Právo se odpojitReal Time with Bill Maher

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:5 942

Bill Maher a závěrečný monolog jedn z epizod jeho pořadu na téma workoholických Američanů.

Přepis titulků

A nakonec, aby se Amerika stala opět velikou, musíme postavit zeď. Ale ne zeď na hranicích. Zeď, kterou musíme postavit, stojí mezi pracovním a osobním životem. ŽENATÝ S PRACÍ A měli bychom to udělat brzo, protože naše prezidentská volba je buď člověk, jehož motto je: "Máš padáka," nebo žena, jejíž muž donutil stážistky, aby mu ho kouřily. Vrátil jsem se po týdnu dovolené a byl jsem překvapen, kolik existuje lidí, kteří nedokážou nechat práci v práci.

Používají notebooky na letištích a iPady na pláži. Někteří jsou na svých sekretářkách v hotelu. Ale pláž by neměla být místem, kde si procházíme faktury. Kdysi existovala určitá bariéra. Jdete do práce a děláte to, co vás živí. Pak přijdete domů a děláte tu část, které se říká život. Proto při zvuku troubení Fred Flintstone křičel: "Yabba Dabba Doo!"

Ale ve Spojených státech, kde musí být všechno na čas, už neexistuje možnost se od práce odpojit, protože vaše práce je ve vaší kapse. Vidím rodiče říkat svým dětem: "Polož ten telefon, utíká ti život." Ale vaše dítě ten telefon aspoň využívá k tomu, aby se mohlo vyspat s lidmi, které nezná. Vy ho používáte, abyste zjistili vývoj prodejů. 81 % Američanů říká, že se práci mohou věnovat i mimo pracovní dobu. 10 % Američanů říká, že kontroluje e-maily během sexu. "Líbilo se ti to, zlato?"

"Jo, prošel jsem si e-maily." Kdysi existovalo něco, čemu se říkalo volno. Znamenalo to opravdu volno, a když váš šéf něco potřeboval, musel počkat do dalšího dne, než vás zase viděl. Pokud si svou práci vezmete domů, znamená to, že kradete pracovní pomůcky. Ale dnes se už nikdo nechce odpojit, protože ví, že pokaždé, když není dostupný on, je dostupný někdo jiný. Možná právě ta stážistka, která ji plánuje získat pomocí strategie nazvané "nemít žádný život".

Kdysi jsem si myslel, že IT firmy jsou super, protože svým zaměstnancům nabízí spoustu výhod. Facebook třeba tělocvičnu, čistírnu obleků, doktora... a pokud pracujete v Googlu, dostanete zdarma masáže. Mají tam kadeřnictví, horolezecké stěny, všechno kromě striptérek. Můžete do práce vzít i svého psa. A pokud to neuděláte, doma zemře, protože vy jste pořád v práci.

Proto vám nabízejí obědy a možnost si vyprat. To nejsou výhody, to vám Google říká: "Teď tady žiješ!" "Podívej, dali nám pingpongový stůl." Jo, a já jednou dál svému křečkovi kolo. A moje želva měla plastový ostrov s palmou, ale nebyl to pro ni ráj. Pokud máte tuhle houpací síť, říká se jí Schnap a vejde se pod stůl, znamená to, že vás váš šéf vlastní. To samé platí pro nafukovací matraci futon, a stolní polštář pro celou hlavu.

Opravdu to existuje. Ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách zveřejnil seznam věcí, podle kterých poznáte, že jste obětí obchodu s lidmi. Na prvních třech místech je: Žijete se svým zaměstnavatelem, nemůžete se samostatně vyjádřit a odpovědi se zdají být naučené. Pokud to na vás sedí, možná jste stážistou v korporátní Americe. Nebo hůř, randíte s Taylor Swift. Ale existuje určitá naděje...

Francie, perfektní. Ve Francii prošel letos zákon, který říká, že zaměstnanci mají "právo se odpojit." Na tohle vytvořili zákon. Společnosti mají určené hodiny, ve kterých vás nesmějí kontaktovat, protože Evropané mají život, a až poté chodí do práce. V Americe si náš osobní život nemůžeme užít, aniž bychom měli za zadkem našeho šéfa. A pokud pracujete ve Fox News, možná nejenom za ním. Pokud to demokraté myslí vážně, když chtějí získat voliče střední vrstvy, tady je váš problém: Žádné e-maily během víkendu.

Mám pocit, že i Hillary to ráda podpoří.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trh je nutné prenechať ľuďom a prispôsobí sa. Francúzko nestojí ani za to komentovať...Je zázrak, že vlajku ešte nezmenili na kosák a kladivo. Aj ked to zrejme len preto, aby to nebolo také okaté ...
Ale Maher je fajn...Síce lavicový, ale aspoň v niečom má triezve myšlienky...A navyše nieje taký trápny na rozdiel od toho škuľavého socanského britského dementa.
Takže viac Mahera, menej Bin Olievera

616

Odpovědět

Jsem jedinej, kdo očekával nějaké zapojení se těch lidí u stolu? Jsem furt čekal, až Aragorn nebo ti dva další něco řeknou nebo se o to alespoň pokusí, ale ne :D

151

Odpovědět

Ano, jsi. U "závěrečného monologu" by diskuzi čekal skutečně jen... Ty.

291

Odpovědět

+VlastenecTak popisek jsem nečetl no...

50

Odpovědět

+Roman1211Od té doby, co jsou popisky umístěny dole, je taky mým nešvarem si je nečíst a rovnou si pustit video.

151

Odpovědět

+kocour OggyJo. I když byly nahoře, tak je velký množství lidí nečetlo... kolik si jich asi bude číst, když jsou dole? Téměř nikdo. Psal jsem to hned když se měnil web, ale očividně nikoho nezajímá, že takhle jsou vlastně úplně zbytečný.

140

Odpovědět

Nebyl to u stolu náhodou Aragorn? :D

162

Odpovědět

Už sa pomaly cítim ako keby som tu bol zamestnaný ako korektor, ale predsa... 0:46 - Invoice = faktúra, nie hlasová schránka.

61

Odpovědět

Opraveno. Díky.

60

Odpovědět

Blila mám rád, doporučuji od něj například "Religulous", tam dost vtipně a zároveň racionálně filozofuje o náboženství.

41

Odpovědět

ale podle mého názoru nejlepší věc, ve které se zapojil, je jeho producentsky pocin v serialu VICE

https://en.wikipedia.org/wiki/Vice_(TV_series)
http://www.csfd.cz/film/339336-vice-svet-pod-lupou/komentare/?comment=10396759

20

Odpovědět

+MarZSouhlas

10

Odpovědět

To je zázrak, v tomhle videu se zdá, že je to vtipnej sympaťák...

38

Odpovědět

A přitom v realitě je to napůl kentaur...

131