Sendvič s grilovaným sýrem

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:293
Počet zobrazení:5 949

Sendvič s grilovaným sýrem u nás nepatří k častým jídlům. Ale jak uvidíte, jeho příprava je snadná a až budete jednou zase grilovat, můžete si ho připravit sami.

Přepis titulků

Prosím udělejte si chvilku a přečtěte si tato tři slova na tabuli. SENDVIČ S GRILOVANÝM SÝREM Já počkám. Jak se cítíte? Jen pár podobných spojení dokáže vyvolat takovou touhu, nostalgii a takový příval slin. Ale pro mě představují zklamání, zneuctění a deziluzi. Je to proto, že lidé vám tvrdí, že udělají sendvič s grilovaným sýrem, ale dodají vám grilovaný sendvič s nějakým rozteklým sýrem.

Ale ne já. Když řeknu sendvič s grilovaným sýrem, tak myslím grilovaný sendvič s grilovaným sýrem. Dělám to takhle. Budete potřebovat gril s dřevěným uhlím. Všimněte si, že mám rozpálené dřevěné uhlí jen na jedné straně grilu. Používám přírodní kusy dřevěného uhlí, protože to mám radši.

A teď ingredience. Na dva sendviče budete potřebovat čtyři krajíce dobrého selského chleba. Potřebuje to trochu omastit, takže pokud máte rádi máslo, natřete ho na obě strany. Pokud používáte olivový olej, namočte ho až později. Pokud jde o sýr, myslím si, že dva jsou lepší než žádný. Chci ostrý i lahodný. Trochu kořeněný. Chci křupavou kůrku, ale aby se i hezky táhl. Mám tu 85 gramů extra ostrého čedaru a 85 gramů gruyere.

Ano, nastrouhal jsem je sám a ano, poznám rozdíl. A nekupujte už strouhaný sýr. Pokud to zjistím, nebudu nadšený. Tajnou zbraní je to, že přidám koření. Zamíchám tam čajovou lžičku sušené hořčice, půlku lžičky uzené papriky a čtvrtku lžičky čerstvě namletého černého pepře. Můžete z toho cokoliv vynechat.

Oba víme, že to neuděláte. Super. Pokud jde o vybavení, mám tu své oblíbené obracecí kleště. A mám tu dvě grilovací špachtle s menším vylepšením. Použil jsem tento alobal a vytvořil jsem dva mělké tácky s menším okrajem. Má to tento důvod.

Rovnoměrně nasypu sýr na obě špachtle. Půlka sem, půlka tam. Stejně mi trochu popadá kolem. Sýr umístěte mimo zdroj tepla, jinak se spálí. Budete s tím muset během těch 6 až 9 minut několikrát otočit. Potom už bude hezky bublat. Ale teď vážně, až začne bublat, nekoukejte na to. Zhypnotizuje vás to. Nechte to být. Připravte si chleba.

Použiju olivový olej, takže chleba nastříkám. Lehce z obou stran. Nesejde na tom, jestli ho pokryju rovnoměrně. Můžete použít i mašlovačku, ale já mám radši sprej, protože ho pak nemusím umývat. Chleba dáte přímo nad rozpálené uhlí. Nebezpečím zde je, že to můžete spálit. Musíte to sledovat a otáčet. Využiju všechno místo, poslední chleba dám sem. Tady je očividně větší žár, tak ho přesunu sem.

Tenhle sundám a dám do alobalu. Tohle bude sendvič číslo jedna a tyhle dva k sobě hezky pasují. Teď si přinesu sýr. Bude to snazší, než to vypadá. Trochu ohnu okraje. Pak sýr nechám stéct na sendvič. Druhý chleba dán navrch, zabalím to a vrátím zpět na gril. Jen na pár minut mimo rozpálené uhlí.

Dám to sem, aby se sýr a chleba mohly hezky spřátelit. Teď ten druhý. No tak. Tohle je grilovaný sendvič z grilovaného sýru. Můžete si stěžovat, že grilem jsou zde vlastně ty špachtle.. Ale víte co? Slovy mé 13leté dcery: "A co má být." Pamatuj, Ameriko. GRILUJ CHYTŘE Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:18 -> "I am not gonna leave this spot now that the bread is down."
Říká, že neopustí tohle místo když tam ten chleba leží, prostě že neodejde od grilu...

10

Odpovědět

Půjde to udělat, když nemám grill a sýr?

71

Odpovědět

A kdo nemá sýr, může použít česnek a sůl

120

Odpovědět

Co by se asi stalo, kdyby ty chleby tolik neopekl, dal mezi ně nastrouhaný sýr a nechal to trochu déle v té zabalené formě ? To by se sýr nerozehřál ?

