Řekni vtip a jdi sedět

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:639
Počet zobrazení:7 441

Terroja Lee Kincaid, který vystupuje na YouTube kanálu TheAmazingAtheist, je internetovou osobností, která je v Americe mnohými respektována, ale stejně tak i mnohými nenáviděna. Věnuje se především společenským a náboženským tématům, do kterých se snaží vnést racionální myšlení a rozumný nadhled. V tomto videu se dozvíte, za co vám v USA hrozí dlouholeté vězení.

Přepis titulků

Justin Carter. Devatenáctiletý Texasan, je od února ve vazbě, za to, že řekl: "Vystřílím školu plnou dětí a sním jejich stále bijící srdce. LOL JK" LOL samozřejmě znamená směju se nahlas. JK znamená dělám si srandu. Ale zdá se, že policii v Texasu bylo jedno, že si jen dělal srandu. Panují neshody o tom, kde to řekl.

V prvních článcích se psalo, že to řekl během hry League of Legends. V novějších článcích se píše, že to napsal na Facebooku. Nevím, co je pravda. Mám teorii, že média jsou jen líná. Je možné, že to řekl v League of Legend, ale oni si pak řekli: "Běžný Američan nezná League of Legend, ale všichni znají Facebook. Řekneme, že to napsal na Facebooku. Tomu veřejnost líp porozumí." Ale na tom, kde to řekl, zas až tak nesejde.

Faktem je, že to byl očividně vtip. A že je kvůli tomuto vtipu od února ve vězení. V Texasu byl obviněn za teroristickou výhrůžku, za což může dostat až 8 let. Takže je tu 19letý kluk, který může sedět až do nějakých 27. A to kvůli nedomyšlenému vtipu. Proto, že napsal něco na Facebooku, v League of Legend nebo jinde na internetu. Pamatuju si, když jsem byl ještě malý prcek, byl jsem docela vysoký a měl jsem hodně blonďaté vlasy.

Mnohem víc, než jsou teď, byly skoro bílé. Ostatní děti si mě dobíraly a říkaly mi zlatovlásko, protože jsem měl tak blonďaté vlasy. Byl jsem blonďaté dítko, když mi učitelé říkali, že musím respektovat vojáky víc, než ostatní členy společnosti, protože vojáci umírají za naši svobodu. A pokud jste nebyl vojákům vděčný, že umírají za naši svobodu, tak jsi byl největší parchant na světě.

Vypadá to jako by ten nejhorší možný hřích v Americe je neukázat dostatečnou úctu, když někdo přivede řeč na vojáky umírající za svobodu. Jestliže umírají za naši svobodu, tak se musím opět zeptat. Kde kurva je? Umírají za svobodu jít do vězení kvůli jednomu blbému vtipu? Přiznávám, že je to nevhodný vtip, ale být nevhodný není trestné.

Pravým vtipem, dámy a pánové v porotě, je náš soudní systém. To je vtip. Stanovili, že kauce pro tohohle neškodného chlapce je zkurvených 500 tisíc dolarů. Většina vrahů nemá tak vysokou kauci. Očividně se z toho kluka snaží udělat odstrašující příklad, abychom my ostatní věděli, že nebudou tolerovat to, co chceme říkat.

A je to horší. Justin je pod neustálým dohledem kvůli možné sebevraždě, protože ostatní ho pořádně šikanují. Vypadá to, jako by tam nepatřil. Jeho otec řekl, a to cituji, že v depresi, je vystrašený a bojí se, že se nedostane ven.

Očividně ztratil naději. Představte si to. Když vás někdo zatkne kvůli neškodnému vtipu, jedná s vámi velmi brutálně, jako byste byli nějaký příšerný kriminálník, tak to není pro psychiku dobré. Uvědomte si to.

A udělejte mi laskavost, kluci, holky, dámy a pánové. Pokud budete přemýšlet o tomto případu Justina Cartera, dělejte to v kontextu toho všeho sledování NSA. Debaty o sledování NSA, která právě probíhá. Protože každý, kdo NSA podporuje, by si měl zapamatovat, že žijeme ve státě, kde můžete jít sedět za vtip. Uvěznění Justina Cartera dokazuje to, že jste vinný, dokud se nedokáže vaše nevinna.

