Příběhy z Oscarů

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:757
Počet zobrazení:11 510
Dnes nám Robin Williams poví svůj zážitek z předávání Oscarů, dále Elijah Wood prozradí, kam všichni po předávání cen zmizeli a nakonec si poslechneme krátkou historku ze Zlatých glóbů. Třetí host je zpěvačka a herečka Jennifer Saunders, ta nám toho ale dnes moc nepoví. Pozn.: Jméno Mork vychází ze seriálu Mork & Mindy, kde Robin ztvárnil právš Morka. Billy Boyd a Dominic Monaghan hrají v triologii Pána prstenů hobití dvojku Pipina a Smíška. Když Elijah zmiňuje Peta, má na mysli režiséra všech snímku Petera Jacksona.

Přepis titulků

Nechci kašlat na vaši nádhernou cenu, ale Robine, ty jsi vyhrál Oscara za... Jak jsi to pěkně řekl: "Nechci kašlat na vaš nádhernou cenu." - Páni. - Samozřejmě to byl vrchol tvé kariéry, změnilo ti to život? Možná tak na týden, všichni na to: "Skvělá práce v Dobrý Will Hunting, Jen tak dál." Za dva týdny: "Hej, Morku!" Vrátilo se všechno do normálu. V momentě, kdy řeknou tvoje jméno, angličtina se stane tvým druhým jazykem. Já zapomněl poděkovat matce, a to seděla v publiku.

Přesně tak, i terapeut říkal: "Vypal!" Pár let to bylo dost drsný. "Jaké bylo udělování cen?" "Prošel jsi tudy, jaké bylo udělování cen?" Elijahu, vy jste také zažil užásnou noc s Pánem prstenů. Vyrovnali jste rekord v počtu Oscarů? Ano, bylo jich 11. Myslím, že to bylo nejvíce nominací najednou. Ale líbí se mi, že potom jste nešli na žádnou oscarovou párty. Pověz nám, kam jste šli. Theonering.net, fanoušci Pána prstenů, pořádali párty na oslavu Oscarů a právě tam jsme šli. A Billy Boyd je úžasný.

Myslím si, že jsme tam vzali na ukázku i Oscary, objevil se i Pete, Billy Boyd a Dominic Monaghan zpívali. Byla to krásná a radostná událost, tak jsme tam zůstali. Mysleli jsme si, že se tam jen ukážeme a všem poděkujeme, že pro nás pořádají párty. - A bylo to úžasný, tak jsme tam zůstali. - Video z párty se jmenuje: Hobiti utržení ze řetězu. Do toho, hobite! Hop! Hop! Hop! Velká chodidla, jedem dál! Byla to úžasná noc, protože tam tu noc bylo hodně lidí kolem filmu a slavili jsme jako velká rodina. To bylo na Oscarech nebo... Ne, to bylo na Zlatých glóbech, - kde jsi byl s Jackem Nicholsonem?

- Ano, v zákulisí. - Měl jsi tam jít s ním? - Měl jsem tam jít předávat cenu a Jack tam stál se mnou. Tohle je fakt dobrý. Byl tam Jack Nicholson a Dustin Hoffman a začali jsme se bavit o Pánu prstenů. On tam stál a říkal: "Víš..." - Nemůžu ho napodobovat, ale ty to umíš dobře. - Ale můžeš. Ale v podstatě řekl: "Víš, ten film... ten má prostě tolik konců, ten prostě neskončil." A řekl mi, že odešel ještě před koncem. Vlastně řekl: "Co se stalo?" A já na to: "Co tím myslíš, Jacku?"

