Je Jar Jar Binks největším sithským mistrem?

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 081
Počet zobrazení:24 174

Jar Jar Binks je postavou prvních tří epizod, kterou většina fanoušků nesnáší za jeho neuvěřitelnou otravnost. Avšak už nějakou dobu panují dohady o tom, že tato postava idiota mohla mít mnohem temnější pozadí. Je možné, že by Jar Jar Binks mohl být největším Sithem ve vesmíru? Jak to mohlo dopadnout, kdyby se Lucas nezalekl? Již o dnešní půlnoci se Síla opět probudí!

Přepis titulků

Možná jste už zaslechli teorii, které je teď plný internet. Teorii o tom, že Jar Jar Binks může být sithský mistr. V tomto videu vám chci vysvětlit naprosto všechny detaily. Toto je naprosto neprůstřelná teorie o tom, proč je Jar Jar Binks tím nejmocnější sithským lordem ve vesmíru. Jar Jar provede výskok do 6 metrů se saltem. To dokážou pouze rytíři Jedi nebo Sithové. Jak víme, rytíři Jedi jsou inspirování šaolinskými mnichy.

Vysvětlením může být, že Jar Jar je inspirován bojovým uměním Zui Quan. Jar Jar zničí polovinu armády droidů pohyby ze Zui Quan. Zui Quan, čili Opilá pěst, používá k pohybu vrávorání a kolísání, díky čemu jste nepředvídatelný a snáze oklamete protivníka. Jar Jar je jakousi záhadou extrémně skvělý zabiják, kdykoliv se nachází v nebezpečí. Jak nám Obi-Wan řekl, štěstí neexistuje. Ze zkušenosti vím, že štěstí neexistuje.

V další scéně Jar Jar omylem spadne z mostu, i když jsme to samé dříve viděli u Jediho. Navíc taky dopadne úplně jinam, než kde visel. Důkazem je, že droid střílí na jeho původní pozici, a pak hlavou sleduje jeho pád na druhou stranu. Mohl použít skok za pomoci Síly, jak to mnohokrát udělali Jedi. Jar Jar také používá drobné pohyby rukou a klíčové momenty využívá ovládání mysli a tím mění vůli lidí.

Používá ho, když je povýšen na generála, když je povýšen na Senátora i když přesvědčuje vesmírný Senát. Jar Jar nepoužívá Sílu jen za pomoci gest, ale také několikrát využívá ovládání mysli k tomu, aby ovlivnil rozhovor lidí a změnil výsledek situace. Královna si to přeje. Tato planeta ji zajímá. Královna si to přeje.

Tato planeta ji zajímá. Jeho vlastní druh se ho velice bojí. Tohle není adekvátní reakce na příchod místního idiota, ale spíš na příchod někoho velmi nebezpečného. Jar Jar si dobírá Qui-Gonovu schopnost používat sílu. Možná proto, že Qui-Gonova schopnost používat sílu mu přijde k smíchu. Síla nás povede. Super maxi Síla. Možná vás napadá, proč by se sithský lord choval jako idiot.

Očividně se snaží oblbnout rytíře Jedi tak, aby mu věřili. - Slyšíš to? - Jo. - Nešika. - Vyhnali tě, protože jsi nešika? Dokonce předstírá strach ve vystřižené scéně, ve které jeho loď přepadává přes vodopád. A to i přes to, že dokáže vyskočit 6 metrů do výšky, dokáže plavat a dýchat pod vodou. Jar Jar Qui-Gona za jeho zády před Anakinem zesměšňuje, čímž ho od dětství učí nerespektovat autoritu.

Jar Jar říká Anakinovi, osmiletému chlapci, že je Padmé sexy, čímž Anakina navádí k posedlosti Padmé, která se projeví později. Pěkně sexy. Jar Jar se o Padmé hodně zajímá a mluví s ní, a to dokonce i dřív, než dojde k odhalení, že je skutečnou královnou. Jar Jar také ovlivňuje její rozhodování ve chvílích, kdy si není jistá. Máme velkou armádu.

Rozhodla jsem se vrátit na Naboo. Jar Jar také vycítí příchod rytířů Jedi. Nemohl tušit, že se blíží. Pár vteřin před příchodem rytířů dojde k výtahu. Pak předstírá radost, že je vidí. Při útěku z Naboo Jar Jar zničí hypermotor, takže je donutí přistát na Tatooine, kde potkají Anakina. Navíc Jar Jar je důvodem, proč na Anakina stále narážejí.

