Seznamte se s nejvytíženějším kaskadérem Hollywoodu!Insider

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:9 620

Bobby Holland Hanton je anglický kaskadér, který dělá dabléra např. Danielu Craigovi, Ryanu Reynoldsovi a všem "Chrisům". V tomto videu uvidíte některé z jeho nejšílenějších kousků a také vám prozradí nejdůležitější věc v povolání kaskadéra.

Přepis titulků

Jaké je to být jedním z nejvytíženějších kaskadérů Hollywoodu? Dva, jedna, akce! Bobby Holland Hanton je kaskadér z Anglie. Dělal jsem dabléra D. Craigovi, J. Gyllenhaalovi, R. Reynoldsovi, Ch. Baleovi, Chrisovi Hemsworthovi, Evansovi, Pineovi, všem Chrisům. Jeho kaskadérské kousky jste mohli vidět ve filmech: Počátek (2010) Quantum of Solace (2008) Wonder Woman (2017) a dalších!

Tady jsou některé z jeho nejšílenějších kousků: V srdci moře (2015) Fungovalo to díky systému, který sestavili mechanici. Otestovali jsme ho. Bezpečnost je pro každého kaskadéra i každý kaskadérský tým velmi důležitá. Strávili jsme hodně času ve zkušebně a nacvičovali to.

Dva, jedna, akce! Hanton to přirovnal k vystřelení z kanónu. Hra o trůny Byl zapálen jedním z draků Daenerys. To bylo mé první zapálení ohněm. V žáruvzdorném obleku od Nomexu na sebe nechal pálit z plamenometu. Jupiter vychází (2015) Týmy speciálních efektů jsou neuvěřitelné.

Když mě prohodili sklem... Kvůli velikosti to muselo být skutečné sklo. Těsně předtím, než jsem do něj narazil, to sklo prořezali. Mají systém, kterým udělají ve skle praskliny, které celé sklo nakřápnou. A já to pak dokončím tím, že sklem proletím. Zůstane vám pár malých říznutí vzadu na hlavě, krku, rukou a jinde. Prostě pomáháte natočit film a snažíte se neudělat nic hloupého.

Trénuje jako superhrdina. Co je na povolání kaskadéra nejdůležitější? Nechceme, aby si lidi po zhlédnutí nějakého kousku řekli: "To určitě nebyl ten herec." Snažíme se vyobrazit toho herce nebo hrdinu, jak nejlépe umíme. Sledujeme hercovu chůzi, jak se pohybuje. To je součástí naší práce. Věřím, že nemůžete natočit akční filmy, pokud nemáte výborný tým kaskadérů.

Překlad: Sisa www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro mě zajímavá informace, že dablují i jejich pohyby, chůzi atd, aby nebylo poznat, že je o dabléra. Nevím, ale řekl bych, že skoro v každém filmu, kde je nějaký skok na motorce nebo žena dělá nějaké nebezpečné kousky je dablér poznat velmi dobře. Jiná muskulatura těla se i v kostýmu prostě nezapře... zaobírat se nějakou chůzí mi připadá zbytečné.

09

Odpovědět

Kdyby tam neopakovali pořád v kuse pár stejných záběru mohlo to být mnohem lepší.

692