Ananasové smaženkySORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:4 212

Minulý týden jsme vařili obyčejnou pizzu, takže dnes je na řadě zase něco trochu netradičního. S Jamiem a Benem připravíme smažený ananas v těstíčku s rumem.

 

Ingredience:

  • 2 plechovky ananasových kroužků ve šťávě
  • štědrá dávka kokosového rumu
  • 2 lžíce hnědého cukru
  • 150g hladké mouky (s trochou kypřícího prášku)
  • 300ml perlivé studené vody
  • hrstka sušeného kokosu
  • olej na smažení
  • pár lžic moučkového cukru
  • 200ml smetany na šlehání
  • trocha medu

sortedfood.com

Přepis titulků

Ananasové smaženky tu s námi jsou už věky a my jim teď dodáme šmrnc tropickým nádechem. Dnešní teplý dezert začneme ananasovými kroužky, které budeme marinovat v rumu. Pak uděláme úžasné těstíčko tempura z hladké mouky a perlivé vody, ve kterém kroužky osmažíme, takže budou krásně zlaté a křupavé. A naservírujeme je se smetanou a medem. Použijeme konzervované ananasové kroužky.

Možná tím trochu podvádíme, ale podle mě jsou stejně dobré, jako čerstvé. Pár jich vyndáme tak, aby tam nebylo moc šťávy a dáme do misky. Přidáme tam kokosový rum, protože víme, že ananas a kokos se k sobě skvěle hodí. - Příchutě Karibiku. - Hodně tropické. Dáme tam hnědý cukr a chvíli to tam necháme, aby to nasáklo rumem. A teď si připravíme to nejkřupavější a nejhezčejší těstíčko. - To není slovo! - Jasně že je, právě jsem ho řekl. Hladká mouka s kypřícím práškem, ke které přidáme perlivou vodu.

- Důležité je, aby tam byly... - Bublinky. - Ano, ty vytvoří lehké těstíčko. - A aby byla ledově studená. - Ledově studená. Hodně bublinek, to je dobře. Můžeš začít míchat? - Kdo tím zatřepall? Kameraman? - Jo! Já to tam budu lít a ty míchej.

Dvakrát více vody, než mouky. Proč ledově studené? Protože to za chvíli budeme smažit v horkém oleji. Ten teplotní rozdíl to dělá křupavé. Zamícháme dohladka a přidáme sušený kokos. Ananas už se v kokosovém rumu marinuje a v těstíčku bude sušený kokos. - Více chuti. - Více chuti a textury. To úplně stačí, nechceme tam moc vzduchu, potřebujeme tam ty bublinky.

Teď se zbavte přebytečného rumu, pořádně to obalte v těstíčku a hoďte to do oleje. Nevyvaří se ten rum? Trochu ano, ale pořád to bude rumové. Jasně. A můžete ho i úplně vynechat, když tam nechcete alkohol. Přesně tak. Stačí použít samotný ananas. Máme tři kroužky, které tam necháme smažit asi 3-4 minuty.

Můžeme je pohodlně obracet, protože budou v oleji plavat. Co to děláš? A pak vám ukážeme, jak jsou křupavé. Smaženky máme hotové. Vyndám je a zbavím přebytečného oleje. Ty zatím našlehej šlehačku, se kterou je naservírujeme a já připravím tři další kroužky. Říkal jsi "našlehej". Na to máme takový šikovný stroj, že jo? Jo.

Jmenuje se Jamie. Jsem stroj. Tučná smetana. Vyšleháme do jemna. Ananasové smaženky můžete smíchat s cibulovými kroužky, abyste zmátli své hosty. Co si o tom myslíš? - Že by to šlo, ale je to krutý. - No a? Vyndáme posledních pár. Teď už jen servírovat.

Smetanu už máš hotovou. Dáme tam spoustu smaženek. Můžeme do smetany přidat rum? Už jsme to dělali. Můžeš, ale myslím, že to co je v ananasech bude stačit, takže nemusíš, ale můžeš. To moje je lepší. Trocha smetany, která se začne rozpouštět, pokapat medem. - Páni! To je dezert. - Krása. A je toho dost pro všechny. A zakončíme snítkou máty.

Hotovo. Krásné ananasové smaženky s trochou rumu. Sorted. Je to křupavé. Tak to máme rádi. S kokosovou příchutí jsem je ještě neměl. Dobrý, že jo? Je v těstíčku i v tom ananasu. A ten teplotní kontrast. - Nejspíš bych je snědl všechny. - To asi nebude tak těžké. Na našich stránkách je spousta dalších receptů - hlavně sladkých, tak se tam koukněte.

SortedFood.com Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Musím to zkusit....už jen proto abych do toho mohl zamíchat ty cibulové kroužky! :-P

180

Odpovědět

vypadá to perfektně:) asi to udělám i z víc druhů ovoce :)

180

Odpovědět

¨:( dostal jsem hlad... škoda, že jsem na intru

182

Odpovědět

jojo, měl by někdo vymysle recepty na dobré jídlo na inr, kde je k dispozici mikrovlnka, lednička, varná konvice a vařič, kerej ovšems and nikdy nikdo nepoužil- a k němu není žádnej hrne c ani pánev

182

Odpovědět

+lenaciaStačí si pořídit hrnec či pánev a intr vařič směle používat ;-)

200