Ceny stříbrného plátnaSNL – Saturday Night Live

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:6 868

Oscarové kontroverze už jsme se trochu dotkli v rozhovoru u Grahama Nortona. Tato aféra hýbe celou Amerikou, proto si téma nemohli nechat ujít ani komici ze Saturday Night Live.

Přepis titulků

A nyní zpět k Cenám stříbrného plátna. Dostáváme se k ceně pro nejlepšího herce. Letos bylo tolik skvělých výkonů; škoda, že jich nemůžeme nominovat víc. Ale všichni se jistě shodneme, že tohle jsou ti nejlepší z nejlepších. Za film Probojuj se na vrchol, kde ztvárnil trenéra, který to nevzdal se svým žákem - Brad Dunn. Takže konec? Prostě se na to vykašleš? Nevím jestli do toho půjdu.

Ruíze stejně neporazím. Ser na Ruíze! Víš, koho musíš porazit? Jeho! Tohodle chlapa! To je ten nejtěžší soupeř na světě! Za Umlčte je!, drsný příběh rapové skupiny z osmdesátek, zvané Veřejná katastrofa, v roli Little Q, Drew MacKenzie. Snažili se nás umlčet od prvního dne. Pravdu totiž každej nerad slyší. Takže jestli chce někdo odejít, támhle jsou dveře.

Kdo zůstává? Jasně, kluci, kdo zůstává? Já teda určitě. Ve snímku o prvním černošském nejvyšším soudci, Thurgoodovi Marshallovi, byl za svou roli Davea nominován Barry Peele. Nemůžu čekat věčně, Marshalle. Miluješ mě, nebo své knihy? Viv, jestli mám jako právník uspět, musím dřít desetkrát víc než bílí. Jinak to nepůjde. - Lidičky, zavíráme za pět minut. - Díky, Dave. Netvoři z nebe je film o dětských vojácích v Africe a jejich krutém vojevůdci.

V roli "bílého muže s foťákem" jsme mohli vidět Alana Smickela. Budete jíst tehdy, kdy řeknu. Budete spát, až řeknu. Když řeknu, budete zabíjet! A až je najdeme, sníme jejich tlukoucí srdce! Jako poslední, za Červenou linku, snímek o diskriminaci afroamerických nájemníků bytů v Chicagu, získal nominaci Jacob Schultz za roli "hlasu v telefonu".

Vy běloši si myslíte, že vám všechno patří. Ale toto je můj dům a tohle není správné! Dobře. Vyřídím jim to. A nejlepším hercem se stává... Můj bože! Já to věděla! Máme tu remízu! Všichni bílí! Můj bože! Já to věděla! Máme tu remízu! Všichni bílí! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

cetl jsem o tom clanek. 80% clenu rady jsou belosi nad 70. let
napriklad se rozhodli jiz minuly rok nenominovat filmy, u kterych jim osobne domu nedojde DVD s nahravkou. Proto se treba na oskary nedostali SW. Protoze odmitli poslat jim DVD kvuli uniku nahravky.
Nebo uz nekolik let jasne vedou filmy, jejizch tvurci posilaj herce za akademikama domu na pokec.

11

Odpovědět

Stejně v té aféře nejde o barvu pleti jako spíš o to, že nebyl nominován Will Smith (odstartovala to jeho manželka). Soudě dle traileru - rodina Smithovic už viděla tu sošku ve vitríně. A argument rasou vypadá líp, než to že jste sebestředný ufňukaný idiot.

93

Odpovědět

ale hovno. bylo to uplne o nekom jinem, koho podporila jada a pote ji podporil i will smith.

63

Odpovědět

+rodierPůvodně se ozval Spike Lee, který tedy od Akademie bitý poměrně je (ale rozhodně v tom není sám), který ovšem vidí rasismus vždy a všude. Myslet si, že role Willa Smithe v životopisném dramatu (a následná absence v nominacích) a protest jeho manželky spolu nesouvisí je velmi naivní... Tady jde podle mě o to, že na přelomu tisíciletí byl Will asi největší star hollywoodu (jeden čas snad i vedl žebříček nejlépe placených herců), pak si dal po roce 2008 chvíli pauzu. Teď se vrátil, ale už není tak úspěšný jako dříve (Muži v černém 3, Po zániku země) a jeho manželka to asi těžce zkousává... Samotný Will mi přijde, že to bere s noblesou a v pohodě, ale pochopitelně se nyní postavil za svou manželku.