A jste v očích těch blbců u moci kriminálníkem. Jste kriminálníkem a můžou vás zavřít za cokoliv a kdykoliv. Pokud tomu nevěříte, podívejte se na Justina Cartera. Nemyslete si, že tohle se vám stát nemůže. Protože může. A to stále pravděpodobněji. Jsem TJ Kincaid, známý jako TheAmazingAtheist. Pokud se vám video líbilo, tak odebírejte kanál, komentujte, hodnoťte a najďete si mě na Facebooku, Twitteru nebo na tumblr.

Mám novou knihu, jmenuje se Bible pro pitomce. Je to kompilace mých tří knih. Což jsou Hajzlíci: Dumání o podlidech, Obrana zla: Proč je dobré špatné a špatné dobré a Vzestup internetových zoufalců. Tady najdete vše še v jednom. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (126)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Ačkoliv jeho podání připadá každému druhému, možná i více lidem, absolutně nesympatické, tak tenhle chlápek kolikrát trefí hřebíček přesně na hlavičku. Rád uvítám další videa. Je originální v mnoha ohledech a většinu jeho názorů bych podepsal.

40

Odpovědět

Jeho by mali zavrieť, za to ako vypadá. Tam by ho naučili naparovať sa.

08

Odpovědět

Zavřít za vzhled?? Spíš tebe za blbost.

70

Odpovědět

Ano, vskutku, Amerika má "podivný" soudní systém. Například vám dají velké odškodnění kvůli tomu, že jste nevěděli že zvířátka se nedávají do mikrovlnky, ale dají vám 8 let za nevkusný vtip.

240

Odpovědět

přeložte prosím od něj toto :)) http://www.youtube.com/watch?v=U44HAMnhIF4

180

Odpovědět

Předpokládám, že 19ti letý kluk je už dostatečně inteligentní aby nepsal sračky tohohle typu na internet. Pokud ano, nedivte se že je za katrem... a právem. Autor tohohle videa je opravdu jen tupec, co se sanží zviditelnit. Hraje si na chytrýho, ale ve skutečnosti jsou jeho názory úplně zcestný.

1974

Odpovědět

Právem? Ať je autor tohoto videa jakejkoliv, tak zcestnej názor mi připadá ten tvůj. Psaní nevkusných, hloupých vtipů není zločin. Jestli si myslíš, že je v pořádku zničit život člověku jenom kvůli blbýmu smyslu pro humor, tak jsi magor.

230

Odpovědět

+TKarelOpravdu se vám musím zasmát. Kdyby někdo napsal o tobě, že tě zabije a kecy podobnýho typu, taky by ti nebylo do tance, nebo se snad zase pletu? Prostě tady obhajujete idiota, kterýmu nejspíš to LOLko trošku vlezlo na mozek. Svoboda slova je důležitá (ikdyž nefunguje), ale jsou věci, které mají své hranice. Zkrátka ...

TUPÝM LIDEM SVOBODA DO RUKOU NEPATŘÍ!

1850

Odpovědět

+TKarelTady jde o to, že to evidentně nemyslel vážně. Navíc nevyhrožoval nikomu konkrétnímu. Srovnáváš nesrovnatelný.
Můžeš mi říct v čem je tenhle člověk pro společnost nebezpečnej, že patří za mříže?
S tím, že tupým lidem svoboda do rukou nepatří, bych byl opatrnej. Může se ti to vymstít :) On by tě taky mohl někdo vyhodnotit trošku jinak, než se hodnotíš sám :)

280

Odpovědět

+TKarelTak to vemem s alternativním koncem. Protože kdyby to ten týpek nakonec fakt udělal, tak tady zase všichni budou nadávat, jakto že ho nikdo nezastavil, když to ještě ke všemu psal na internet! Každej musí sám zhodnotit jaký budou mít jeho činy dopad. Vtipy hold nepochopí každej, tady očividně policie. :D

1924

Odpovědět

+TKarelJá myslím, že soudnej člověk by nikomu nevyčítal, že nezasáhli kvůli jednomu blbýmu komentáři :) To by musela sedět polovina internetové komunity :) A co lidi, kteří někomu ze srandy řeknou: "Já tě zabiju"? Taky pozavírat? Co kdyby to potom fakt udělali? :) Já jenom, že tuhle větu jsem slyšel nesčetněkrát, ale ještě nikdo nikoho nezabil :)
Pochop, tady nejde o nějakou blbou pokutu, tady jde o zničenej život mladýho člověka. Kvůli vtipu! Nechápu, že nevidíš, jak absurdní to je :)

260

Odpovědět

+TKarelAbsurdní to je, ten trest je přehnanej (o tom se nehádám), ale mě jde o to, jestli je v pořádku se takhle chovat v "inteligentní" společnosti. A "Já tě zabiju." je už spíš zlidovělý výraz, který říkáš svým blízkým a kamarádům... uvědom si ale, že tenhle týpek to psal veřejně na internet a navíc to adresoval tam, kam rozhodně neměl.