. A on na to: "Tak mi řekni, jak to skončilo." Já na to: "Na konci se hobiti loučí a Frodo odplouvá do nesmrtelné země." A on řekl: "To už jsem ani neviděl, odešel jsem ještě před koncem." Takže si v podstatě stěžoval, že ten film skončil moc otevřeně. - Asi měl absťák. - Asi jo. "Musel jsem jít na vzduch a dát si nějakou medicínu." Když jsem vyhrál Oscara, on ten den vyhrál svého třetího. Stojíme v zákulisí a čekáme na tiskovku a on začal: "Víš, Robo, teď mám jednoho za každou dekádu."

"Ty bastarde!" Překlad: Senrimer www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Robina Williamse je taková škoda. Byl to úžasný a vtipný herec.

60

Odpovědět

Robin Williams, *21.7.1951, +12.8.2014

By mě zajímalo, jak moc musí být člověk v depresi, že jediným východiskem je sebevražda :(
Díky za skvělé filmy...

380

Odpovědět

Omlouvám se, má to být:

Robin Williams, *21.7.1951, +11.8.2014

130

Odpovědět

už píšu asi pozdě, asi to víš, proč se Robin zabil. pokud ne, zde je vysvětlení:

Podle serveru TMZ trpěl Williams demencí s Lewyho tělísky, což je onemocnění na pomezí Parkinsonovy a Alzheimetovy nemoci. Nemocní mívají halucinace a přestávají poznávat své blízké. Právě to mělo být klíčové pro jeho volbu. Rozhodl se odejít dříve, než se nemoc naplno projeví.
Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/robin-williams-odkazal-rodine-miliardu.A141113_093137_lidicky_nh

10

Odpovědět

Tady je video z té TheOneRing.net party o které mluvil EW :) http://youtu.be/So903DFWxtU

232

Odpovědět

No nevím, party si představuju trochu jinak. :-D

250

Odpovědět

+BugHer0njn, ale potom, co to elijah wood popisoval jako "party s rodinou", tak co může člověk čekat, žejo:)

241

Odpovědět

You bastard! :D

261

Odpovědět

No, ne že bych chtěl být nějaký velký kritik překladu, ale... :D
Neberte to jako kritiku ani hnidopišství, jen jsem na první zhlédnutí ve videu našel pár klasických překladatelských chyb, které mi kvůli své banalitě trhají oči - např. přebíhání mezi časy, které v anglčtině nevadí, protože je to v podstatě hovorově, ale v překladu do češtiny to zní prapodivně - viz 3:32 Stojíme v zákulisí a čekáme na tiskovku a on začal / Stáli jsme v zákulisí a čekali na tiskovku a on začal...
Taky, jak správně upozornila Kolikoli otevřeně / mnoho konců ... to není ani tak špatný překlad, jako nepochopení o co v překládaném videu jde, což je u delšího videa a úmornější práce pochopitelné, ale ve 4 minutovém videu? :)

183

Odpovědět

Díky za upozornění, na to přebíhání mezi časy si už dám pozor. Ohledně konců, já to pochopil tak, že on neví jak to skončilo, protože odešel dřív. Pravděpodobně viděl jen například zničení prstenu a pak odešel. Tím pádem nevěděl, jak film skončil a proto si stěžuje, že je konec moc otevřený. Pravděpodobně máte ale pravdu vy :).

Jelikož jsem nováček, tak je pro mě i 4 minutové video úmorná práce, snad mi to promineš. Ale jsem rád, že si to nenecháváš pro sebe a napsal si mi to, aspoň se na to pokusím příště dát pozor.

210

Odpovědět

+senrimerJde o to, že lidi nevěděli, kdy mají z kina odcházet. Prostě si mysleli, že už je konec, ale on tam byl ještě další a po něm ještě další. Tohle se kritizovalo hodně.

191

Odpovědět

+senrimerFilmování knih je těžké. Buď si to uděláš po svém a máš možnost z toho udělat dobrý film (Pokud se ti to povede, nakrkneš jen čtenáře. Pokud ne, tak čtenáře i diváky), nebo se držet striktně předlohy a veškerá filmová dynamičnost je v tahu. Jacksonovi se to povedlo v LotRovi tak na půl oboje a co jsem slyšel, tak Hobit nemá ani jedno. Film, který má skutečně oboje (od předlohy se liší jen v malicherných detailech a má PŘESNĚ tu samou atmosféru, tempo atd.), je například Saturnin.