81

Odpovědět

+rodierjeste poznamenam ze will smith je sam clenem akademie.

40

Odpovědět

Chybí vám tam překlad té poslední věty, nejsem si jistá jestli tomu správně rozumím. Říká tam něco ve smyslu: "a za chvíli vyhlášení mužských režisérů, vlastně režisérů"? Jestli ano, tak škoda nepřeložit tento vtip :-)

Jinak, že si černoši nezasloužili nominaci na Oscara? Tak zrovna to, že Idris Elba nebyl nominovaný, je docela velké překvapení. I na Zlatých Globech ho nominovali, na Oscarech ho přehlíží. No jako je to tak, v tý akademii jsou dědci, co byli ve filmové branži činní někdy za krále Klacka, to se pak nemůžeme divit těmhle nominacím, navíc, když jim asi lidi musí lézt do p****e, aby něco získali. Jako doufám, že aspoň Leo konečně dostane svého Oscara, už by bylo na čase.

31

Odpovědět

A ty jsi ten film s Elbou viděl? Já jen, že Oscaři nejsou Slavíci tam musí dotyčný i něco předvést a ne jen existovat (i když Meryl Streep by možná nesouhlasila). Ja ho neviděl a ani jsem o něm neslyšel (přičemž humbuk okolo filmu je bohužel taky důležitý - Akademie málokdy vytáhne nějakého neznámého zajíce z klobouku). Dle csfd to vypadá na standartní drama se zajímavým námětem, průměrným scénářem a výborným Elbou (kterého mám taky rád a Oscara či nominaci bych mu přál, jen nepovažuji hned za nespravedlnost, když se na něj nedostane). Argumentace Globy je úsměvná, protože mají oddělené kategorie pro drama a komedii (kam pro jistotu letos zařadili Marťana) a tím je větší počet nominací a dojde na víc herců (viz Jack Black za Školu ro(c)ku). Upřímně, když si projedu herce nominované za vedlejší mužský výkon, kde by Elba byl, tak se mi těžko hledá někdo, kdo by si to nezasloužil (možná Stallone, ale ten to má tak trochu za kariéru a na usmířenou od kritiků). Ano, Akademie je složena ze starých dědků, ale to jsou prostě Oscaři - na vzdory mnoha pomýleným názorům to jsou nejprestižnější ceny, ne objektivní či dokonce nejobjektivnější a bylo tomu tak vždy (viz absence Oscara pro Kubricka).Přijde mi vtipné, že letos si toho každý všimnul, přičemž v minulosti, kdy ocenili např. 12 let v řetězech, LOTR, Heatha Ledgera za Jokera nebo nominovali Deppa za Jacka Sparrowa, tak to nikomu nevadilo a většinu povrchnějších filmových fanoušků to ani nenapadlo.

31

Odpovědět

Mimochodem ohledně Oscarů doporučuji tento zajímavý článek: http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/280832-lesk-a-bida-hollywoodskeho-podnikoveho-vecirku

10

Odpovědět

Téma aktuální, místy to vypadalo nadějně, ale zbytečně dlouhý a slabá pointa.

41

Odpovědět

Kdyby byl DiCaprio n**r to by bylo teprve hejtu.

181

Odpovědět

To by aj Gangy New Yorku boli celkom iný film :-D

130

Odpovědět

Jsem rád, že na to konečně někdo poukázal. Je potřeba si uvědomit, že rasismus v naší společnosti furt je. V oblasti umění a dokonce i ve vědě jsou černoši stále nedocenění a to jen kvůli barvě své pleti. Přičemž platí, že jejich výkony jsou o tolik dál než výkony některých bělásků. Nemůžeme se pak divit, že si musí tato komunita vytvářet vlastní ocenění, aby se jim vůbec dostalo nějakého uznání.

354

Odpovědět

"bělásků" ty budeš asi ukázkovej rasista.

201

Odpovědět

Nevěřil bych, že takoví flagelanti, co nenávidí barvu vlastní pleti, u nás vůbec jsou.

50

Odpovědět

ok, chapem, trolis. ale kto ti to sakra lajkol? prizna sa niekto?!

