Epizoda 4 (S01)Projekt Knihovna (S01E04)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:146
Počet zobrazení:5 056

Připravte si kapesníky, přátelé. Je tu poslední kapitola webseriálu Projekt: Knihovna. Děkuji vám za přízeň a sledování tohoto seriálu. Myslím, že ačkoli byl vytvořen převážně amatéry, tak dokazuje, že ve správných rukou má YouTube velký potenciál být budoucností filmografie.

Pokud vás tento webseriál zaujal a chcete vidět víc, zkuste tento odkaz, kde najdete bonusová videa z YouTube kanálu Multiverse.

 

Poznámka: RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) je britská charitativní organizace, zajišťující dobré životní podmíky zvířat.

Přepis titulků

V předchozích dílech jste viděli: Hlaste se u šestého oddílu, vojáku! Chci mluvit s ředitelem. Tohle je moje závěť a ty už v ní odteď nejseš! Steve, odteď jsi můj nový vnuk! Zítra půjdem na ryby. Je to docela hnusný, že všechny peníze knihovně sebereš, ale co! Pět procent, žádnej problém. Jsem jen právník. Nepotřebujeme ji, je to přítěž.

- Zabijte ji! - Já to udělám. - Wille! Ty se mi líbíš, Wille. Mohl bys tohle smetiště jednoho dne řídit. Až tu nebudu. Tam venku je válka. Troy mě poslal tě zabít. No tak na co čekáš? Do toho. PROJEKT: KNIHOVNA - Klacky a kameny mohou zlomit kosti mé...

- ale slova nikdy ne. Pěkná kravina. Ježíši! Pomoz mi s tím tělem. Kde je? - Seš docela dobrej zlej policajt. - Díky. A konečně máš zbraň. - Tak ji vyřiď!

- Nemůžu! Je starší než má babička. - Vždyť jsi po ní střílel! - Varovné výstřely! Nechtěl jsem ji zastřelit! Jdi do prdele! Hoď na ni knížku. - Bible! - Která? - Svatá? - Dobře. - Tóra? - Le Chaim! - Co? - Házej! - Úvod do scientologické etiky.

- Jo, to můžeš hodit. Korán. Jasone? - Radši ne. - Zbabělci! - Hoď další Tóru. - Nemůžu ji nejít, je tu jen jedna Tóra. Myslím, že mám... Jemináčku. Asi má mrtvici. Cože má?

Infarkt. Tak to řekni! - Měli bychom ji... - zastřelit. - Já chtěl říct pomoct. Kámo, teď už nic neuděláme. Vždyť má mrkvici. Mrtvici. Tu taky?! Je to vážnější, než jsme mysleli. - Já knihovny nikdy neměla ráda.

- Co? - Co je na nich špatnýho? - Jsou moc tichý. Moc tich...? Haló! Je tam někdo? Steve? - Wille? - Steve! Kámo, jsi tam? - Jo, očividně. Troy se zbláznil. - Je tam s tebou? Ne, ale zamkl mě tu. - Zkoušel jsi vykopnout dveře?

- Jo. Dvakrát. Nejspíš jsem si zlomil kotník. Dvakrát. - Hovno, Steve. - Můžeš chodit? Ne, jsem zavřenej v kanceláři. - Kdo je to? - Steve, to je Rachel. Rachel, Steve. - Kdo? - Co? Steve, Rachel je bývalka Michaela Fostera. Troy ji unesl pod rouškou temnoty a držel v zajetí ještě...

asi před deseti minutama? - Dobře, rád tě poznávám, Rachel. - Taky tak. - Rachel, Steve... tu pracuje. - Jsem zavřenej v kanceláři. - A je zavřenej v kanceláři. - To nic, já byla zavřená celej den. - A zkoušela jsi vykopnout dveře? - Couvni si trochu. Moment! Zkus to teď. Pořád nic.

- Já myslel, že to zabere. - A teď nemáš náboje, paráda. Steve, zkus najít jeho náhradní klíče. - Kde? - Asi za hodinama. Támhletěma? No, nejspíš jo. Dobrá. Kdo si dává klíče za hodiny? - Přesně tak.