Jar Jar se podezřele poflakuje uvnitř lodě, chvilku předtím, než se rozbije hypermotor. R2-D2 tuší, že dělá něco podezřelého, takže ho praští, než je donucen odejít opravovat štít lodi. Každý driod, kterého Jar Jar potká, ho nesnáší nebo mu přijde podezřelý. Z dobrého důvodu. Jeho ovládání mysli na droidy nefunguje. Podle mě je ten Jar Jar trochu zvláštní. Ano, je velmi zvláštní.

Proč George Lucas vytvořil toto stvoření? Zde v tomto dokumentu mluví o mistru Yodovi. Nápad na Yodu pochází z tradičních pohádek. Hrdina potká u cesty stvoření, které se zdá naprosto nevýznamné, ale ze kterého se vyklube mistr kouzelník. Jak víme, Lucas se u prequelů snažil o to, aby odrážely způsob vyprávění původní trilogie. Takže by tam mělo být nevinně vyhlížející stvoření u cesty, ze kterého se nakonec vyklube mistr kouzelník.

Pamatujte, že i Yoda byl podivně otravný a hloupý, dokud se neukázalo, že je nejmocnějším rytířem Jedi ve vesmíru. Mělo se ukázat, že Jar Jar je nejmocnějším Sithem ve vesmíru. Yoda se měl s tímto temným úhlavním nepřítelem a mytologickým ekvivalentem utkat na konci filmu Klony útočí. Ne s bezvýznamným nudným člověkem hrabětem Dooku, který byl rychle do filmu přidán, když se Lucas zalekl a rozhodl se neodhalit Jar Jarovu moc.

To kvůli reakci fanoušků. Lucas sám řekl, že Jar Jar je klíčem ke všemu. Jar Jar je klíčem ke všemu. Musí to fungovat. Herec, který Jar Jara hrál, také napsal tweet: Napíšu tohle. Je to dobrý pocit, když je ve vaší práci vidět skrytý význam. Bez ohledu na to, jak dlouho to potrvá.

Hashtag Skrytá hrozba. Nejenže je Jar Jar Sith, ale možná ani nepracuje s Palpatinem, ale je jeho mistrem. Palpatine může být učedníkem Jar Jara. Možná jste si toho nevšimli, ale Jar Jar Palpatina následuje všude. A tím myslím všude. Dokonce i na Qui-Gonově pohřbu, pár vteřin po tom, co Yoda vysvětlí, že vždy existuje mistr a učedník, stojí Jar Jar vedle Palpatina.

A to dřív, než vůbec může vědět, kdo to je. A to ani nezmiňuji, že Jar Jar a Palpatine pochází ze stejné planety. Z milionů planet v galaxii Jar Jar i Palpatine jsou oba z Naboo. Jar Jar také přesvědčí Padmé, aby ho povýšila na senátora. A právě Jar Jar přesvědčí celý galaktický Senát o tom, že je třeba upustit od demokracie a udělit císaři Palpatinovi všechnu moc.

Kdyby nebylo Jar Jara, Palpatine by se k moci nikdy nedostal. Dabér Jar Jara popsal vystřiženou scénu, ve které se oba potají procházejí a Palpatine Jar Jarovi děkuje, že ho dostal k moci. Také řekl, že kvůli reakci publika udělal Lucas v prequelech velké změny. Navíc, kdykoliv si myslíte, že Sith je mistrem, později se ukáže, že nad ním někdo stojí. Myslíte si, že Darth Vader je mistrem, ale pak zjistíte, že jím je Darth Sidious.

Myslíte si, že jím je Darth Maul, ale pak se ukáže, že za tím stojí Palpatine. Dokonce i Padmé měla falešnou královnu. Předstírala, že je její služebná, protože se bála, že by královnu někdo mohl chtít zavraždit. Zní vám to povědomě? Můžeme tedy vyvodit, že osobou za oponou, tím, který vše ovládá, pravou skrytou hrozbou, skutečným sithským mistrem byl Jar Jar Binks.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dobry den je nejaky sposob ako sledovat videacesky na smart TV ?

