Thumbnail play icon

Je Jar Jar Binks největším sithským mistrem?

96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 070
Počet zobrazení:17 336

Jar Jar Binks je postavou prvních tří epizod, kterou většina fanoušků nesnáší za jeho neuvěřitelnou otravnost. Avšak už nějakou dobu panují dohady o tom, že tato postava idiota mohla mít mnohem temnější pozadí. Je možné, že by Jar Jar Binks mohl být největším Sithem ve vesmíru? Jak to mohlo dopadnout, kdyby se Lucas nezalekl? Již o dnešní půlnoci se Síla opět probudí!

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dobry den je nejaky sposob ako sledovat videacesky na smart TV ?

00

Odpovědět

Zhltol som to aj s navijákom. Asi bol pôvodný plán presne takýto a bola by to pecka keby sa toho Lucas potom nezľakol a dal by povedzme v Epizode III jasný dôkaz o tom, že je to tak, napríklad nejakou scénou a nie nechať ho pre deti ako pablba a nešiku, aby aj male detičky hovorili v dospelosti "Jeeeej, na Jar Jarovi som vyrastal" a nie aby mali z jeho prerodu na Darth Jar Jara zle spomienky. Problém Lucasov bol vždy ten, že chcel potešiť a ukázať SW každej cielenej skupine a viac ho približovať k detskému publiku (práve možno po uvedomení si, že vlastne na tom môže oveľa viac zarábať ako na teenageroch čo do merchantu) a preto si myslím, že Jar Jara nakoniec nechal deťom a neuskutočnil pôvodný plán skutočnej Skrytej hrozby a preto Epizoda I vyznieva viac pre deti ako pre dospeláka, pretože to celé stálo (teraz už vlastne padlo na Ja Jarovi). Keby z Jar Jara nakoniec bol sith, znovupozretie Ep I. by mi už nepripadalo také detinské a trápne, bolo by to geniálne, že to každého ošálilo a oklamalo. Ešte som dufal, že si nájdem ako dlho žijú gungani a že či by sa nemohol objaviť Darth Jar Jar aj v nejakom pokračovaní Ep IX atd, ale nie. 65 rokov žije gungan,...Je možné túto postavu dať a zobraziť ho ako sitha jedine v nejakom samostatnom filme ako bol Rogue One zasadený medzi 3 a 4 Ep, alebo ho dať snáď do seriálu Solo (alebo snáď aj staršiu Ahsoku), nech je sranda a vybavilo by sa tým viac otázok naráz. Apropo, bol by možný súboj Darth Jar Jara s Ahsokou Tano? Čo sa časoveho kontinua týka? Bolo by teoreticky možné aby sa tí dvaja stretli ? Ak áno, tak už viete koho rukou Ahsoka skonala. :-)

20

Odpovědět

Kdyby se Lucas nezalekl, mohl se Luke stát zápornou postavou. Jenže Lucas chtěl mít happy end. Škoda, kdyby se Luke stal záporákem... To by bylo něco 😊😊

24

Odpovědět

Luke presel na temnou stranu, myslim ze to bylo v episode 7-8(Dizny sracka neni canon)

04

Odpovědět

Ty oči jsou trochu zavádějící, jelikož všichni Gungani mají žluté oči, proto možná o nich není zmínka ve videu. Po zhlédnutí tohohle videa, jsem pěkně zklamaný, že tomu opravdu nebylo takhle ve filmu! Protože Jar Jar sithský lord, to chceš!

740

Odpovědět

Ja som si SW filmy pozrel len minulý týždeň a v každej scéne čo bol Jar Jar, tak som prosil, aby ho už niekto konečne zabije.. strašne otravná postava a ku tomu, ani raz som sa na ňom nezasmial, čo bola jeho úloha v podstate v tých filmoch.. nikdy viac.. už aj tak prequely sú zbytočné filmy, aspoň teda Epozóda 1, a jediná ako tak dobrý film bola až Epizóda 3.. po prequeloch som si pozrel aj originálne SW filmy a o 3 triedy lepšie filmy.. herci, postavy, efekty aspoň boli skutočné a nie ako tie videoherné efekty v prequeloch, dialógy oveľa lepšie napísané, zaujímavejšie a nie otravné postavy, super atmosféra, hudba, atď.. nechápem ako môže mať Epozóda 2 na čsfd 80 %.. maximálne 50 %, aj to len vďaka tomu, že ten idiot Jar Jar už tam v podstate ani nie je..