10

Odpovědět

Vytvořil by jsi rozmočenej chleba s rozteklým sýrem, kterej si můžes udělat v mikrovlnce za 30 sekund, bez toho že by sis ten chleba rozmočil.

71

Odpovědět

Přiznejme si, recept je doopravdy z repertoáru Ládíka a Babicy - ale tihle hoši NIKDY neměli v ruce DINOSAURA ROZPRAŠOVAČ!! Na olivový olej! Od 1:17 mám výpadek a tohle jediné mi zůstalo v hlavě.

136

Odpovědět

Nejlepší je rohlík se sejrem a dát to na minutu do mikrovlnky a k tomu kečup+tatarka

2712

Odpovědět

To sice jo, ale stejně ti to musím dělat já. Jako kdyby ti bylo 6 let.

1643

Odpovědět

+Zlopanova mamaNo vidíš jaká jsi k***a

2230

Odpovědět

+Zlopanova mamaBaví tě povídat si sám se sebou nulo?

634

Odpovědět

+Zlopanova mamatak zlopánovo máma pro dnešek vyhrává cenu za top komentář :D

332

Odpovědět

+Zlopanova mamaOh děkuji, autogramy ale až na letišti :).

52

Odpovědět

Myslím, že zůstanu u chleba obalovaném ve vajíčku (smaženka) Tohle mi přijde suché.

79

Odpovědět

cikánskej řízek? :) zkus někdy nakrájet chleba na kousky (nebo knedlík- já mám ráda bramborovej) chvilku ho smaž na pánvičce a pak přidej cca 2 vajíčka (nebo tři, když ti o půlnoci přijde opilá sestra s přítelem a ten chce taky) osol, opepři a ještě chvíli to kvrdlej dohromady na pánvičce... taky pochoutka.

21

Odpovědět

+lenaciaJó kde jsou ty časy a hlavně hospody, co měly knedlík s vajíčkem na jídelním lístku ;-) Tenhle recept je například zmíněn ve filmu Přednosta stanice s Vlastou Burianem.

40

Odpovědět

Není to trochu suchý? Trocha sejra mezi dvěma topinkama... s pivem se to možná dá žrát.

236

Odpovědět

Docela mi připomínal vystupováním diktátora. Ein Volk, ein Reich, ein Führer! :D :D

102

Odpovědět

dam na panvicu maslo...rozpusti sa...zoberem pecivo podla vlastneho vyberu...polozim na panvicu...pockam 1 - 2 min...otocim...na prvu stranu dam syr podla vlastneho vyberu ktory sa zacne roztekat...vacsinou :D...prilozim druhy platok peciva ktory bol tiez na panvici...ted sa uz ten syr zacne isto roztekat :) potom otocim na poslednu cast peciva ktora nebola v kontakte s panvicou a necham zapiect ;) 5 min a nemusim mat ani gril a zbytocne reci :D

64

Odpovědět

Počkat... takže je to vlstně jen obyčejnej rozpeklej chleba s rozpeklym sejrem? A kuli tomu někdo dělá video? Co takhle video o tom, jak si správně načepovat vodu do skleničky? Nebo, jak si správně namazat máslo na chleba? To totiž taky nikdo určitě neví...

379

Odpovědět

Pravda. Ale neni to žádná nechutnost jako Láďa Hruška

303

Odpovědět

+Ale jenom těsně.

115

Odpovědět

+To je fakt, ale kdyby sme měli všechno porovnávat s Hruškou, tak jíme lejna z popelnice... :(

31

Odpovědět

Jak nacepovat vodu uz existuje: http://www.youtube.com/watch?v=1IXwjsHR1Ts
A
tohle se da povazovat za namazani chleba ne? http://www.youtube.com/watch?v=6ToUVCUtmpk

00

Odpovědět

Cekal jsem trochu vetsi zraso nez topinky se syrem. :-D

453

Odpovědět

Grilovací špachtle? To jako fakt? Really? :D Jinak je to borec. Uplně mě hypnotizoval

121

Odpovědět

Takhle nejak si predstavuju vzhled pedofila, brrr.

3514

Odpovědět

A co Láďa Hruška na to?

207

Odpovědět

Aby nedošlo k omylu, myslel jsem to tak, jak na to zareaguje Láďa a co za nechutnost připraví. Nemyslel jsem to tak, že tenhle chlap vaří jak Láďa.

32

Odpovědět

+PersekutorŽe by to byl nějaký kulinářský zázrak... :)

10

Odpovědět

tohle video má víc vychytávek, než má ta Streamová koza Ája ve všech svejch videích

274

Další