Epizoda 3 (S01)Projekt Knihovna (S01E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:4 712

A po týdnu je tu další (již předposlední) díl webseriálu Projekt: Knihovna. Vše se řítí z kopce stále větší a větší rychlostí, takže se máte na co těšit.

Přepis titulků

V minulém díle jste viděli: Jak jsme za tohle zaplatili? Já myslel, že jsme na mizině. - Třeba odejdou, když jsem ji vrátil. - A proč jsi ji přivázal k cihle? A tak to začíná... - Půjdeme za mým strejdou. Má zbraně. - Ne! - Máme Rachel. - A tak ji vyslýcháte?! - Kde máš hodnýho policajta? Předpokládám, že ty jsi zlej policajt. - Jsem knihovník. - Důkazy naznačují,...

že odešel zadními dveřmi, šéfe. - K čertu. Nemáte drobný? Nemáte drobný? Michaele! PROJEKT: KNIHOVNA Takhle řešíš všechno? - Hezký... teď jsem ti to koupil. - Jo, za moje prachy. Přesně tak! Neměl bys takhle rozhazovat. Jo!

Klídek. Musíme splynout s davem. Proč? Nevíš, kdo pro ně pracuje. Může to být kdokoli. Říkáš, že knihovníkem může být každý? Co by ne. Já bych mohl být knihovník. Ale nejsi. - Nejsem?

- Jsi? - Ne. - Jak je? - Dobrý. - Vypadá nějak pod... - Co? - ...ezřele. Koukni na něj. Má knížku. Kdepak ji asi vzal. - Koupil ji? - Možná. Ale taky si ji mohl půjčit z knihovny! Koupil jsem ji. - Nejspíš lže. - Nelžu. Má kozí bradku! To je pravda.

- Já si s tvým šéfem promluvím. - To bych ti neradil. - Rachel, když řekneš, kde je Michael... - Já s Michaelem nechodím! - Co? - Rozešli jsme se. - Kdy? - Do toho ti nic neni. Potřebovali jsme pauzu. Nevím, kde je. - Kolik tvýmu šéfovi vůbec dluží? - Milion. - Dolarů? - Liber. To je mnohem horší. Dej mi mobil.

Je ti doufám jasný, že Michael milion liber nemá. Neznáš mýho šéfa. Rachel, tvůj mobil. Prosím. To musím vzít. Bacha, můžou to být oni! - Ahoj Rachel. - Ježíši. Pane Fostere, jmenuji se Will Clock. - Ty nejsi Rachel.

- Ne, já jsem Will Clock z Battershamské knihovny. - Unesli jsme vaši přítelkyni. - Bývalou. - Vaši bývalou přítelkyni. - Co jste jí udělali? - Nic. Zatím. - Dali mi pouta. - Dali jsme jí pouta. Mohl bych dostat další pití? Přineste nám zítra v devět hodin ráno peníze do knihovny. Nebo co? Mám fakt velkou žízeň! - Hele, já nemám milion liber, tak...

- Do devíti hodin. Je mi to líto. Mají Rachel. Tak si to ujasníme. Ředitel Battershamské knihovny unesl vaši přítelkyni. Bývalou... bývalou přítelkyni. Dobrá. A to protože... Prostě to neklapalo, potřebovali jsme pauzu. Ne.

Proč unesl vaši přítelkyni? No, víte... Já mu dlužím milion liber. Kvůli knížce... kterou jsem si půjčil... v 80. letech. Dobrá. Všichni jsme v 80. letech udělali pár šíleností, ne? Jo? To já jsem jednou s mojí partou ukradl z haly továrny na boty velký starožitný kyvadlový hodiny a pak jsme je pustili dolů po řece.

Až do Bishop Aucklandu. Možná i dál. Nejlepší hodiny, co jsem kdy viděl. Ti ševci byli fakt nasraní. Pánové, jsem si jistá, že je to jen nedorozumění. Jenže není, takže...

Zajděte zpátky do té knihovny a s tím Toyem Bennettem si promluvte a všechno se vysvětlí. Určitě je to rozumný muž. Já nejsem rozumný muž! Pane, já řekl "nerozumný". Aha, promiňte. Nemohli bychom ji nechat jít? Zbláznil ses?!

To je bláznovství! Jsi blázen! Pane, vždyť spolu už ani nechodí. Tak ji vůbec nepotřebujeme. Je to přítěž. - Zabijte ji! - Pane. Je to civilní ztráta, chlapče. Kde je problém? Odmítáš mé rozkazy? Jestli to neuděláš ty, tak to udělá někdo jiný. To si nemyslím. - Já to udělám. - Wille! Ty se mi líbíš, Wille.

