knihovníků Willa a Steva uvidíte YouTubery a režiséry tohoto projektu TimaH a Jacka Howarda a v hlavní roli Michaela Foresta si zahrál Daniel J Layton.

 

Přepis titulků

Zavři dveře, kluku. TROY BENNETT ŘEDITEL KNIHOVNY PROJEKT: KNIHOVNA - Tohle jsi chtěla? - Neblbni... Jste v knihovně! V Battershamu díky novému rozpočtu městské správy hrozí zavření jedné ze sedmi knihoven v severním Londýně. To je naše reportáž!

Zesilte to. Osud Battershamské knihovny visí na vlásku a aktivisté označují návrh na zrušení knihovny za kulturní vandalismus. Jak můžete vidět za mnou, zaměstnanci a stálí zákazníci knihovny uspořádali zuřivý a procítěný protest. To jsme my, lidi! - Co chceme? - Knížky! - Kde je chceme? - V knihovně! - Kde jsem já? - Pšt! - Proč tu dnes jste? - Proč tu dnes jsem? Jestli tuhle knihovnu zavřou...

Tak odkaď asi asi já a moje rodina budeme pučovat knížky, co? A hele! Támhle je knihkupectví... A no... Pak je tu taky Amazon... Jestli zavřou tuhle knihovnu... Tak je můj sexuální život v háji! Proč tu dnes jsem? Pro to existuje spoustu důvodů. Myslím,... - Waterstones... - Vždyť jsem toho řekl mnohem víc! ...jiné knihovny... Jedna je vlastně hned za rohem. Je trochu větší.

Wi-fi zdarma... Je tam kavárna. Co tu dělám?! Tak to vidíte. Knihovna v Battershamu bude uzavřená za tři týdny, pokud se nenajde jiný způsob financování. Ředitel knihovny Troy Bennet, zachycen zde zamaskovaný, odmítl situaci komentovat. George O'Brian pro BNC News z Battershamu. Vypni to.

Kašlete na to. Nemáte co na práci, nebo co? - Steve? - Wille? Podle toho inventáře nám chybí knížka. Možná se pletu, ale... Zkus, prosím, najít 37-B? - Nechápu, proč jsme to nepřepsali do počítače. - Zkus se zeptat Troye. Bože můj. Sakra! Jak se jen opovažuješ, přinést tuhle VĚC do mojí knihovny?!

Nechci slyšet žádný další výmluvy, jasný? Copak seš nějakej přiteplenej knihomotýl? Když já byl ve tvým věku, tak jsem četl opravdový knihy! Vidíš tyhle jizvy, kluku? To jsou vzpomínky... Na to, jak sem se pořezal od opravdových knih! - Víš, co to je? - Ne, dědo Troyi. To je moje závěť. A ty už v ní odteď nejseš!

Ty! Jak se jmenuješ? - Steve. - Steve, odteď jsi můj nový vnuk! Zítra půjdeme na ryby. To je parádička, co? - Pane? - Přestať už mě otravovat s těma rybama! Pane, myslím, že vím, jak se zbavit našich finančních problémů. Zbavit? Co tím myslíš? Tohle je neproplacený poplatek za knížku, pane.

Z roku 1989. Co tím chceš říct? Dinosaurus Rory, pane. Tu knížku pořád nikdo nevrátil. A pokud počítám správně, tak s ročními poplatky a náhradou za vliv inflace nám tenhle muž dluží přibližně jeden milion liber. Kdo to je? Michael Foster. - Haló?

Dobré ráno, mluvím s Michaelem Fosterem? - Jo. Dobrý den, pane Fostere, tady je Steve Hadly z Battershamské knihovny. - Battersea? - Battersham. - O tom nic nevím. Jo, to nejste první. Poslyšte, volám kvůli nevrácené knize. Ne? Dinosaurus Rory? Doporučený věk čtenáře 3-9 let Říká vám to něco? Neříká se mi to lehce, ale dlužíte nám milion liber.

Ne? Počkejte, někdo mi volá na druhou linku. Čau chlape! Fakt mě mrzí, že vám to s Rachel nevyšlo. To je na prd. Jsi v poho? Jo, to je dobrý. Ne, je to... je to v pohodě. Hele... - Právě mi volaji z Battersbee z knihovny.

