Skhizein

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:440
Počet zobrazení:8 209

Francouzský krátkometrážní film od režiséra Jérémy Clapina z roku 2008. Hrdina filmu Henry se musí vypořádat se svým životem poté, co ho zasáhne sto padesáti tunový meteorit.

Přepis titulků

Nebýval jsem vždy tady. Předtím... ... jsem byl normální. Kdyby se to nestalo, ležel bych tamhle na pohovce a ne tady ve vzduchu, 91 centimetrů od pohovky. Přesně 91 centimetrů od místa, kde bych měl být. Pokračujte. Všechno je to kvůli té věci.

Kvůli sto padesáti tunovému meteoritu! Ten musí zanechat následky. Takže nezpůsobil žádné větší poškození, je to tak? Žádné poškození? Jak to myslíte? Poškodil anténu na domě naproti... a mě. A mě. Haló?

Ha... 91 centimetrů... Jsem přesně 91 centimetrů od sebe samotného. Je to jen o organizaci. Všechno musím mít zorganizované. Doma mám věci vesměs pod kontrolou. Tam je to v pohodě. Není to tak hrozné. Ale samozřejmě...

na všechno se připravit nedá. Pokud to bude pokračovat, tak můžu dát práci sbohem. Nemůžu pokračovat. Ne takhle. Dobře, takže příště se vrátíme k tomu asteroidu. K meteoritu, ne asteroidu! To je velký rozdíl! Vždyť není tak těžké pochopit, že ast... ast.. asteroid je, když... Asteroid je, když... To je jedno. Jsou to dvě odlišné věci!

A já chci být zase takový jako dřív. A vy mi evidentně nejste schopen pomoct. Ano, mami... Taky tě špatně slyším. Poslyš, napadlo mě, že bys za mnou teď asi neměla jezdit. Ne. Ne, neřekl jsem, že tě nechci vidět.

To jenom, že... Mám teď práce až nad hlavu. Jsem zaneprázdněný. Kam si myslíš, že letíš? Nenechám si tě ujít. Jak se dnes cítíte? Co vás sem přívádí, pane Debrusi? Aha, rozumím...

Takže to nezpůsobilo žádné větší poškození, je to tak? O kolik centimetrů jste říkal? Dobře, takže příště... se vrátíme k tomu asteroidu. Háló, Henry? Henry! Nevím, co se to s tebou děje, ale začínám si dělat starosti. Tvůj strýček John říkal, že tě potkal na ulici a že jsi ho ani nepozdravil.

Víš přece, že ti sehnal tu práci. Henry... Říkají, že to postihne jednoho člověka ze sta. Jednoho člověka, zničehonic... čistě náhodně. To je vše, co mi řekli. Nikdy vám neřeknou, jak šílený jste. Jen, že vám přeskočilo, že jste mimo...

že jste blázen. Trochu více nebo méně... Proč to chtít vědět? Vědět o kolik centimetrů jste mimo. Jediná věc, kterou jsem si teď jistý, je... že tam, kde teď jsem, už se tím nemusím trápit. Teď už ne. Tady jsem!

Tady! Přímo tady! Ne, tam ne! Tady! Hej! Tady jsem! Překlad: Jaecen Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Původně jsem si říkala, he he he, to je vtipný, jak do všeho naráží… a postupně… docela smutnej konec.

240

Odpovědět

Video opět funkční.

180

Odpovědět

not found

180

Odpovědět

nefunguje

181

Odpovědět

W.E.D precti si to od začátku prosím

180

Odpovědět

naprosto perfektne zpracovany film...konec byl nejlepsi. ja osobne si myslim, ze kazdy jsme tak trochu mimo..a jak sam rekl, proc to chtit vedet, vedet o kolik centimetru jste mimo..
Jednou bych chtela takovyHle filmy natacet a vymyslet..ma to svou logiku, je to na premysleni..proste tyhle filmy tohoto typu miluju..poklona vsem kdo to delaji..

210

Odpovědět

Až mi ho bylo líto...

211

Odpovědět

mikey Z tiež ma to napadlo...

181

Odpovědět

Je to jen moje domněnka ale kdyby spravili tu anténu na tom druhym baraku tak by ten chlap byl zase normální

202

Odpovědět

Alig
To bola dusevna choroba ,ten clovek si to iba predstavoval ....o tom to je,o subjektivnom vnimani reality....

202

Odpovědět

je mi zo toho do plaču :( ... len nwm či to bolo myslené doslova alebo symbolicky... že je mimo

180

Odpovědět

to nieje dusevna choroba to je telesna choroba , a skoda ze to neskoncilo tak ze bol zase normal :v( , ale aj tak sa mi to paci

190

Odpovědět

Pekne poukazane na problemy dusevne chorych ludi ktory sa si v spolocnosti hladaju len tazko svoje miesto... Moze sa to stat kazdemu a nijako to nemozeme ovplyvnit...

200

Odpovědět

Když se chcete zbavit prvňáčků zkuste třeba odstranit "tohle video ještě nikdo neokomentoval buď první"

180

Odpovědět

Chudáčik ... ale film zase raz super, tieto krátke filmy zbožňujem

180

Další