Mohl bys tohle smetiště jednoho dne řídit. Až tu nebudu. - Děkuju, to... Děkuju. - Upaluj pryč. A ty tu budeš jen postávat? Jdi ke třetímu oddílu a začněte rozmisťovat ostřelovače. Chci vytvořit smrtící zónu. Pane, na co přesně se připravujeme? Vždyť je to jen jeden chlápek. Nikdy nepodceňuj svého nepřítele, Steve, to si pamatuj.

Jasně. Pátý oddíle, nahlaste svou pozici šestému oddílu. Ty vole! Potřebujeme zbraně. Hodně zbraní. My umřeme. Kvůli knížce. Ty umřeš. Mě neznají, já jsem pan Inkognito. Policie nepomůže. To oni nikdy.

Ve filmech na policii nikdy nejdou. V policejních filmech jo. To je fakt. Můj strejda má zbraně! Tvůj strejda s tím byl dost v pohodě. On to můj strejda ani není. Jenom se nastěhoval vedle, když mi bylo sedm. Říkám mu "strejdo" a on mi půjčoval zbraně. Zneužíval tě?

Ne! - Zneužíval jsi ty jeho? - Sklapni! Chci mluvit s ředitelem. Ťuk, ťuk. Troyi? Tohle není omyl! Voláte Troyi Bennettovi. Troy to teď nemůže vzít, protože musí řídit tu pitomou knihovnu. Zdravím, jsem Troy Bennett, vy ne, tak na to zapomeňte. Je jenom jeden Troy a to jsem já.

Prosím zanechte zprávu pro Troye Bennetta, až zazní signál. Troyi! Jak je, kámo? Můj brácha, Troyster. Troyminátor, Troy Story 2, kámo. Tady Leonard Neme, Troyi, tvůj kámoš z banky, tý švýcarský, ne tý legální, je připravenej na další vklad. Tohle je velký. Řekl právník šlapce. Ne, sakra. Řekla šlapka knězi. Hele, budou čekat ten milion liber, minus mých pět procent, právnický výhody, do zítřejšího poledne.

Je to docela hnusný, že všechny peníze knihovně sebereš, ale co! Pět procent, žádnej problém. Já jsem jen právník. To jsem si... plácnul jsem si s telefonem. Jestli chceš, můžeš si taky plácnout, Troyi. Fakt doufám, že tohle nikdo neposlouchá. To by byl... fakt trapas.

Mě neznají, ale kdyby to poslouchali, tak by znali tebe, Tebe znají! Uvidíme se ve čtvrtek na golfu. A pití je na tebe, ty geniální parchante! Zdar! Tak takhle to je... - Můj vlastní vnuk mě bodne do zad. - Co to sakra...? Vyřídíme si to později. Troyi, Troyi!

Vrať se, ty parchante! Dobře lidi, jdeme na to. Jak jsme na tom? Ztrácíme muže, pane, a rychle. Pošlete tam první až pátý oddíl. A šestý. Všechny týmy v pohotovosti. Palte! Nevím, co dělám. Víš co?

Fakt doufám, že toho chlápka chytnu já. - Hm. - Hej! - Víš, co mi Troy minulej tejden řekl? - Co? Že bych to tu podle něj jednou mohl řídit. - Ty bys řídil knihovnu. - No jo. Já vím. - Co víš o knížkách? - Naprostý hovno! Ale myslím, že tomuhle střílení začínám přicházet na kloub. Jo, jo.

Ještě jsem z toho ani nevystřelil. Víš, co nechápu? Nechápu, proč kolem tohohle ztroskotance tak nadělaj. - Určitě mají důvody. - Jako co? - Já nevím. Prostě důvody. - No tak! Je docela nepravděpodobný, že sem nějakej náhodnej civilista vtrhne s granátem, ne? Musel jsi to říct. Troyi!

Troyi! Troyi! ROZUZLENÍ PŘÍŠTĚ Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Scénárista ujížděl asi na peyotlu.

61

Odpovědět

co se knížek týče, řekl bych, že víc mrtvých má nasvědomí už jen Bible :D

335

Odpovědět

Souhlasím a dodal bych, že taky Korán.

171

Odpovědět

+Martin TerranA Mein Kampf.

171

Odpovědět

+Martin TerranA Twilight.

280

Odpovědět