00

Odpovědět

Zhltol som to aj s navijákom. Asi bol pôvodný plán presne takýto a bola by to pecka keby sa toho Lucas potom nezľakol a dal by povedzme v Epizode III jasný dôkaz o tom, že je to tak, napríklad nejakou scénou a nie nechať ho pre deti ako pablba a nešiku, aby aj male detičky hovorili v dospelosti "Jeeeej, na Jar Jarovi som vyrastal" a nie aby mali z jeho prerodu na Darth Jar Jara zle spomienky. Problém Lucasov bol vždy ten, že chcel potešiť a ukázať SW každej cielenej skupine a viac ho približovať k detskému publiku (práve možno po uvedomení si, že vlastne na tom môže oveľa viac zarábať ako na teenageroch čo do merchantu) a preto si myslím, že Jar Jara nakoniec nechal deťom a neuskutočnil pôvodný plán skutočnej Skrytej hrozby a preto Epizoda I vyznieva viac pre deti ako pre dospeláka, pretože to celé stálo (teraz už vlastne padlo na Ja Jarovi). Keby z Jar Jara nakoniec bol sith, znovupozretie Ep I. by mi už nepripadalo také detinské a trápne, bolo by to geniálne, že to každého ošálilo a oklamalo. Ešte som dufal, že si nájdem ako dlho žijú gungani a že či by sa nemohol objaviť Darth Jar Jar aj v nejakom pokračovaní Ep IX atd, ale nie. 65 rokov žije gungan,...Je možné túto postavu dať a zobraziť ho ako sitha jedine v nejakom samostatnom filme ako bol Rogue One zasadený medzi 3 a 4 Ep, alebo ho dať snáď do seriálu Solo (alebo snáď aj staršiu Ahsoku), nech je sranda a vybavilo by sa tým viac otázok naráz. Apropo, bol by možný súboj Darth Jar Jara s Ahsokou Tano? Čo sa časoveho kontinua týka? Bolo by teoreticky možné aby sa tí dvaja stretli ? Ak áno, tak už viete koho rukou Ahsoka skonala. :-)

20

Odpovědět

Kdyby se Lucas nezalekl, mohl se Luke stát zápornou postavou. Jenže Lucas chtěl mít happy end. Škoda, kdyby se Luke stal záporákem... To by bylo něco 😊😊

24

Odpovědět

Luke presel na temnou stranu, myslim ze to bylo v episode 7-8(Dizny sracka neni canon)

04

Odpovědět

Ty oči jsou trochu zavádějící, jelikož všichni Gungani mají žluté oči, proto možná o nich není zmínka ve videu. Po zhlédnutí tohohle videa, jsem pěkně zklamaný, že tomu opravdu nebylo takhle ve filmu! Protože Jar Jar sithský lord, to chceš!

760

Odpovědět

Ja som si SW filmy pozrel len minulý týždeň a v každej scéne čo bol Jar Jar, tak som prosil, aby ho už niekto konečne zabije.. strašne otravná postava a ku tomu, ani raz som sa na ňom nezasmial, čo bola jeho úloha v podstate v tých filmoch.. nikdy viac.. už aj tak prequely sú zbytočné filmy, aspoň teda Epozóda 1, a jediná ako tak dobrý film bola až Epizóda 3.. po prequeloch som si pozrel aj originálne SW filmy a o 3 triedy lepšie filmy.. herci, postavy, efekty aspoň boli skutočné a nie ako tie videoherné efekty v prequeloch, dialógy oveľa lepšie napísané, zaujímavejšie a nie otravné postavy, super atmosféra, hudba, atď.. nechápem ako môže mať Epozóda 2 na čsfd 80 %.. maximálne 50 %, aj to len vďaka tomu, že ten idiot Jar Jar už tam v podstate ani nie je..

526

Odpovědět

Když jsem sledoval tohle video, napadlo mě, že se dá podobně udělat Sith i z Yody. Neukamenujte mě tu prosím. Vím že je to opravdu přehnané :) Tady jsem poskládal pár bodů:

