Zamilovaný George Lucas

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 153
Počet zobrazení:15 113

Tento krátký film z roku 1999 nám ukáže, jak je možné, že George Lucas mohl napsat možná nejlepší sci-fi všech dob. Je to film o mladíkovi, jenž zápolí s nedostatkem inspirace pro svůj scénář. To vše se ale změní, když mu do života vstoupí děvče s povědomým účesem, které mu poradí, jak by měl ke psaní přistupovat.

Přepis titulků

UNIVERZITA JIŽNÍ KALIFORNIE UNIVERZITA JIŽNÍ KALIFORNIE PŘED TUCTY LET V JEDNÉ NEDALEKÉ GALAXII... HODNĚ DÁVNO... DRTIČ ODPADKŮ ZAMILOVANÝ GEORGE LUCAS Už to cítím, kámo. Je to jako obří vesmírná síla.

Energetické pole tvořené veškerým životem je kolem nás, - prostupuje nás... - Hele, zkouším psát. Musím to za tři dny dopsat, jinak propadnu. - Tvoje mínus. - A o víkendu mi přijede máma, mohl bys uklidit ty... bylinky? Lucasi... znovu se setkáváme. Aarone, bydlíš hned vedle.

Můj scénář je dokončen. Brzy ovládnu průmysl a ty nebudeš mít napsanou ani čárku z... jak se to... 3XR-259.7. Přesně. A Georgi, ty vousy... Nesedí ti. Mám schůzku s profesorem!

Chucku, v pohodě? Koukni na ní, chlapče. Je nejrychlejší na kampusu. Možná potom, Hale. Přichází si pro nás! Střezte se temné strany, zla a... Ano, také myslím, že to bylo dost neslušné. Takže... jo... Není to, není...

Nenazval byste to úplně hotovým. Hotovým, jo... Ale je to o... mladém... vesmírném farmáři... který... on... zápolí s... hroznou sklizní... vesmírné...

pšenice. Zápolení. - Ano. A-a-a-a taky hledá... - Ne! Nehledej! Inspiraci ty nenajdeš. To ona... si... najde... tebe. Mohl byste mluvit... jasněji? Až moc řekl jsem už!

Dobře. Děkuji, moc jste... moc jste mi pomohl. Vesmírná... pšenice. Vesmírná... kukuřice. Vesmírná kukuřice. Vesmírný oves? Jsi krásná. Omlouvám se, normálně s dívkami takhle...

Normálně s dívkami vůbec nemluvím, takže... Omlouvám se. Já se omlouvám, nevěděla jsem, že tu někdo je. Ráda sem chodím přemýšlet. Vážně? - Tedy... půjdu. - Počkej. Ty jsi George Lucas? Jo.

Jsem Marion, miluju tvé studentské filmy. 14208, 61867... Úžasné názvy. Nemůžu uvěřit, žes je viděla. Jo, byla v nich taková vášeň. Taková vize. Miluju je. Chceš si sednout?

A začínám mít dojem, že vesmírný oves není to pravé. Tak možná nemáš psát zemědělské vesmírné tragédie. Musíš psát od srdce, vpustit lidi do svých snů. Myslíš? Ano. Opravdu. Sakra, musím jít. Je velký protest, já... tak trochu vedu studentské povstání.

Uvidíme se? Rozhodně. Nedělej si tolik starostí. Prostě piš o tom, co znáš. Jako střílet krysy. Je to úžasné. Ty jsi úžasná, ty... Jsi má inspirace.

Mám pocit, jako bychom... byli propojení. Já taky. - Mami? - Mami? - Mami? - Mami? Ahoj... děcka. Hej, Georgi! Koukej na mou kachnu! Jmenuje se Howard.

Překlad: ScreaMaker www.videacesky.cz

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video funkční:)

10

Odpovědět

BoncheR: Ve starwars je v posledním díle zjistí dvě postavy co jsou do sebe zamilované že jsou bratr a sestra a že jejich nepřítel Darth Vader o kterém si mysleli že zabil jejich matku a otce je ve skutečnosti jejich otec.

244

Odpovědět

BoncheR: Tys asi nikdy starwars neviděl, že ti ten konec přijde divnej, co?

240

Odpovědět

epic end :D

220

Odpovědět

Fakt zvláštny koniec...ja by som ho dal inak.....:)

1913

Odpovědět

Celé video nic moc, ale ten konec to napravil :D

206

Odpovědět

nefunguje :-(

210

Odpovědět

No tak tohle je jedním slovem SKVĚLÝ. Takhle sem se hodně dlouho nenasmál... :D

260

Odpovědět

Jenom bych rád řekl, že Star Wars nejsou v žádném případě sci-fi jako takové, nýbrž fantasy ve vesmírném prostředí (první scénář byl kupříkladu napsán jako klasické fantasy).
Přidat k příběhu pár vesmírnejch lodí, cestování hyperprostorem a pár technologickejch nesmyslů opravdu nestačí k vytvoření sci-fi:-)
Science - fiction má jako taková v sobě mnohem víc vědecké hloubky, veškeré technologie jsou aspoň nějak zhruba promyšlené a odůvodněné:-) Tohle v Star Wars chybí:-)

2511

Odpovědět

A co hvězda smrti? Ta nic? :D

212

Odpovědět

Žádné mohl napsat možná nejlepší sci-fi, je to NEJLEPŠÍ sci-fi, které změnilo kinematografii i celý svět....... :-)

205

Odpovědět

Predpokladám, že číselné názvy filmov budú odkaz na toto, však? :D http://www.imdb.com/title/tt0066434/

213

Odpovědět

AAAA lol :D to je pecka! :)

200

Odpovědět

Zrovna předevčírem sem se rozhodl kouknout na všechny díly, protože sem viděl jen ty 3 nejnovější díly (I, II, III)...takže tohle se mi do toho hodí a určitě 10/10 perfektní hlavně R2D2 C3PO a Yoda :D

211

Odpovědět

Kachna na konci - Howard the duck ( http://www.csfd.cz/film/15742-kacer-howard/ ), produkoval George Lucas.

241

Další