Thumbnail play icon

Projev Michelle Obamové na sjezdu demokratů 2016

52 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:205
Počet zobrazení:4 373

Michelle Obamová, první dáma Spojených států amerických, přednesla na sjezdu demokratů DNC (Democratic National Convention) horlivý projev, při kterém vzpomíná na dobu, během které její manžel působil jako prezident. Ohlíží se zpět na léta strávená v Bílém domě. Během své řeči apeluje na voliče, aby se k volbám dostavili a podporuje svou favoritku Hilary Clintonovou.

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Obama skončil Trump prostě bude prezidentem a ovládne všechno a nikdo z vás nebude mít žádné připomínky.

36

Odpovědět

Michelle už mele z posledního a dobře ví že tuhle válku nevyhraje ;) Amerika padne a pro všechny bude Islám jedinou správnou volbou ! těžte se nevěřící psi už brzy to přijde ;)

43

Odpovědět

+Elizabeth66žádná reakce ? :( to je smutné člověk by čekal trochu nenávisti takhle po ránu a ono nic :( chce to přitvrdit :P

04

Odpovědět

Mno, tak jsem si pročetl diskuzi...a musím říci, že je tu spousta mladých lidí, kteří absolutně netuší, která bije a prezdentují zde názory ala AC24, protiproud a podobné sračky...
Je smutné, že tito mladí a hloupí lidé udělají vše proto aby vystoupili z davu a jejich nenáviděného mainstreamu informací. Oni si snad myslí, že v USA prezident vládne a činní rozhodnutí sám :D

197

Odpovědět

Nemáte rádi Demokraty? Nemáte rádi Obamu? Tak to máme stejně. Ovšem musím uznat, že projev První dámy byl perfektní. Bez urážek, populistických keců a zaměřený na to nejcennější - děti. Tomu se prostě nedá nic vytknout a jen můžeme dlouze přemýšlet, kdo z dnešních českých politiků by byl podobného projevu schopen. Jak jsem psal, nemám rád demokraty a v obou předchozích voleb jsem to přál Republikánům. Ovšem z těchto voleb mám dojem, že to není boj Demokraté (levice) vs Republikáni (pravice). Je to boj Hillary vs Trump bez stranických ideologií.

Stručně Trump prostě není Republikán a Hillary mi zase v hodně případech jako Republikánka připadá. Je důležité se podívat, kdo podporuje Trumpa a kdo Hillary, u Hillary by jste těžko hledali nějaký konkrétní vzorek voličů, protože ona to má rozložené mezi všechny, tedy chudé, bohaté, černé, bílé, asiaty, ženy, muže, vzdělané či nevzdělané. Ovšem u Trumpa to je jiné. Trump má o poměrně dost vyšší podporu u můžu, také se dá říci, že jej volí starší lidé. Jeho podpora je silná a posiluje u lidí starších 45 let a svého maxima dosahuje u lidí kolem šedesátky. Další silnou skupinou u Trumpa jsou méně vzdělaní lidé, žijící mimo město a nižšími příjmy (Vtipné, že? Chudí volí Republikány.). Populista Trump jim říká věci, které chtějí slyšet a výhodou této skupiny je, že už jí nezajímá jestli to je reálné či není, prostě slyší, že bude více práce, méně vražd, méně mexikánců, méně problémů a hezčí počasí. To jim stačí.

Vždyť přesně stejní lidé volí v ČR Zemana. Jsou zhrzení ze svého života, neúspěchu a vidí v populistických řečích nějaké východisko. Že budou mít stále tu stejně špatnou práci, stále ten stejný byt a stále stejné problémy jim nevysvětlíte. Všechna média označují za zmanipulovaná a podporují jen ty, která píší přesně to, co chtějí slyšet (stejně jako obdivují člověka, který říká co chtějí...). Že špatné články na adresu Ruska jsou z toho důvodu, že se Rusko prostě chová jako agresor jim opět nevysvětlíte a budete označeni za vlezdoprdelku USA.

Blbost lidí a jejich snadná ovlivnitelnost vede k úspěchu takových lidí jako je Trump, ovšem jsem přesvědčen, že v případě USA svého vrcholu dosáhl. Kdybych byl občanem USA, volil bych Hillary.