- Yoda zná pravidlo dvou, i když nemá odkud. Jeho stáří cca odpovídá době zformování pravidla.
- Povolí výcvik Anakina i přes nesouhlas rady a proti pravidlům rady.
- Dooku, velitel armády separatistů, je jeho posledním žákem.
- Za předpokladu, že Sithové tisíc let pracovali na svržení republiky a zničení Jediů,
Yoda je jediná karta mimo jejich vliv. Palpatine vládne oběma stranám konfliktu, Dooku řídí jednu armádu, Yoda druhou. Je pravděpodobné, že by Sithové neriskovali prohru tím, že by je Yoda mohl porazit. Stejně jako Palpatine infiltroval republiku, mohl
jiný Sith infiltrovat Jedie. A poněvadž Jediové nerozpoznali temnou stranu u
Palpatina, proč by ji hledali u Yody. Navíc po odhalení Pravidla dvou by Jedie
nenapadlo hledat i třetího Sitha.
- V knížkách Yoda přiznává, že má zkušenosti s temnou stranou
- Když je Kenobi zajat, posílá Windua s týmem významných Jediů ho osvobodit, i když je zřejmé, že tam mají separatisté armádu. Kdyby Dooku nenabídl Jediům kapitulaci, byli by všichni zmasakrováni před příletem Yody. Jedná se o snahu odstranit nejmocnější Jedie na začátku konfliktu?
- Sám Yoda letí na Kamino, kde zmobilizuje armádu klonů v rekordním čase. Pro jejich
přepravu použije flotilu válečných lodí, která se objeví odnikud. Republika neměla
před vyhlášením armády vlastní vojenské složky, tudíž nemohla mít válečnou flotilu na
přepravu vojáků a s palebnou silou, která se vyrovná několik let budované válečné flotile separatistů.
- Během souboje s Dookuem je Yoda schopen odrážet a absorbovat blesky temné strany, což žádný jiný Jedi nedokáže. V expanded universe to dokáže Revan, poněvadž byl Jedi i Sith a ovládá obě strany Síly. Na konci souboje nechá Dookua snadno uprchnout, protože Dooku nestihl odstranit vyslanou jednotku Jediů.
- Yoda nechává Anakina u kancléře, i když je opakovaně vidět kancléřův vliv, kdy ho
obrací proti rozhodnutím Jediů. Naopak Anakinovy pochybnosti ještě utvrdí, když mu skrze radu dá rozkaz na kancléře donášet.
- Yodův proslov, aby nechal Padmé umřít, je pro Anakina závěrečný impuls, aby Jedie opustil.
- Před útokem na chrám Jediů na Coruscantu Yoda odletěl na Kashyyyk, i když normálně opouštěl Coruscant jen minimálně. Chtěl se tedy vyhnout masakru v chrámu, o kterém dopředu věděl? Jinak by musel odhalit svou pravou totožnost.
- Yoda je jedem z mála rytířů, kteří přežili rozkaz 66. Zatímco ostatní Jediové byli
obklopeni klony, jeho hlídali pouze dva a ti mu dali dostatek času na obranu.
- Při návratu do chrámu věděl, kdo za masakr může, i když není zřejmé, že on sám záznam viděl.
- Souboj Yodu a Palpatina lze chápat i v rámci Pravidla dvou, kdy se soubojem určí, kdo je mocnější a povede řád Sithů.
- Argument z videa, že Jar Jar byl Palpatinův mistr, který vytvářel plány v pozadí, lze
využít i na Yodu. Také s ve všech důležitých okamžicích vyskytoval u Palpatina a
opakovaně se vyhýbal střetnutím, ve kterých by musel odhalit svou totožnost.
- Po prohře uprchne zpátky k Obi Wan Kenobimu, protože Jediové nikdy nezjistili, že Yoda patří k temné straně.
- Yoda není nijak překvapen, že Padmé čekala děti s Anakinem, i když kodex Jediů děti
výslovně zakazuje. Naopak je ihned využil pro svůj plán na poražení císaře. Pomsta za
to, že si císař uzurpoval pro sebe všechnu moc a Yodu zradil?
- Epizoda VI se měla jmenovat Pomsta Jedie. Mstil by se Luke Skywalker nebo byl jen
loutkou v pomstě 20 let staré křivdy, které se dopustil císař na Yodovi?

