Speciální efekty u filmu Kick-Ass

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:362
Počet zobrazení:5 963

Komiksová adaptace Kick-Ass se může pyšnit pomyslným titulem jedné z nejzábavnějších komediálně akčních jízd minulého roku a našla si své příznivce jak mezi fanoušky, tak mezi kritiky. Ještě než stačila opadnout vlna nadšení, začalo se mluvit o druhém díle, který ale podle nejnovějších informací nevznikne. Alespoň ne v dohledné době. Fanoušci tedy můžou zkusit zahnat smutek alespoň tímto videem ze zákulisí dílu prvního.

Přepis titulků

Pro akční scénu s Hit-Girl jsem vždycky chtěl dlouhou chodbu. Vždycky jsem si představoval, jak se probíjí dlouhou chodbou. A myslel jsem, že by vypadalo dobře... Chtěl jsem použít scénu, kterou když rozmlátíme... každý, kdo ten nábytek nebo umění pozná, si bude říkat: "Proboha!" Vyrobili jsme obrovský gauč. Vyrobili jsme ho jako megalomanský gauč pro jednoho člověka, který téměř uzavíral kruh.

A díky tomu, že jsme si ho sami postavili, jsme ho taky mohli zničit. Dokonce zničit několikrát, dokud to nenatočili správně. Myslel jsem si, že ničení něčeho krásného a drahého bude zajímavější, než ničení něčeho, čeho byste se stejně nejradši zbavili sami. "Squib" jsou nálože různé síly a velikosti, které používáme výhradně ve filmovém průmyslu. Nepoužívají se nikde jinde, jenom u filmu. Patří mezi ně například nálože Flat Aspro Squib, ty jsou slaboučké a můžou být umístěny přímo na kůži.

Nebo Flat Aspro D82, které se připevňují zvenku na sáčky s krví. Ty se můžou připevnit na vaši hlavu a způsobí stříkanec na několik metrů vzdálené zdi. Nálož vytvarujeme tak, aby prošla sáčkem a látkou, takže vystříkne jedním směrem a nerozptýlí se. Protože držíš bazuku, rány jsem umístil níž.

Takže to bude první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá, sedmá, osmá. Malé exploze jsou rádiově ovládané a budou spuštěny v krátkých intervalech. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest. První dvě jsou spárované. Půjdou hodně rychle za sebou, ve směru zleva doprava. Pak máme další typ výbušnin, které jsou umístěny ve zdech a nábytku. Ty jsou trochu silnější. Bude střih na tebe, jak se otáčíš.

A potom bude záběr na něj, jak vyletí nahoru. - Jo, a potom záběr z dálky... - Pak Aaron začne střílet... a vrátíme se na tebe a ty budeš dělat... - Tak jestli by ses mohl připravit. - Jo, to můžu. Dávejte pozor! Jet pack! Takže se postavíme. Postavte se.

Všichni se úplně postavíte a podíváte se na jet pack. Tímhle směrem se podívejte na jet pack. Všichni sem, na stejné místo. A potom střelba! - Střílej, střílej! - Zastřel ho! Celkově detonace spouští asi šest nebo sedm chlapů a Jude. Jude začíná odpálením prvního okna. Prvním z těch velkých oken.

Pak se spustí první várka detonací, která zabije Stua. Pak začnou ostatní utíkat, což je znamení pro další várku výbuchů. Pak se posouváme k druhému konci, kde musíme počkat, než se Kick-Ass přemístí a než se Tamer zvedne. A přijde další várka výstřelů až zpátky na druhou stranu, kde to Tamer schytá a my skončíme s posuvnými dveřmi. Co na to říkal Matthew?

Říkal, že se mu to moc líbilo. Jsem rád, protože málokdy něco pochválí. Ale líbilo se mu to, takže... Takže to byl skvělý pocit, když nám za to poděkoval. Díky, Iane. - Výstřely! - No kurva! No páni! Viděl jsi to? A tady taky!

A tamhle! - A viděli jste mě? - Jo, tvoje smrt byla teda něco! Mám pořádné břicho, takže jsem s ním mohl zatřást. Před pár lety... vlastně už je to víc než pár let... když přišly počítačové efekty, jsme se všichni báli, že nás nahradí v tom, co děláme. Myslím, že hodně lidí věřilo, že se to opravdu stane. Ale naše práce bude vždycky potřebná.

To, co děláme, se nazývá snímání prvků pro vizuální efekty. Zahrnuje to hlavně střílení a další prvky. Natáčíme je před zeleným plátnem a později zapracujeme do filmu. Právě teď děláme na proříznutí hrdla pro scénu s Big Daddym. Zkoušeli jsme to s krvavým nožem, který ale nakonec kvůli komplikovanosti záběru použít nemůžeme. Takže musíme... musíme natočit náhradu, kdy použijeme malou krční protézu která se otevře a vyteče krev.

Problém je v tom, že krev vytéká z jednoho místa. Chtěli bychom, aby vytékala po celé délce. Zkusíme to. Nemusí to být velké množství, ale tak aby nevytékala z jednoho místa. Chceme, aby sršela z celé trhliny. To je ono.

Natáčet věci před zeleným plátnem nám umožňuje oddělit potřebnou část tak, aby mohla být přidaná k jinému pozadí. Takže všechno, co je zelené, můžeme z obrazu odebrat a oříznout tak objekt, který natáčíme. Ten potom můžeme snadno nanést na jiný podklad. Můžeme ho vytáhnout z původního pozadí. Natáčíme prvek pro Jasona Flemynga, který hraje hlídače vpouštějího Mindy do haly Frankova bytu.

U Jonathanovy hlavy... byl na líci v místě výstřelu zbraně umístěn pytlík s krví. Zbraň vystřelí slepou munici skrz tvář a to způsobí díru v Jonathanově líci. Při skutečném natáčení Mindy přiložila zbraň trochu dál, než měla. Takže jsme to pro kluky od vizuálních efektů udělali tak, aby mohli tuhle díru, výstřel, záblesk a kdoví co ještě přenést na skutečnou tvář Jason Flemynga.

To nevypadá špatně. Dělali jsme i výstřiky krve, zásahy kulek do čela a podobné věci, které můžou být použity pro různé vraždy ve filmu. Zkrátka, kdykoli někdo zemře. Překlad: somerset www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejde

183

Odpovědět

I hate Cindy

182

Odpovědět

kick ass sem nevidel ale protoze to je na CSFD cervene tak se na to asi podivam :)

1812

Odpovědět

I hate Mindy

188

Odpovědět

i dunno i kinda like it

180

Odpovědět

http://z0r.de/2309 něco mi to připomíná :D

181

Odpovědět

Kick-A*s je příšernej film, jedna z největších kravin co jsem kdy viděl.

1825

Odpovědět

germik: Určitě film podle komiksu. I když to bylo docela zajímavé v tom, že se už pracovalo na filmu a komiks ještě nebyl dokončený.

180

Odpovědět

paráda to mě bavilo, jen víc o efektech:)

180

Odpovědět

to JaaJ - četl jsem jen komix, ale tam bylo krve až až... Nevíte někdo, jestli točili film podle komixu, nebo komix podle filmu?

180

Odpovědět

roflcopter really stupid

183

Odpovědět

Kick-A*s je můj oblíbenej film, ale až teď vím, jak složité muselo být natočit, sestříhat ho apod. - neskutečná "piplačka".

181

Odpovědět

čekám až někdo nahodí roflcopter....:D

180

Odpovědět

Super. Kick-A*s byl výborný, podle mě mnohem lepší než Scott..

181

Odpovědět

Southpark did it too

184

Další