2713

Odpovědět

politiky si vybíráme podle lží, které chceme poslouchat (podle virtuálních náplastí, které nalepují na otevřené rány obyvatelstva skrze populistické výroky)...v boha věříme, protože na toto již politici nestačí...někde je to dokonale spojené...u nás aspoň, že tak, ne

04

Odpovědět

Forma jejich projevů (obou("všech")) něco vypovídá o lidech kteří je poslouchají (a brečí 3:58) :) nevím co je děsivější jestli možnost toho či onoho prezidenta který se zas po letech vystřídá a nebo ti fanatici co tam budou pořád a kteří slyší na kdejakou blbost co se jim líbí....
...Taky by mě zajímal experiment kdy by pro 2 kandidáty existovali 4 typy hlasů 2 pro zvolení a 2 proti zvolení pro oba. Každý by mohl volit pouze jeden ze 4 a myslím že výsledek by dopadl jinak (soudím na základě videa Dana Arielyho o naší "iracionalitě" je tady na webu tak se kdyžtak podívejte)...

30

Odpovědět

Sračkový video o hovně s černou herečkou. Seberte se lidi. Tady je tak koncentrovaná banda vymytejch a přetvářejících se z***?, že si přeju aby byla válka a začali lítat atomovky.

819

Odpovědět

A já si přeji, aby se inteligenti jako ty konečně naučili shodu podmětu s přísudkem...

151

Odpovědět

+NočníkZabij se

016

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli existuje na tomhle webu jiné video, které by mělo horší hodnocení. :D
Všechny videa mají okolo 75-90 a že má něco 45, to už musí něco znamenat. :)

88

Odpovědět

Já se přiznávám, dal jsem tomu videu půl hvězdy, a není to protože bych měl něco proti Michelle, je to proto, že v tom proslovu nic neřekne, je to prostě jen hromada keců, ze které si lidi mají odnést jen jednu věc : "Volte první ženskou prezidentku!" A já, jakožto občan ČR nemůžu volit v USA, tak nevím, proč bych tyhle žvásty měl poslouchat já...kdyby nabízela nějaké řešení globálních problémů, cokoliv, co by mě zaujalo, tak hodnocení bude jiné, ale tohle byl opravdu nic neříkající proslov. (Klidně mi nadávejte do rusofilů a xenofobů, ale nic z toho nejsem)

238

Odpovědět

1) Proč tam strkáte rusofila a xenofoba? Napsal jste něco, co to má naznačovat? Pokud nejste rusofil a xenofob, proč to máte potřebu cpát do textu, který s tím nijak nesouvisí? Tahle sebelítost vyloženě vypadá jako prosba o nadávku do rusofila a xenofoba, jen abyste měl důvod brečet, že Vás tak někdo neoprávněně tituluje.

2) Proč to poslouchat? Jelikož jde o volbu oficiálně nejmocnější osoby světa. A protože jde možná o nejpovedenější projevů letošních voleb. A i kdyby tu bylo video o okresním zastupiteli z Mongolska, nechápu, proč by tu to video nemělo mít místo.

3) Nebudu Vám brát Váš názor, že ten projev byl o ničem. Pro Vás možná ano neberu tu půlhvězdu. Ale objektivně to byl velmi zdařilý projev, který rozhodně nebyl o tom, aby lidi volili ženu. Popsala tam klady Clintonové, popsala tam pozici slušných lidí. Zaobalení do tématu dětí tomu dodalo nějaký ten patos, ale ten neškodil a obsahu tam bylo požehnaně. Popsala dost důvodů, proč volit Clintonovou jiných než pohlaví.

20

Odpovědět

+Hrdlodus1) chtěl jsem předejít trapným a nesmyslným nadávkám a podle všeho...se mi to povedlo...já tady teda žádné hloupé nadávky nevidím :D
2) k tomu bych se nejradši nevyjádřil...protože si umím představit to nadšení, se kterým by se lidé dívali na projev zastupitele z Mongolska...
3) Děkuji Vám, že mi neberete můj názor...a ta půlhvězda je s mým názorem úzce spjata, nemyslíte? Já nejsem žádný kritik projevů a je mi jedno jak to přednesla. Prostě to byla čistě podpora demokratické kandidátky a to je vše. Jasně že nemektala jen o pohlaví, ale já jsem to chtěl prostě jen shrnout. Takže pokud mi nechcete brát můj názor, prosím Vás, neberte mi ani mou půl hvězdu. :)

10

Odpovědět

Banujte ty ruský troly, to fakt není realný aby fakt tolik lidí bylo úplně vypatlanejch :D

921

Odpovědět

ako tvoja mater

21

Odpovědět

+Tatraááá, tady se nám ozval maďarskej troll...