525

Odpovědět

Když jsem sledoval tohle video, napadlo mě, že se dá podobně udělat Sith i z Yody. Neukamenujte mě tu prosím. Vím že je to opravdu přehnané :) Tady jsem poskládal pár bodů:

- Yoda zná pravidlo dvou, i když nemá odkud. Jeho stáří cca odpovídá době zformování pravidla.
- Povolí výcvik Anakina i přes nesouhlas rady a proti pravidlům rady.
- Dooku, velitel armády separatistů, je jeho posledním žákem.
- Za předpokladu, že Sithové tisíc let pracovali na svržení republiky a zničení Jediů,
Yoda je jediná karta mimo jejich vliv. Palpatine vládne oběma stranám konfliktu, Dooku řídí jednu armádu, Yoda druhou. Je pravděpodobné, že by Sithové neriskovali prohru tím, že by je Yoda mohl porazit. Stejně jako Palpatine infiltroval republiku, mohl
jiný Sith infiltrovat Jedie. A poněvadž Jediové nerozpoznali temnou stranu u
Palpatina, proč by ji hledali u Yody. Navíc po odhalení Pravidla dvou by Jedie
nenapadlo hledat i třetího Sitha.
- V knížkách Yoda přiznává, že má zkušenosti s temnou stranou
- Když je Kenobi zajat, posílá Windua s týmem významných Jediů ho osvobodit, i když je zřejmé, že tam mají separatisté armádu. Kdyby Dooku nenabídl Jediům kapitulaci, byli by všichni zmasakrováni před příletem Yody. Jedná se o snahu odstranit nejmocnější Jedie na začátku konfliktu?
- Sám Yoda letí na Kamino, kde zmobilizuje armádu klonů v rekordním čase. Pro jejich
přepravu použije flotilu válečných lodí, která se objeví odnikud. Republika neměla
před vyhlášením armády vlastní vojenské složky, tudíž nemohla mít válečnou flotilu na
přepravu vojáků a s palebnou silou, která se vyrovná několik let budované válečné flotile separatistů.
- Během souboje s Dookuem je Yoda schopen odrážet a absorbovat blesky temné strany, což žádný jiný Jedi nedokáže. V expanded universe to dokáže Revan, poněvadž byl Jedi i Sith a ovládá obě strany Síly. Na konci souboje nechá Dookua snadno uprchnout, protože Dooku nestihl odstranit vyslanou jednotku Jediů.
- Yoda nechává Anakina u kancléře, i když je opakovaně vidět kancléřův vliv, kdy ho
obrací proti rozhodnutím Jediů. Naopak Anakinovy pochybnosti ještě utvrdí, když mu skrze radu dá rozkaz na kancléře donášet.
- Yodův proslov, aby nechal Padmé umřít, je pro Anakina závěrečný impuls, aby Jedie opustil.
- Před útokem na chrám Jediů na Coruscantu Yoda odletěl na Kashyyyk, i když normálně opouštěl Coruscant jen minimálně. Chtěl se tedy vyhnout masakru v chrámu, o kterém dopředu věděl? Jinak by musel odhalit svou pravou totožnost.
- Yoda je jedem z mála rytířů, kteří přežili rozkaz 66. Zatímco ostatní Jediové byli
obklopeni klony, jeho hlídali pouze dva a ti mu dali dostatek času na obranu.
- Při návratu do chrámu věděl, kdo za masakr může, i když není zřejmé, že on sám záznam viděl.
- Souboj Yodu a Palpatina lze chápat i v rámci Pravidla dvou, kdy se soubojem určí, kdo je mocnější a povede řád Sithů.
- Argument z videa, že Jar Jar byl Palpatinův mistr, který vytvářel plány v pozadí, lze
využít i na Yodu. Také s ve všech důležitých okamžicích vyskytoval u Palpatina a
opakovaně se vyhýbal střetnutím, ve kterých by musel odhalit svou totožnost.
- Po prohře uprchne zpátky k Obi Wan Kenobimu, protože Jediové nikdy nezjistili, že Yoda patří k temné straně.
- Yoda není nijak překvapen, že Padmé čekala děti s Anakinem, i když kodex Jediů děti
výslovně zakazuje. Naopak je ihned využil pro svůj plán na poražení císaře. Pomsta za
to, že si císař uzurpoval pro sebe všechnu moc a Yodu zradil?
- Epizoda VI se měla jmenovat Pomsta Jedie. Mstil by se Luke Skywalker nebo byl jen
loutkou v pomstě 20 let staré křivdy, které se dopustil císař na Yodovi?

