Thumbnail play icon

Je Jar Jar Binks největším sithským mistrem?

96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 002
Počet zobrazení:11 502

Jar Jar Binks je postavou prvních tří epizod, kterou většina fanoušků nesnáší za jeho neuvěřitelnou otravnost. Avšak už nějakou dobu panují dohady o tom, že tato postava idiota mohla mít mnohem temnější pozadí. Je možné, že by Jar Jar Binks mohl být největším Sithem ve vesmíru? Jak to mohlo dopadnout, kdyby se Lucas nezalekl? Již o dnešní půlnoci se Síla opět probudí!

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdyby se Lucas nezalekl, mohl se Luke stát zápornou postavou. Jenže Lucas chtěl mít happy end. Škoda, kdyby se Luke stal záporákem... To by bylo něco 😊😊

01

Odpovědět

Ty oči jsou trochu zavádějící, jelikož všichni Gungani mají žluté oči, proto možná o nich není zmínka ve videu. Po zhlédnutí tohohle videa, jsem pěkně zklamaný, že tomu opravdu nebylo takhle ve filmu! Protože Jar Jar sithský lord, to chceš!

550

Odpovědět

Ja som si SW filmy pozrel len minulý týždeň a v každej scéne čo bol Jar Jar, tak som prosil, aby ho už niekto konečne zabije.. strašne otravná postava a ku tomu, ani raz som sa na ňom nezasmial, čo bola jeho úloha v podstate v tých filmoch.. nikdy viac.. už aj tak prequely sú zbytočné filmy, aspoň teda Epozóda 1, a jediná ako tak dobrý film bola až Epizóda 3.. po prequeloch som si pozrel aj originálne SW filmy a o 3 triedy lepšie filmy.. herci, postavy, efekty aspoň boli skutočné a nie ako tie videoherné efekty v prequeloch, dialógy oveľa lepšie napísané, zaujímavejšie a nie otravné postavy, super atmosféra, hudba, atď.. nechápem ako môže mať Epozóda 2 na čsfd 80 %.. maximálne 50 %, aj to len vďaka tomu, že ten idiot Jar Jar už tam v podstate ani nie je..

218

Odpovědět

Když jsem sledoval tohle video, napadlo mě, že se dá podobně udělat Sith i z Yody. Neukamenujte mě tu prosím. Vím že je to opravdu přehnané :) Tady jsem poskládal pár bodů:

