Dejte sbohem zvyklostem

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:181
Počet zobrazení:5 212

V tomto krátkém filmu se vám představí malý Magnus, který chce odcestovat daleko od svých rodičů. Ve videu uslyšíte píseň od Robbieho Williamse s názvem Burslem Normals a také v něm narazíte na pojem Fair Trade, takže pokud nevíte, co znamená, přečtěte si následujících pár řádků.

Fair Trade (česky Spravedlivý obchod) je způsob obchodu s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí. Fair Trade podporuje férovější přístup k mezinárodnímu obchodu a klade důraz na jeho sociální a ekologické rozměry. V současnosti je do něj zapojeno téměř 1,5 milionu pěstitelů, zemědělských pracovníků a řemeslníků v 58 zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Cílem Fair Trade je dát šanci lidem z rozvojových zemích vymanit se vlastními silami z chudoby a žít důstojný život. Na správné užívání ochranné registrované známky Fairtrade® dohlíží certifikační a kontrolní asociace Fairtrade Labelling Organizations.

zdroj: fairtrade.cz

OHODNOŤTE TENTO FILM NA ČSFD!

Přepis titulků

THE IN GOOD COMPANY CO LTDUVÁDÍ FILM SPOLEČNOSTI IDIOTLAMP DEJTE SBOHEM ZVYKLOSTEM Ahoj, Magnusi. Ahoj. - Jak se máš?- Dobře. - Jak se máš ty?- Dobře, díky. Chystáš se na výlet?

Ne? Utíkám z domova. Jasně. A... kam máš namířeno? Do Ameriky. - Kam přesně?- Všude možně. Proč zrovna tam? O Americe se poslednídobou moc dobře nemluví, ale je to moje vysněná země.

Jasně... To chápu. - Už mám sbaleno.- Dobře. Dobře. Budeš tam na dlouho? Navždycky. Co škola?

Co tvůj pokojíček? Když tu nebudeš,mohli bychom v té místnosti začít operovat lidské mozky! Nebuď směšnej. Jasně. Jsi pevně rozhodnutý? Žádná šance,že bys změnil názor? - Chceš si ještě o něčem promluvit?- Ne, není třeba.

Skvělý. Tyhle věcije vždycky dobré prodiskutovat. - Můžu tě odvézt na letiště?- Ne, díky. - Jak budeš...- Jedu lodí. Vážně? Nabídnul jsem mu odvoz na letiště,ale nepotřebuje ho. - Prý tam pojede lodí.- Dobře. - Boloňské sendviče.- Jsou Fair Trade?

- Jsou organické.- Na to jsem se ptal? Asi je čas na rozloučení, Magnusi. Děkuju. Mějte se hezky. Ty taky. Šťastnou cestu. Zapomněl jsem si ten pitomej pas. Překlad: BugHer0www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dostal se do ameriky,kde mu rekli,ze v čr nejsou v noci na obloze hvezdy a posel hladem....beztak -.- ...sestra mi rikala jak ji spoluzacka vypravela o ceste do ameriky,potkala tam babu a ta udivena,ze v čr jsou v noci na obloze hvezdy -.- ... pry se i ujistovala,ze neni retardovana....zlata čr,vlada slozena beztak z takovejchdle americanu ale u nas tady dole je alespon svet jeste jaks taks v poradku....btw az ma za neco odsoudi treba za korupci tak chci taky za trest do vlady treba tam 1 takovej z nas udela trochu poradek.

185

Odpovědět

oni byli klidni protoze pevne verili ze si torozmysli vrati se a zacne brecet.. tak to dela kazde dit... kadzy chce odejit z domu .. nekdo jednou .. nekdo 2x .... ale nikdo se jeste nesekal s ditetem ktere to udelalo doopravdy :D

202

Odpovědět

Video opět funkční.

200

Odpovědět

Ten syn, ktoreho rodicia vnimaju ako maleho chlapca je podla mna v skutocnosti uz adolescent, ktory sa rozhodol ist do sveta. Problemom vsak je, ze napriek jeho veku ho rodicia stale vnimaju ako maleho 6 rocneho chalana a cely tento kratky film znazornuje iba pohlad rodicov na svoje deti, ked odchadzaju z domu.. :)

271

Odpovědět

:D to je fakt,rodiče velmi klidníí.)...

180

Odpovědět

to je fakt!:D byli velice klidníí:)

180

Odpovědět

cute

190

Odpovědět

Taky bych chtěla tak klidné rodiče :D

190

Odpovědět

I forgot the fucking passport = o)

191