Jak řídit jednou rukouSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:106
Počet zobrazení:7 992

Také vás někdy napadlo, jak vlastně řídí lidé, kteří nemají nohy a/nebo ruce? Destin nám to dnes ukáže. A také to, jak lidé bez končetin posilují a kdo je v tom podporuje.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Destin, vítejte u Smarter Every Day. Jsem v úžasné posilovně v Dallasu. O té později. - Teď mě sveze Kenny. - Přesně tak. A co je na tom zvláštního? Řídím bez nohou. A jednou rukou! To je dost působivé.

Vlastně dvěma, ale jedna je z plastu. - Takže to zvládáš. - Úplně všechno. Na řízení mám jinou ruku, Prosím, řekni mi, že jí řadíš nebo něco. Ne, to neumí. To je úlet, takže ty ovládáš... Všechno v tom autě. - Na tomhle pick-upu.

- Jo, ten je můj. Dobře, tohle není vtip. Odvezeš mě asi hodinu jízdy odsud. Jo. Paráda, jdeme na to. Ukaž mi, jak nastoupíš. Věci můžu házet na podlahu, protože je nepošlapu. Vozík zaháknu za jeřáb. - Jak to, že si neodřeš auto? - Pomocí magie. Někdy si ho odřu.

Bál jsem se o to, je to fakt pěkné auto. Tohle je vážně hustý. Takže je to pomalé právě kvůli tomu. Je to jen lineární pohon. - A teď už to tam zůstane? - Jo. Tohle mě zvedne. To je úžasné. - Po cestě nahoru můžu dělat sexy pózy. - Jaké třeba? - Takhle se nahnu dozadu.

- Aby lidi věděli, že jsi kus. Ten stupínek tam není, jen tak na ozdobu, ale proto, že tam máš výtah. Jo, dal jsem tam výtah, protože jsem tu krabici jednou odřel o zem. - Stálo to asi 8 000 dolarů. - Bože. - Nechci to rozbíjet často. - Jasně. Mám tady ruku na řízení. - Takže to jenom nacvakneš.

- Jo. A pak se připoutáš. Jenom to utáhnu. Než jsem si to začal utahovat, stalo se mi, že mi sklouzla ruka. - Takže jsem nemohl řídit. - Vážně? - A to v provozu nechceš zažít. - Jasně. Co tímhle ovládáš? Když na tohle zatlačím, tak je to napojené na brzdu.

- Když zatáhnu... - Počkej, to byla jiná osa. - Ještě jednou. - Zatlačím. Brzda. Zatáhneš. Takže to otočíš. S tímhle ovládáním můžu zatlačit dolů a zabrat za ruční brzdu. Pomalu to otoč. Můžeš. Mám to.

Je tam pákoví. Strašně bych to chtěl rozebrat. Takže ta rotace, viděl jsem to tam, rotace se změní v translaci. To je celkem působivé. Tak jdeme na to. - Jakmile jsi uvnitř, všechno je v pohodě. - Jo. Vtipné je, že když jsem si dělal řidičák, měl jsem jiné ovládání.

Původně jsem měl ovládání napravo a levou jsem měl na volantu. Když jsem si udělal řidičák a uvědomil si, že když nabourám a mám levou na volantu, airbag mi vrazí do obličeje ruku z uhlíkových vláken. A tomu se radši vyhnu. Takže jsem si to změnil na to nynější ovládání.

A poprvé jsem si to zkusil, když jsem to vyzvedával po té úpravě. Vážně? Takže jsem dal moc plynu a protočily se mi kola, ale pozpátku. - Co bys řekl o postižených řidičích? - Vrátí ti to svobodu. Tohle je pro mě svoboda. Žil jsem v Kalifornii a chodil jsem si zajezdit na dálnici. To ti dá zpátky nezávislost. Tak takhle se řídí jednou rukou.

Znamená to, že mi dáš 75% slevu? Zkoušel jsem se ptát na manikúře, ale nedají mi 50% slevu. To není správné! Proč jsi se mnou chtěl jít do posilovny? Chtěl jsem ti ukázat místo, které mě dalo dohromady. A díky kterému jsem zase sám sebou. Co tím myslíš, že ses dal dohromady? Litoval ses? Ani ne litoval, spíš jsem věděl, co dokážu, ale nenašel jsem místo, kde bych mohl posilovat a fakt se zapotit.

Protože v normální posilovně jsou lidi, kteří to myslí dobře. - Říkají ti, že je inspiruješ a tak... - Takže jim je tě líto. - Ale neřeknou ti to. - Ne, snaží se být milí. A to mi nevadí, ale prostě si tam nezacvičím. - Ale tady je to jen o posilování. - Chápu. A zlepšování se.

Budu mluvit o posilovně, která Kennyho dala zpátky dohromady. Vím, že se koukáte, abyste viděli, jak řídí, ale tohle je super. Bývalý hráč NFL David Vobora si v důchodu otevřel posilovnu. Pak si něco uvědomil, když potkal Travise Millse, veterána s amputovanýma končetinama. Když spolu začali pracovat, dost si rozuměli. Zkrátka založili posilovnu pro lidi s chybějícími končetinami, aby se mohli propracovat skrz to, co si myslí, že nedokážou, a vyniknout ve věcech, které dělat mohou.

