Bern your enthusiasmSNL – Saturday Night Live

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:6 682

Volební skeč z 12. epizody 41. série, v hlavní roli prezidentský kandidát Bernie Sanders v podání Larryho Davida, snažící se získat hlasy voličů ve státě Iowa.

Přepis titulků

Díky, Iowo, Děkuju. Nemůžu uvěřit, kolik je tu lidí. Je to revoluce, Jane, miliony lidí. Čím více se jich ukáže, tím větší šance na vítězství. Můj Bože, pan Bernie Sanders, jsem váš největší fanoušek. Říkám vám, vy to dokážete. To je v pořádku.

Co tím myslíte? Potřeste mi rukou. Vykašlala jste se na ruku... nemůžu si s vámi potřást. Prostě mi potřeste rukou. Ne, kašlala jste do ni, viděl jsem vás. - To teda ne. - No tak, pane Sanders, potřeste rukou mojí ženě, nemusíte být neslušný. Já nejsem hulvát, to ona, snaží se mi podat ruku plnou bakterií.

Infikovanou ruku, vážně? Jsem váš volič, víte o tom? Kandiduju na prezidenta a vaše ruka je plná bakterií, a já si netřesu s odpornýma rukama. Takže jsem odporná? Opravdu, Bernie? Hej, neodcházej, Bernie Sandersi! Pane Sandersi, dal byste si kafe? Kafe, kafe? Víte co, dám si ho s plnotučným mlékem. - To se omlouvám, ale máme jen nízkotučné.

- Nízkotučné? Tak to ne. Když si dám mléko, tak chci mléko. Díky moc. Bernie, co jsem to slyšel? Netřeseš si s voliči rukou? - To přece nemůžeš. - Ty to nechápeš, Jeffe. Nejdřív zakašlala a pak mi podala ruku. Určitě to nebylo zakašlání, utření a až pak podání? Ne, ne, žádné utření, tím jsem si jistý. Neměla tu slušnost si ji utřít.

Ty seš takový ****, Bernie. Proto tě nikdo nemá rád, protože jsi ****. - Já jsem ****? - Jo, to jsi. Lidi mě milujou, mám nejvíce příspěvků od jednotlivců než jakýkoli jiný kandidát v historii a neberu si od milionářů. Průměrný příspěvek je asi 27 dolarů... Jo, já vím, říkáš to pokaždé, co jsi v té **** televizi. - Všichni to ví!

- Sklapni už, Susie. Bernie ***** Sanders. Poslouchej, kámo, něco ti povím. Prý nepodáváš ruce černoškám? Cože? Neříkej černošky, dobře? Nemá to nic společného s černou. Nejdřív zakašlala a pak mi podala ruku. Poslouchej, Bernie, potřebuješ černé hlasy, musíš třást rukuma tolika černým ženám, kolik jen můžeš. Je mi jedno, jestli je na té ruce nasráno, prostě ji potřeseš. Bude to možná hnus, ale víš co dalšího to ještě bude?

Hlas navíc. Dobře, Leone, to bylo skvělé, jdu si pro kafe. Nemůžeš jít ven. Proč ne? Jsem normální občan, stejně jako všichni ostatní. - Jsem normální člověk. - Nejsi normální. - Drž hubu, Susie, co ty na to? - Ty drž hubu. Běž do prdele, Susie. Pomoc! Někdo, pomozte mi. Proboha, co se stalo?

Nevím... vy jste Bernie Sanders? Zrovna jsem byla na cestě dát vám svůj hlas. Co můžu dělat, jak vám můžu pomoct? Myslím, že jsem si vykloubila rameno. Uměl byste mi ho znovu nahodit? Cože, nahodit? Hráblo vám? Ne, je to jednoduché, prostě ho "nahoďte" zpátky. Běžte do nemocnice, nenahazuju...

nejsem nahazovač. Ale no tak, volební místnosti za hodinu zavírají. Když to neuděláte, nemůžu vám dát hlas. prostě ho znovu nahoďte. Zas tak moc váš hlas nechci. Jsem z Brooklynu, tam mi nenahazujem. Omlouvám se. - Ale no tak... - Nemám s tím žádnou zkušenost. - Bernie!