1816

Odpovědět

+TKarelChování většiny lidí není v pořádku, ale pozavírat je není řešení :)
A ty víš kam to napsal? Já o tom vím jenom to, co je v tomhle videu a tam říká, že buď fb nebo nějaká hra.
Co myslíš tím, že to adresoval tam, kam rozhodně neměl? Vždyť ani neřekl konkrétní školu...

230

Odpovědět

+TKarelTo že neudal konkrétní školu není žádná omluva! :D Ale končím argumentovat na tvoji adresu, protože je to zbytečná ztráta času. A jako vždy můžu jen kroutit hlavou, kam že sme to dopracovali...

1823

Odpovědět

+TKarelTo, že neuvedl konkrétní školu patřilo ještě k té otázce :)
Máš pravdu, v tomhle případě je to ztráta času. Že tento člověk patří za mříže si nebudu myslet ani po lobotomii :)

220

Odpovědět

+TKarelNevím proč by se takto člověk nemohl chovat v inteligentní společnosti, to že policie ani příslušné orgány nepochopí nadsázku která je navíc zakončena zkratkou lol už vypovídá spíše o tuposti lidí kteří toho hocha do vězení poslali. Zrovna v Texasu kde zastřelíte souseda na vlastním trávníku kvůli blbému podezření a vyváznete bez postihu je případ tohoto hocha opravdu absurdní. Navíc srovnávat jeden planý výkřik na nějakém fóru s opravdovým vyhrožováním které trvá dny, týdny, měsíce, roky a nikdy to není o tom jednou to napsat, je nehorázná blbost.

250

Odpovědět

+TKarelVy jste asi hodně důvěřiví...

189

Odpovědět

+TKarelČlověče Killdo...

200

Odpovědět

Takový zákon, který by tohle považoval za zločin, by hrubě porušoval lidská práva a svobodu projevu. Autor videa si na chytrého hraje právem, ale pokud ho hodnotíš na základě jednoho či dvou videí, tak je jasné koho informace jsou zcestné ... ;)

230

Odpovědět

Jen bych tak dodal že kdyby vsude otiskli ze to napsal v LoL tak by vsude byly titulky ze pocitacove hry vedou k masovemu vyvrazdovani atp ...

190

Odpovědět

Pardon, patřilo jako reakce na Stinkyundeada

191

Odpovědět

+x125Ještě jedna oprava: Reakce byla na Kylyia

Všem se omlouvám za zmatky a jdu si naliskat.

211

Odpovědět

Má pravdu. Za takové vtipy by se nemělo zavírat do vězení. Za to by se mělo zavírat do blázince. Pokud někdo dělá v 19 takové vtipy, tak je debil.

1878

Odpovědět

Nesouhlasím. Smysl pro humor je subjektivní. Můj smysl pro humor je rýpavý a ironický ale to neznamená že bych byl špatný člověk. Prostě my vysvětli logicky proč bys mě chtěl zavřít ta můj oblíbenej morbidní černej humor.

200

Odpovědět

+RhaegarŘíct nějaký černý vtípek ve společnosti blízkých kamarádů je něco jiného něž to vypsat na internet celému světu na oči... to mohl udělat jen imbecil.

1916

Odpovědět

1:31 "So here's a NINETEEN year old kid... " titulky: "Takže je tu 18ti letý kluk"
Jinak dobrá práce slušné video i když mi trochu vadilo takové to používání sprostých slov bezúčelně.

193

Odpovědět

Opraveno.

190

Odpovědět

video fajn.. preklad no.. v pohode.. nezameroval jsem se na to "jak bych to prelozil ja" jen mi vrta hlavou proc tam ani jednou to "fucking" neni pridano v titulkach?.. na me osobne z titulku pusobil "klidne" a z odposlechu strasne nasrane..

nerikam, ze je to chyba nebo ze to tam musi byt.. jen to dokresluje "atmosferu" a ja osobne jen nechapu proc se toto slovicko vynechalo..

190

Odpovědět

"ani jednou" je mozna odvazne tvrzeni (parkrat to tam je) a radsi to pripisu ihned nez se tady do me pusti idioti a zacnou me sikanovat nazory "ale vzdyt to tam jeeee! jak muzes rict ani jednou?!"

