52 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:296
Počet zobrazení:4 861

James Veitch se baví tím, že odpovídá na podvodné emaily. V dnešní epizodě vypráví o své korespondenci se Solomonem, který mu nabízí lukrativní obchod se zlatem.

Přepis titulků

Jsem James Veitch a chodí mi spousta spamu, ale nemažu ho, odpovídám na něj. Dneska jsem měl zvláštní rozhovor se Solomonem Oddonkohem o zlatě. Stalo se tohle: "Ahoj, Jamesi Veitchi, mám pro tebe zajímavou nabídku, o kterou se chci podělit. Solomon." Napsal jsem: "Solomone, tvůj e-mail mě fascinuje. Pokračuj, pokračuj." "Jamesi Veitchi, pošleme ti zlato. Dostaneš 10 % z veškerého zlata, které distribuuje." Věděl jsem, že jsem ve správných rukách. "Jakou má hodnotu?"

"Začneme menším množstvím..." To mě mrzelo, ale on: "...25 kg." "V hodnotě asi 2,5 milionu dolarů." A já: "Solomone, jestli do toho půjdeme, tak ve velkém. Já to zvládnu. Kolik zlata máš?" "Nejde o to, kolik ho mám, ale kolik ho zvládneš distribuovat. Můžeme na zkoušku začít s 50 kg." "S 50 kg?! To nemá cenu, pokud nepošlete aspoň tunu." On na to: "Čím se živíš?" "Jsem výkonný manažer investičních fondů. Tohle není poprvé, co obchoduji s drahým kovem, příteli. A odkud jsi ty?

Myslím, že pokud půjdeme přes poštu, mělo by to být pokrytý. Je to hodně zlata." "Nebude jednoduché přesvědčit mou společnost, aby poslala větší množství." "Solomone, úplně tě chápu. Dávám dohromady graf, který můžeš ukázat na poradě. Vydrž. V příloze e-mailu najdeš užitečný graf. Moje asistentka to spočítala. Nejsem statistik, ale rozhodně tu něco je. Našel jsem nepochybnou korelaci. Musíme ho poslat co nejvíc." A on: "Budu tak hodně šťastný, když se to povede, protože taky dostanu provizi." "To je úžasný! Jak utratíš svůj podíl?" "Nakoupím nemovitosti. A ty?" "Jedno slovo: humus. Ten má budoucnost. V obchodě ho mají kolikrát i 30 druhů! Navíc do něj můžeš namáčet mrkev.

Už jsi to někdy zkusil, Solomone?" Odpověděl: "Musím jít spát. Tak zítra, sladké sny." A já: "Bonsoir, má zlatá cihličko, bonsoir." "Solomone, bojím se o bezpečnost. Musíme používat nějakou šifru." Souhlasil. "Strávil jsem celou noc vymýšlením té šifry, musíme ji používat ve veškeré naší korespondenci. Právník: gumový medvídek. Banka: Kinder vajíčko. Právní: plechovka coly. Požadovat: lentilky. Dokumenty: želé bonbóny Western Union: obří gumový ještěr. Prosím, od teď mi říkej Kitkat."

Neodpověděl, tak jsem si říkal, že jsem to asi přehnal. Napsal jsem: "Solomone, platí ten deal ještě? Kitkat." Odpověděl: "Obchod platí. A snažím se navýšit rozpočet bla bla bla..." Napsal jsem: "Kámo, musíš používat tu šifru!" Následoval ten nejlepší e-mail, jaký mi kdy přišel. "Obchod platí a snažím se navýšit rozpočet pro gumového medvídka, aby mohl odevzdat všechny potřebné plechovky coly želé bonbóny Kinder vajíčku, aby začal lentilkový proces.

Pošli 1 500 liber přes obřího gumového ještěra." Líbí se vám toto video a VideaČesky? Hlasujte pro nás v anketě Křišťálová lupa. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nebolo to tu už vo forme Stand-upu ?

61

Odpovědět

Není to špatné. Konec byl dobrý. Hlavně ta představa, jak to někdo píše :D

110

Odpovědět

Nuget a zlatá cihlička nejsou synonyma.

50

Odpovědět

Uznávám, ale přijde mi, že zlatá cihlička zní jako přezdívka lépe a v tomhle kontextu mi faktická přesnost nepřišla nejdůležitější.

82