Je to neuvěřitelné a můj přítel George mě pozval, tak jsem přijel. - Tady co? - Tak tady ztrestáme všechny kriply. V nejlepším smyslu slova. Je to pravda? Jo. Vážně?

Dobře. Jsem tady v Dallasu, jsem v Davidově posilovně. - Takhle chceš, aby to svět vnímal. - Jo. - Kde trestáš kriply. - Kde vracíme naději pohybem. Máte specifickou posilovnu. Začalo to s atlety, ale pak jsem poznal veterány, kteří ztratili končetinu, a říkal jsem si, kam jdou po rehabilitaci? Do normální posilovny? Tam to není ideální, nemůžou se přemáhat a soutěžit.

Lidé se mě ptají, jak jsem se k tomu dostal, ale je to stejné, jako když jste atlet a poraníte si koleno. Než se uzdraví, trénujete zbytek těla. Tak by to mělo být. Máme na to stroje, například koncept 2. Můžete na to napojit umělou ruku, kterou může posilovat. Upravené běžecké pásy, které sami ovládají tím, jak rychle jdou.

- Tohle je HiTrainer? - Jo. - Co umí? Říkáme tomu: Pojď k Ježíšovi, protože budeš šeptat jeho jméno, až na tom budeš posilovat. Je to super pro Travise Millse, může se držet umělou rukou, zatímco chodí po umělých nohách a srdce mu bije o závod. Jsou tam pláty, které poznají, jak moc na ně tlačím. Nandal sis víc, než kolik spořádáš.

Snad se vám tento díl líbil, udělal jsem ho ze tří důvodů. Zaprvé, chtěl jsem vědět, jak řídit jednou rukou. Zadruhé jsem chtěl, abyste věděli o adaptivním tréninku. Díky němu o postižených lidech přemýšlím jinak. Nepotřebují lítost. Kenny chce, aby se k němu chovali jako ke všem ostatním. A zatřetí, chci jim dát peníze. Ti šašci potřebují víc závaží.

Pokud chcete podpořit Smarter Every Day, jděte na audible.com/smarter. Je tam jakákoliv kniha zadarmo, a já vám doporučím Tough as They Come od Travise Millse. Ať už si procházíte čímkoliv, tahle kniha vám pomůže to vstřebat, dát se dohromady a posunout se dál. Je skvělá. Jděte na audible.com/smarter, přečtěte si Tough as They Come, dokonce vám sám řekne, co pro něj ta posilovna znamená.

Děkuji Davidovi Voborovi z Nadace adaptivního tréninku. Díky němu jsem mohl posilovat, srovnat si život i hlavu a jsem díky němu v kondici. Koukejte na to. Žádné díky není dost velké, odvádíte skvělou práci. Nemůžu se dočkat, jak se vám povede v budoucnu. Přečtěte si jeho knihu. Tough as They Come od Travise Millse, pokud si ji poslechnete, pomůže to jemu, Smarter Every Day i Nadaci adaptivního tréninku, protože se o ní lidi doví.

Je to pomoc úplně všem. Jděte tedy na audible.com/smarter. Přečtěte si tu knihu. Toť vše. Já jsem Destin, vy jste den ode dne chytřejší. Mějte se.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

video nejde prehrat!

00

Odpovědět

Nemůžu se zbavit dojmu, že když Destin s někým něco takového točí, je to s lidma, které viděl jednou dvakrat v životě a na těch lidech je to znat :D

11

Odpovědět

Ty vole jako jsem rad, ze proste muze takhle jezdit.. ale davat mu takovy kravsky auto? az mu jednou ta ruka upadne tak tim zabije 50 lidi.. kdyby jezdil v trabantovi tak zabije akorat sam sebe.

39

Odpovědět

Co to je za nesmysl? Proč by mu měla ta ruka upadnout? Proč by měl zabít 50 lidí? Ježiš, to je zas komentář jak po lobotomii..

272

Odpovědět

+KiJiA proč by mu ta ruka upadnout neměla?

14

Odpovědět

Nejdřív říká, že nepotřebují lítost a pak jim dá peníze z lítosti.

215

Odpovědět

peníze z lítosti? tos vzal kde voe

131

Odpovědět

No právě, že si je nechá .. :D

80

Odpovědět

+erorrekNevím jestli to myslíš vážně Groote/erorrku, ale klidně si to vnímejte po svém, že to jsou peníze z lítosti (což jim někdo dát tak může, ale stejně tak jim ty peníze může někdo dát ne z lítosti ale ze sdíleného nadšení pro danou věc apod.) , protože půjde (mělo by) jít o jednorázovou záležitost. Dostanou peníze, vybudují pořádné fitko podle svých představ a konec. V této fázi už snad i vám bude připadat, že tu lítost skutečně nepotřebují :D .

Jinak za mě video bezva, tentokrát mi to dalo i více než zajímavé informace. Myslím, že jsem měl stejný problém jako Destin s díváním se na takové lidi. Ta lítost je snad instinktivní každému kdo to myslí dobře, ale to je právě to co ti lidé nechtějí.

71

Odpovědět

Přesně tak, jsou to darmožrouti!

13