Rozhovor před zápasem

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:4 053

Jak přesně vypadají rozhovory před zápasy na mistroství světa ve fotbale v Rusku?

Vysvětlivky:
Kleber Lucas je skladatel současné křesťanské hudby.
Na minulém mistrovství světa prohrála Brazílie s Německem v semifinále 7:1, což byla nejhorší prohra národního týmu zvlášť, když se mistroství odehrávalo v Brazílii.

Přepis titulků

A na místě je náš reportér Cléber Inácio. Zachytí pocity hráčů před tímto napínavým zápasem Brazílie a Švýcarska. Clébere? Dobrý den, Mauro. Ano, jsem u vchodu na hřiště a právě jsem potkal Jaira, útočníka národního týmu. Jaire, povězte nám, jaká jsou očekávání před dnešním zápasem. Zdravím, dobrý večer.

Je mi ctí s vámi mluvit. Naše očekávání jsou výborná. Trénovali jsme. Uvidíme, jak zápas dopadne. Fanděte a myslete pozitivně. Buďte s námi. Určitě vyhrajeme. - Děkuji. - Děkuji, Jaire. To byl Jair. Vracím slovo do studia. Chviličku ještě, Jaire. V pohodě?

Nuže... Jde o tohle. Za chvíli jdu na křest. Mého malého syna. Mohli bychom už rovnou natočit rozhovor po zápase? Abych tu nemusel zůstávat. Pro oba to bude lepší. Nebudu pak zdržovat. Hra ještě nezačala. Co mám k ní říct? Říkejte ty samé věci, jako se vždy říkají. Jsou vždy stejné. Natočíme výhru Brazílie.

Brazílie vyhrála? Ale nepoužijte moc detailů, ať je to takové neutrální. Může být? Jdeme na to. - Dělejte, že jste unavený. - Dobře. Co to kurva? Do prdele! - Běhejte. Trochu si zaskákejte. - Děláte to moc složité. Jste unavený.

Právě jste běhal 90 minut. - Začínáme. - Do prdele práce. Raz, dva tři... točíte? Jsem tu přímo s Jairem živě ze stadiónu. Velký střelec. Byla to neskutečná hra, že? Přesně tak. Bylo to těžké. Těžký zápas. Ale... Brazilský tým vyhrál. Švýcarsko hrálo dobře. Ale náš tým vstřelil nějaké góly.

Vítězství Brazílie. Jedeme dál! Ať se stane, co se má stát. Děkuji, Brazílie! Vracím slovo do studia. - Vyšlo to dobře. - Vydržte ještě. - Musíme natočit další. - No tak... Prohráli jste. Jdeme na to. Jsem tu s Jairem v tento smutný den pro Brazílii.

Ale je to také den naděje co se týče budoucích zápasů. Co se dnes dělo s Brazílií, Jaire? Co se stalo? Bylo to pro nás moc těžké. Hrát za národní tým je vždy složitější. Švýcarsko bylo hodně připravené, a Brazílie... Jejich první gól nás rozhodil, snažili jsme se to dohnat, ale bezúspěšně. Jedeme dál. Moc vám děkuji.

Jedeme dál. - Děkuji. - Vracím slovo do studia. Ještě natočíme přestávku. V polovině je totiž přestávka. Musím jít hrát. Čeká se už jen na mě. - Co mi to děláte, propánakrále? - A kohopak jsme to objevili o přestávce? Ano, Jaira. Co vám v šatně řekl Alcides, váš technik? Řekl nám, abychom počkali. A být ostražití, i když není míč v pohybu. Ještě nás čeká 45 minut hry.

Zápas končí teprve tehdy, když skončí. A to je vše, co nám technik řekl. Vše. Jdeme na to, to je duch Brazílie! - Jdeme na to. - Předávám slovo do studia. - Díky. - A vaše zranění, Jaire, je vážné? To si snad děláte prdel. Je to vážné? Čekám na vyjádření lékařů našeho klubu. Snad je to v pohodě. Je potřeba s tím bojovat. Noha se mi brzy uzdraví.

Již za krátkou chvíli budu opět hrát. - Vracím slovo do studia. - Jo, díky, kámo. - Už chci jít pryč. - A je tu velký Jair! Obejměte mě, dnes vstřelil tři góly. Tři góly, že? Toto nezvládne každý. Jaká hudba vám teď zní v hlavě? Jakákoli chválu Pánu od Klebera Lucase. - Třeba "Bůh je dobrý". Díky. - "Bůh je dobrý". Od Klebera Lucase. Už mě nechte odejít.

Nechte mě odejít. Kdo by to byl řekl, že se zopakuje tragédie 7:1? Ale stalo se tak. Tady, na mistrovství světa v Rusku, si nikdo nedokázal představit, že těchto sedm gólů byly vlastňáky od Jaira. Jaire, jak se mohlo stát, žes vpálil sedm gólů do vlastní brány? Asi ďábel. Ten, co posedne člověka. Nenávist, chuť zabíjet. Tak jsem je všechny vstřelil do naší brány. Jasné? Tak pěkný den. - Vracím slovo do studia.

- Pěkný den. Jo, vrať ho. Kdo by to byl řekl? Tisíc gólů u tak mladého člověka? Jakých tisíc gólů, ty debile? Žádných tisíc gólů, kurva. Chybí mi 900 gólů do tisícovky. Co si to tu vymýšlíte? - Zbláznil jste se? Čuráku. - To si natáčím do zásoby. - Do prdele, brácho. - Tragédie v Rusku. Ostatní na mě čekají. Gabriele, počkejte ještě. To je šílené. Kdo by byl řekl, že bude brazilský hráč před plným stadionem střelen do hlavy policií Vladimira Putina?

Jaké bylo vidět zastřelení svého kolegy? Umřel tam. Umřel. Jsme všichni smutní. Všichni jsou smutní. Bohužel. Zbraně se občas objeví znenadání. A nejhorší na tom je, že je mají i fotbaloví hráči. A tito hráči se občas rozhodnou, že zastřelí i... Hráči zabíjejí i reportéry. - Vracím slovo do studia. - Vracím slovo do studia. Střih, můžete to ukončit.

Promiňte. - Dobře, v pohodě. - Ať se zápas povede. Můžeme si ještě něco natočit na mobil? Pošlu pryč kameramana. Můžeš jít. - Pro mého syna. - Do prdele práce. Syn je tvým velkým fandou. Jak se jmenuje? Mluv rychle. No... ještě se nenarodil. Natočíme tři verze: Enzo, Luca a Nino. Překlad: Adeus www.videacesky.cz Všechno nejlepší ke dni otců.

Posílám pozdravy svému synu. Tatínek dal gól. Zdravím také svého tátu, pana Joãa. Bůh ho někam schoval. Dnešní vítězství daruji své matce, která zesnula před dvěma týdny. Ten gól byl pro tebe, mami. Tímto vítězstvím přeji všem krásné Vánoce. Letos přinesl Ježíšek čtyři góly, z toho tři Jairovi. Ve skutečnosti je mou vítěznou písní skladba od Simárie.

Pošlu ti dárek, bylo mi ctí. Je jednou z nejlepších zpěvaček této země. Musíme darovat krev. Tak využijte tuto chvíli a darujte. Brazílie se opět stává mistrem světa ve fotbalu pro nevidomé. Jdeme na to, Brazílie bude mistrem! Opět vyhraje i ženský tým.

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

troska slabsie, oproti ich dalsej produkcii, nemuseli to tak silit

12