Star Wars: Evoluce Stormtroopera

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:83
Počet zobrazení:6 340
S blížící se premiérou Vzestupu Skywalkera nabírá fanouškovská Star Wars horečka na intenzitě a oficiální distribuční kanál připravil pro fanoušky krátké dokumentární video o vývoji designu legendárních Stormtrooperů.

Přepis titulků

Nemůžete točit Star Wars a nemít Stormtroopery. Svolejte všechny čety! Stormtroopeři jsou prostě ikoničtí. Myslím, že jde o jeden z nejlépe rozpoznatelných designů kinematografie. EVOLUCE STORMTROOPERA Na můj rozkaz. Jsou to první záporáci ságy, které poznáte na začátku Nové naděje.

IMPERIÁLNÍ STORMTROOPER GALAKTICKÉ IMPÉRIUM Nejvíce vzpomínám na jejich vpád na Blockade Runner, kde prostě vyhladili celou posádku přítomných Rebelů. Byli děsiví, ale zároveň hrozně cool, super čistí. Ralph McQuarrie je velmistrem koncepčního designu. S Georgem spolupracovali velmi úzce a přesně vystihl to, co George chtěl. Šlo o vytvoření hrozivého obrazu. Zbožňoval jsem jeho práci s helmou, ze které vlastně udělal stylizovanou lebku.

Vypadali jako kostlivci. Jako smrt. Už se blíží. IMPERIÁLNÍ PILOT GALAKTICKÉ IMPÉRIUM Když Ralph navrhoval Stormtroopera, zvažoval oblek pro nulovou gravitaci použitelný ve vesmíru. Ale nám to nikdy nedošlo, dokud jsme nespatřili TIE pilota. Myslím tím, že napojení obou předních trubic se vážně používalo.

Takže vám začaly docházet všechny ty designové prvky. Uvědomili jste si, že Stormtroopeři jsou víceúčeloví. Myšlenka, že si Stormtroopeři upravují zbroj podle prostředí, je prostě brilantním řešením. IMPERIÁLNÍ PRŮZKUMNÍK GALAKTICKÉ IMPÉRIUM Průzkumníci z Návratu Jediho museli být pružnější a mobilnější pro pohyb v prostředí. Více měkkých materiálů dávalo smysl.

Moto průzkumníci nebyli kamuflovaní. Měli by, ale nebyli. Protože Impérium se nestaralo, jestli je zastřelí. To ukazuje aroganci, která vyvolává strach. Líbilo se mi to nové pojetí helmy. Stále se udržovala myšlenka hrozivé masky, ale zamračená ústa byla nahrazena otevřenými. Rogue One byl unikátní, protože měl interpretovat představy o původní trilogii.

IMPERIÁLNÍ DEATH TROOPER GALAKTICKÉ IMPÉRIUM Chtěli jsme vytvořit novou třídu Stormtroopera, kterou byli Death Troopeři. Ti nejlepší z nejlepších Stormtrooperů. Vysocí a štíhlí, silní a rychlí. Část té síly byla v proporcích, ale část i v detailech. Například jsme jim protáhli lícní kosti, takže vypadaly skoro jako tesáky. Probírali jsme myšlenky vytvoření specifických Stormtrooperů pro různá prostředí.

SHORETROOPER GALAKTICKÉ IMPÉRIUM Když jsme řešili Shoretroopera, mysleli jsme na vytvoření velmi specifického Stormtroopera, který se hodí na Scariff. Troopeři! Konečný design Shoretroopera byl jistou směsí. Trocha průzkumníka, trocha klasického Stormtroopera.

A pak trochu barvy, která se převzala od klonových Trooperů. KLONOVÝ TROOPER GALAKTICKÁ REPUBLIKA Mistře Yodo, všechny předsunuté jednotky postupují. Když jsem s Georgem pracoval na designu epizody II, George chtěl propojit mandalorianskou přilbu Jango Fetta s designem klasického Stormtroopera. Klonový Trooper měl být můstkem mezi nimi. V Clone Wars jsme se s Georgem snažili vnést klonovým Trooperům prvek individuality.

Začali si individuálně malovat zbroj. Začali nabírat odlišné přístupy a osobnosti. Když přišlo k moci Impérium, z přileb se musely smýt barvy, obrazy a loga. To vše muselo pryč k získání klasického Stormtroopera. Při práci na Rebels jsme měli klasického Stormtroopera. Zbroj jsme jen trochu doladili, aby se vrátila k designu Ralpha McQuarrieho.

Snažili jsme se ho ctít a vyprávět příběh klasickou cestou. STORMTROOPER PRVNÍ ŘÁD Design Stormtroopera Prvního řádu byl zajímavou výzvou. Myšlenkou byla otázka, jak vzít ducha toho, co Stormtrooper představoval, a dodat mu pocit vývoje na časové ose daného světa. Když se nad tím zamyslíte, v našem čase by klonoví Troopeři byli designem dvacátých a třicátých let.

Klasičtí Troopeři by byli nejspíš ze sedmdesátých let. Tudíž by První řád možná mohl být soudobým. Troopeři Prvního řádu mají nové a vylepšené materiály. Esteticky jsme je chtěli také malinko aerodynamičtější. FN-2187. Odevzdej svůj blaster k inspekci. Ano, kapitáne. KAPITÁN PHASMA PRVNÍ ŘÁD Jedním z mých nejoblíbenějších designů je kapitán Phasma.

Vyměnili jsme jen povrchový materiál, místo něj jsme dali chrom. Nasadili mi přilbu a já se podívala do zrcadla. Myslím, že jsem se dost hihňala. Skvělé bylo to, že brnění nijak nezženšťovali. Mohla být v takové pozici a přitom být ženou. Ve Vzestupu Skywalkera máme nové Troopery, kteří mají úplně odlišný design.

SITH TROOPER PRVNÍ ŘÁD Materiály, barva, linie. Na jejich estetice bylo něco, co nám připadalo absolutně správné. Nemůžu se dočkat, až lidé uvidí naši práci. Vy tam, zastavte! Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?

30

Odpovědět

J. J. Abrams: "Nemužete natočit Star Wars a nemít stormtroopery"
Also J.J. Abrams: "Skrýta Hrozba"

10

Odpovědět

Už jako dítě jsem nechápal proč to jejich „brnění“ vůbec nic nevydrží a štvalo mě ,že se dají tak snadno zabít

90

Odpovědět

Jejich brnění rozprostřelo zásah po celém těle aby je to omráčilo a tudíž nezemřeli a mohli příště bojovat dál.
Tudíž je střela z normálního blasteru nezabila.

01

Odpovědět

Vážně? Já myslel, že to byli ty největší šaškové, spotřební materiál, dokáže někdo spočítat kolik jich zdechlo?

131

Odpovědět

Jen na hvězdě smrti jich bylo několik set tisíc? Desítky tisíc na executorovi, a nepočítaně na různých dalších star destroyerech.
Myslím že chcípali po milionech no.

90

Odpovědět

Clovek se citi trochu divne. Kdyz jsem byl maly, bylo to wow. Takove "stare" filmy a takove dobre. Kdyz byla nova saga, tak jsme s klukama na skole "pojdme na nove star wars zavzpominat". A ted aby na to clovek bral vlastniho syna :-D

100

Odpovědět

A ja že sa nový trooperi navrhujú len kvôli predajom akčných figúrok :D

181

Odpovědět

Husi kuze hned po ranu

40