190

Odpovědět

Jak už jsem psal v předchozím komentáři. Ta "fucking" znějí dobře v angličtině, ale v češtině by to vypadalo trochu divně. Ale už mám skoro hotový překlad dalšího videa a v něm jsem se snažil ty nadávky víc zakomponovat do překladu.

191

Odpovědět

+Mithriloki omlouvam se ze jsem neprojel komentare tady (vetsinou me akorat nastvou nekteri lidi tady).. diky za odpoved :) (jsem rad ze jsi to nebral jako kritiku a jen jako dotaz ;))

180

Odpovědět

+MithrilNic se neděje. :-) Pokud je kritika slušně napsaná a má hlavu a patu, tak mi nevadí, spíš naopak.

180

Odpovědět

Pokud ovládáte angličtinu a zajímají vás jeho knihy, tak Scumbag: musing of a subhuman si můžete zadarmo přečíst tady: http://www.scribd.com/doc/27500455/Scumbag-Musings-of-a-Subhuman

190

Odpovědět

Hm, neco podobnyho se stalo mymu kamaradovi, ktery psal o anglictine ve skole DOPIS, ktery miril Adolfu Hitlerovi, kde se ho pta na dosavadni uspechy v zabijeni zidu a prirovnava celou situaci k pokemonum, samozrejme vsechno mysleno sarkasticky.
Toho kamarada malem vyhodili ze skoly (3. rocnik SŠ, nikdy zadnej problem, nadprumerny znamky), nakonec se to vyresilo "pouze" 2kou z chovani a celkem asi 150ti strankami referatu na temata typu - Zidovstvi, 2. svetova, antisemitismus...
Takze si nemyslete, v Cechach uz to taky zacalo. :)

197

Odpovědět

To mi připomíná frajera která udělal tuším v CS mapou dle své školy, chodby, třídy atd. samozřejmě bylo to v americe takže vedení školy začalo bláznit, a frajera podmínečně vyloučili, jenom kvůli toho že to bylo nějákou dobu po Columbine high school :D Fakt Babylon když tě můžou perzekuovat za takové věci.

192

Odpovědět

+dajmi5Babylon?

180

Odpovědět

Imho v pořádku. Skoro každý má někde hranici, jde jen o to, stanovit ji nějak objektivně. Kdyby psal školní práci s podrobným popisem brutálního znásilňování nemluvňat a následného rozřezávání jejich tělíček, tak by to přišlo přes čáru asi skoro všem (bez ohledu na to, co by říkal, že tím zamýšlel). To, co popisuješ, není na té škále tak daleko, ale je to spojitá škála a někde na té škále ta hranice být musí. Imho je to vůl, že mu nedošly důsledky, a ještě z toho vyvázl docela dobře.

182

Odpovědět

Jako školní práce je to prostě nevhodný. Když to nedomyslí, jeho blbost. Dvojka z chování a nějakej referátovej trest jsou úplně v pohodě, prostě si to pro příště dvakrát rozmyslí.
Je to diametrálně odlišný od toho, co kdesi plácneš jen tak mezi řečí a za co zničej život tobě a celý rodině.
Tyhle stupidní názory typu: "Nenene, tady to je taky špatný" jen proto, aby si člověk měl na co stěžovat, mě fakt vytáčej.

181

Odpovědět

Mě by zajímalo, jestli se něco podobného stalo i u nás v Čechách... Protože jestli ne, tak jsem poprvé po hodně dlouhé době rád za to, že jsem Čech!

190

Odpovědět

Třeba ten frajer co "střílel" po Klausovi, nevím jak to s ním dopadlo ale určitě za to byl taky tahanej po sviních a tak. To mi příde taky ujetý trestat člověka za to že trefí malého homofobního nácka kuličkovkou :D

1814

Odpovědět

+dajmi5Přesně tak, jak ta neprofesionálnost ochranky, ta Klausova hysterie o atentátu (označení ubrečená kremlofilní bába to vystihovalo celkem dobře), tam jsem se styděl, že se to děje v mém státě.

183

Odpovědět

+dajmi5Máš pravdu. Kdyby takhle střílel na Obamu, tak už je mrtvej. Dodatečně by ochranka zjistila, že je pistole jen maketa, ale to na věci nic nemění.

