Puberťáci reagují na Návrat do budoucnosti

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:186
Počet zobrazení:7 324

Dnes je 21. říjen 2015. Dnes je budoucnost. Budoucnost, do které se v roce 1985 vypravil Marty McFly s Doktorem Brownem ve stříbrném létajícím autě... Jak vnímá budoucnost a přítomnost mládež, která v roce 1985 ještě nebyla na světě? A jak to vidíte vy? Podělte se v komentářích, pokud z toho taky máte hlavu v pejru. :)

 

Fakta z videa:

  • Návrat do budoucnosti 2 byl do kin uveden 22. listopadu 1989. Od té doby po světě vydělal přes 330 milionů dolarů. Všechny tři filmy dohromady tvůrcům přinesly přes 950 milionů dolarů.
  • V trilogii excelují Michael J. Fox jako Marty McFly a Christopher Lloyd jako Doktor Emmett Brown. Christopher Lloyd je hojně obsazovaný herec, jehož první role na filmovém plátně byla v Přeletu nad kukaččím hnízdem v roce 1975. Je známý také pro svou roli v televizním seriálu Taxi nebo filmům Falešná hra s králíkem Rogerem a Addamsova rodina.
  • Michael J. Fox získal popularitu díky seriálu Rodinná pouta a filmům jako Školák vlkodlak. V roce 1991 mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba. V roce 2000 si vzal pauzu od hraní a založil nadaci pro výzkum nemoci. V posledních letech byl nominován na televizní ceny Emmy za role v seriálech Dobrá manželka a Larry, kroť se.
  • V roce 2010 a 2012 se virálně šířily photoshopem upravené snímky z filmu. Popletly tak spoustu lidí a rozlítily dvakrát tolik fanoušků.
  • Zároveň s dosažením data z budoucnosti letos uplyne 30 let od premiéry prvního snímku. Kina po celém světě tak budou filmy mimořádně znovu uvádět. V některých městech v Kanadě a USA bude promítání doprovázeno například živým orchestrem.
  • Technologie inspirovaná filmem se pomalu stává skutečností. Dnes mají být doručeny investorům prototypy Hendo Hoverboardu a Nike pracuje na Martyho samozavazovacích teniskách, i když datum uvedení na trh zatím není známo.
  • Ve filmu byly správně předpovězeny některé technologie, například pohon na biopaliva, ploché televize, možnost sledovat několik kanálů naráz, videokonference, bezdrátové videohry, tablety, hologramy, identifikace pomocí otisků prstů, nebo drony. Také předpověděli vznik velkého baseballového klubu v Miami a posedlost společnosti osobními elektro zařízeními a plastickou chirurgií.
  • I přes to, že většina předpovědí z filmu vyšla, režisér Robert Zemeckis o nich říká: "Nemám rád filmy, které se snaží předpovídat budoucnost. Takže než bychom se snažili vymýšlet technologie, které nakonec nikdy nevzniknou, rozhodli jsme se udělat si z budoucnosti legraci."
  • Bob Gale, spoluautor scénáře, o technologii z filmu říká: "Jedno rčení praví, že život imituje umění. Otec raketového pohonu, Robert Goddard, jako malý četl Julese Vernea. Mnoho lidí si od nás vzali inspiraci a teď se snaží ji přivést k životu."
  • Dnes vychází pod hlavičkou IDW Publishing první díl speciální komixové série Back to the Future. Podílí se na ní Bob Gale a slibuje, že komixy příběh z filmu budou nejen rozvíjet, ale zodpoví i některé časté dotazy fanoušků.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Puberťáci reagují na retro filmy V dnešní epizodě: Návrat do budoucnosti 2 - Vzpomínáte si... - Nevzpomínám. Na budoucnost? - To je Návrat do budoucnosti! - Můj nejoblíbenější film vůbec! Doktor a Marty. To jako natočili další díl?

