ScienceTake - Jak pijí psi?

Thumbnail play icon
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:129
Počet zobrazení:8 631

V tomto krátkém videu se dozvíte něco o tom, jak vlastně pijí psi.

Přepis titulků

Tohle je Elly. Sledujte, jak pije. Docela nedbale, že? Ale nedbale velmi vědeckým způsobem. To, jak Elly pije, je ve skutečnosti příklad nelineární interakce mezi měkkým tělesem a tekutinou. Tedy Ellyiným jazykem a vodou. Natočili ji vědci na univerzitě Virginia Tech, kteří před pár lety zkoumali, jak pijí kočky, a pak se rozhodli, že je na čase se podívat na psy.

Jsou si trochu podobní. Kočky ani psi nemůžou vodu nasát jako lidé. Používají svůj jazyk, aby přitáhli sloupec vody a skousli ho. Psi ale praští jazykem dolů a zase jej stáhnou s velkým zrychlením, až osmkrát větším než síla gravitace. Kočky se spokojí s jedním nebo dvěma g.

Vědci testovali 19 psů a také použili skleněné trubice různých velikostí, které ukázaly, že větší povrch natáhne více vody do větší výšky. Totéž platí pro větší psy. Prozatím vědci říkají, že pro tento výzkum nevidí žádné využití. Je to jen ryzí základní zábavná věda. Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Sience bitch! yo

11

Odpovědět

Keďže upadáte závratnou rýchlosťou, tak som vďačný za predchádzajúci link na konkurenciu T-I-T-U-L-K-O-M-E-T.CZ... Thanks

145

Odpovědět

Díky chlape !

10

Odpovědět

Nevnímal bych to jako konkurenci v pravým slova smyslu. Podle mě jde navštěvovat oboje a jedni ty druhé nijak neoberou o diváky.
Dnes tam Ajvngou přidal možnost dávat videa do oblíbených, třeba to i místní vyburcuje k větší aktivitě.

80

Odpovědět

To by mě zajímalo, kolik miliónů dolarů stál vědce z Virginia Tech tento "nesmírně užitečný" výzkum. Co bude příště? Vědci zjistili, že ptáci se drží ve vzduchu pomocí mávání křídel?

913

Odpovědět

Neni treba se divat na psa, ja takto pil z kaluzi a potoku vetsinu detstvi.

32

Odpovědět

Ode dnešeka navždy se na svého psa budu dívat už jinak.

111

Odpovědět

Já viděl kdysi jiný "výzkum", který naopak tvrdil, že psi pijí tak, že si z jazyka vytvoří jakoby malou lžičku a tou vodu nabírají. Ostatně i v tomto videu je to vidět v čase 0:51. Žádný plácání jazykem o vodu, aby se odrazila.... to je až vedlejší efekt. Zde názornější video :
https://www.youtube.com/watch?v=n71eHv4epVg

292