656

Odpovědět

Hezké. :-) Ale proč Pomsta, když to byl Yoda, kdo na Palpatina zaútočil? To by se spíš ukřivděně mohl tvářit Císař. :-)

70

Odpovědět

Akorát tam máš chybku, pokud vím tak Zhruba ve stejnou dobu kdy byly objednány klony, byly u KDY a Rothany zadány objednávky na válečné lodě. Mít armádu bez logistiky by byla pěkná blbost :)

90

Odpovědět

Pěknéa asi vím, že sis s tímto komentem dal hodně práce Sharkey. Ale máš tam pár chybiček. Nebudu je tu všechny vypisovat , ale v jednom máš naprostou pravdu. Yoda byl zpoloviny Sith, ve Star Wars Clone Wars v 6. Sérii bojuje Yoda s Dark Yodou a říka něco ve smyslu "ty si má temná strana, to ty" a nějak ho zničí. Prostě chci jen říct že Yoda "byl" z malé poloviny sith. A to stím jak poslal všechny Jedie na Geonosis nebyl jeho nápad, ale nápad mistra Windu. Jinak tvůj članek se mi moc líbil, určitě hodně povedený.Jo a omlouvám se za pravopis, když se rozzepíšu nehledím na něj ....

24

Odpovědět

Jen poznámka k zamyšlení. Zejména v dnešních hrách můžete najít celou řadu odkazů, hlavolamů a tajných lokací, které narážejí na známé osobnosti, události v dějinách nebo dokonce vypráví postranní příběh. Tyto odkazy a narážky nemají co do činění s hlavním příběhem a dějovou linií. Často trvá řadu let, než jsou v příběhu vůbec zpozorovány a objeveny. Jsou to takové skryté vtípky autorů a vývojářů. Jak většinu fan-made theories beru s nadsázkou, tak tady bych si dokonce troufl tvrdit, že se trefili do černého.

260

Odpovědět

To je zdaleka nejpřesvědčivější konspirační teorie jakou jsem kdy slyšel.

1792

Odpovědět

Je pravda, že je nejspíš pravděpodobnější, že Palpatin zneužil hloupýho JarJara, aby přesvědčil ten senát, nadruhou stranu, ve filmu by to nejspíš bylo nějak naznačený ne? Vždycky, když někdo někoho ovlivňoval, byla k tomu scéna, která to nějak dokazovala, nebo tomu alespoň napovídala. Ať už tam nebyla (nebo jsem si ji nevšiml), tak se tím podle mě spíš potvrzuje teorie z videa.

60

Odpovědět

(možná už to někdo psal...)
Celý video čekám na zmínku o očích a nic.. JAk TO ?!

200

Odpovědět

Tyjo, tak si řikám, že ať je to pravda nebo ne, je škoda, že to takhle nebylo. :/ :D Protože by to bylo geniální.

Reakce na ten komentář s R2D2: Taky mi přijde, že ártů ve finále všechno zachrání, jen nevím, jestli je možný, že je za tím něco víc.

311

Odpovědět

Star wars mě od tý doby, co nejsem malej kluk nezajímá, ale tohle video možná povede k přehodnocení :)

164

Odpovědět

Doporučuji, nic tím nezkazíš. Pokud se ti to nebude líbit, alespoň budeš mít důvod proč se o Star Wars nezajímat, ale pokud se ti to zalíbí, budeš mít o pár oblíbených filmů více :D

30

Odpovědět

Jako Fan teorie je tohle asi to nejlepší, co jsem slyšel. Opravdu dobře vyargumentováno.
Ale myslím, že kdyby tohle byl plán George Lucase, tak by z něj neustoupil. Takže ty citované výroky budou buďto vytržen z kontextu, nebo legrácky.
Ale základ pro fan tvorbu to je dobrý.

278

Odpovědět

Nebylo by to poprvé, už dříve upřednostnil marketing před plánovaným scénářem.

30

Odpovědět

Pravdou je ze nejmocnejsi bytosti SW univerza je R2-D2, ten ridi vsechny udalosti, byl ve vsech epizodach hybatelem a jak fikane meni "majitele" to je az podezrely...

740

Odpovědět

V Epizodě XII bude jejich souboj.

231

Odpovědět

Mění majitele stejně jako prsten. Výsledek: R2-D2 je Ten prsten.

390

Odpovědět

To s tím 6-ti metrovým skokem není znakem jeho Síly, ale toho, že Gunganové mají jakožto rasa velice silné nohy, v jedné scéně to(myslím že) Qui-Gon vysvětloval

1014

Odpovědět

Myslím, že zmínka o tom skoku spíše směrovala k tomu jak předstíral strach když se mohl sám tím skokem zachránit. (video jsem viděl už dýl tak nevím jestli nemluvím z cesty)

10
Další