- Yoda zná pravidlo dvou, i když nemá odkud. Jeho stáří cca odpovídá době zformování pravidla.
- Povolí výcvik Anakina i přes nesouhlas rady a proti pravidlům rady.
- Dooku, velitel armády separatistů, je jeho posledním žákem.
- Za předpokladu, že Sithové tisíc let pracovali na svržení republiky a zničení Jediů,
Yoda je jediná karta mimo jejich vliv. Palpatine vládne oběma stranám konfliktu, Dooku řídí jednu armádu, Yoda druhou. Je pravděpodobné, že by Sithové neriskovali prohru tím, že by je Yoda mohl porazit. Stejně jako Palpatine infiltroval republiku, mohl
jiný Sith infiltrovat Jedie. A poněvadž Jediové nerozpoznali temnou stranu u
Palpatina, proč by ji hledali u Yody. Navíc po odhalení Pravidla dvou by Jedie
nenapadlo hledat i třetího Sitha.
- V knížkách Yoda přiznává, že má zkušenosti s temnou stranou
- Když je Kenobi zajat, posílá Windua s týmem významných Jediů ho osvobodit, i když je zřejmé, že tam mají separatisté armádu. Kdyby Dooku nenabídl Jediům kapitulaci, byli by všichni zmasakrováni před příletem Yody. Jedná se o snahu odstranit nejmocnější Jedie na začátku konfliktu?
- Sám Yoda letí na Kamino, kde zmobilizuje armádu klonů v rekordním čase. Pro jejich
přepravu použije flotilu válečných lodí, která se objeví odnikud. Republika neměla
před vyhlášením armády vlastní vojenské složky, tudíž nemohla mít válečnou flotilu na
přepravu vojáků a s palebnou silou, která se vyrovná několik let budované válečné flotile separatistů.
- Během souboje s Dookuem je Yoda schopen odrážet a absorbovat blesky temné strany, což žádný jiný Jedi nedokáže. V expanded universe to dokáže Revan, poněvadž byl Jedi i Sith a ovládá obě strany Síly. Na konci souboje nechá Dookua snadno uprchnout, protože Dooku nestihl odstranit vyslanou jednotku Jediů.
- Yoda nechává Anakina u kancléře, i když je opakovaně vidět kancléřův vliv, kdy ho
obrací proti rozhodnutím Jediů. Naopak Anakinovy pochybnosti ještě utvrdí, když mu skrze radu dá rozkaz na kancléře donášet.
- Yodův proslov, aby nechal Padmé umřít, je pro Anakina závěrečný impuls, aby Jedie opustil.
- Před útokem na chrám Jediů na Coruscantu Yoda odletěl na Kashyyyk, i když normálně opouštěl Coruscant jen minimálně. Chtěl se tedy vyhnout masakru v chrámu, o kterém dopředu věděl? Jinak by musel odhalit svou pravou totožnost.
- Yoda je jedem z mála rytířů, kteří přežili rozkaz 66. Zatímco ostatní Jediové byli
obklopeni klony, jeho hlídali pouze dva a ti mu dali dostatek času na obranu.
- Při návratu do chrámu věděl, kdo za masakr může, i když není zřejmé, že on sám záznam viděl.
- Souboj Yodu a Palpatina lze chápat i v rámci Pravidla dvou, kdy se soubojem určí, kdo je mocnější a povede řád Sithů.
- Argument z videa, že Jar Jar byl Palpatinův mistr, který vytvářel plány v pozadí, lze
využít i na Yodu. Také s ve všech důležitých okamžicích vyskytoval u Palpatina a
opakovaně se vyhýbal střetnutím, ve kterých by musel odhalit svou totožnost.
- Po prohře uprchne zpátky k Obi Wan Kenobimu, protože Jediové nikdy nezjistili, že Yoda patří k temné straně.
- Yoda není nijak překvapen, že Padmé čekala děti s Anakinem, i když kodex Jediů děti
výslovně zakazuje. Naopak je ihned využil pro svůj plán na poražení císaře. Pomsta za
to, že si císař uzurpoval pro sebe všechnu moc a Yodu zradil?
- Epizoda VI se měla jmenovat Pomsta Jedie. Mstil by se Luke Skywalker nebo byl jen
loutkou v pomstě 20 let staré křivdy, které se dopustil císař na Yodovi?

526

Odpovědět

Hezké. :-) Ale proč Pomsta, když to byl Yoda, kdo na Palpatina zaútočil? To by se spíš ukřivděně mohl tvářit Císař. :-)

50

Odpovědět

Akorát tam máš chybku, pokud vím tak Zhruba ve stejnou dobu kdy byly objednány klony, byly u KDY a Rothany zadány objednávky na válečné lodě. Mít armádu bez logistiky by byla pěkná blbost :)

70

Odpovědět

Pěknéa asi vím, že sis s tímto komentem dal hodně práce Sharkey. Ale máš tam pár chybiček. Nebudu je tu všechny vypisovat , ale v jednom máš naprostou pravdu. Yoda byl zpoloviny Sith, ve Star Wars Clone Wars v 6. Sérii bojuje Yoda s Dark Yodou a říka něco ve smyslu "ty si má temná strana, to ty" a nějak ho zničí. Prostě chci jen říct že Yoda "byl" z malé poloviny sith. A to stím jak poslal všechny Jedie na Geonosis nebyl jeho nápad, ale nápad mistra Windu. Jinak tvůj članek se mi moc líbil, určitě hodně povedený.Jo a omlouvám se za pravopis, když se rozzepíšu nehledím na něj ....

21

Odpovědět

Jen poznámka k zamyšlení. Zejména v dnešních hrách můžete najít celou řadu odkazů, hlavolamů a tajných lokací, které narážejí na známé osobnosti, události v dějinách nebo dokonce vypráví postranní příběh. Tyto odkazy a narážky nemají co do činění s hlavním příběhem a dějovou linií. Často trvá řadu let, než jsou v příběhu vůbec zpozorovány a objeveny. Jsou to takové skryté vtípky autorů a vývojářů. Jak většinu fan-made theories beru s nadsázkou, tak tady bych si dokonce troufl tvrdit, že se trefili do černého.

250

Odpovědět

To je zdaleka nejpřesvědčivější konspirační teorie jakou jsem kdy slyšel.

