Vader Epizoda 1: Střípky minulosti

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:269
Počet zobrazení:17 186

Na přání diváků přinášíme velice povedený krátkometrážní fanouškovský film ze světa Star Wars, první díl ze série o Darth Vaderovi.

Přepis titulků

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii... Anakin Skywalker je mrtev. Posledních osm měsíců vykonával císařovu vůli tajemný Darth Vader. V některých vzbuzuje Impérium strach. V jiných zase naději. Ale ve Vaderovi nevzbuzuje nic než utrpení. Odsud není úniku. Co to děláš? Nech ho jít! Pusť ho! Vzdej se a budeš žít.

Jsme v přesile. Promysli si to. Odsud neunikneš! Budeme střílet! Pusť ho! Hned! Mě nezastavíte. Zahajte palbu! Zastřelte ho! Pozor! Pořád ho drží! Zastřelte ho! Dostal jsem to! - Bratře!

- Posily jsou tu! Nyní se zodpovíš ze své zrady. Střílejte! Máme ho! Není úniku. Za svůj klam budeš trpět. Budeš se zodpovídat z toho, že jsi ji nezachránil! Zničil jsem tvé nepřátele. Stvořil s tebou Impérium.

Ale jako u Jediů jsem jen stínem toho, co mi bylo přislíbeno. - Sebral jsi mi všechno. - Všechno? Hlupáčku. Truchlíš po mrtvé ženě drzého Jedie. Osud své drahé Padmé jsi měl ve svých rukou. Stejně jako je tvůj osud v mých rukou. Taková škoda. O kolik velkolepější a mocnější jsi mohl být!

Jen kdyby ses odvážil přijmout cestu, která se ti nabízela. To jsem udělal pro tebe. Aby sis mě pamatovala. Přinese ti štěstí. Je krásný. Ale nepotřebuju ho k tomu, abych na tebe nezapomněla. Vždy tě budu milovat. Anakine.

Padmé. A toto... je důvod, proč mě nikdy neporazíš. Dokud se necháš svazovat svými pocity, zůstaneš navždy slabší než já. Vždy služebník, vždy otrok, mladý Skywalkere. Anakine! Anakine!

Anakine! Anakine! Lorde Vadere, mám pro vás důležitou zprávu. Můj pane? - Pokračujte. - Císař vás chce okamžitě vidět. Lorde Vadere? Jak si přeje. Stráže, odejděte.

Co si přejete, můj mistře? Cítím z tebe neklid, můj příteli. Jsem v pořádku, můj mistře. Opravdu? Tvůj hněv je silný jako vichřice. Ale je nesoustředěný. Ne, není nesoustředěný, je skrytý.

Snažíš se přede mnou skrýt svůj vztek. Proč? Chápu. Proč tedy váháš, Lorde Vadere? Poddej se svému hněvu. Sraz mě k zemi. To si nepřeju, mistře. Ubohé. Mocný lord Sithů ochromen smutkem a nerozhodností.

A to vše kvůli poutům Jedie. Žádná pouta neexistují. Anakin Skywalker byl slabý. Zničil jsem jej. Opravdu? Ale Skywalkerovy schopnosti neskonale převyšovaly ty tvé, nebo ne? Ne? Povstaň, Lorde Vadere. Sithové vždy zničí všechny, kteří jim stojí v cestě k moci. A vždy se zbavíme všech nepřátel, nebo ne?

Kdo ti stojí v cestě, Lorde Vadere? Kdo ti brání? Kvůli komu jsi podrobený a vetchý v té své zbroji? Je někdo takový? Pokud ano, zničí ho jen tvá nenávist. Použij ji. Já... nemohu, můj mistře. A přesně proto se mé zklamání z tebe neustále zvětšuje.

Přijmi volby, které tě sem přivedly. Měj z nich radost, nebo navždy žij ve stínu Anakina Skywalkera. A teď pro tebe mám úkol, můj mladý učedníku. Cítím velké narušení Síly. Mocný Jedi přežívá ve Středním okraji. - Musí zaplatit cenu za svou zradu. - Jak si přejete. Skrývá se na mé domovské planetě Naboo.

Je to samozřejmě planeta zesnulé královny Padmé Amidaly. Není to náhoda. Láká tě tam, protože ví, kdo jsi, Lorde Vadere. Podle tamních klonů vládne fialovým mečem. - Jak je to možné? - Díky moci. Tak. A my oba víme, že tento Jedi má této moci mnoho. Dokončím, co jsme započali, můj mistře.

Opravdu? Nejsem si jistý. Znič toho Jedie. Zcela se oddej Temné straně Síly, Lorde Vadere. Nech se ovládnout dary, kterými tě obdarovává. Jen pak budeš moci odhodit okovy, které tě svazují, a dosáhnout moci jako nikdy dříve. Jen pak budeš schopen porazit nepřítele, který stojí přímo před tebou.

Pak neselžu, mistře. Kapitáne, připravte můj osobní raketoplán. Najednou jsem pocítil závan nostalgie a chci navštívit svou milovanou planetu Naboo. - Hlídejte to zde. - Ano, pane. Pozor! Vítejte, Lorde Vadere, Jedi se zabarikádoval v katakombách a zablokoval východy.