- Musíš se se mnou vrátit. - Kam? - Zpátky do budoucnosti. - Jsme zpátky? Jsme zpátky. Já ten film miluju. Ten film je fakt dobrej. - Moment, to jsme v budoucnosti? - Je 21. říjen 2015. 2015? Je 21.

říjen 2015. Tý krávo! Moment. Počkat... počkat! Fakt 21. října 2015! Ó, můj Božé! Musím to omrknout, Doktore. Tohle je ve studiích Universal, byla jsem tam a viděla to. To je Griff. Ta móda!

- Na nic nesahej. - Musím si půjčit tvůj... Hoverboard. No tak, vědci, je rok 2015! Hoverboard od Mattela? Kolik je stálo umístit na to svoji značku? - Jsme v alternativním roce 2015. - Pár věcí se změnilo... - Je roztomilý, jak starý to je. - "Pár věcí se změnilo." To zní jak z dětskýho filmu. - Biffe? To nemůžeš být ty. - Haló, je někdo doma? Mami, to nejsi ty.

Jsi tak... velká. - Michael J. Fox... - Byla jsem do něj úplně nejvíc zamilovaná! - Christopher Lloyd. - Doktor Brown... hele... je ještě naživu? - Ano. - Fajn. - A Michael J. Fox. Znovu. - Mami? Jsi to ty? Moment, to v tom filmu fakt bylo? Jsem z toho zmatená. - Návrat do budoucnosti... část druhá. - Je to vážně dobrej film. Škoda, že už se nedělají do trailerů takový znělky. Já tu trilogii miluju a druhej film je můj nejoblíbenější.

ČAS NA OTÁZKY Takže - viděl jsi Návrat do budoucnosti? Fajn, prosím, nechtějte mě zabít, internety, neviděl. - Jenom kousky, nikdy ne celý díl. - Jistě, pořád na ně koukám se ségrou! Jasně. Beztak mě na to naučila koukat máma. Mohl bych vám citovat každou větu. Ze všech tří dílů... Tohle byl trailer na druhý díl, který vyšel v roce 1989. - Žil jsi v roce 1989?

- Ještě jsem nebyl na světě. Bylo to deset let předtím, než jsem se narodila. Ne. Ale Taylor Swift už žila. Film tedy vyšel před tvým narozením a Marty se v budoucnosti snaží napravit budoucí chyby své rodiny. Zachytilas v traileru to datum, ve kterém se ocitli v budoucnosti? - Ne, vůbec. - Nemyslím, že to bylo po roce 2000? Skoro každý měsíc někdo postne, že dnes je ten den, do kterého se měli vracet, a vždycky je to špatně.

Takže nevím. - Nebylo to 2015? - 2015. - 2015. - 21. říjen 2015. Byl to 21. říjen 2015. - To je psycho. - Nene... Prožijeme den, ve kterém Marty s Doktorem přijedou do budoucnosti. - Cože? - Ne. - To je šílený. - Co když je někde potkáme? Pustíme ti nějaké ukázky, jak vypadal 21.

říjen 2015 ve filmu, a uvidíme, jestli se s předpovědí budoucnosti trefili. - Bezva. - Těším se. Myslím, že neodhadli správně vůbec nic. Air Mags. - Cože? To nemáme! - A jsou zavázaný! Chci boty, co tohle umí. - Sušení oblečení zapnuto. - Cože?! - To je ale úplně zbytečný. - Vaše bunda je nyní suchá. To jsem ještě neviděl, ale bylo by mu to pak asi hodně těsný.

- Hej, pizza! - Pizza Hut. Dobrá skrytá reklama. - Bože. - Nesnaž se dělat chytráka. Úroveň hydratace 4, prosím. Koukněte na ten přístroj, taky vypadá staře. - Kéž by! - Chtěl bych, aby byla příprava pizzy tak snadná. Vy s Jennifer nevycházíte? - Ha, to jsou Google brýle.

- Google Glass. To je pro tebe. Budoucnost... Tu čepici mám. - Všichni jsou divně oblečení. - Pořád je to móda 80. let, i když v roce 2015. - Jsou tam lítající auta. - S auty se teda moc netrefili. To je hologram? Čelisti 19? Cože?