200

Odpovědět

No, Elijah i Robin umí napodobit Jacka velice dobře - prostě žoviálního chlapíka, který je nad věcí. A občas mu rupne v kouli.

232

Odpovědět

malá zajímavost k Jacku Nicholsonovi - byl vychováván prarodiči, kteří mu celý život tvrdili, že jsou jeho rodiče, ve skutečnosti byla jeho pravá matka jeho domnělá sestra. Tohle se dozvěděl až po smrti svých 'rodičů' v jednom interview. Docela síla

226

Odpovědět

ne prarodiči.ale jen matkou(babičkou) a sestrou(matkou)

220

Odpovědět

Skvělé :D. A jak říká, že Lotr měl "too many endings" tak tím nemyslí, že to končilo otevřeně, ale že to mělo několik konců - 1. Prsten je zničen, 2. hobiti se znovu shledávají, 3. Aragorn se žení a stává se králem, 3. Návrat do Kraje, 4. Odplouvání na lodi... možná jsem i nějaký vynechala :D.

218

Odpovědět

A to ještě můžeme být rádi, že do toho Jackson nedal Vymetení Kraje (což by byla další půlhodina, ale IMO ne marná) a dodatky (myslím epilog, ne dodatky ohledně jazyků, písma a událostí před vlastním dějem) : Další prace obnovování Kraje, poslední cestu Pipina a Smíška, smrt Aragorna, Samových sedm období starostování Hobitínu, Samův odjezd do Zemí neumírajících, hledání entek...

260

Odpovědět

+Cardnečetl jsem knihu, tak nevim, ale.. ty konce sis teď vymyslel, nebo to je opravdu někde napsané? :D

190

Odpovědět

+CardJ.R.R. Tolkien byl pranerd. Měl v hlavě celý svět, se svou historií - bájeslovnou historií, s vlastními bohy! - všemi jazyky, všemi písmy - dokonce na konci PP udává, že samotné slovo "hobit" (hobbit) je překlad do angličtiny, v hobitím jazyce to znělo prý jako "kuduk" (ten, který žije v noře). Vymyslel si historii tisíce let starou, aby měl pořádný dějinný podklad!
Nečetl jsem celé jeho dílo o Středozemi (a Ardě jako celku), jen Hobita, Pána prstenů a mám rozečtený Silmarillion, jsou toho tuny...
Tolkien byl především učitel, měl prostudovanou angličtinu skrznaskrz a měl neskutečné množství nápadů A NAVÍC uměl čtivě psát (no, pro ty, co nejsou zvyklí číst, to je možná zdlouhavé, samotného mě to napoprvé nechytlo). Filmy jsou velmi dobré. Ale knihy jsou mnohem lepší.
Schválně, zajdi do knihovny a půjč si Hobita, pro začátek. (-:

221

Odpovědět

+CardJo a to původně Silmarillion vznikl jen proto, že Tolkienovi nechtěli vydat knihu, která by byla jen o těch jazycích. Pustil se tedy do příběhů. Žel ani ten Silmarillion nedokončil, jak ho furt přepisoval.

181

Odpovědět

+CardTedy máme to co máme: svazek Silmarillion obsahující dvě krátké kapitoly o vzniku Ardy, pak vlastní příběh Silmarilů a na konec kratší kapitolu o prstenech moci. Pak tu jsou ještě Nedokončené příběhy a Příběhy z čarovné říše a nedávno ještě vyšlo něco, co dal dohromady jeho syn Christopher.

191

Odpovědět

Sranda s ním byla! :D U videií tohoto typu, jsem jí vždycky přeplněn. :D

202