10

Odpovědět

Vzato kolem a kolem - nebyl to úplně špatný nápad na skeč - zejména nominace Davevova knihovníka pobavila. Bylo to ale příšerně natažený a závěrečná "pointa" už hodně trapně doslovná (ve stylu, aby to pochopil i nahluchlý po mozkové mrtvici, co u toho žehlí oblečení).
Na druhou stranu, i kdyby to byl vychytaný skeč, tak je pořád - alespoň pro mě - dosti mravně pochybný, protože se staví za věc nebo ideologii, která je pro mě nepochopitelná. Černoští herci letos rozhodně nepodali žádné zázračné výkony: Will Smith hrál v tuctovém životopisném filmu, Oscar za to být mohl a nemusel, ani jedna varianta by mi nepřišla špatná (spíš bych mu to ocenění přál za film Ali, ale tam ho o něj připravil Denzel Washington - jaká ironie!!!). Samuell. L. Jackson je jeden z mých nejoblíbenějších herců, vždy si jeho výkon užiju (snad kromě Star Wars - Jackson bez vulgarit není Jackson). Rozhodně by si zasloužil Oscara nebo minimálně víc nominací (jedna nominace mi přijde jako výsměch - ale to se týká více herců a rozhodně ne pouze černých). Tarantinovka ale není ten správný film pro to, aby člověk toho Oscara dostal (tedy pokud není Christopher Waltz). Michael B. Jordan v Creedovi hraje v podstatě tu samou postavu, co se objevuje v každém druhém boxerském filmu - outsidera, s kterým se osud nemazli, ale nakonec se mu postaví. Nepřišlo mi, že by podal výrazně lepší výkon než jiní před ním. Stallone tu nominaci/možná Oscara dostal taky spíše jako takový dárek ke sklonku kariéry, kdy s kritiky spíše bojoval.
Prostě i kdyby byl skeč zásadně lepší, tak by se mi nelíbil kvůli své politickokorektní doktríně.

212

Odpovědět

Upřímně mě baví víc Ricky Gervais a jeho ofenzivní humor vůči prakticky všemu, než tihle černí komici kteří neustále odkazují na rasismus. Jasně, rasistické kecy nejsou okej,všichni to už víme,ale Oscara dosatne Leo jako úlitbu za minulý rok :-P

262

Odpovědět

http://www.economist.com/blogs/prospero/2016/01/film-and-race

Trocha
statistiky na to neustálé kňourání...

190

Odpovědět

Jestli budou lidi hledat rasismus za každou věcí, tak kromě diskriminace jiných ras se za chvíli budeme hodnotit i podle barvy vlasů.. Zrzci jako menšina to nebudou mít lehké.

321

Odpovědět

Tss, byly casy (ZŠ, SŠ) a nasli se i lidi (pravda, jen par dementu) kteri si mysleli, ze my zrzci jsme speciální rasa nebo, ze vsichni zrzci jsou zide. Navic lidi si dokazi delat p***l z jakychkoliv rozdilu... At je clovek z bohatsi/chutsi rodiny nez vetsina, at vypada nebo mluvi jinak nez vetsina... Ovsem vzdy jen mensina inteligentne slabsich lidi co se tim snazi odvest pozornost od svych nedostatku nebo svych problemu...

14

Odpovědět

+pav1Jsme über rasa, jenom zrzci si dokáží vytvořit vitamín D bez Slunce. I jako otroci byly zrzky vždycky dražší. Ale nebudeme dělat rozdíly... hlavně že jsme čístí, bílí a inteligentní. Nikdo nemůže upřít naší krásnou minulost bílých mužů, kde jsme získali celý svět jako bohové.

31

Odpovědět

+pav1To je popravdě docela hustý.
Ale věděl jsi (četl jsem pravděpodobně stejný článek), že zrzci se i mnohem lépe spálí, jsou citlivější na bolest způsobenou výchylkami v teplotě a mají taky méně testosteronu a více estrogenu, tudíž všichni zrzci mají blíže k ženám?

10

Odpovědět

+pav1ad Ryel: To je právě ten důvod, proč nepotřebují Slunce, lehce se spálí a tohle je jejich adaptace. Zbytek je kec, nevím kde si to vzal, geologicky lidé se světlejšími vlasy pochází ze severních zemí a tak podle toho taky mají stavbu těla. Takže jestli ti připadají vikingové zženštilí, tak se nemáe o čem bavit. Duši samozřejmě nemají.

