Jak pomohl toaletní papír vyhrát studenou válku?QI

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:105
Počet zobrazení:5 228

QI je britský zábavní televizní pořad, který uvádí Stephen Fry. Soutěžící z řad britských celebrit se v něm pokouší zodpovědět otázky, které jsou někdy poněkud zvláštní, což vede k mnoha vtipným situacím. 

Přepis titulků

Jak pomohl toaletní papír vyhrát studenou válku? Ve východní části světa byl... nedostatek toaletního papíru a oni... Ano, za železnou oponou byl nedostatek toaletního papíru. Toaletní papír se vyráběl v Americe, takže řekněme, že nechtěli žádný nechat Rusům a ti z toho byli na rozpacích. To by bylo chytré. Ve skutečnosti Rusové místo toaletního papíru používali dokumenty a jiné věci, protože nic jiného neměli. - Dokumenty?!

- A operace nazvaná operace Tamarisk obnášela to, že špioni za železnou oponou museli hledat v odpadkových koších použité papíry. Protože se ve vodě nerozpustily jako toaleťák a nadělaly by neplechu v kanalizaci. - Jasně. - Takže je vyhazovali do košů. - Právě jsem přestal chtít být špionem. - Že? Myslel jsem, že to byla docela atraktivní práce. Obávám se, že ne vždy.

Protože ve vojenských nemocnicích byly mezi papírovým odpadem, kterým se prohrabávali, i amputované končetiny. Špioni si stěžovali nadřízeným v Americe, Británii a Francii. Říkali: "Je to hrůza. Musíme se prohrabávat odpadky a amputovanými končetinami. A musíme se hrabat v použitých toaletních papírech." A šéf špionáže jim samozřejmě řekl: "Vezměte s sebou i ty končetiny, chceme zjistit, jaké šrapnely používají!"

Takže s sebou nosili odřezané končetiny a znečištěné listiny. Takže kdyby je zastavili na celnici: "Můžete prosím otevřít tu tašku?" - Je to trochu šokující. - To je. Dokonce i pro celníka, který už viděl všechno možné. "To mám pro osobní potřebu!" Přesto, podle knihy The Hidden Hand od Richarda Aldridge, byla operace Tamarisk "velmi úspěšná". Nebýt toho, možná by tu stále bylo komunistické Rusko.
 

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Show je velmi dobra, ale vybrata ukazka bola mizerna :(

110

Odpovědět

Myslím si, že je skvělý nápad zde uvádět QI, ale tahle ukázka byla o ničem. Osobně bych i radši viděl výraznější hosty. Vždyť tam vystoupili třeba Jimmy Carr, Jeremy Clarkson nebo Dara O'Briain...

70

Odpovědět

"Nebýt toho, tak by tu možná stále bylo komunistické Rusko" .... lol

121

Odpovědět

V některých našich spoluobčanech zůstaly komunismus a láska k sovětskému svazu zakořeněny tak, že je z nich nevydrhneš ani rejžákem.

31