- Omlouvám se. Běž do prdele, Bernie. Promiňte, můžete uhnout. Jak se vede? Jsem rád, žes to stihl, Bernie. Volební místnosti už zavřely. Kde máš kafe? - Měl jsem nehodu. - O čem to sakra mluvíš? Prostě vypij to kafe. Nechci naše kafe, máme jen nízkotučné mléko. - To je nic.

- Jsi snad psychopat? Co je špatného na nízkotučném? Připravte se na tiskovku, jsou tu první titulky. Obrovská volební účast. Masivní. Obrovská účast? To je úžasné. Slyšíte to? Obrovská účast. Víte, co to znamená? Že jsme vyhráli. Hej, ty **** idiote, podívej se na tu televizi, ****. Nevyhrál jsi, ale prohrál.

- Cože? - Vždyť je to o 0,2 %. 0,2 %? Co, kolik je to lidí? 5 lidí. Jak jsme mohli prohrát rozdílem 5 lidí? - Co jsi udělal? - To přece není moje vina. Pane Sanders, jste si jistý, že nepožádáme o přepočet? Ne, to je v pořádku.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je ale p******a, nechápu že se snažej schodit Bernieho, kterej jako jedinej chce změnit systém k lepšímu (nebo radči milujte Trumpa ten je určitě upřímnej)

417

Odpovědět

Nikdo se Bernieho nesnaží urážet - odkazuje to na seriál Curb your enthusiasm, který vysílala HBO. Myslím si, že je dobře, když si ze sebe i prezidentský kandidát dokáže udělat srandu. Ono ve skutečnosti jsou Larry a Bernie kámoši.. :)

90

Odpovědět

+DinoTak to soráč, blbě sem to pochopil

12

Odpovědět

Pokuď sis nevšimnul, tak tam je Bernie vykreslenej pozitivně. Vůbec se ho nesnažili shodit. Já jsem Sandersovi fandil a tohle mě dost pobavilo.

91

Odpovědět

Bernie Sanders mi připadal jako jediný kandidát, co to má v hlavě v pořádku. Drumpf je v podstatě šílenec, stupidní, ještě ke všemu, a $hillary je jen mocichtivý ještěrčí mimozemšťan. :-D Mimo to tam bylo pár náboženských fanatiků, kteří to díky bohu nezvládli.
Osobně to není něco, co bych moc sledoval, ale chování zde zobrazené mi přijde spíš jako od $hillary. A to, že se s ní Bernie spojil? Chápu to, že nechce, aby se tam dostal Drumpf a to, že pokud bude zvolena, bude možná něco moct udělat.
Nemyslím si, že Bernie by tohle video bral nějak vážně. Stejně tak jako si nemyslím, že to ve skutečnosti režíroval.
To, co se děje v USA teď, je důkaz toho, jak demokracie může selhat. Pokud máte příliš mnoho hloupých, neinformovaných lidí, co lépe, věřících, systém pouze 2 politických stran, média ovládaná korporacemi a manipulovaná tak, aby nezávislí nedostali žádné pokrytí… Není se čemu divit, že současní kandidáti jsou nejméně oblíbení v historii.
A nejhorší na tom je to, že to, co se stane tam, se může dotknout i nás. Net Neutrality? TPP?

710

Odpovědět

Proč všichni mají potřebu urážet věřící lidi?

82

Odpovědět

+ČlověkJe rozdíl mezi uznáváním a respektováním věřících lidí a podporou někoho, kdo chce přiblížit demokratický stát k teokracii.

13

Odpovědět

+ČlověkPokud myslíš, že je urážím… :-)
Myslím, že to bude mít něco do činění s tím, že věří v pohádky pouštních lidí z doby bronzové. :-)
Ne, vážně, to ti tak strašně vadí „náboženských fanatiků“? Myslím, že to byl Ted Cruz, kdo prostě chtěl zavést teokracii.
Respektuji, pokud někdo věří v něco, v co já ne, protože pro to nejsou důkazy. To je OK. Ale pokud tahle víra začne ovlivňovat životy ostatních, i můj, tak to OK. není. A ona víra ovlivňuje tvoje rozhodování.

