Říkej mi…

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:200
Počet zobrazení:6 311
Máme tu Valentýna, tak si dáme po ránu trošku té romantiky. Nemáte rádi promarněné šance? Myslíte si, že když člověk něco chce, má si o to říct? A co když se potkají dva, kteří svůj rozhovor pojmou jako absolutní klišé? Může takové setkání fungovat a vyvinout se v milostný příběh plný vášně? Výherní snímek cen Goya z roku 2010, režie Mateo Gil.

Přepis titulků

Jak mi to můžeš jenom udělat? Mně! Mně... Je mi to líto, opravdu. Takhle mi oplácíš moji snahu? Moji věrnost, moje odříkání kvůli tobě. To já, ne ty. Nevím, co se se mnou děje. Já byl božsky rád sám.

Já se zřekl mojí svobody kvůli tobě! Mně to taky bolí, ale je to moje rozhodnutí. Můžeš mi vysvětlit, jaký to má smysl, abych to pochopil i já. Já už nemůžu potlačovat moje city. Ale jak jsi mi mohla tvrdit, že mě miluješ? Ty na mě rychle zapomeneš. Nejhorší je, že já se teď cítím jako blbec. Nezasloužím si tě.

Jsi pro mě až moc dobrý. Zapomeň na mě, prosím. Odpusť mi to, prosím. Dáte mi pivo, prosím? Děkuji. Nedal bys mi cigaretu? Ta holka, co odešla, byla tvoje přítelkyně? Byla.

Jseš v pohodě? Chceš si něco dát? Ještě pivo, prosím. Můžeš si sednout sem, jestli chceš. Ten kluk, co odešel, byl tvůj přítel? Byl. Taky sis všimnul? Bydlíš tady někde? Už jsem tě tu viděl kupovat noviny.

Já už tě taky viděla. - Proč jsi ho nechala? - Koho? - Aha, mýho... - Jo, tvýho. Začal mě nudit. Byli jste spolu dlouho? Dva roky. A ty? Co se stalo? Zamilovala se do jinýho.

Miloval jsi ji? Ano. Čím tě unudil? Sám sebou. Ale na začátku se ti líbil, ne? Na ulici si ho držela za ruku. Byla jsi zamilovaná a tak. A tak... A za dva roky tě začal nudit?

Udělal ti něco? Změnil se hodně? Nevím, byl to fešák. Bude ten výslech trvat dlouho? Ne, ale... do hajzlu... Trochu arogantní, ne? - Myslíš? - Co chceš... chcete ženský? Co chcete? Chcete zasranýho Supermana? Chcete silnýho chlapa, ale citlivku.

Aby byl drsňák, ale milej. Líbí se vám básníci, ale trochu suroví. Chcete, aby byl stálý, ale uměl překvapit. Chcete, aby byl upřímný, ale uměl zachovat tajemství. Aby byl do vás blázen, ale do zadku to nechcete. Aby byl hezký, ale krása není důležitá. Aby měl velkýho ptáka, ale na velikosti nezáleží. Do prdele!

Chcete super vyrovnanýho hrdinu. Chcete, aby vás dostal do sedmýho nebe, ale jen vás, žádnou další. Chcete, aby neměl tajemství, ale byl pro vás zajímavý, abyste mohly cítit pokaždý ty pitomý motýly v žaludku. Chcete to všechno, kurva. Všechno. Pěkný kázání jsem dostala. Musím už jít. Něco mám. Do prdele. Odešla bez placení.

Jasně, uteč, uteč. Jako vždycky. Proč poslouchat moudra? Stačí si jen užívat život. A to, co se naučíš? To se nepočítá. Naučím? A kdo si myslíš, že jsi, abys mě mohl učit? Co nabízíš? Kurzy, jak překonat impotenci nebo tak? Buď ke mně trochu ohleduplná. Hele, možná tvoje holka nevěděla, co chlap chce.

Ale já v tom mám jasno. Především chci, abych si nemyslela, že s ním marním svůj krátký život. Chci, aby se dostal on do mě, nechci do sedmýho nebe. Ale aby to dělal každý večer. Chci, aby mi uměl lhát. Aby mě jeho lži nezajímaly, protože mi dá srdce, když budu s ním. Chci, aby byl štědrý, protože chce.

Ne proto, že musí. Chci, aby měl krev v žilách. Chci, aby mi vynadal do kurev, až ho opustím. Chci trochu... romantiky. Chci, aby mu bylo jedno, co dělám bez něj, protože ví, že lepšího nenajdu. Chci, aby se mi rozklepala kolena, když mě chytne za krk. Chci, aby ho měl velkýho. A ano, na velikosti záleží. - Kolik ti dlužím? - Ne, nic. Jak jsem říkal.