1592

Odpovědět

Je pravda, že je nejspíš pravděpodobnější, že Palpatin zneužil hloupýho JarJara, aby přesvědčil ten senát, nadruhou stranu, ve filmu by to nejspíš bylo nějak naznačený ne? Vždycky, když někdo někoho ovlivňoval, byla k tomu scéna, která to nějak dokazovala, nebo tomu alespoň napovídala. Ať už tam nebyla (nebo jsem si ji nevšiml), tak se tím podle mě spíš potvrzuje teorie z videa.

50

Odpovědět

(možná už to někdo psal...)
Celý video čekám na zmínku o očích a nic.. JAk TO ?!

170

Odpovědět

Tyjo, tak si řikám, že ať je to pravda nebo ne, je škoda, že to takhle nebylo. :/ :D Protože by to bylo geniální.

Reakce na ten komentář s R2D2: Taky mi přijde, že ártů ve finále všechno zachrání, jen nevím, jestli je možný, že je za tím něco víc.

281

Odpovědět

Star wars mě od tý doby, co nejsem malej kluk nezajímá, ale tohle video možná povede k přehodnocení :)

154

Odpovědět

Doporučuji, nic tím nezkazíš. Pokud se ti to nebude líbit, alespoň budeš mít důvod proč se o Star Wars nezajímat, ale pokud se ti to zalíbí, budeš mít o pár oblíbených filmů více :D

10

Odpovědět

Jako Fan teorie je tohle asi to nejlepší, co jsem slyšel. Opravdu dobře vyargumentováno.
Ale myslím, že kdyby tohle byl plán George Lucase, tak by z něj neustoupil. Takže ty citované výroky budou buďto vytržen z kontextu, nebo legrácky.
Ale základ pro fan tvorbu to je dobrý.

278

Odpovědět

Nebylo by to poprvé, už dříve upřednostnil marketing před plánovaným scénářem.

10

Odpovědět

Pravdou je ze nejmocnejsi bytosti SW univerza je R2-D2, ten ridi vsechny udalosti, byl ve vsech epizodach hybatelem a jak fikane meni "majitele" to je az podezrely...

690

Odpovědět

V Epizodě XII bude jejich souboj.

201

Odpovědět

Mění majitele stejně jako prsten. Výsledek: R2-D2 je Ten prsten.

340

Odpovědět

To s tím 6-ti metrovým skokem není znakem jeho Síly, ale toho, že Gunganové mají jakožto rasa velice silné nohy, v jedné scéně to(myslím že) Qui-Gon vysvětloval

912

Odpovědět

Myslím, že zmínka o tom skoku spíše směrovala k tomu jak předstíral strach když se mohl sám tím skokem zachránit. (video jsem viděl už dýl tak nevím jestli nemluvím z cesty)

00

Odpovědět

Akorát to ma velkou trhlinu, v Sithském kodexu je vždy pouze jeden Mistr a jeden učedník. Takže teorie, že by mistr měl mistra kterýho má jinej mistr je s prominutím blbina. ale jinak by to smysl dávalo

620

Odpovědět

No jo, ale kdo ten kodex napsal a proč? Proč by se temná síla měla řídit nějakým kodexem? Jednou ze spekulací může být, že bytost, která je nejmocnější a na straně temna se nikdy nebude chtít podílet na své moci s nějakým "učedníkem". Bude stát ve stínu (v temnu) a z té pozice pak ovládat "vše" okolo sebe. Já být taková mocná bytost, pak právě sepíšu něco na způsob Sithského kodexu, který mě zajistí, že bude existovat nějaké penzum temné síly pode mnou abych ji mohl skrytě využívat, a zároveň aby tato síla po mě nepátrala. Takže do kodexu napíšu, že mistr má učedníka. Z podstaty temna je pak jasné, že tito dva budou "zápasit" mezi sebou (Mistr si musí hlídat učedníka, aby mu nepřerostl přes hlavu a učedník směřuje logicky k tomu, stát se mistrem a tedy konkurentem stávajícího mistra...) čímž jsem se zbavil nežádoucí pozornosti.

151

Odpovědět

+randomofamberZkus si přečíst Darth Bane a cestá zkázy tam je vysvětleno, proč je kodex Stihů jeden učedník a jeden mistr, sám Revan to takhle vytvořil, jelikož pak by se slabí mohli spojit proti silnému a tak ho zničit. To však neznamená, že nemůžou mít následovníky, Sithové mají ze stínu manipulovat, aby dosáhli svého. Takhle se to Bane naučil od Dartha Revana.

