Robin Williams: Užívej dne! (Melodysheep)

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:7 053

Nedávno to byly tři roky, co zemřel jeden z velkých herců, Robin Williams. Toto video bylo vytvořeno kanálem Melodysheep, který tímto uctil jeho památku. Scény ve videu jsou z filmů: Společnost mrtvých básníků (Dead Poets Society), Táta v sukni (Mrs. Doubtfire), Jak přicházejí sny (What Dreams May Come) a Hook.
 

Přepis titulků

Poezii nečteme a neskládáme proto, že je hezká. Poezii čteme a skládáme proto, že jsme členy lidské rasy. A lidská rasa je plná vášně, poezie, krásy, romanitky, lásky. Tyhle věci nám dávají život. Carpe diem! Užívej dne! Trhej si růže, dokud můžeš. Snažte se najít svůj hlas. Užívejte dne! Najděte jiný pohled na věc!

Carpe diem! Užívej dne! Trhej si růže, dokud můžeš. Snažte se najít svůj hlas. Užívejte dne! Jsme členy lidské rasy. A lidská rasa je plná vášně. Slova a myšlenky totiž mohou změnit svět. Ta velká hra nekončí, i ty můžeš přispět vlastním veršem. Ta velká hra nekončí.

Nekončí. Máte nějaké zvláštní dovednosti? Ano, umím dělat hlasy. Co znamená, že umíte dělat hlasy? Umím dělat hlasy. Jo! Jsem drsná babča, co umí hip-hop, bepop. Pař, pař, pař, dokud to s tebou nesekne. Jsem drsná babča, co umí hip-hop, bepop. A ještě ti k tomu udělám husté kakao.

Já jsem Raptor, vše, co znám je pravěk! Sežeru všechno, než objeví se člověk! Hej, jen se na mě podívej, nezbyla po mně ani stopa. Vrátím se brzy, ale bude ze mě ropa. To je rokenrol! Pař, pař, pař, dokud to s tebou nesekne. Jen pohleďte na letní oblohu. A dnes si něco přejte.

Snažte se najít svůj hlas. Protože čím později s hledáním začnete, tím menší máte šanci na jeho nalezení. Carpe diem! Užívej dne! Trhej si růže, dokud můžeš. Snažte se najít svůj hlas. Užívejte dne! Najděte jiný pohled na věc! Carpe diem! Užívej dne! Trhej si růže, dokud můžeš.

Snažte se najít svůj hlas. Užívejte dne! Jen ve snech může být člověk skutečně svobodný. Tak to vždy bylo a vždy to tak bude.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ve videu je i film Doktor Flastr - jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.
Robin Williams byl úžasná osoba!

20

Odpovědět

Best Naruto run ever!

21

Odpovědět

ikdyž hrál zábavné usměvavé postavy, tak ten smutek mu na očích prostě vidět jde

20

Odpovědět

Auto-tune je mor...

81

Odpovědět

Je tam i film Good Morning Vietnam

11

Odpovědět

Robin Williams byl ve všech svých rolích neuvěřitelně inspirativní, originální a svůj. Každý film, co jsem s ním viděla měl jasné hlavní poslání a to právě Carpe diem. Doufám, že i ve svém soukromém životě podle tohoto rčení žil a že si svou roli Kašpara (s tím největším K na světě, protože u něj je to titul a ne urážka) užíval i navzdory psychickým problémům.
"Odešel jsem do lesů abych našel svobodu.
Abych žil naplno, a vysál všechen morek života.
Opustil všechno, co život nebyl.
Nechci, až budu mít umírat, zjistit,
že jsem vlastně nežil."
- Henry David Thoreau

191

Odpovědět

Mně pokud by někdo chtěl složit poctu tím, že použije autotune, tak bych ho pak chodil strašit...

320

Odpovědět

Carpe Jugulum

51