Superhrdina. Čau, hezoune. Nechoď za mnou. A proč si myslíš, že bych zrovna za tebou šel? Dělá to deset euro za oba stoly. To jsou lidi. Drobný si nech. Počkej! Nemůžeme to nechat jen tak. Proč ne? Vždyť tě neznám. Víš, jaký je tvůj problém? Jsi egoistka. - Neříkej.

- Myslíš jen na sebe. - A ostatní... - Ať žije sebestřednost! Bez ní by nebyly ani vztahy, ani bychom se přes lenost neseznamovali. - Co jsem udělal špatně? - Nic. To kouzlo zmizelo, unavilo mě to. Do prdele, trochu rychlý dva roky, ne? Nenechávej mě samotnýho, prosím. Dnes večer ne. Vidíš, jak je to lehký? Jen sis o to musel říct. Co jsi na ní měl rád?

Na kom? - Aha, na mojí... - Ano, na tvojí... Raději bych na ni zapomněl. Ne, ne. Ráda bych to věděla. Co se ti na ní líbilo? Její pohled. Poklidný. Její úsměv.

Jak zpívala po ránu. Jak se do mě zavěsila na ulici. Její SMS, aby mi všechno sdělila. Její ustrašený pohled, když jsme se milovali. Její poklidný pohled na tebe. Její úsměv, když koukala na tebe. Jak zpívala po ránu, po noci strávené s tebou. Jak se na ulici zavěsila do tebe.

Její zprávy, pro tebe. Opravdu to byla ona, koho jsi miloval? Kdo je tady egoista? Málem jsem si myslela, že si s tebou začnu, ale neudělám to. Její krása. Pro mě. Tak jo, jsem taky egoista.

Ale dnešní večer můžu dát všechno tobě. Už jsme si o sobě řekli všechno, ne? Masky už jsou sundané. Jsme egoisti, ti největší na světě. Ale spolu. Můžeme sdílet naši sebestřednost. Co si myslíš, že nebudeš mít strach? Ta panika, až přijdeš domů, zavřeš dveře a uvidíš, že jsi sama.

Protože zůstaneš sama. Zůstaň se mnou. Jsem, jaký jsem. Ale dnešní noc pro tebe udělám cokoliv. Řekni, že jsem krásná. Řekni, že budeš moje. Řekni, že mě miluješ. Řekni, že mě nikdy neopustíš.

Řekni, že mě nenecháš odejít. Řekni, že žádný další muž už nebude. Řekni, že nikdy nebudeš chtít něco, co bych ti nechtěla dát. Řekni, že se nebudeš vyptávat. Řekni, že jsi nikdy nepoznal nikoho, jako jsem já. Řekni, že jsi na mě celý ty roky čekala. Řekni, že nemáš žádnou minulost. Řekni, že jsi panna.

Řekni, že budeš můj otrok. Řekni, že mi dáš svoje srdce za nic. Říkej mi, co chci slyšet, nebo zemři. Miluj mě, nebo shnij v pekle. ŘÍKEJ MI... Já! Miluji tě silou všech moří. Já, miluji tě prudkostí větru. Já, miluji tě v prostoru i v čase.

Já! Miluji tě duší i tělem. Já, miluji tě jako dítě miluje ráno. Já, miluji tě jako člověk své vzpomínky. Já, miluji tě výkřikem do ticha. Já, miluji tě nadpozemsky. Já! Miluji tě v radosti i v pláči. Já, miluji tě v nebezpečí i v tichu. Já, miluji tě, když křičíš, mlčíš.

Já, miluji tě tolik. Tolik. Překlad: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

týpek na minimalizovanym obrázku vypadá jak Palo Habera! :D

40

Odpovědět

Bohužel ale v reálu to nefunguje. Ve středu jsem to zkoušel na jedné akci asi ve 2 ráno po pár nápojích a myslím, že jsem byl víc romantický, víc sexy, víc všechno, dokonce i holka byla víc hezká, a nějak to nevycházelo.

124

Odpovědět

protože jsi jen další, který by to zkoušel u holky co je už zadaná .. svádět holku na akci to je to nejhorší až ti někdo rozbije hubu a doufám že jo tak se naučíš nesrat se k holkám pokud si o nich nic nezjistíš :) .. už mě to vytáčí .. hromada náctiletých nadržených kluků kteří když vidí zmalovanou holku která pod make-upem vypadá jak kdyby zažila celou 2. světovou tak hned myslí jen a jen na jedno :)

312

Odpovědět

celkom dobré :D

40

Odpovědět

Diky :)

101

Odpovědět

opravdu necekane prekvapujici video ani se nedivim ze to vyhralo nijakou cenu

218

Odpovědět

spíš jsem čekal, že tu holku srazí motorka, auto, autobus, vlak, metro nebo letadlo.

165