Střílení s tlumičem ve zpomaleném záběruSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:17 112

Destinova láska ke zbraním nejspíš jen tak neuhasne. V tomto díle bude názorně předvádět, jak fungují tlumiče, a podle záběrů na konci videa to vypadá, že tím to nekončí.

Přepis titulků

Tohle video jsem chtěl natočit už roky. Průhledný tlumič ve zpomaleném záběru, tak to zní úžasně. Bohužel jsem na to neměl licence ani vybavení. Ale pak jsem potkal Steva. Ahoj, vítejte u Smarter Every Day. Jsem tu se Stevem, který vyrábí tlumiče, je to tak? Ano.

- A firma se jmenuje? - Soteria. - Tlumiče Soteria. - Zbraňové tlumiče Soteria. Tohle jsme chtěli udělat uz dlouho. Je to Alabamský obchod, kontaktoval mě Steve, líbí se mu vysokorychlostní kamera a mně se líbí průhledné tlumiče. Takže jsme se krásně dohodli. Takže co budeme dělat?

Budeme střílet skrz tlumiče, které mají povrch z akrylu. Díky tomu uvidíme, co se děje uvnitř tlumiče, jakmile střela vyletí z hlavně a stlačené plyny za ní vytvoří tlakové vlny. Takže uvidíme, co se tam děje. Když střela vyletí a plyny expandují, - Tak se budou šířit směrem k mikrofónu, že? - Ano. Nečekal bych, že se bude šířit symetricky.

Bude to spíš válec, ne? Obrácený houbovitý mrak. Obrácený houbovitý? To uvidíte, když tlumič sundáme. Bude vidět, když střela vyletí z hlavně, že tam je obrácený houbovitý mrak. Úžasné. Na tuhle chvíli jsme čekali.

Jdeme na to. Je tam těsnící vlákno. Steve by rád něco řekl. Musím se přiznat, že jsme ještě nikdy nestříleli z ráže .308 s průhledným tlumičem. Myslím, že se rozbije. Hádám, že jestli se rozbije, bude to hned u závitu vepředu nebo vzadu.

To kvůli koncentraci tlaku. Jaký závit jsi použil? Je to zkrácený závit, ale kvalitní. Snad se nerozbije, ale jestli ano, budou to skvělé záběry. Jdeme na to. Myslím, že se rozbil tam, kde jsem říkal. Jo. Můj profesor měl pravdu.

- Už jsi to někdy viděl? - Ne. Ještě nikdy, ani mě nenapadlo, že to jde. - Munforďáci. - Co jsou munforďáci? Munford, USA. Munford, Alabama. Asi ti nerozumím. Jsme vidláci. Ale konstruování nám jde. Odletělo to kvůli tlaku z úhlu, jakmile se tlumič natlakoval, celý akryl to táhne pryč.

- Závity to nevydržely. - Přesně tak. - Teď zkusíme tlumič, který i prodáváš. - Ano. - A ještě jsi ho takhle neviděl. - Ne. Výborně. Tohle je ráže .223, plyn by se měl nejdřív zadržet vzadu, a pak by ten kostkovaný měl zpomalit jeho únik ven.

Pal! Tlumič vlastně dělá dvě různé věci. Zaprvé plyn udrží vevnitř, když se snaží rozpínat. Zadruhé se snaží omezit tok plynu, aby zůstal vevnitř. Aby nevyletěl ven. Pal! Když se konstruováním zabýváte dost dlouho, časem začnete mít inženýrský instinkt.

U dalšího tlumiče měl takový instinkt Steve. Těsně než jsme vystřelili, zakřičel, že z něj nechce střílet. Přemluvil jsem ho, protože mně se líbil nejvíc. Že by v něm byl plyn lépe vidět. Neřekl mi ale, že to byl jeden z prvních designů, který moc nezkoumali. Také mi neřekl, že byl z tenčího akrylu, protože to byl výstavní kousek.

Má tam takový dráp, který zachytí část plynu a nepustí ji dál. Jsem z něj nadšený. Můžeš střílet. Dávám ruce pryč. Pal! A je pryč. Proč jsi mi to neřekl?