- Hodně štěstí, Steve. - Dej mi chvilku. - Jasný, nikam nechvátej, vždyť máme spoustu... Nechcete mi říct, co se tu děje? Pane? Jo, měls pravdu Wille. Byly za hodinama. Teď ne, kámo. Jsou tu klíče ke všem dveřím v celý knihovně. Vážně, jsou jich tu tisíce. Lidi, tohle by mohl být... ten nejhorší únikový plán vůbec.

A nejspíš jsem Troyovi rozbil lampu. - Zabije nás. Jako vážně nás zabije. - Kámo. Tohle jsem si na dnešek v práci neplánoval. Nandat pár knížek do krabic, dostat se do šéfovy závěti, zabít šéfa. Wille? Wille? Steve, máme tu menší problém.

Udělej něco! Vezmi mu zbraň! Zatracená škoda, Wille, měl jsem tě rád. Myslel jsem, že to tu jednou povedeš. Jdeme. Vezmi tu holku. Pane Fostere, vítejte v naš...

vlastně mojí knihovně. Vaše návštěva zde je opožděná. - Poslouchejte pozorně, pane Fostere. - Poslouchám. - On tě neslyší. - Pššš. - Mám tu někoho, kdo je vám velmi blízký, vaši přítelkyni, pane Fostere. - Bývalou! Kdy se to stalo? - Prostě to neklapalo, potřebovala pauzu. - Aha. Nejsem moc trpělivý muž, pane Fostere. Ani rozumný. Jestli ještě někdy chcete vidět vaši bývalou přítelkyni, Tak mi okamžitě přineste mých milion liber na střechu knihovny.

Nebo víte, co se jí stane. Zabiju ji, pane Fostere, tak jsem to myslel. Sakra chlape. Musíme zachránit Rachel. Kudy se jde na střechu? Nahoru. Dobře.

Já jdu s tebou. Jo. To jdeš. Wille. Wille. Ježíši Kriste. Dobře, já tě z toho dostanu. Hlavně dejchej, budeš v pohodě. Nepštej na mě. Poslouchej Steve, tohle je knihovna. Je tak poklidná. Je tu krásný ticho.

Ticho... v knihovně. Ne... N... Neee! 207, 208, 209, 2... Á, pan Foster. Konečně se setkáváme. - Ne, já jsem Jason.

- Co? Jo, tohle je pan Foster. Zdravím. - A kdo jsi ty? - Jen Jason. - Prostě kamarád. Co to je? Přiveďte si do práce kamaráda? To bychom tu mohli dělat. Později. Á, pan Foster. Konečně se setkáváme. Znovu. Skončeme s tím, Troyi.

Hodnej kluk. Co to je?! Nějakej zvrácenej vtip? Kde jsou mý prachy?! Tohle jsou jen pitomý knížky! Zapomněl jste, na čem opravdu záleží, pane Bennete. Knížky, Troyi. Vždycky to bylo o knížkách. O pravých, papírových knížkách. Teď, Jasone. Ne! No jo.

Tak... Ty sis myslel, že mě rozptýlíš knížkama, co? Myslel si, že přechytračíš Troye Bennetta. Delta, druhý prapor leteckého pluku, 502. letecká infanterie, 101. letecký oddíl. Tři stříbrné hvězdy za statečnost. Tři bronzové hvězdy za hrdinství. Osm purpurových srdcí za zdobení dortů!

No a! Já mám odznáček od RSPCA, to neznamená, že můžu střílet lidi! Kdybys tu měl svýho psa, tak bych ho, kurva, taky zabil. Je to tu! 22:00, bezvadný! Pane Fostere, myslím, že můj odvoz právě dorazil. Je čas opustit tuhle ubohou knihovnu. Ať už s mýma prachama, nebo bez nich. Ty si nezasloužíš ani penny, ty hajzle! - Nech toho!

- To stačí, Troyi! Dodělej ho. A bacha s ní. Tahle knihovna je teď oficiálně uzavřená! Hej! Nenechávejte mě tu! Odlítáte beze mě! Zapomněli jste nejdůležitějšího pasažéra! Mě!