01

Odpovědět

Proč tak nízké hodnocení?

65

Odpovědět

viz můj komentář :D snad nejsem jediný, kdo má stejný názor

04

Odpovědět

+eddie1211*tenhle názor

00

Odpovědět

Trump 2016

1718

Odpovědět

Docela dobrej projev. A Michelle je na svuj vek porad kocka :)

Ale stejne budu fandit Trumpovi :)

89

Odpovědět

Čekat na českém webu kvalitní hodnocení něčeho, co je proti rasismu a misogynii, je jako dát na veganskou stránku fotku kvalitního steaku. Jo, kdyby paní Obamová řekla, že by dala všechny nebílý a muslimy do plynu, tak by to hned mělo 100 %.
K současné politice v USA - Hilery je sice kravka, ale aspoň je politička. Trump je nebezpečenej šílenec - a snad poprvé v historii není podporován ani jediným žijícím bývalým prezidentem (a distancují se od něj i mnozí ostatní republikáni), a to už o něčem vypovídá. Teď už to není o tom, zvolit dobrého prezidenta, ale o tom, nezvolit dalšího Musoliniho/Kim Ir-Sena/Husseina (které Trump několikrát obdivoval) nebo Hitlera.

3730

Odpovědět

Je otázkou, jestli kroky Clintonové nebudou podobné, jen s lepším propracováním. A nemyslím si, že by to Trump dotáhl na Musoliniho/Kim ir-Sena nebo Huseina i kdyby je stokrát obdivoval. Prezident není v USA jediný, kdo rozhoduje, takže by to neměl tak jednoduché. Spíše bych tipoval, že bude potřebovat výraznou pomoc svého týmu, jakmile usedne na prezidentské křeslo.

71

Odpovědět

Putin podporuje =) Navíc pro EU bude daleko lepší když vyhraje Trump, takže mu i fandim.

38

Odpovědět

Hillary není jen kravka, ale taky válečná štváčka, zločinec a má na rukou krev nevinných lidí, když se podílela na zničení Libye. A to, že jde proti Trumpovi tolik lidí, je podle mě spíš v jeho prospěch než naopak. A co se týče toho obdivování Husseina, pokud se nepletu, tak to bylo pouze v tom, jak dokázal likvidovat teroristy.

147

Odpovědět

Najväčšie monštrá boli Mao, Hitler, Stalin... lavičiari...
Trump narozdiel od Hillary apsoň nečelí žalobe z ohrozenia bezpečnosti krajiny... ak to je podľa teba detail, tak s pánom bohom...
Mimochodom je zaujímavé neustále čítať o tom, že je Trump nebezpečný, ale jakživ som nevidel jediný argument potvrdzujúci toto stupídne tvrdenie.

00

Odpovědět

#MakeAmericaGreatAgain

911

Odpovědět

Moc se to na videacesky nehodi. To podle me patri na jine weby. Tady jsou zabavna videa u tohoto jsem se ani jednou nezasmal. :D

713

Odpovědět

Kdybych byl v USA, Hillary bych nevolil v žádném případě. Byli tam mnohem lepší kandidáti. Teď je to volba mezi bodnutím do levého nebo pravého oka. Na jedné straně člověk, se kterým je spojená současná situace v Iráku, Lybii a Afghánistánu a na straně druhé někdo, kdo zná politiku tak leda z televize. Pokud bych se rozhodl volit, tak bych volil Trumpa jen proto, aby klika kolem Hillary věděla, že se podvádět nevyplácí. Kdyby Hillary nepodváděla, tak by na jejím místě byl nejspíše Bernie Sanders.
A ten proslov byl přes svou krásu trapný. Chytit se dětí je sice hezké, ale zvýraznění několika populistických rozhodnutí nedělá státníka. Mě zajímá, jak se prezident USA postaví ke globálním záležitostem a to Hillary v minulosti udělala špatně. Bylo by chybou ji volit znovu.

2610

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK