Ramones - Pet SemataryHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:182
Počet zobrazení:6 512

Ramones je americká punkrocková kapela z New Yorku, která působila v letech 1974-1996. Všichni její členové vystupovali pod pseudonymy končícími příjmením Ramone. Čtyři zakládající členové kapely, zpěvák Joey Ramone, kytarista Johnny Ramone, basista Dee Dee Ramone a bubeník Tommy Ramone, byli v roce 2002 spolu s Markym Ramone, náhradou za Tommyho, uvedeni do Rokenrolové síně slávy a v roce 2011 kapela získala cenu Grammy za celoživotní přínos. Dnes si v Hudebních klenotech pustíme jejich Pet Sematary (1989). Píseň napsali pro filmovou adaptaci stejnojmenného románu Stephena Kinga, který je velkým fanouškem Ramones a můžete ho zahlédnout i v klipu. Název filmu je do češtiny přeložen jako Hřbitov domácích zvířátek, v titulcích jsem však použila festivalový název, který zohledňuje překlepy v originálním názvu.

Přepis titulků

Pod obloukem z oprýskaných prken pradávní skřeti a váleční vůdci neslyšně vylézají ze země. Všude kolem je cítit smrt. A té noci, kdy fouká studený vítr, nikdo se nestará, nikdo nic neví. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek.

Nechci žít svůj život znovu. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek. Nechci žít svůj život znovu. Jdu za Victorem na posvátné místo. Tohle není sen, není úniku. Stoličky, tesáky a praskání kostí. Mezi náhrobními kameny naříkají duchové.

A té noci, kdy měsíc jasně září, někdo pláče, něco není v pořádku. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek. Nechci žít svůj život znovu. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek. Nechci žít svůj život znovu.

Měsíc je v úplňku, vzduch je řídký. Zničehonic mnou projede mráz. Victor se kření, maso uhnívá. Kostlivci tančí a já proklínám tenhle den. A té noci, kdy vlci začnou výt, pozorně poslouchej a uslyšíš mě křičet. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek.

Nechci žít svůj život znovu. Nechci být zakopanej na řbitově zviřátek. Nechci žít svůj život znovu. Nechci žít svůj život. Znovu už ne. Nechci žít svůj život. Znovu už ne.

Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to teda neznam

411

Odpovědět

Kniha v češtině vychází jako Řbitov zviřátek tak by to šlo použít i zde, ne?

12

Odpovědět

Jo tak v textu to je použitý, pardon.

02

Odpovědět

Ak ste si to rovnako ako ja pustili len preto, že chcete vidieť cameo Stephena Kinga, tak vám to uľahčím - 2:13. :D

93

Odpovědět

OK, donutili jste mě k tomu, jdu si dát maraton Ramones :D

122

Odpovědět

Oggy a škodíci :) :)

15

Odpovědět

Nevím proč ale stopáž 3:20 mi příjde na Ramones neskutečně dlouhá :D

200

Odpovědět

Pecka :) film jsem neviděl ale mezi svátky jsem přečetl knihu a můžu jen doporučit .... Hey Ho Let's Go!

91

Odpovědět

Zapomenout na sváry...

177

Odpovědět

Něco mi říká, že moc lidí co by znali Plexis tady nenajdeš :)

72

Odpovědět

+rauberJo, jenom ty co někdy navštívili vesnickou zábavu, což je úplně každej... aspoň u nás tenhle sranec hraje každej.

56

Odpovědět

+rauberNáhodou je to tady samej půlnoční rebel...

61

Odpovědět

+rauberPrý sranec dovol abych se zasmál :D Možná sranec jen, když to neumějí zahrát.

22

Odpovědět

+rauberNení to špatná písnička, jenom jsem to prostě už slyšel mockrát. Happy od Pharrella byla první 2 hodiny taky dobrá písnička, když jsem to ale běhěm těch 2 hodin slyšel 30x tak se mi to přestalo líbit.

10

Odpovědět

Chceš balónek?

91

Odpovědět

Zastavit káry a jít dál

52