Skeeter Davis – The End of the WorldHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:6 767

Melancholickou píseň, kterou autorka Sylvia Dee napsala s Arthurem Kentem po smrti svého otce, proslavila v roce 1963 country a popová zpěvačka Skeeter Davis. Skladba se velmi často objevuje v soundtracích filmů a seriálů, kde dokresluje atmosféru smutných či tragických scén. Skeeter Davis se narodila roku 1931 jako Mary Frances Penick. Jejím prvním hudebním počinem bylo duo The Davis Sisters, v němž vystupovala s Betty Jack Davis. V roce 1953 vyšel jejich hit I Forgot More Than You’ll Ever Know, který vyhrál country hitparádu a s nímž se konečně dostavil úspěch. Téhož roku však došlo k tragédii – při autonehodě zemřela Betty a Skeeter utrpěla vážná zranění. Následně ještě zkoušela dál zpívat v The Davis sisters s Bettyinou sestrou Georgií, ale nevedlo se jim, a tak se Skeeter vydala na sólovou dráhu v kolébce country hudby – Nashvillu. Během své kariéry Skeeter bodovala v country žebříčcích, ale několikrát zabrousila i k popu. Během života se stihla třikrát vdát i rozvést a vydat biografii s názvem Bus Fare to Kentucky. V roce 2004 podlehla Skeeter Davis rakovině prsu.

Přepis titulků

Proč slunce pořád svítí? Proč se moře žene ke břehům? Copak nevědí, že nastal konec světa, protože už mě nemiluješ? Proč ptáci dál zpívají? A proč nad námi září hvězdy? Copak nevědí, že nastal konec světa? Skončil, když jsem přišla o tvou lásku.

Když ráno vstávám, divím se, že je vše stejné jako předtím. Nedokážu to pochopit, ne, nemohu pochopit, jak může život jít dál. Proč mé srdce stále bije? Proč mé oči pláčou? Copak nevědí, že nastal konec světa?

Skončil, když jsi mi řekl sbohem. Proč mé srdce stále bije? Proč mé oči pláčou? Copak nevědí, že nastal konec světa? Skončil, když jsi mi řekl sbohem. Děkuji, moc si toho vážím. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Asi nejhezčí verzi této písně má nasvědomí Karen Carpenter. Podle mě samozřejmě :-)

200

Odpovědět

Under the Dome :)

180

Odpovědět

Už ma začínajú tvorcovia štvať stým že spoza kupoly neprinášajú žiadne informácie, nevenujú sa tomu niekoľko epizód v rade

180

Odpovědět

Pěkná volba písničky.

180

Odpovědět

Och..tato písnička byla použita v mým oblíbeným filmu Piráti na vlnách..10 z 10* :))

190

Odpovědět

Srdicko uz ti dobusilo ale urcite rozbusilo cizi srdce. To moje ne, neni to takovej hit.

180

Odpovědět

Vůbec si nedokážu vybavit, že bych tuhle píseň někde slyšel. A to čučím na filmy a seriály běžně.

186

Odpovědět

Hned se mi vybavilo Narušení xD

190