10

Odpovědět

+OsmiumSpíše jsem měl na mysli tento výrok: ,,Pokud máte příliš mnoho hloupých, neinformovaných lidí, co lépe, věřících..."

00

Odpovědět

"yo free s**t"

Musím súhlasiť. Ideálny kandidát pre prostoduchých američanov.

63

Odpovědět

+PročVšechny jeho cíle byl menší stupeň toho, co ty sám využíváš a bez čeho se neobejdeš. :)

32

Odpovědět

+smazanoAle nevrav, tak sa rád poučím. Všetky jeho potenciálni voliči tam boli presne pre to čo som napísal. Platíš za prestížnu univerzitu ? Pokiaľ volím preňho budem mať zadarmo. Robím pri umývaní tanierov ? Pokiaľ volím neho tak by som mal mať tú istú mzdu ako napr. sanitár. Atd. atď.

Takže mi z toho vychádza len jedno. Volili preňho len liberálny študenti, černý a typický ledditor. V tom poslednom prípade sa jednalo aj o nenávratné donate peniaze. No a kedže voliť sa nedá z pohodlia domova pri internete sediac na tukom obrastnutom zadku(študenti, ledditor) ani v marihuanového dúpati (černý) tak sa niet čomu čudovať, že nemal tu šancu vyhrať.

42

Odpovědět

+PročMinimální mzda v USA je katastrofální. A nikdo neříká, že umývač nádobí bude vydělávat stejně jako posádka sanitky (sorry, tady přesně nevím, jak to myslíš).
Vzdělání hrazené státem by tam mělo fungovat. Ale myslím, že tobě asi nedělá problém, že po vystudování VŠ mají studenti dluh nějakých 50 000 $, možná více. A nemají pak moc možností se uplatit.
Ať nestudují? Jasně. A technologický vývoj se může rovnou obrátit. ;-)
Předpokládám, že nemáš problém s Wall street bankéřema apod., co si odnášení milion a pak ještě ovlivňují zákony, aby měli ještě více peněz. To je…OK. Poctivá práce, že? :-)

32

Odpovědět

+PročOn mluvil jenom o vyšší minimální mzdě. Tu máme i v Česku pokud se nemýlím? Nebo ne? Vy ji snad nemáte? A tady vysoké školy zadarmo nejsou? Co je k***a špatného na tom, že člověk z ulice má možnost se dostat kam si zaslouží? Nebo si to nezaslouží, protože měl chudé rodiče? Pryč s tou chudou špínou!? To by mě zajímalo, kde ses tak neskutečně špatně informoval. Jmenoval jsi univerzitu a minimální mzdu. Tyhle věci jsou u nás dávno zakořeněné. Vlastně jsou dávno zakořeněné v každé zemi prvního světa.¨

EDIT: Já nejsem velký vlastenec. Smýšlím spíš globálně, ale nechci žít v zemi, kde moje rodina nebude mít na večeři, protože jsem si tenhle týden zlomil nohu. Nechci žit ani v zemi, kde ze mě bude nevzdělanec, protože moji rodiče neměli takové ambice pro sebe a spokojili se s běžným životem. A už vůbec nechci žít v zemi, kde nade mnou bude mít firma naprostou kontrolu, protože nebude nikdo, kdo by jí ukázal hranici slušného zacházení.
Bernie Sanders není dokonalý. Nesouhlasím s jeho pohledem na atomovou energii a ženská "nepráva". Ale neumření, protože mě srazí nějakej krypl patří mezi základní práva. Stejně jako nebejt krypl, kterej sráží lidi, protože neví co je to vozovka, patří mezi základní práva.

31

Odpovědět

+PročOn to nechtěl dát zadarmo. Chtěl pouze aplikovat systém, co funguje v jiných zemích.
A pokud to je ideální kandidát, jakto že nedostal nominaci? :-)

00

Odpovědět

Dobré video. Fakt si to režíroval Bernie sám ? :D

50