- O tom nic nevím. Nejsi první. - No? - No podle všeho jim dlužím milion liber. Chápu o co jde... Tady jde o Rachel, že jo? Ne, nejde o Rachel. Holek je na světě spousta a ty vůbec nevypadáš špatně. - Díky. - Na to, kolik ti je. - Je mi 25! - Fakt? Sakra, to to letí. Hele, vím že jsem s Rachel moc nevycházel, - Nezačínej s tím.

- Ne, jen mě vyslechni. Jen ti chci říct, že jsem tu pro tebe. - Máš milion liber? - Ne. Počkej, cože? - Dlužím tý knihovně milion liber! - Jak můžeš knihovně dlužit milion liber? Hele, jestli tě chtěji okrást, tak se ani nesnažej. Řekni jim, že jestli na tom trvaj, tak že si je poddá tvůj kámoš a machr právník Jason Smyth McDoogle... Heinz!

A požene je k soudu a zažaluje za každou penny, kterou maj! Nejsou to idioti, Jasone. Jo? Dobře. Co ti říká, kluku? Vymáčkni to ze sebe! Říká, že nás jeho kámoš a machr právník Jason Smyth McDoogle Heinz požene k soudu a zažaluje o každou penny, co máme. Heinz, jo?

Jo, toho znám. Dej mi ten telefon! Teď mě poslouchej, kluku! Sežeň si koho chceš, - ale dlužíš mi milion dolarů! - Liber, pane. Ještě lepší! A ty to zaplatíš, jinak na tebe můj vnuk pošle svoje chlapy. Mohl byste chvíli počkat, prosím? Jo, jasně, počkám.

- Jasone, vypadá to, že je to vážnější, než jsme mysleli. - Zbaštili to? - Ne, ale... Trochu? - Víš jistě, že nejde o Rachel? Tak hele. Tady nejde o Rachel! Rachel? Kdo je Rachel? - Tady je Troy. - Jakej Troy? - Troy Bennett! - Kdo jsi ty? - Michael. Michael Foster. - Jo ty! - Dlužíš mi milion dolarů!

- Liber. To máš jedno. - Kdo je Rachel? - No Rachel... - Já mluvil s Jasonem - S tím právníkem? Ne, s jiným. A co ten je zač? Jak jste sehnal moje číslo? To je fuk, ale nejspíš mi z tebe hrábne! Sežeň mi tuhle Rachel.

A počkej! Pošli i svoje chlapy! Děláš něco? Jasone? Jasone, děláš teď něco? Drž hubu, moji mámu ani neznáš. Nebo jo? Potřebuju někam jít, protože právě teď... To bylo rychlý. Co bylo rychlý?

Jsem u telefonu! Před mým domem jsou nějaký chlapi. - Ty sis nedělal srandu, co? - Ne. - Tak jo. Kolik jich je? A mají zbraně? Dva. A žádný zbraně jsem neviděl. Ale když o tom teď mluvíš... Jsou pryč. Díky Bohu. Ne!

Tamhle jsou. Máme ho. V PŘÍŠTÍM DÍLE Zoufalá doba si žádá zoufalé činy, Steve. - Vždyť ani nemáme wi-fi! - Dlužím jim milion liber! - Alespoň se snažím pomoct! - Mluvte. Jsme před jeho domem. PŠŠŠŠE SE POSERE Kapitáne?

Volá vám prezident. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To s s těma dolarama/librama je super! Nevím jak vy, ale já někoho vydírat, tak mě ani nenapadne si říct o eura, nebo libry. Automaticky bych řekla dolary jen kvůli všem gěm USA filmům :D

10

Odpovědět

Když to lehce zaokrouhlím, tak spozdné 114 liber (+-3500,-) na den je docela pálka

124

Odpovědět

Jenomže oni k tomu připočetli i další poplatky, protože když to nevracel fakt dlouho, tak začali přirážet víc.
Moment, to vyznělo blbě...

162

Odpovědět

Super.

40

Odpovědět

Skvěle technicky zpracované, Oddfjord-styl humoru... Tenhle seriál vypadá dost dobře.

PS: V titulcích chyba na 8:36

190

Odpovědět

Odstraněno. :) Díky.

40

Odpovědět

prosím vás preložte toto: http://www.youtube.com/watch?v=nFP-GrynCe8 :)

262

Odpovědět

Podívej tohle je má závět - a ty v ní nejseš :D

543