Nejslavnější improvizované filmové scény

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:107
Počet zobrazení:10 418
Každý trhák nebo oskarový snímek začíná scénářem. Ale žádný z nich se na plátna nedostane beze změn. A kultovními se mnohdy stanou změny, o které se postarali herci.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Každý trhák nebo oskarový snímek začíná scénářem. Ale žádný z nich se na plátna nedostane beze změn. Kultovními se mnohdy stanou změny udělané herci. Máme tu 10 nejslavnějších improvizovaných scén. Dobyvatelé ztracené archy. Zbraň vs. meč. Indy se chytře vyhnul boji se zkušeným šermířem. Jedním výstřelem soka skolil.

Ve scénáři byl složitý souboj, ale Harrison Ford měl otravu jídlem. Byl tak vyčerpaný, že Stevenu Spielbergovi navrhl střelbu. Režisér souhlasil, a legenda byla na světě. Temný rytíř. Potlesk. Joker Heatha Ledgera je jedinečný padouch. Rozsévá anarchii a černý humor v každé scéně Nolanova filmu. Po zatčení je na stanici svědkem povýšení komisaře Gordona. - Komisař Gordon.

- Strážníci kolegovi tleskají, ale posměšné plácání z cely strhne všechnu pozornost a Joker je středem záběru. Čistá Ledgerova improvizace. Žijeme v legračním světě. Taxikář. Mluvíš se mnou? Scorsese a De Niro budou vždy spojeni s mrazivým příběhem Travise Bickla, trpícího nespavostí. Nezapomenutelný monolog u zrcadla začíná otázkou: „Mluvíš se mnou?“ Ve scénáři bylo jen, že má se sebou mluvit v zrcadle bez konkrétního textu.

Proč sakra mluvíš, mluvíš se mnou? De Niro na místě improvizoval. Slova, zdvižené obočí a postoj ho definovaly po celé dekády. Vetřelci. Konec hry, kámo. Pokračování Cameronova Vetřelce určilo směr dnešní sci-fi. Z vesmírných mariňáků, okupujících film, televizi a videohry, ne každý má na to, sejmout nepřátelského xenomorfa.

Po prvním masakru a zřícení výsadkové lodi měl vojín Hudson panikařit. Herec se však rozhodl přidat herní žargon a hláška byla na světě. Hotovo. Konec hry, kámo. Obvyklí podezřelí. Identifikace. Nejslavnější scéna z filmu Bryana Singera je identifikace hlavních padouchů. Scenárista Christopher McQuarrie napsal jen jednu větu a herci si ji měli přebrat po svém.

Dej mi ty zkurvený klíče, ty zasrane zpíčenej! Herci se samozřejmě trumfovali a nemohli zadržet smích. Sám McQuarrie se přidal do hry jako policista v interkomu, který žádá Benicia del Torra k opakování věty anglicky. - A dostává improvizovanou odpověď. - Jaký zkurvený klíče do píče? Čelisti. Větší loď. Podvodní hrozba Stevena Spielberga většinu filmu není vidět. Žralok ukáže svou skutečnou velikost, když mu náčelník Brody hází návnadu.

Brody i diváci jsou v šoku. Když se z něj Brody vzpamatuje, řekne kapitánovi, že bude třeba větší loď. - Bude třeba větší loď. - Vzhůru do práce. Byla to čistá improvizace Roye Schneidera. A díky popularitě filmu jedna z top hlášek historie. Impérium vrací úder. Hanovo rozloučení. Když jsou hrdinové přepadeni na konci Impéria, Han Solo padne do rukou Boby Fetta, který ho v karbonitu doručí Jabba Huttovi.

S vidinou nejisté budoucnosti se měl láskyplně rozloučit s Leiou. Režisérovi se společné „miluji tě“ nezdálo, tak před další klapkou řekl Fordovi, ať odpoví jako Han. - Miluji tě. - Já vím. Fordova odpověď vystihla pašerákovu povahu a žádný fanda ji nezapomene. Osvícení. Tady Johnny. Nadpřirozený psychoteror Stanleyho Kubricka je klasika. Za úspěch vděčí Jacku Nicholsonovi propadajícímu šílenství i své knižní předloze.

Jack svou rodinu zažene do koupelny a začne se tam dobývat sekyrou. A použije hlášku známou z noční show Johnnyho Carsona. Tady Johnny! Hláška poté zlidověla, ačkoliv v Kubrickově scénáři nebyla. Mlčení jehňátek. Chianti. Jen málo filmových psychopatů se může měřit s Hopkinsovým Hannibalem. Hopkins byl děsivý v každé scéně, ale do paměti se vryl jediným vtipem o večeři z fazolí a chianti.

Dal jsem si jeho játra na fazolkách a zapil je chianti. Hannibalovy chutě byly součástí scénáře, ale Hopkinsovo chlemtání už ne. Herec tím děsil Jodie Foster během zkoušek a režisérovi přišlo škoda to nevyužít. Blbý a blbější. Nejotravnější zvuk. Jim Carrey a Jeff Daniels vymysleli spoustu nezapomenutelných vtípků jako hrdinové tohoto filmu. Ale ve scéně, kde nájemný vrah zjistí, jak se baví v autě, popustili uzdu fantazii. - Máš ji!

- Ty ji máš, oplátky se neberou! Slovní hříčky, popichování a Harryho nejotravnější zvuk na světě byly vymyšlené na místě bez varování hereckého kolegy. Mrkněte na jeho upřímnou reakci. Chlapi, proboha! Co říkáte na náš seznam? Vynechali jsme vaši oblíbenou hlášku? Dejte nám vědět v komentářích a nezapomeňte dát odběr.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V obvyklých podezřelých se herci chlámali proto, že si Del Toro prdnul ...

20

Odpovědět


Odpovědět

s****a

01