Sdružení žen proti únavě

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:4 962

Sarkastické video od BBC o úspěšných ženách a o tom, co by chtěly dělat ve skutečnosti. Na YouTube video nahrál uživatel s titulkem: „BBC se snažila být sarkastická, místo toho to jen vystihla.“ Ženy mohou posoudit samy ;).

Poznámka: Zkratka organizace T.W.A.T.S. by se dala přeložit jako nadávka („krávy“ apod.), slovo „twat“ je také vulgárním výrazem pro ženské přirození.

Přepis titulků

Ženy bojovaly dlouhá léta, aby naší generaci zajistily rovnost na pracovním trhu. - A všem těmto ženám chceme říct… - Děkujeme vám. - Ale také… - Jděte do prdele! - Jsem tak unavená! - Být pracující ženou je fakt na hovno. Pracuji pro nevládní ženskoprávní organizaci a každý den dostávám dopisy od malých holčiček typu: „Pomozte mi, potřebuji vzdělání.“ A já na to: „Ne, nepotřebuješ.“ Já vzdělání dostala a víš, co potřebuju teď?

Šlofíka. Za mladých let mé mamky říkali, že žena patří do kuchyně. A já na to: „Proč se tohle změnilo?“ Pracuji 50 hodin týdně ve firmě, kde navrhuji kuchyně, ale ironií je, že si nestíhám uvařit sama pro sebe. Pokud budu muset sníst další instantní polotovar, tak se z toho zvencnu! Má matka mě vychovala, abych byla nezávislá. To já ale nechci. Chci si vzít boháče a chodit na brunch.

Snažila jsem se ho najít na Tinderu, Happnu, Kusu chlapa, Spřízněné duši, poslední dvě jsem si vymyslela. Ne, jako fakt, já je vytvořila. Pracuji v technologickém start-upu. A teď… A teď jsem osoba s vysokými příjmy a po večeři se ode mě očekává, že… - Že… - Chce říct: „Že za sebe zaplatím.“ Multifunkční hrnec jsem si koupila před 4 lety a ještě jsem ho nestihla použít. Bývaly doby, kdy ženy prostě mohly přijít do banky a vybrat si peníze.

Nemusely jsme si na to vydělat, mohly jsme to prostě mít. Jen za malý poplatek v podobě sexu s našimi manželi jednou za měsíc. Takže o tomto Mezinárodním dni žen se vydejte jinou cestou. - Cestou zpět. - Ne, počkej, jsou tam schody. - Radši to nedělej. - Pod záštitou Sdružení žen proti únavě. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jestli tohle někdo vytvářel jako sarkasmus, tak se mu to fakt nepovedlo. Jako že průměrná dospělá úspěšná žena ráda konzumuje dokola polotovary po padesátihodinovém pracovním týdnu a je v pohodě s tím, že nemůže sehnat partnera ani na seznamce? :D No jasně.

311

Odpovědět

Kde je ten dlouhy prispevek ?

11

Odpovědět

Pomsta za to jak nam berou praci

43

Odpovědět


Odpovědět

Naprosto přesné. Ale co by si všechny úřady a korporáty bez žen počaly? Museli by třeba, Bože chraň, zvednout chlapům výplatu a zlepšit svojí efektivitu a produktivitu, děsivé.

78

Odpovědět

ja som bol na strane žien, do momentu keď kolegyňa zahlásila - j**em takú robotu, spravím si decko, budem doma na p*č* sedieť, však manžel dobre zarobí...

147

Odpovědět

Tak to vám stačí málo, jediná kolegyně... V názorech asi nebudete příliš pevný. Btw., a co vlastně znamená, že jste byl na straně žen?

110

Odpovědět

Feministky jenom kalí vodu, aby se nepřišlo na to jaký mají vegáč. :D

159

Odpovědět

Poměrně často se setkávám s tím, že mi nějaká žena v práci řekne: "tuhle práci nemohu dělat" i když tomu nic nebrání, takže jako velký podporovatel emancipace jim vysvětlím, že odnést 10* za 8h patnáctikilový pytlík zvládne i žena, odrhnout něco šmirgl papírem zvládne i žena, dostat se do výšky 1 m po žebříku zvládne i žena. Nejhorší reklamu ženám na pracovním trhu bohužel dělají samy ženy. A aby to neznělo hrozně tak já si naopak vážím všech žen, které berou zodpovědnost do vlastních rukou a vnášejí do firmy jiný pohled, rád s nimi spolupracuji a rád lobuji za to aby dostali přidáno, nebo lepší pozici.

264

Odpovědět

Ty seš ale velký lobbista

41

Odpovědět

+T. OcelkujAni ne, je to čistě sobecké, snažíš se o povýšení lidí, se kterými se ti dobře pracuje.

10

Odpovědět

Siiimp

10