- Proč? - Žralok furt vypadá uměle. Co kdybychom teď takhle žili? To by bylo bezvadný. Rok 2015 pokulhává, protože pořád nejsme tam, kde bychom mohli být. Můžeš popsat, jak tehdy viděli svou budoucnost? Úplně stejně jako my si představujeme tu naši. Jako Zemi zítřka v Disneylandu. Všechno bylo "futuristické", až na to oblečení. Stejně jako si budoucnost v minulosti představovali úplně všichni.

Spousta cool věcí. Projdeme si věci z filmového roku 2015 a řekneš nám, jestli existují. - Dobře. - Máme létající auta? - Nevím o nich. - Ne. Ne. Počkat... ne. - Samo-sušící a velikost upravující bundy? - Ne. - To taky nemáme. - To bych musela vědět. - Funkční hoverboard?

- Ne, ale chtěla bych. - Ne, bohužel. Ale už jsme skoro tam. - Nějací lidi na tom pracují, ne? Byly nějaké s větráky a magnety, a tak. - Noviny s pohyblivými obrázky. - Počkej... ne. Noviny s pohyblivými fotkami by byly jako z Harryho Pottera. - Třeba iPad. A elektronický knihy. - Máme to na mobilech. - Nikdo už nečte noviny. - Noviny už jsou za zenitem. - Co zvětšovací pizza? - Máme mražený bagetky. - A pizza rolky Toastino.

- Ne během pár vteřin. Kéž by. Ale pak bych jedl pizzu 24 hodin denně. A konečně elektronické zařízení, které používáte u stolu...? - Jasně. - Né, takový nemáme. Mrknu na mobil. Ve filmu to z nějakého důvodu vypadá cool, ale ve skutečnosti je to hodně otravné. To byla jediná přesná věc, i když ne zas tak moc přesná. Předpověděli správně vývoj společnosti, jen ne technologii v pozadí. Pro naši generaci byl 21.

říjen 2015 hrozně moc vzdálená budoucnost. Jak vnímáš film z minulosti, ve kterém nazývají budoucností tvou přítomnost? - Je to šílený. - Hrozně divný, prostě psycho. Proboha, to je tak zvláštní... Bože... mám z toho hlavu v pejru. Musíte se cítit jako dinosauří vykopávky. Fakt, že něco pro ně tak vzdálený, je teď tady, beru docela v klidu. - Je to prostě doba, ve které žiju. - Máte to v hlavě, jako časovou kapsli, která říká: "2015 bude boží!"

Pak se vzbudíte a řeknete si: "A ku*va! Je rok 2015. Co mám dělat se svým životem?" Já nevím. Lidi by se měli přestat bát toho, co se stane v budoucnosti. Měli by žít tady a teď. Za pár dní se Návrat do budoucnosti bude odehrávat v minulosti. - Nechte toho! - Pane bože, to je tak divný! Takže od 21. října 2015... - bude budoucnost považovaná... - Za minulost! Historii.

Zkus rychle předpovědět, jaká nová technologie bude za 30 let. - Myslím, že budeme mít létající auta. - Těch lítajících aut se určitě někdo chytne. Ponožky, který se omotají kolem nohy a nebudem je muset sundávat. Bude to jako ve Wall-E. Budem jako: "Jídlo... a technologie." Už nebudou fyzické peníze. Všechno bude digitální. Děcka nebudou chodit do školy. Všechno je bude učit nějaký zařízení. Budeme mít lék na spoustu nemocí. Pokrok v medicíně bude nejvíc na vzestupu. Ten velký den z budoucnosti je konečně tady a dospělí jako my si uvědomují, jak zestárli.

