Škola voláLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:351
Počet zobrazení:8 065

Last Week Tonight se opět tento v televizi nevysílal, avšak John Oliver opět vypustil jednu epizodu přímo na YouTube. Opět nastal začátek školního roku, a proto si pojďme projet některé předměty. Uvidíte, že některé předměty se dají opravdu ulehčit. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor pořadu Co týden dal a vzal. Tento týden opět nevysíláme. A vězte, že ať jsem teď kdekoliv, jsem spálený od sluníčka. I kdybych vůbec nevyšel z pokoje, budu spálený od sluníčka. Avšak pro studenty, kteří se vrací do školy, jsme připravili video Škola volá. Chceme vás připravit na letošní školní rok. Proto se v příštích několika minutách pokusím nebýt sprostý.

Avšak po roce a půl na HBO je to ku*evsky těžké. Jejda. Projděme si všechny předměty. Nejdříve dějiny USA. Zde se musíte naučit o něčem, co vám ve škole jistě neřeknou. O milostném životě Warrena G. Hardinga. Věřte mi, že byl úžasný. Vygooglujte si "Warren G.

Harding penis named Jerry." Nebudete zklamáni. Ale nejdřív byste možná měli vypnout bezpečné vyhledávání. Přesuňme se ke světovým dějinám. Ve škole toho uslyšíte spoustu o evropských průzkumnících a kolonistech. Jako dospělí si však uvědomíte, že tito lidé byli vraždící šílenci. Ale prozatím o nich smýšlejte jako o odvážných dobrodruzích a objevitelích. Také se dozvíte, že někde leží Afrika a Asie. Ale to je asi tak vše.

Po škole budete o těchto dvou kontinentech vědět to samé, co já vím o Pennu Badgleyovi. Vím, že někde na světě existuje, ale znám o tom pouze ta nejzákladnější fakta. Dále je na řadě matematika. Budou vám opakovaně tvrdit, že ji v dospělosti budete potřebovat. To je kravina! Budete potřebovat sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Tam u nás tomu říkáme původní Fab Four. Ale to je vše. Jsem dospělý člověk s dobrým zaměstnáním, který si nepamatuje, zda je logaritmus nějaký exponent, první album Kennyho Logginse nebo antikoncepční metoda dřevorubců. Prostě to nevím. Takže se to vůbec neučte. Přesuňme se k biologii.

Promluvme si o ní. Tento rok možná budete pitvat žábu. Pokud ano, největší lekcí, které se vám dostane, bude to, jak smrdí balzamovací roztoky na žáby. To už nikdy nedostanete z hlavy. Věřte mi, to spíš zapomenete na svůj první polibek než na tento strašný puch. A teď chemie. Ta bude zklamáním. Pokud nemáte opravdu dobrého učitele, tak se ani nenaučíte vařit metamfetamin.

Kvůli tomu tam stejně každý chodí. A nakonec hodiny angličtiny. Mám je rád, protože jde vlastně jen o psaní esejí. Nemůžete je pokazit. Jedinou komplikací může být, když zapomenete, kdo na konci knihy zemře. Vytvořili jsme příručku o tom, kdo na konci knih zemře. Bude se vám hodit.

V knize O myších a lidech zemře Lennie, nějací králíci a žena, která má s králíky leccos společného. Na konci Romea a Julie zemře Romeo i Julie. Ale ani vám to nebude moc vadit. V Džungli Uptona Sinclaira zemře spousta zvířat a tak nějak i americký sen. Ve Velkém Gatsbym zemře Gatsby, George a Tomova milenka. Stejně tak americký sen.

A na konci Smrti obchodního cestujícího, pozor spoiler, zemře obchodní cestující, ale zvratem je, že byl celou dobu americkým snem. Teď už nic z toho nemusíte číst. Vlastně jste úspěšně dokončili svůj další ročník na střední. Užijte si volno a připojte se k nám 13. září, kdy se Last Week Tonight vrátí na HBO. Sbohem. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zvláštní že tam nezmínil fyziku.

11

Odpovědět

Log-a-rithm :D To mě dostalo

141

Odpovědět

Nj zase nadávání na matiku... Mohlo by se přestat s tim nadáváním na matiku? Matika je povinná jen na základce a komu se nelíbí mít jí na střední ať jde jinam! A ano do deváté třídy člověk matiku potřebuje, s rovnicema více proměnných se člověk potká často i když se to zrovna jako rovnice netváří, je to způsob řešení... O procentech a trojčlence ani nemluvim. A mocniny člověk potřebuje aby si spočítal úroky ať už na spoření nebo půjčce.

Chápu že je to satira bohužel takhle nádává dost lidí...

P.S. Budou mínusy?

4523

Odpovědět

V tom to je. Myslí si, jak jim stačí Fab Four a pak si ani nespočítají, kolik zaplatí na úrocích bance. Navíc matika by měla rozvíjet i logické myšlení... Já teda matiku studuju a když vidím, k čemu všemu je dobrá, tak mě mrzí, že jsem se jí nemohla víc věnovat už na střední.

167

Odpovědět

Na matiku se pochopitelně nadává, protože jí většina kantorů neumí učit, svým tvrzením se neomezuji pouze na české školství, i zahraniční - obvzlášť americké - v tom pokulhávají. Vzhledem k tomu, jaké jsou ve výuce trendy se není čemu divit. Jsou spíše vhodné pro výuku věd humanitních, nikoliv však dobré pro vědy, kde často není ani prostor pro nějaké okecávání.
Nechci tvrdit, že matematika je životně důležitá, ale pokud s ní je člověk za dobře, tak umí život i zjednodušit (až po té, co jej neskutečně zkomplikuje).

282

Odpovědět

Vzdycky me dostane. Ma ten dar zaujmout lidi :)

82

Odpovědět

A tato špína se ve statisících hrne do Evropy. Pádem webů to jen začíná...

431

Odpovědět

Mithril umí sice skvěle překlad cizích vt, ale jeho vlastní sloh je hrůza. :D
Hned v prvních dvou větách třikrát slovo "opět" a ještě mu tam pro jistotu vypadlo celé slovo "týden". :)

222

Odpovědět

Pravda, pravda

30

Odpovědět

Religion Of Peace.Ešte ani poriadne neprišli a už rozdrbávajú naše veci :D. Užite si ich hipíci

49

Odpovědět

jwplayer posledni dobou haze error 2035 :(

32

Odpovědět

Mě někdy pomůže anonymní režim (ctrl+ahift+P)

10

Odpovědět

je to jen můj problém ,nebo to mate taky? titulky nesedí a překlad je takový poloviční?

05

Odpovědět

Turci sou docela drzí hekovat českej web!!!!!!!!!!

245

Odpovědět

Se neposer.

619

Odpovědět

+PepekPresne tak bracho, naša finančná strata to nieje.Prečo by nas to malo zaujímať.presne tak bracho. Hovoríš mi zo srdca

215

Odpovědět

Sa neposer. Keď prídeš o zisky kôli nejakým zadrbaným moslimom, tak sa neposer... keď ťa podrežú tak sa neposer... Máš sa k***a kultúrne obohacovať a nie byť pojebaný xenofob... ty prde

2623

Odpovědět

+prdVole. Myslet si, že to byl náboženskej útok si může jen naprostá p**a. Bez urážky, ale si p**a.

1417

Odpovědět

+prdSamozrejme, útok od mesiačikov v burkách je útok mexických židov. A dvojičky si amíci odpálili samy, pretože arabom ten útok len uškodil... A rovno tak isto, nikto nebol na mesiaci, lebo radiácia. O to vtipnejšie, že to myslíš vážne :)

74

Odpovědět

+prdPůvodně jsem tu chtěl napsat, že hackeři, kteří napadli vieačesky.cz asi nebudou součástí nějaké dobře organizované skupiny sledující nějaké širší cíle, ale prostě jen blbečci, kteří se baví vandalismem. A tito nemusí vůbec používat symboly, se kterými se identifikují, ale prostě ty, které co nejvíc provokují. Tomu nasvědčuje i to, že ta blbost obsahuje zobrazení živých bytostí, to by fanatický muslim těžko použil. To ostatně platí i pro masku z filmu Vřískot.

Ale pak mi došlo, že jste nejspíš troll, a Auto má pravdu.

62

Odpovědět

+prdNacisti neboli vlastne nacisti, boli to len blbci, čo si chceli zastrielať do židov. Ano, presne tak :) Ste vtipný :)

14

Odpovědět

+prdTo nevím, ale jsem si téměř jistý, že ti, co přepadli tu vysílačku, byli Němci, i když měli polské uniformy.

51

Odpovědět

+prdLol kdyby to vážně byla nějáká džihádistická skupina proč by hackovala VČ ? :D Nesnažila by se hacknout spíše něco co souvisí se státem ( policie, úřad vlády, stránky ministerstev atd.) nebo co používají všichni ( banky, Xbox live, PS plus atd ) ? :D

31

Odpovědět

Vtipné!!!

71

Odpovědět

Koukám videa česky byla dočasně kulturně obohacena. Jsem rád že jste to dokázali vyřešit.

342

Odpovědět

Mohl by tu někdo stručně popsat, co se tady v posledních pár dnech vlastně dělo? Mně se akorát jednou nedařilo na VideaČesky připojit, Google tvrdil, že "tato stránka mohla být napadena hackery". Ale jinak jsem nic nezaznamenal.

210

Odpovědět

+lipaoNěkdo se nám dostal přes bezpečnostní díru do administračního rozhraní WordPressu a změnil úvodní obrazovku webu. Web byl následně obnoven ze zálohy, načež ho útočníci opět hackli. Na konec jsme museli zaheslovat administrační rozhraní dalším heslem a zatím to problém řeší, ale musíme s tím něco udělat.

Celé léto makáme na novém webu, který by měl být spuštěn do pár týdnů, ale bohužel není možné to uspíšit a spustit ho hned, takže to bude muset ještě nějakou dobu vydržet v provizorním stavu. Nový web snad všechny tyhle nepříjemnosti dostatečně vynahradí. Moc mě mrzí, co se včera stalo.

940

Odpovědět

+lipaoCo vlastne bolo na uvodnej obrazovke?

10

Odpovědět


Odpovědět

+lipaoPodívej se na facebook videacesky, v komentářích tam je screen.

16

Odpovědět

+lipaoBugHer0, díky za vysvětlení. Teším se na novej web. :-)

20

Odpovědět

+lipaoTak snad na novém webu bude už HTML5 místo Flash. Jste jedna z posledních stránek, kvůli které jej instaluji.

10