Museli jsme se dovnitř probít, ale naše jednotky se odtamtud nevrátily. Ztracené jednotky mě nezajímají, veliteli. Chci toho Jedie. - Použiji 501. legii. - Jak si přejete, pane. - Udělejte místo chlapům v modrém. - Ano, pane. Anakine! - Kupředu! - Zastřelte ho! - Za tebou!

- Zastřelte ho! - Kde jsou posily? - Pomoc! VADER EPIZODA 1: STŘÍPKY MINULOSTI Překlad: Xardass www.videacesky.cz Nechť vás provází Síla.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nedali by sa tie titulky pridať na internet aj ako súbor srt, ďakujem

20

Odpovědět

Titulky se dají normálně stáhnout jako srt soubor ze zdrojového kodu stránky. Ten umí zobrazit snad každý prohlížeč.

10

Odpovědět

+Mikeje tam pouze přepis titulků bez časování

00

Odpovědět

Fascinující na Fan film opravdu povedené, možná lepší než nové díly. Klobouk dolů autorům za takovou práci, to chce talent.

70

Odpovědět

Tenhle fan-film taky za něco stojí.
Regrets of the Past - Star Wars Fan Film (EN)

00

Odpovědět

Celkem zbytečný překlad když stačí na youtube zapnout český titulky.

110

Odpovědět

Ale Péťo, tady nejsou videa jen kvůli překladu. Videacesky přináší především TIPY na zajimavé videa, seriály, pořady, .. Pošli jim příspěvek na druhou epizodu a nefilosofuj tady nad zbutečností :D

71

Odpovědět

Šok ! To bolo Perfektné ! Plný počet hviezd. Mám z toho husiu kožu a som dojatý k plaču od šťastia. Najlepší fans kraťas. Vďaka za uverejnenie a aj za preklad. Idem si to pozrieť znova.

80

Odpovědět

Smekám! Kam se hrabou díly od Disneyho!

372

Odpovědět

No musim smeknout pred tvurcema, jakej obrovskej kus prace odvedli. Videl jsem dost kratasu, ale tenhle na me teda zapusobil nejvic. Melo to atmosferu, skvely zpracovani a celou dobu to bylo napinavy. Snad se jim povede sehnat dost prostredku na pokracovani.
Ma to vic potencialu, nez mela cela Epizoda VIII.

402

Odpovědět

Kto by chcel vedieť viac z Vaderovho života hneď po tretej epizóde, tak tu je vydarený kánonický komiks Darth Vader z roku 2017, má presne 25 častí. Mnohí ho označujú s Thawnovými knižkami od Zahna za jedinú dobrú vec, čo sa udiala po prechode do Disney. :D

101

Odpovědět

Nemáš na to aj nejaký link, prosím? :)

20

Odpovědět

+ChromeoZadaj do googlu "Star Wars Vader 2017 comic online" a hneď prvý link. ;-) Alebo oficiálnou cestou cez marvel shop si to môžeš kúpiť digitálne. :-)

00

Odpovědět

Velmi pekne natočené, už sa teším na ďalšie časti :) Dokonca použili ja typický wilhelm scream :D 12:30

211

Odpovědět

Jojo, tady jde vidět, že to někdo někdo dělá s láskou a né pro prachy jako u Mickey Mausů. Fan film a vytírá si p***l s celou slavnou epizodou VII a VIII dohromady. Díky za překlad a jen se zeptám těch co to viděli, objeví se někde Darth Maul nebo Ahsoka Tano?

462

Odpovědět

Tak moment, ono to nemá pokračování ???

31

Odpovědět

+Alfa AlfonsJe to poměrně nové (vyšlo to zhruba před dvěma týdny), takže na pokračování si budeme muset počkat ;-)

61

Odpovědět

+Alfa AlfonsTady je info o další epizodě. This is How Episode 2 Will Happen - Star Wars Theory Vader Fan-Film. Scénář je napsaný jediný, co tomu chybí jsou peníze. Není to zrovna laciná záležitost. Jinak díky za překlad. Věděl jsem že tohle tu nesmí chybět

170

Odpovědět

Jo no, to máš pravdu. Ale toto je vždycky a vždy bude jenom u těch lidí co s něčím začínají. Až budou někde hodně vysoko s popularitou, mít velké zisky apod. Věřím že dopadnou stejně jako ostatní filmové ikony. Je to všude i na hajzlu se takové věcí dějí.

21

Odpovědět

+Ego+Ego Jak vidíš, film je zdarma na YouTube. Tvůrce z tohoto nedostane ani korunu (kromě příspěvků a youtube money). Aby byl projekt povolen Disneym, nesmí jej samozřejmě zpoplatňovat. Je málo pravděpodobné, že by je tohle posunulo na vrchol, ale určitě se dostanou do povědomí.

70

Odpovědět

+EgoJak se nakonec ukázalo, veškeré youtube money shráblo opět Disney, tvůrce tedy opravdu neuvidí ani korunu za svou práci.

20