81

Odpovědět

+randomofamberKnihy ale nejsou kanon HellShocku... V seriálu měl taky Dooku učednici a sám byl učedníkem Sidiouse...

30

Odpovědět

+randomofamberneviem ci si sa len zle vyjadril alebo som ta zle pochopil, ale pravidlo dvoch nastolil Darth Bane a nie Revan. Knihy nie su kanon, ale serialy ano. Tam je v jednej casti samotným darthom Bane vysvetlene ze preco nastolil toto pravidlo.

10

Odpovědět

+randomofamberPoslední kniha z Baneovy trilogie píše o jeho snaze se vyprostit z Pravidla dvou, kdy usiluje o nesmrtelnost. Dooku má taky vlastní učedníky, např. Ventress. A v původní trilogii Pravidlo dvou porušuje Vader, když žádá Luka o pomoc při svržení císaře. Takže bych neřekl, že Sithové Pravidlo dvou příliš dodržují.

30

Odpovědět

+randomofamberMimochodem, zajímalo by mě, jak může Yoda znát Pravidlo dvou. Darth Bane pravidlo zavedl až poté, co nechal zlikvidoval všechny ostatní Sithy. Republika a rytíři Jedi si 1000 let mysleli, že Sithové byli zničeni. První potvrzený Sith byl až Maul ve Skryté hrozbě. Jak tedy mohl Yoda Pravidlo dvou znát, když po celou dobu jeho platnosti byli Sithové považováni za zničené?

20

Odpovědět

+randomofamberObecně o Yodovi nám toho moc prozrazeno nebylo, což je škoda ! :-) Já osobně bych spíše natočil novou triologii, která by opět předcházela poslední natočené a to epizodám I.,II. a III., když už tak učinili před lety a ne skákat tam a z5. Chtěl bych zažít výcvik Youdy, či případně Darth Banea ! :-) Asi mě pořád drží knihy a líbí se mi jak vše bylo tak jak bylo a ne točit novou triologiii, od které nevím co čekat, i když teď po epizodě VII. trochu tuším s velice smíšenými pocity. Pokud ale nebude nový originální příběh v epizodě VIII., tak zašlápnou celý STAR WARS UNIVERSUM a dojde mezi fanoušky k dělení kánon nekánon i mezi filmy. :-(
Sharkey, taky by mě zajímalo od koho Yoda znal pravidlo 2 ! Žil sice 1000 let a měl pod palcem šumnou knihovnu, ze které mohl mít i tyto vědomosti, ale asi to je jedna z much na filmech, které si neodpustí ani ten nejlepší scénarista ! Yoda by nebyl ta silný, kdyby neznal i temnou stranu síly a proto musím souhlasit s verzí, že Yoda je i z části Sith.
Taky mě žere to, jak je možné, že „lidé" po 20 letech, tedy již za jednu pouhou generaci zapomněli na Jedie, když jich v galaxii běhaly tisíce a každý znal jejich moc a význam ?

10

Odpovědět

Kašli na kodex, ten je teď mimo kánon. Ale Yoda řekl ve Phantom Menace: Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice.
A filmy jsou kánonový takže asi tak.

10

Odpovědět

+huleNo a vztahuje se na "Knights of Ren" logika Sithů?

00

Odpovědět

+huleKnights of Ren nejsou Sithové

00

Odpovědět

je ešte nejaká šanca že bude jar jarova skutočná identita prezradená v dalších pokračovaniach star wars ? alebo to Lucas už zavrhol lebo podla mňa je to úplne geniálne že zrovna jar jar je najtemnejšia bytosť vo vesmíre

741

Odpovědět

Těžko. :-( Pokud nějaká šance byla, tak ji Lucas pohřbil už v Epizodě II.

240

Odpovědět

Lucas už do toho nemá co mluvit

83

Odpovědět

a vlastně proč né? další film bude proč by to tedy mělo pokračovat ? :) jak psali místo Jar Jara dali Lorda Duka a prakticky o něm nikdo nic nevěděl a bum sithsky lord jakože měl bojovat podle všeho Yoda s Jar jarem v tom videu mluví pravdu ... že by to bylo velké zmatení fanoušků ...

00
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)