Měli jsme dohodu! - Opatrně! - Pšt! Tak tohle je něco! - Co když nás šéf chytí? - Už je dávno doma, Jamie. Nechytí nás, tak pojď! - Vidíš? Říkal jsem ti, že je to dobrej nápad. - Ty lháři! - Není nikdo romantičtější, než knihovníci, Sarah. - Jasně. Myslím to vážně! Všichni to ví! Knihovníci jsou S-E-X-Y! Nesměj se! Napsali jsme o tom i knížku. Alespoň se to říká.

Víš určitě, že... Nikdo nás nebude rušit v deset večer na střeše Batterseeské knihovny. Troyi! Troyi Bennette! Nastupte na palubu! Několikrát jsem zdůrazňoval, že je to v Battershamu. Vsadím se, že moji zatracenou helikoptéru mají ti parchanti z Battersee. Tohle je typický. Jako bych byl znova na tom zatraceným safari. Za toho nosorožce jsem dal dost peněz.

Kriticky ohroženej, to určitě. Co ty na to, Dinosauráčku? Já pro tebe mám bestseller! Tohle je vaše poslední kapitola, pane Fostere. Stejně jsem tuhle proklatou knihovnu nikdy neměl rád. Potřebovala bys tisíc takových knížek, abys mi ublížila, holčičko. A podle toho, co o tobě vím, tak tisíc knížek neuneseš! Ne!

Ale tohle ano. Jak jsi mohl! Přinýst TOHLE do MOJÍ knihovny?! O knížkách to nikdy nebylo, co Troyi? To zavření je asi oficiální. - Ignoroval jsem svoje instinkty. - Ty žiješ! Zapomněl jsem, kdo jsem. - A to už se nikdy nestane. - Jasone? - Já jsem Michael. - Jsem Wolverine! Má otřes mozku.

- Střelili mě! - No... - Třikrát! Já si zlomil kotník. - Jdu zavolat sanitku. - Můžeš zavolat nějakou rychlou? My tě z toho dostaneme, neboj. - Já se bojím o tebe! - Proč? Když jste vy dva zase spolu... - Ani náhodou. - Nejsme. Chybělas mi.

Ty mně taky. Pojď sem, ať tě políbím - Jasone! Jasone! - A pak budete... - Vím, že tě střelili, kámo. - Třikrát! Vím, že tě třikrát střelili, ale klidně ti tu jednu vrazím, jasný? - Pořád mám zbraň. - Jo. Na to jsem zapomněl. Ale fanoušek násilí teda nejsem. - Já taky ne. - Jsou jen pro sraby. - Přesně tak. - Jasně. Haló?

Batterseeská knihovna? Jo. Potřebujeme vrátit tu helikoptéru. O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI Zajisté, madam. Mám vám ji zarezervovat? Ano, úterý vyhovuje. Ne, dnes je čtvrtek. To znamená, že máme do devíti. Museli jsme to protáhnout kvůli tomu návalu.

- Máte tu ředitele? - Ano, čeká vás nahoře. Vaše ctihodnosti, můj klient, pan Hadley, je v závěti pana Bennetta jasně stanoven, jako jediný dědic a vykonavatel závěti svého dědečka. Tento dokument je legálně závazný, Pan Steven Hadley je dědicem majetku pana Bennetta, - Pane Heinzi, mockát vám děkuji. - Říkejte mi Jasone. - Ano, promiň Jasone. - Jason Smyth McDoogle Heinz. Nejlepší právník, který kdy navštívil Battershamský okresní soud.

Na to se napiju. STEVE HADLEY ŘEDITEL KNIHOVNY Ahoj, zlatíčko. Co to tu máš? PROJEKT: KNIHOVNA Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

http://www.csfd.cz/film/386082-project-library/ (kdyby někdo chtěl ohodnotit)

00

Odpovědět

proč nemůžou mít i ostatní web seriály takovou stopáž. Se zasraným 2 minutovým Mortal Kombatem se to nedá srovnat :)

20

Odpovědět

Pěkné. Díky.

90

Odpovědět

dobrej seriál, ale trochu moc to lítalo mezi akčním filmem a parodií...

300

Odpovědět

pěkný seriál, víc takových :)

110