Zpomalený záběr střílení pod vodouSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:13 278

Fungují pušky pod vodou? Jaký je rozdíl oproti běžné střelbě? Odpovědi se dozvíte v tomto a příštím videu.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Destin, dnes se ve Smarter Every Day něco dozvíte díky pušce a vysokorychlostní kameře. Už jsem dělal video s pistolemi pod vodou. Tentokrát ho udělám s lepší kamerou a větší zbraní. Tady to máme. Tohle je AK-47 mého táty. Nejdřív zkontrolujeme, že puška není nabitá. Vzadu na zbrani je malý háček, kterým se připíná pažba. Připíná se tady.

Udělal jsem kopii toho úchytu z kovu. To máme tady a na druhé straně ji upevníme šroubem. Vidíte, už je tam zapnutá. A tady je upevněná šroubem. Pokud neznáte AK-47, není to složité. Prostě odendáte vrchní kryt, vyjmete pružinu a můžete vytáhnout závěr. Když vytáhnete závěr, uvidíte velký píst.

Tento píst je součástí mechanismu, který nabije další střelu. Fungují docela jednoduše. Když střela letí hlavní, proletí tady kolem otvoru. Tento otvor umožní plynu dostat se do válce, kde tlačí na píst. To pohne závěrem, který nabije další střelu. Otázkou tedy je: Když plyn vletí do válce a začne tlačit na píst, co se stane, pokud je uvnitř voda? Moje hypotéza je, že to píst zpomalí.

Ale zda to je pravda, se dozvíme ze zpomaleného záběru. Na závěr jsme dali bílý kryt, abychom mohli snadněji změřit jeho rychlost. První střela – vzduch. Jak vidíte, střílíme přímo do hlíny. Tři, dva, jedna... Čas na vodu. Tři, dva, jedna...

To je o hodně víc vody nez minule. Schválně jestli pořád funguje. Jestli dlužím tátovi další zbraň. Pořád funguje. Takže jaká je odpověď? Putuje závěr rychleji ve vzduchu nebo pod vodou? Než odpovím, musím se vám omluvit. U pistolí pod vodou jsem rozstřelil jen zadní stěnu akvária, zatímco strana zůstala celá.

Tentokrát jsem místo normálního skla použil tvrzené. U toho stačí rozbít okraj a celé se roztříští. Takže jsem to trochu pokazil. Omlouvám se. Koukněte se na rozdíl mezi vodou a vzduchem. Užijte si to. Mám dvě teorie, proč je voda rychlejší.

Když se nad tím zamyslíte, před střelou je spousta vody. Takže musíte pohnout i její vahou, nejen vahou střely. To dává smysl, zadní okraj nábojnice je vystouplý, což naznačuje, že je v komoře je větší tlak. To znamená, že na píst tlačí větší síla. Voda je také na rozdíl od vzduchu nestlačitelná, takže síla se dostane k pístu rychleji. Snad se vám video líbilo, chtěl jsem vás nejen něco naučit, ale také vás pobavit.

Bohužel jsem to pokazil tím akváriem. Možná si zasloužím váš odběr v příštím videu. Jestli se na něj chcete podívat, klikněte na mě. Nezkoušejte to sami. Mám víc zkušeností, než se zdá. Já jsem Destin, vy jste den ode dne chytřejší, mějte se. Teď si můžeme probrat naši dohodu.

Jestli se jí něco stane, kupuješ novou. Počkat, to je rozkaz, a ne dohoda. Tři, dva, jedna... Byl to zmetek. Tvůj nápad s plachtou byl k ničemu. - Úplně na špatném místě. - Ta, co měla zachytit to sklo? Je to daleko zábavnější, když děláte, že jste slon a sbíráte buráky.

Možná jste si všimli, že skrz tyto otvory unikla bublina. Budu o tom mluvit v příštím videu.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

TIP pro překladatele: bylo by fajn, kdyby se v informaci pod videem objevilo objasnění, co je to tvrzené (někdy označované jako temperované) sklo a proč jej Destin použil. Například následující videa:
Jak funguje autosklo
Kapka prince Ruprechta

Jen pro objasnění ostatním - tabulka skla se vyžíhá a jeho povrch rychle ochladí. Sklo díky této úpravě změní své vlastnosti (pnutí na povrchu) a při rozbití nevznikají ostré střepy. Kromě zahřívání lze povrch vytvrdit také chemicky.

40

Odpovědět

Mimochodem, na konci každého videa je zajímavý easter egg - citát z Bible. I jako ateista to musím pochválit a myslím, že by bylo vhodné jej popisu videa zmiňovat.

čas 16:14 - Římanům 12:18 „Je-li možno, pokud to záleží na vás, žijte se všemi v pokoji.“

40

Odpovědět

To není AK-47 (ač se to nezdá, tak jsou 47 docela vzácný a drahý), většina zbraní co jsou ukazovány ve filmech nebo v televizi tak jsou AK-74 nebo AKM nebo nějaké jejich odvozeniny či varianty. Toto kupříkladu co tam má on je Arsenal SRL-107FR (Americká výroba).

81

Odpovědět

Už jsem chtěl pochválit překladatele že použil pojem střela namísto kulky. Ale v 4:44 mě zklamal. Btw jaká natahovací páka? Je to závěr.

111

Odpovědět

Opraveno, díky.

20

Odpovědět

+Šaman BoboJešťe si můžeš zaopravovat. Nabíjí se náboj, vystřelí se střela. Náboj je zápalka + nábojnice + výmětná směs + střela.

70

Odpovědět

+icksA kde je kulka?

25

Odpovědět

+trollatorV trenkách.

110