Řekl jsem, že dávám ruce pryč, ale stejně jsi pokračoval. To byl můj oblíbený. Byl to můj oblíbený návrh. Jak jsi věděl, že se rozbije? Měl menší průměr než ráže .308. Na .223 funguje, ale na .308 je potřeba větší kapacita. Tenhle tlumič má 35 mm v průměru. Přitom by to mělo být 41 mm. Tohle je vývojařský test, tak uvidíme, co nám řekne.

Místo rozdělování plynu používá jednolitý design, který je jednodušší čistit. Další střelu jsme vystřelili bez akrylu, abychom viděli, co se v tlumiči děje. Jak vidíte, na tyto části je tlak zevnitř, navíc nemají kam dál, takže se vytváří koncentrace tlaku. Tomuhle se říká destruktivní test.

Je to má oblíbená část inženýrství. Steve věděl, že se tlumič rozbije. Kdyby byl kovový, nerozbil by se. On ale zeslabil jednu část tlumiče, aby viděl, jak silné jsou ostatní části. Díky tomu uvidí, jak pozměnit konstrukci, a může udělat pevný produkt, aniž by byl moc těžký. Je to opravdu chytré a inženýři to dělají pořád.

Je to moje oblíbená činnost. Bylo to přesně tak úžasné, jak jsem myslel. Mám dnes skvělého sponzora. Tohle není normální reklama. Je to pro moji rodinu důležité. Doufali jsme, že nás Hello Fresh bude sponzorovat už dlouho. Moje žena o tom mluvila v podcastu, takže vám vysvětlí, jak to s Hello Fresh začalo. Chtěla bys vysvětlit, jak to začalo?

Koupila jsem si předplatné k Vánocům, abych nemusela tolik nakupovat a plánovat stravu. A i jiné, podobné firmy chtěly sponzorovat Smarter Every Day... Ano, i jiné firmy nám posílaly jídlo, ale jejich jídlo se mi nelíbilo tolik. Takže jsem radši platila za Hello Fresh, protože je lepší. Chtěli jsme, aby nás sponzorovalo Hello Fresh. Je to skvělé pro naši rodinu.

Můj starší syn se učí vařit a pomáhá Taře v kuchyni. Zdravé naporcované jídlo přivezou až k vám domů. Líbí se nám, že nemusíme plánovat a kupovat ingredience sami, stačí je vytáhnout z lednice i s receptem, všechno je připravené. Je to pro nás ideální. Jídlo stojí deset babek a vaření trvá půl hodiny. Jděte na hellofresh.com a zadejte promokód "smarter" na slevu na první týden. Stojí to za to.

Promokód máte napsaný fazolemi. Jděte na hellofresh.com a použijte promokód "smarter". Ohledně příštích pár videí jsem hodně nadšený. Jestli si tohle video zaslouží odběr, je na to ideální čas. Jeslti chcete vidět více zpomalených záběrů, jděte na Smarter Every Day 2. Gordon McGladdery k tomu upravoval zvuk, běžte to zkusit. Je to bomba. Pojďme se rozloučit.

To je všechno, snad se vám to líbilo, děkuji Stevovi ze Soteria, že nás nechal střílet. Také jsem si to užil. - Budeme něco konstruovat? - Ano. Takže někdy zkusíme vytvořit něco dalšího? - To si piš. - Skvěle. - Věda jde kupředu. - Bude to super. Já jsem Destin, vy jste den ode dne chytřejší, mějte se.

Chceš hádat? Hádám, že se mýlíš. - Vsadím se o kolu. - O kolu? Dobře. Vsadíme se o kolu. Žalmy: 111, 2

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejúžasnější mi na tom přijde ta kamera. Fakt neskutečné, co dokáže zachytit.

30

Odpovědět

Spíše smutné, že to nemá ve full hd.

03

Odpovědět

Saman Bobo bude predvolan na vyslech za podporu a import pedofilnich videii do CZ.

111

Odpovědět

doufám, že přeložíte i to druhé video, které zmiňoval na konci :)

80