Diskuzní panel na vysoké školeSNL – Saturday Night Live

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:4 209

Když se neptáte na úplně dobré otázky, panel se může snadno zvrhnout… Hvězdným hostem této skeče je Anya Taylor-Joy (Dámský gambit, Poslední noc v Soho).

Z komentářů u tohoto videa na YouTube vyplývá, že ansámbl SNL s tímto skečem přišel poté, co se účastnil několika takových online diskuzních panelů na amerických univerzitách. A tyto rozhovory probíhaly v podstatě tak, jak vidíme ve videu.

Přepis titulků

NEWYORSKÁ UNIVERZITA Dobré odpoledne všem studentům katedry filmových studií NYU. A děkujeme, že jste naladili livestream našeho posledního panelu tohoto roku. Přivítejme společně naše drahé hosty, tvůrce a herce úspěšné komediální show HBO a mého oblíbeného seriálu Spolubydlící ve městě! Jak je? Naši spolužáci zaslali otázky o humoru, vaší show a společenských otázkách.

Už se moc těšíme na vaše odpovědi. Obzvlášť od lamače ženských srdcí Maxe. Ahoj, všichni, zdravím. Maxi, přestaň. Tohle je super. Tak jo. První otázka je pro Maxe. Kde bereš inspiraci pro svou roli? Upřímně, nevím.

Prostě říkám, co mi přijde vtipné. Naprosto. Tak jo. Druhá otázka je taky pro Maxe. Máš radši blondýny, nebo brunetky? To je těžký, ale blondýny. A Naomi, mohla bys jakožto černoška vysvětlit, co je to rasa? Téda, to je pro mě fakt super otázka. No, jsem komička, takže pro mě je hlavní být vtipná. A teď zpátky k Maxovi.

Frisbee, nebo psi? Frisbee, nebo psi? To je těžký. Ale řeknu frisbee, protože to můžeš hodit kamarádovi. A pro Elliota. Jak ti to, že jsi gay a Číňan, zabránilo být šťastný? Můžete to přeformulovat? Zajímavé. Tak jo. Pro vás ostatní, tady je otázka, kterou zaslala Fran G. „Nikdy jsem ten seriál neviděla, ale vidím, že v něm jsou dva teplí, dva černoši, jeden Asiat a několik holek.“ Elliote, začneme u tebe.

To nebyla otázka. Jen bych ráda řekla, že mám radši psy než frisbee. K tobě se dostaneme. Eric K. se ptá: „Maxi, jaké je pracovat s celebritami?“ To je těžký. Pracovat s celebritami může být divný, ale nakonec je to super. To zní super. A pro ty homosexuální z vás, jaké je dělat humor ve světě, který se vysmívá vaší prosté existenci?

Máte tam otázky, které jsou zábavné nebo o naší show nebo méně devastující? Ano, jasně. Další divák se ptá: „Jak se běžně dostáváte od nápadů k natáčení?“ To je skvělá otázka. Zpravidla začneme vykopávat nápady. - A k tomu mám super historku. Jednou… - To je super. A navazující otázka pro Maxe. Je fakt tak super mít sexy a slavnou manželku?

Jo, je to fakt super, je hrozně sexy. Skvělé. A navážeme u Natalie. Tohle je tvůj hrozně smutný výrok, který jsem vytrhla z kontextu. „Nesnáším se a mám velké komplexy ze svého těla.“ Konec citace. Chci se zeptat, jestli je to pro tebe blbý? No jo, je to blbý. Super. A Naomi, co bys poradila přeživším teroristických útoků, kteří chtějí uspět mezi komiky?

Proč se na to ptáte mě? Asi bych řekla… Ne, nechám to být, na to neodpovím. A co ty, Natalie? Bez komentáře. Maxi, máš rád limonádu? Jo, je hrozně dobrá. A Natalie, proč jsi neprotestovala ve Standing Rock? Bez komentáře.

Maxi, co máš na pizze nejradši? Sýr. Elliote, ty jsi homo gay, že jo? Jo. A Jess, ty jsi homoholka, takže žádný šaty? No jo. Maxi, Playstation? Playstation.

Naomi, kdyby ti Bůh nabídl stát se běloškou, vzala bys to? Na to odpovídat nebudu. Elliote, kdyby Starbucks mělo ledový čaj, co z tebe udělá heteráče, napil by ses? Já mám otázku na vás. Jsem gay, takže vás můžu praštit, že jo? Maxi, Hannah L. říká: „Pokud někdy podvedeš svou ženu, prosím zvaž mě.“ To je fakt super.

