Stephen Fry o Twitteru

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:789
Počet zobrazení:10 657

V dnešním o něco delším klipu z oblíbeného pořadu The Graham Norton Show vám Stephen Fry, populární herec a spisovatel, poví něco o Twitteru a internetu všeobecně. Sekundovat mu bude Bill Bailey a Graham využije tématu, aby zapojil také diváky.

Přepis titulků

Budeme mluvit o Twitteru, protože... - Máš přes milion odběratelů. - Ano. - Musíš uznat, že to je úspěch. - To ano, pokud to nazýváš úspěchem. Je to... Lidi mě čtou, což je hezké. Nemá to žádný vyšší důvod. Musím připomínat, že se to nejmenuje Společenská změna nebo Akademická debata. Jmenuje se to "Švitoření". Neboli "Twitter". Ale občas je to k něčemu dobré...

Jako třeba během protestu u voleb v Íránu - nebo Jan Moore. - Přesně tak. - Twitter je teď svébytný. - To je pravda. Odhalil takovou sílu, kterou nikdo ani před půlrokem nepředpovídal. Takže jsi nyní opatrnější a víc přemýšlíš, co na Twitter napíšeš, - protože si toho všímají noviny. - Ano. Před několika týdny jsem měl slabší chvilku. Celé mě to zbavilo iluzí. Mám rád tzv.

"twinternet", mám rád online svět. Způsoby na internetu mně vyhovují. Někomu ne, ale mně ano. Ale existuje i stinná stránka věci. Pokud se podíváte na něčí blog nebo YouTube video, tak je plné komentářů od lidí, kteří se rozhodli být zlí, rozmrzelí, rozzlobení, zahořklí, urážliví, sprostí... Promiň. Moc mě to mrzí. A to je nevítanou housenkou na jinak chutném salátu. - I když jsi byl u nás, tak jsi tweetoval.

- Ano. - Sleduju totiž tvé tweety. Božíčku, ano. Psal jsem o tvé hezké dárkové tašce pro hosty. Můžeme si to ukázat tady... Stačí kliknout na odkaz, ten vrchní. - A tady je! - Tady je dárková taška. Vypadá to jak nějaký pytel. Kde jsi to... Co je to za tašku? Je v ní mnoho vlasových produktů. Zbytek jsou holící přípravky.

Dobrý. Jen rád vím, jak si stojím... Matka se mě ptala, kdo tu dnes bude, a já řekl: "Stephen Fry," kývla hlavou. "A Bill Bailey." "Ten plešoun s dlouhými vlasy?" Milé. - Zní to jako protimluv. - Ano! - Ale děkuju. - A je to pravda! To čítám v recenzích. V Independent psali: "Vlasy Billa Baileyho visí jako sprchový závěs a jeho hlava je jak přerostlé vejce."

To není recenze. To jsou biologické poznatky. "Cupitá za soumraku a pojídá oříšky a lesní plody. Vylez ven, ty zlobidlo!" Takže děkuju. A zpátky k Twitteru. Víme, kdo bude v obecenstvu, takže jsme diváky sledovali. Kdo z vás twitteruje? Pár jich tu je.

Kde je Lobster_linguini? Ahoj Lobstere Linguini. Jak se jmenuješ? - James. - Bylo by hrozné, kdyby řekl: "Lobster Linguini. Proč se ptáte?" "Jen tak." Musím říct, Lobstere Linguini, Jamesi, že jsi vtipný. Ano, lidé bývají úžasní. Tohle vlastně není...

Přepsal jsem zprávu kvůli gramatické chybě. Mimochodem mám dilema. - Mám "džembi." - Djembe. Africké bubny. Africké bubny zítra v šest a lístky na Grahama Nortona. Ach ne! - Přišel jste o Djembe. - Přišel kvůli tomuhle o bubnování. Ale tohle je dobrý vtip. Pokud je "hob" samec od fretky, nechci vědět, co je v sušenkách HobNobs. ("knobs" [nobs] = ang.

slang pro penis) Vtipné. Je to založený na Marku Watsonovi v Mastermindovi, kde poplet otázku, tak to byla reakce na to... Ale... však víte. Napiš o tom tweet. V tom je to dobré. Ano. Koho tu ještě mám? Kde je Underdog100?