Právě jsme vás donutili něco předpovědět, a po 30 letech uvidíte, jestli se to splnilo. - To je děsivý! - Protože jste to museli zažít vy, tak musím i já?! Takže po 30 letech si řeknu: "Hm, ty ponožky pořád nemáme." Měl bych si nechat zprávu, třeba: "Musíš dokázat velký věci!" Tohle jsou existenciální věci, chápete? - Jak se teď cítíš? - Je to divný, nelíbí se mi to. Nechci myslet na budoucnost. Nechci, aby mi bylo 40! Moje dcera a synové nebudou vědět, co byl iPhone 5S.

A budou mít srandu z toho, co teď máme na sobě. Kdyby ten film vyšel teď a byl tam rok 2060, a pak... by moje děti žily v roce 2060, byly v mém věku a jančily: "Už je to tady!" A myslely si, jaká je to prča, ale já bych říkala: "Vy to nechápete! Je to budoucnost!" Je to vážně bizarní. Třicet let zas není tak moc... v celkovém měřítku. Třicet let je... Já nevím... jako jedna písnička v iPodu. V obřím playlistu.

A to je život. moudrá slova Beccy

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Puberťáci sú mi u p****e

43

Odpovědět

se mi líbí, jak ten černoch v 8:40 říká, že se budou jeho děcka smát tomu, co má teď na sobě.... já se směju už teď :D

424

Odpovědět

a nejsi sam kamo:)

51

Odpovědět

ksiltovka a mikina ? To na tom musis bejt hodne spatne a nebo hodne dobre, ale podle me budes jet typickej cechacek s ponozkama v sandalich ze ?

13

Odpovědět

Lietajúce auto neexistuje?
A čo toto? https://www.youtube.com/watch?v=eaqLfFBzBoA S.

31

Odpovědět

Nemáme noviny s pohyblivými obrázky? Máme internetový noviny s videama a ty si můžeš prohlížet v mobilu (tedy v něčem, co v roce 1989 neměl skoro nikdo). Létající auta nemáme ne proto, že by bylo nemožné je vyrobit, ale proto, že je tam mnohem víc problémů než jen "jak to vyrobit". Zvětšující se pizza je nevyrobitelná v jakékoliv době..

50

Odpovědět

zahrajem si hru "Poznej huliče trávy".
a ne, není to ten černoch (i když to vypadá, že se zhulil/ztripoval předtím, než se ráno šel oblíkat)

21

Odpovědět

Na idnesu nebo kde jsem cetl ze mesto kde se tenhle film odehraval se bude ode dneska az do nedele jmenovat Hill Valley presne podle nazvu z filmu :) + samozrejme komplet festival v celem meste

71

Odpovědět

Nezapomeňte si vytáhnout kapsy to se teď nosí

190

Odpovědět

Áá někdy kolem 0:50 nastupují opice :D
Pro černochy je všechno jako to nejlepší kouzlo jaké kdy v životě viděli

1936

Odpovědět

Ne, opice nastupují ve 20:25.

3112

Odpovědět

Ten v zeleným je tepléééééj až mě to trhá uši :D

1911

Odpovědět

V niečom sa vo filme trafili.
http://becausethesereasons.tumblr.com/post/42956025032/theres-a-scene-in-back-to-the-future-that-shows-a

174

Odpovědět

ne netrefili :)

02

Odpovědět

Fantastické datum připadá roku 5.5E9 na den kdy exploduje Slunce. A Doctor bude muset zachránit Rose ... toho bych se chtěl dožít ;-)

86

Odpovědět

vždycky se řeší Návrat do budoucnosti... ale nevzpomínám si, že by kdy nědky řešili Stroj Času... tams e taky dostal někam do roku 2010 ne?

46

Odpovědět

Pac Stroj casu je kravina :)

53

Odpovědět

na to datum jsem zapoměl ikdyž HoverBoard od Lexusu jsem viděl.
Je to opravdu bizarní, ale není to poprvé co si říkám...sakra je mi skoro 30 a děcka narozená po roce 2000 jsou už v pubertě

děsivé

201

Odpovědět

Další reklama na Apple.

013

Odpovědět

"Za 30 let se nám děti budou smát co nosíme."... Já se jim směju už těď :D

1212

Odpovědět

To jsem chtel napsat ja... :-)

62
Další