636

Odpovědět

Hezké. :-) Ale proč Pomsta, když to byl Yoda, kdo na Palpatina zaútočil? To by se spíš ukřivděně mohl tvářit Císař. :-)

60

Odpovědět

Akorát tam máš chybku, pokud vím tak Zhruba ve stejnou dobu kdy byly objednány klony, byly u KDY a Rothany zadány objednávky na válečné lodě. Mít armádu bez logistiky by byla pěkná blbost :)

90

Odpovědět

Pěknéa asi vím, že sis s tímto komentem dal hodně práce Sharkey. Ale máš tam pár chybiček. Nebudu je tu všechny vypisovat , ale v jednom máš naprostou pravdu. Yoda byl zpoloviny Sith, ve Star Wars Clone Wars v 6. Sérii bojuje Yoda s Dark Yodou a říka něco ve smyslu "ty si má temná strana, to ty" a nějak ho zničí. Prostě chci jen říct že Yoda "byl" z malé poloviny sith. A to stím jak poslal všechny Jedie na Geonosis nebyl jeho nápad, ale nápad mistra Windu. Jinak tvůj članek se mi moc líbil, určitě hodně povedený.Jo a omlouvám se za pravopis, když se rozzepíšu nehledím na něj ....

24

Odpovědět

Jen poznámka k zamyšlení. Zejména v dnešních hrách můžete najít celou řadu odkazů, hlavolamů a tajných lokací, které narážejí na známé osobnosti, události v dějinách nebo dokonce vypráví postranní příběh. Tyto odkazy a narážky nemají co do činění s hlavním příběhem a dějovou linií. Často trvá řadu let, než jsou v příběhu vůbec zpozorovány a objeveny. Jsou to takové skryté vtípky autorů a vývojářů. Jak většinu fan-made theories beru s nadsázkou, tak tady bych si dokonce troufl tvrdit, že se trefili do černého.

260

Odpovědět

To je zdaleka nejpřesvědčivější konspirační teorie jakou jsem kdy slyšel.

1792

Odpovědět

Je pravda, že je nejspíš pravděpodobnější, že Palpatin zneužil hloupýho JarJara, aby přesvědčil ten senát, nadruhou stranu, ve filmu by to nejspíš bylo nějak naznačený ne? Vždycky, když někdo někoho ovlivňoval, byla k tomu scéna, která to nějak dokazovala, nebo tomu alespoň napovídala. Ať už tam nebyla (nebo jsem si ji nevšiml), tak se tím podle mě spíš potvrzuje teorie z videa.

60

Odpovědět

(možná už to někdo psal...)
Celý video čekám na zmínku o očích a nic.. JAk TO ?!

190

Odpovědět

Tyjo, tak si řikám, že ať je to pravda nebo ne, je škoda, že to takhle nebylo. :/ :D Protože by to bylo geniální.

Reakce na ten komentář s R2D2: Taky mi přijde, že ártů ve finále všechno zachrání, jen nevím, jestli je možný, že je za tím něco víc.

301

Odpovědět

Star wars mě od tý doby, co nejsem malej kluk nezajímá, ale tohle video možná povede k přehodnocení :)

164

Odpovědět

Doporučuji, nic tím nezkazíš. Pokud se ti to nebude líbit, alespoň budeš mít důvod proč se o Star Wars nezajímat, ale pokud se ti to zalíbí, budeš mít o pár oblíbených filmů více :D

30

Odpovědět

Jako Fan teorie je tohle asi to nejlepší, co jsem slyšel. Opravdu dobře vyargumentováno.
Ale myslím, že kdyby tohle byl plán George Lucase, tak by z něj neustoupil. Takže ty citované výroky budou buďto vytržen z kontextu, nebo legrácky.
Ale základ pro fan tvorbu to je dobrý.

278

Odpovědět

Nebylo by to poprvé, už dříve upřednostnil marketing před plánovaným scénářem.

30

Odpovědět

Pravdou je ze nejmocnejsi bytosti SW univerza je R2-D2, ten ridi vsechny udalosti, byl ve vsech epizodach hybatelem a jak fikane meni "majitele" to je az podezrely...

730

Odpovědět

V Epizodě XII bude jejich souboj.

221

Odpovědět

Mění majitele stejně jako prsten. Výsledek: R2-D2 je Ten prsten.

380

Odpovědět

To s tím 6-ti metrovým skokem není znakem jeho Síly, ale toho, že Gunganové mají jakožto rasa velice silné nohy, v jedné scéně to(myslím že) Qui-Gon vysvětloval

1014

Odpovědět

Myslím, že zmínka o tom skoku spíše směrovala k tomu jak předstíral strach když se mohl sám tím skokem zachránit. (video jsem viděl už dýl tak nevím jestli nemluvím z cesty)

10
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK