Jak přimět mravence nést cedulkuSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:11 856

Některé z vás v minulém díle zaujalo intro, ve kterém nese mravenec cedulku Smarter Every Day. Naštěstí o tom Destin natočil samostatný díl.

Přepis titulků

JAK PŘIMĚT MRAVENCE NOSIT CEDULKU (A NECHAT SE POKOUSAT) Ahoj, vítejte u Smarter Every Day. Jestli jste viděli díl z Amazonie, asi jste přemýšleli, jak se mi povedlo jít do džungle s perem a kusem papíru a natočit mravence, jak nese cedulku Smarter Every Day. Je to vlastně jednoduché... A nechutné. Stačí ten papír počůrat..

Chápu, zní to divně, ale mravence Atta láká sodík. Než vám ukážu, jak přesně jsme to udělali, ukážu vám kolonii mravenců ve dne. Pak se vrátíme k té samé kolonii v noci. Den ode dne chytřejší. - Tohle místo je celé jedna kolonie, je to tak? - Jo. Tyto kolonie jsou známé svojí velikostí. Tito mravenci sbírají listy a pěstují na nich houby.

Musí se o své houby pravidelně starat. Menší mravenci se vezou na listu. Čistí ho a chrání mravence, který list nese, od much, které se jim snaží sežrat hlavy. - Vážně? - Jo. List očišťují cestou do kolonie? Ano, jeden velký mravenec list nese a menší mravenci jsou na něm.

Ti list brání a čistí od hub a dalších nečistot. - Úžasné. - To je hustý. Kolonii tvoří miliony mravenců. Tohle je jeden ze vstupů, pravděpodobně hlavní dálnice pro sběr listí. Slyšel jsem, že mají složité společenské uspořádání. - Je to tak? - Jo, je. Až do nejmenších detailů. Například mravenci, kteří kousali listí na menší kousky, ale už zestárli a nekoušou tak dobře, se stávají nosiči.

Jako by šli do důchodu a stali se nosiči listů. Tohle jsou cestičky mravenců Atta. Vypadají skoro jako lidské. Jde to poznat zblízka podle toho, že kolem nich leží rozkousané listy. Někteří už vyrážejí ven.

Kdybychom se vrátili za pár hodin, určitě už by byli venku a sbírali by listí. O TŘI HODINY POZDĚJI Teď si nastříháme papír na kousky. Pak ty kousky papíru navlhčíme nějakou slanou tekutinou. Snad je to navnadí. Ale uvidíme.

Posviť na list. No vidíš. - Tak je to lepší. - Dámy a pánové, tohle je zvuk vědy. Tak to máme. Co uděláme nejdřív? Mám tu ten nejhorší se Smarter Every Day. Je mokrý zezadu, - aby se...

- Aby se nerozpil. Zkusíme tohle. Dobře. - Mám to držet? - Ne. Tady není moc listů, dáme to sem. Chceš pinzetu? - Co potřebujem? - To je ono. Zkusíme větší cedulku? Je to trochu rozostřené.

A to je všechno, takhle přimějete mravence nosit cedulky. - Děkuji tady panu Torresovi. - Není zač. Je to entymolog a byl to jeho nápad. Fungovalo to. Tak to je všechno. Den ode dne chytřejší. Tihle už si nezahrávají. Jdou mi po obličeji. Nerad bych, aby mě pokousali.

Tenhle kousek je moc velký, takže se ho snaží rozkousat. Což je taky zajímavé. Mám ho! Urazil asi 20 metrů.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže nejen, že zneužívá děti, teď už i mravence. :(

04

Odpovědět

Coyote Peterson má vážnou konkurenci :D

210

Odpovědět

Logika zvrácená a humor pokleslý, moc se mi to nelíbilo.

629

Odpovědět

Píše ten, který nám tu včera doporučoval Cannibal Holocaust (Rozšláputý želví špión natáčí dál). Tomu říkám zvrácená logika.

100

Odpovědět

Smutné jak lidi dokážou disliknout tak krásný výrok.

12

Odpovědět

A co kdybych se na to vysral?

231

Odpovědět

Tak by jim to sebral hovnivál

20