Natalie, znásilnění v manželství pořád není zločin v celé zemi. Co s tím jakožto ženská komička uděláš? Vám dvěma to fakt nejde. Téda, to byl ale skvělej panel. Bohužel už nemáme víc času. Ano, my už končíme, ale v chatu necháme osobní čísla na všechny hosty, takže jim můžete posílat další otázky. - To v žádným případě.

- Ne. To by bylo super, napište mi! Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevím, jak tato konkrétní akce probíhala, záznam se mi nepodařilo najít a předpokládám, že vůbec neexistuje, proto to už nikdo z nás neposoudí. https://cookie-clicker2.co Naopak se mi zdálo, že je to na univerzitách rozšířený jev, který by byl pro univerzity spíše nevhodný, kdyby byl skutečně založen na jediné události.

00

Odpovědět

Miluji Anyu Taylor-Joy a její myšlenky a reakce ukazují, že je to intelektuální žena. cookie clicker

00

Odpovědět

@elcharvatova
Jeden z nás musí číst nepozorně, protože mně z toho vyplynulo, že jde o reakci na jednu konkrétní akci Q&A pořádanou jako Zoom setkání univerzitou Pomona (kalifornská státní). Trochu jsem ji pogooglil a i když se snaží působit prestižně, tak to asi žádná supertřída nebude (na americkou státní asi dobrý, ale americké státní jsou prý hrůza). Jak tato konkrétní událost probíhala, nevím, nepodařilo se mi najít záznam a mám podezření, že vůbec neexistuje, takže nikdo z nás to už asi neposoudí.
Ze skeče mi naopak připadalo, že jde o běžný jev na univerzitách, což by bylo vůči univerzitám docela nevhodné, pokud by to bylo skutečně založeno na jediné zkušenosti.

00

Odpovědět

Jéjej, já jsem to zase tak podrobně nezkoumala. Vyčetla jsem to z několika komentářů na YT (u jednoho padlo jméno té univerzity, o které mluvíte vy, ale podobných komentářů je tam víc), tak jsem to v popisku pro zajímavost zmínila, dále jsem po tom ale nepátrala, zase až tak zajímavé mi to osobně nepřišlo :D. Ale i kdyby to bylo založené na jediné konkrétní zkušenosti, nevylučuje se to s tím, že to ilustruje nějakou obecnější realitu. To se mimo jiné také objevuje v komentářích pod videem na YT, zkušenost s podobně vedenými panely tam zmiňují i další komentující z jiných univerzit.

11

Odpovědět

+ElTigreTaky nebudu tvrdit, že jsem pročítal všechny komentáře, ale kam až jsem to checknul, buď jméno nebylo nebo padlo jen tohle. Mně to vlastně taky až tak moc osobně nezajímalo, ale moje profesní deformace mi velí si věci podložit, než je vyšlu do světa. A cizí zkušenosti jsem tak nezkoumal, šel jsem vysloveně po těch od ansámblu.
Důvod, proč mám tendenci pochybovat o tom, že by to bylo až tak běžné, spočívá v pozorování, že lidé si často vezmou jeden velmi špatný příklad a pak předpokládají, že je to norma. Evolučně to dává smysl, raději utéct před užovkou než se nechat uštknout zmijí, přesto dneska je lepší tenhle rys trochu potlačit, abychom nezačali předpokládat, že celý svět je zkažený pro pár blbců, se kterými se jistě potkáme.
A ještě bych rád dodal, že vám klidně budu vykat, slečno Charvátová, ale já jsem mladý ucho, tak mi prosím tykejte.

10

Odpovědět

+Rýpal ObecnýPodložit vtip? Ale no tak.

00

Odpovědět

+Rýpal ObecnýVšeobecně souhlasím, ale tady si to můžeme podkládat komentáři, jak chceme, ale stejně to budou jen anonymní komentáře na YT, takže z toho velkou důvěryhodnost stejně nevykřesáme :D.

20

Odpovědět

Ma to uplne inu vahu ked si clovek precita ze je to na zaklade skutocnych udalosti.

12

Odpovědět

Charvátová, politicky, myslete politicky, Charvátová!

10

Odpovědět

SNL mám rád.

41

Odpovědět

Tvl, ta je vyhublá. :o

41

Odpovědět

To je optický klam, protože sedí vedle obrovského objektu. Zřejmě už jsi slyšel něco podobného o "různé" velikosti Měsíce.

70

Odpovědět

+svinaaaU toho Měsíce je to ale naopak :) jakmile je poblíž obrovského objektu (horizont Země) zdá se nám opticky mnohem větší než když je v nadhlavníku. Je to fakt zvláštní, protože když to vezmeme geometricky, tak by měl být na obzoru menší, protože je v tu chvíli dál. A to nepočítám ani s jeho excentrickou drahou, která jeho velikost taky nepatrně ovlivňuje. Vše ale přebije onen optický klam..

00