190

Odpovědět

+dajmi5Když střelíš kuličkovkou do policajta, je to útok na veřejného činitele. Když do prezidenta, můžou tě sejmout. To je naprosto normální a že nějakej magor to zkusí, to je jeho blbost.
Dopadl ještě zatraceně dobře a může se radovat, že to bylo tady a navzdory snaze médií to nikdo tak nehrotil.

180

Odpovědět

+dajmi5To je právě absurdita tohodle systému kdy na jednu stranu je tu úzká skupina politiků kteří můžou všechno, jsou při tom krytí imunitou a vyjádření názoru "střelbou" z kuličkovky může být potrestáno smrtí. Na druhou stranu na světě máš miliardy lidí kteří žijí ze dne na den a jsou rádi když se nají a další miliardy lidí kteří můžou jít bručet v podstatě za cokoliv. Nevím jestli to příjde jenom mi ale člověk by měl mít stejná práva ať je kdokoliv, tzn. jestli chcete trestat střelbu kuličkou do prezidenta musí se trestat třeba i děti na dvoře které si hrají a střílí po sobě, jinak přiznáváme že něčí život ( pomineme li to že v tomto případě je to život konzervativního homofoba který nemá cenu ani prašivého hadru) má větší cenu než život někoho jiného.

204

Odpovědět

+dajmi5"vyjádření názoru střelbou z kuličkovky"? To je trochu demagogie, odkdy se názor vyjadřuje takhle? Takže když půjdeš po ulici a přepadne tě potetovanej chlápek s kuličkovkou (každý to přeci pozná na první pohled, že ta věc, co vypadá úplně jako pistole, rozhodně není pistole) v ruce, ty se lekneš a nějakým způsobem ho zabiješ, tak budeš vlastně vrah ty, protože on ti jen poklidně vyjadřoval tvůj názor.

Když budeš v kterékoli zemi mávat něčím, co vypadá jako zbraň na ozbrojeného vojáka, dost možná tě odbouchne. Když na občana, dost možná na tebe zavolá policajty. Když na prezidenta, dost možná tě sejmou. To je snad normální a logické.

190

Odpovědět

+dajmi5tak kdyby chtěl někdo sejmout někoho jako je klaus, tak to neudělá tak že k němu příjde na 5 kroků, to dělaj jenom loutky CIA které vedou agenti bez zkušeností (viz. rozdíl mezi vraždou J.F.K. a jeho bratrem Bobbym) trochu rozumně uvažující člověk by to provedl zdálky popřípadně tak aby vůbec nemusel být na místě, a než by vůbec na něco přišli tak by byl dávno v Jižní americe. Btw. politik je veřejná funkce, navíc politik který tu za svoji "činnost" sám rozkradl a pomohl rozkrást tolik že by se za to v praze mohlo pořádat několik olympiád, nebo konečně postavit pořádné metro, takže musí počítat s tím že lidi jej budou hodnotit a vyjadřovat svůj názor. Navíc jestli tu budeme lidi trestat za recesi (což střílení plastových kuliček je, jenom opravdu nerozumný člověk to může nazvat jinak) tak to tu můžem rovnou zabalit a přestěhovat se do USA. PS. jestli ti příjde normální nechat se jen tak odprásknout od stroje na vraždění civilistů( ty to nazýváš "voják") tak je mi tě líto :(

181

Odpovědět

Upřímně, já jsem spíš rád, že se u nás zatím nestávají věci jako ten masakr v Newtonu. Dokážu si představit tu bezmocnost, ten pocit "sakra, mohlo se to stát mým dětem", ty pochybnosti, jestli se tomu nedalo předejít a toho magora detekovat předem... a do této atmosféry nějaký trouba, který si nejspíš neuvědomil, že facebook je veřejná síť, napíše tohle... v téhle hysterii se nedivím té ženské, která ho práskla, když si uvědomila, že ten týpek bydlí vedle základky (možná neznala internetové zkratky :)). Protože jednak veřejně žertovat o tomto tématu v době, kdy je to čerstvé, je známka přinejmenším mírné sociopatie, a jednak představa, že by se něco podobného stalo a ona tomu mohla zabránit, by byla na většinu lidí asi moc.

Na druhou stranu vazba, obří kauce, soud atd., to už je přeháňka. Toho kluka měli poslat k psychiatrovi, aby jim potvrdil, že je to jen trouba, a třeba mu dát za trest rešerši o všech školních masakrech, aby si uvědomil, o čem mluví... a nechat ho být.

182

Odpovědět

Zajímavý. Totalita zasraná novodobá.

193

Další