- Slečna v oranžovém. - Zdravíčko! Nevím, co se ti děje v hlavě. Vypadá to prostě na rychle vystřelující myšlenky. Tohle se dělo na jejím profilu. "Zítra půjde na Grahama Nortona, měla by to být sranda. Hihi." A pak: "30 dní do Vánoc." "Asi bude hezký den." "Co se dneska přihodí?" "Pokusím se něco uvařit. Bude sranda." "Jídlo v pořádku.

Manžel stále žije." "Snědla jsem moc bonbónů." "Dnes nesnáším chlapy!" "Kolik toho musím vyžehlit?" "Vyžehleno!" "Proč změnili Pringles?!" Proč?! Ne! Ne! Takové tweety mám rád. Úplně náhodně... "Jím bombóny."

"Nápor cukru." Bethan Denro? - Tady je Bethan. Ahoj. - Má rukavičky. Myslím, že jsou součástí... Jo, jsou to dlouhé rukávy. Tweetni o tom. Ach, Beth... Miluju Take That... John a Edward, klikněte... Dame SB & Dizzy jsou úžasní! Dojalo tě, když se Rob a kluci dali dokupy? Já byla mokrá jako houba!

- A tohle psala tobě. - Ano? Budete teď u Grahama Nortona? Jestli vás tam uvidím, tak se počůrám! Ale příjemně! Skvělé. Spokojená? Ale napsala, že to bude příjemné. Cvrnkla sis? Chtěl bych rozjet novou zkratku.

Jako je LOL... - In my humble opinion. IMHO. - FML. PMSL, ROFL... Moje je: ROFLYSST. "Válím se po zemi smíchy, ale překvapivě stále píšu." Skvělé, skvělé. (Rolling On The Floor Laughing, Yet Somehow Still Typing) Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vtipy dobrý, ale asi bych nechtěl být v kůži jednotlivých twitterů(lidí užívajících twitter). Chvilkama mi jich bylo trochu líto jak si z nich dělali srandu.

264

Odpovědět

asi si ich všetkých idem dať do "following" xD ... Fry-ja mám rada, pretože je to inteligentný, charizmatický a stále veľmi vtipný človek :)

260

Odpovědět

Hoooodně dobrý :D ROFLYSST :D

350

Odpovědět

Paráda!! :D 10 hvězdiček je málo :D tenhle díl bych hodně ráda viděla celej :D :) Díky za překlad!! :)

240

Odpovědět

Stephen Fry je dobrej :)

270

Odpovědět

Paráda, škoda že nejsou celé díly :-)

230

Odpovědět

Jak vzdycky rikam, bud se zacinam podobat svemu otci, protoze se moje vlasy snazi uniknout z moji hlavy, nebo spis se zacinam podobat Billu Bailymu.
Jinak z tyhle epizody je spis vtipnejsi kdyz se Fry smeje kdyz se vzacny, tlusty a nadrzeny papousek se snazi sparit s jeho kolegovo hlavou.

210

Odpovědět

Stephena Frya zbožňujem, pretože mi príde ako veľmi charizmatický, pozitívne naladený a inteligentý vtipný človek... proste fajn chlapík :)

250

Odpovědět

Poslední zkratka ROFLYSST je prostě dokonalá :D

280

Odpovědět

nuda

1897

Odpovědět

Fry, Norton a Bailey v jednom videu = bolest břicha a příval slz od smíchu :D.

238

Odpovědět

Asi je mi z talkshow tenhle chlapík nejsympatičtější svým humorem, i když je pravda, že Kraig je takovej víc spontánní, což má taky něco do sebe.

204

Odpovědět

Škoda, že tam víc nemluvil Bill Bailey. Toho mám mnohem radši.

225

Odpovědět

Super :-)

202

Odpovědět

ROFLYSST :D

254

Další