Psaní dopisůNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:862
Počet zobrazení:12 101

Dnes tu máme jedno starší video od Normana. Podělí se s vámi o své zážitky týkající se této starodávné formy komunikace.

Přepis titulků

Psaní dopisu postaru za použití tužky a papíru je potěšení, které jsem si nedávno připomněl. ŠPATNĚ! PSANÍ DOPISU Měl jsem menší problém s bankou. Zavolal jsem jim a paní na telefonu mi řekla: Pro tento požadavek je potřeba, abyste nám poštou zaslal poštovní dopis. Začal jsem ten dopis psát...

a po několika řádcích jsem objevil jeden problém. I když mi je 24... PSANÍ NAKŘIVO Je to absurdní. Je mi 24 a pořád píšu nakřivo. Naštěstí nemusím projít přijímacím pohovorem. Jsem vystudovaný inženýr. Mluvím třemi jazyky. Jsem profesionální a nesmírně motivovaný.

Zde je můj motivační dopis. MUŽ K SMÍCHU Musel jsem si tužkou narýsovat linky, abych mohl psát. Pak jsem je samozřejmě vygumoval. Nejsem úplně blbej. Zapomněl jsem na jednu věc. Jak jsem zvyklej posílat e-maily, SMSky a tweety úplně neomezeně... Abyste mohli poslat neskutečně zastaralej dopis, jehož doručení trvá tři dny, musíte za to zaplatit. Co to má být?

Naši rodiče kdysi museli utratit spoustu prachů. Ještě nevím, jestli v sobotu budu moct přijít. Potvrdím ti to dopisem. Takže tak. To by šlo. Ale ne, došel mi kredit. Musel jsem si jít koupit známku. Na známkách je naprosto nechutný, že se kromě pošt dají koupit jen v šíleně špinavých starých trafikách. A nechráněnou část známky pak prostě musíš olíznout.

NEMOCI Když se na mě nikdo nedívá, použiju techniku prstu. Vyhnu se tak nemocem z trafiky. Když po vší té dřině dorazím k poštovní schránce, abych ten dopis poslal, mám pocit, že se ze mě stane idiot. Váhám tak 40, 50 vteřin. Nechci si totiž po vší té dřině splést přihrádku. Začal jsem ohledně toho být trochu paranoidní.

Říkám si, že tam ten dopis nespadl správně. Přitom je to úplně normální díra. KONEČNĚ SE MI PODAŘILO POSLAT DOPIS. Nevím, jestli jsem se takhle kvůli mizernýmu dopisu nadřel jen já. Každopádně je vás na Facebooku čím dál víc. Dělá mi to obrovskou radost. Jestli chcete, sdílejte tohle video na Facebooku. Jestli se chcete vyšvihnout a napsat dopis plnicím perem, je to špatnej nápad.

Špatnej nápad. Jestli tě nechají dýchnout do balónku, bude s tebou konec. - Když zrychlíš, třeba tě nechytí. - Špatnej nápad. Máš pocit, že tě chce nechat holka. - Chceš jí udělat dítě, aby s tebou zůstala. - Špatnej nápad. Chceš rozesmát tchána. Děláš narážky na noc, - kterou jsi strávil v jeho dceři. - Špatnej nápad. - Začít kouřit ve 30.

- Špatnej nápad. Míchání alkoholu. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten konec :D

90

Odpovědět

Zeru Normanuv pokoj :D ze zacatku sem koukal vic na nej nez na Normana :D

170

Odpovědět

Olizovací známky? To už jsem roky neviděla :D Jen speciální nalepovací :D

337

Odpovědět

Ježiš proč tolik − ? :D Já to fakt dlouho neviděla :D

80

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=GIQQaXfqJFU videacesky.cz můžete prosím přeložit tu písničku z konce? :-) zněla dobře a vtipně. Děkuji

160

Odpovědět

Jinak taky sem nedavno neco posilal klasickou postou (nejaka lejstra) a samozrejme se mi stalo to s tou znamkou.. uplne jsem zapomel ze posta neni zadarmo .. respektive jsem si to uvedomil asi tak presne 5.65 vteriny po vhozeni dopisu do schranky :DDD

..takze cela ta drina se musela dalsi den opakovat. A to nemluvim o tom, ze koupit si na poste vubec znamku a dopisni obalku je samo o sobe dost stresujici, diky velice prijemnym pracovnicim..

150

Odpovědět

btw samozrejme si ten dopis moh napsat na PC, vytisknout.. jen podepsat rucne a zaslat ;)

192

Odpovědět

tady je videt, jak se norman hodne zlepsil :)

56

Odpovědět

whuat is da fjuk? :D

41

Odpovědět

Taky mi dopisování chybělo :) a proto jsem si našla postcrossing :-)

40

Odpovědět

Mnohem větší problém je podle mě napsat správně adresu :D Nedávno jsem musel s kámošem něco poslat ale nevěděl jsem, jak napsat adresu, tak jsem si to předem vygoogloval. Potom když jsme to posílali, tak kámoš taky nevěděl a tak jsem před ním dělal velice chytrého a připadal jsem si pak strašně moudře :D

222

Odpovědět

což mi připomnělo, že mám resty v rámci Postcrossingu :-D

121

Odpovědět

Ve Francii ještě neobjevili lenoch?

510

Odpovědět

Já bych si rád s někým dopisoval, ale nikdo nechce.

Btw: Tu písničku by jste mohli přeložit celou.

204

Odpovědět

Tak nejvíc mě teda dostal song na konci. :) Nebyla by nějaká delší verze? :)

224

Odpovědět

Tak kdyby někdo hledal :P http://www.youtube.com/watch?v=GIQQaXfqJFU

121

Odpovědět

Ani ne pred tydnem jsem posilal dopis do zahranici (taky tak po 5 letech minimalne..) a po vsech utrapach detailne popsanych ve videu sem dosel ke schrance a bez premysleni sem to hodil do spatny diry :D

301

Odpovědět

Copak se fakt nějak lišej?

141

Odpovědět

+fireMyslím že u nás je v klasické schránce s dvěma otvory jen jedna přihrádka. Ale ve Francii mají jednu na vnitrostátní poštu a druhou na mezistátní poštu. Nevím jestli všude, ale v Paříži to byla každá schránka :)

90

Odpovědět

+fireMomentalne bydlim v Dublinu, tady to maji trideny .. ;)

80
Další