21

Odpovědět

+pav1Tak záleží na tom, být trochu zženštilý (citlivý, bych řekl, nemyslím ty kluky co neumí ani nasekat dříví, ze strachu aby si nepolámaly nechtíky) ještě nemusí být nutně na obtíž. Řekl bych, že díky tomu může být člověk třeba daleko lepší milenec. Než kdejaký mačo co prostě jen do holky bezduše buší a myslí si, jaký není alfasamec :D

00

Odpovědět

+pav1Jako ta pokožka má své + i -. Naštěstí nemám úplně sněhově bílou, ale i tak je to v létě slušný kopr, když se člověk venku musí mazat 3x denně a k tomu poslouchá připitomnělého kámoše furt dokola: ,,takhle se vůbec neopálíš,, nebo ,,s tím hasičským faktorem můžeš skočit i do hořícího domu a nebudeš mít ani popáleninku,, Pak je docela vtipné, když člověk jde na kožní a tam mu řeknou, že se musí pořád mazat a nejradši přes léto vůbec nevycházet ze sklepení... :D To potěší. A to nemám ještě tak hrozný odstín kůže, bývají na tom lidi daleko hůř.. Nebo taky sranda, s mou bejvalkou v lete jsme vypadali docela zajímavě vedle sebe, jak black and white :D

10

Odpovědět

zrzci aj tak nemaju dusu

221

Odpovědět

uz za par rokov bude v ramci pozitivnej diskriminacie musiet oscara dostat aspon jeden b******t, transgender, lezba, a specialneho oscara pre slniecko roku

426

Odpovědět

ibaze vo filmoch je to pacne ty cerny su tam velmi casto navyse a ich uloha je zomriet v prvej minute

22

Odpovědět

Toto video jsem už viděl přeložené na konkurenčním webu. A podle mě není rasová diskriminace takový problém, jako věk hodnotitelů oskarů.
Mám dojem, že se mluvilo o tom, že průměrný akademik má 72 let, jak má v takovém věku objektivně posoudit filmy, co pořádně ani nechápe. Až mně bude 70, taky nebudu chápat filmy pro nejmladší generaci, ale samozřejmě se nebudu cpát k jejich hodnocení.
Straight Outta Compton? To není jen o rase, i kdyby tam hráli běloši, stejně ten film drtivá většina starší generace nepochopí. Stejně tomu je u animovaných filmů. Takový Lego příběh asi doma prarodičům nepustíte, přitom minimálně nominace na oskara z toho loni objektivně být měla.

810

Odpovědět

"Toto video jsem viděl na konkurenčním webu." Vážně? To je hrozně důležitá informace!

(Proč to tu furt někdo píše? Já o něm vím, koukala jsem na něj; umím si sama vybrat, kam budu nebo nebudu chodit. Tohle upozorňování pod každým druhým videem už mi přijde nemocný.)

1912

Odpovědět

+SleevaJak pod každým druhým videem? Já to nikde nepsal. A popravdě jsem to ani nikde neviděl a to diskuze celkem pročítám.
Teď jsem o tom začal, protože v době, kdy jsem začal psát příspěvek, to tu nebylo snad ani minutu, tak abych nebyl obviněn z toho, že komentuju, aniž bych video dokoukal...
Akorát jsem ještě odepisoval na fb a tak různě, tak mi ten příspěvek trochu trval. :D
Kdybych chtěl dělat reklamu „konkurenci”, rovnou sem dám odkaz...

111

Odpovědět

+Sleevajaký konkurenční web? spíš nějaká kopírka videačesky ne?

310

Odpovědět

+Sleevapro ty mínusové debily u mého komentu

komentář přímo z úvodu onoho konkurenčního webu

"Jasný, je to kopírka Videačesky, ale je to naše ...."

31

Odpovědět

Jaký konkurenční web?

21

Odpovědět

+KNa to ti, chlapče, nikdo neodpoví, sic mu zcenzurujou komentář.

71

Odpovědět

+Kcenzura!!!!!!!

41

Odpovědět

+KVygoogli si překladatele zdejšího kraťasu "Malárie". Asi tak.

A nemelte tu furt hovadiny o cenzuře. To, že mažou posty spammerů a nechtějí tu reklamu na překladatele "odpadlíky" mi přijde celkem normální. Vždyť nic jiného kromě tohodle nemažou.

41

Odpovědět

aka konkurencia ? :D ja som to tu už videl veľa krát v komentároch ale neviem vôbec nič o žiadnej konkurencii.. nasmeruješ ma na stránku nech to čeknem ? :D

11

Odpovědět

+lukasTo je taká konkurencia, ktorá strieľa titulky tak, ako guľomet strieľa guľky.

81

Odpovědět

+lukasSrry za ten palec dolu, nezamyslel jsem se :D

11

Odpovědět

+lukastak to je monopol na titulky

00

Odpovědět

komunarde nastup. levicacky trole

105