Stephen Hawking zpívá Galaxy Song

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:7 698

Galaxy Song je titulní píseň k filmu Monty Python’s The Meaning of Life z roku 1983. Autoři Eric Idle a John Du Prez vytvořili zábavnou lekci o obludně obrovském vesmíru oděnou do okouzlujícího a zábavného popového hávu. V roce 2014 s vydáním nového alba Monty Pythonů píseň přezpíval jejich velký fanoušek Stephen Hawking. Videoklip je sestříhaný z deseti živých vystoupení, které Pythoni během roku 2014 odehráli v Londýnské O2 aréně. Součástí jednoho z výstupů byl krátký film, který můžete v sestřihu vidět. Profesor Brian Cox začne zpochybňovat vědecká fakta uváděná v textu písně, aby byl vzápětí sražen vozíčkem Stephena Hawkinga, který pak za veselého zpěvu odsviští do vesmíru. :)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Až se budeš cítit mizerně, paní Brownová... nic se nebude dařit a život bude za houby stát, kolem tebe budou jen samí hlupáci a budeš to chtít vzdát... Vzpomeň si, že stojíš na planetě, co se vyvíjí a rychlostí 1500 kilometrů za hodinu rotuje. A je spočteno, že rychlostí 30 kilometrů za sekundu obíhá Slunce, které zdrojem našeho tepla je.

Slunce, ty a já i všechny hvězdy na nebi... to vše se každý den táhne do nekonečna. Rozpíná se po spirále 1600 kilometrů za hodinu v galaxii zvané dráha Mléčná. Ta naše galaxie obsahuje 100 miliard hvězd a 100 000 světelných let v průměru má. Uprostřed je vypouklina 16 000 světelných let silná, ale od nás se k ní za 3000 světelných let dostat dá.

Od středu galaxie jsme 30 000 světelných let a každých 200 milionů let ho oběhneme. A naše galaxie je jen jedna z milionů miliard v úžasném vesmíru, ve kterém si žijeme. Celý vesmír dokola, dokola se rozpíná, do všech směrů pěkně si to sviští. Nejrychleji, jak umí, rychlostí světla, však ty víš, 300 milionů metrů za vteřinu, ta rychlost nemůže být vyšší.

Tak si vzpomeň, až se budeš cítit zbytečná a nejistá, jak úžasná náhoda bylo tvoje zrození. A modli se, ať tam někde je inteligentní život, protože tady na Zemi zjevně není.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže takový El Cid 2: Wheels of Death?

00

Odpovědět

Technická poznámka k popisku videa - když je něco "titulní", tak se to musí významným způsobem objevit v titulu (filmu, divadelní hry a podobně). Např. Romeo je titulní postava Romea a Julie, zatímco inspektor Clouseau není titulní postava Růžového pantera, ač skoro nesleze z plátna. A ne, ani píseň při úvodních či závěrečných titulcích není titulní, pokud nenese stejný název jako film. Titulní písní "Monty Python's Meaning of Life" by mohla být skladba Meaning of Life, pokud by taková byla.

60

Odpovědět

Áha, toš na tohle nejsem odborník, jen jsem přeložila popisek z YouTube. :) A koukám, že jsem se do toho dobře zamotala. The Meaning of Life je film, The Meaning of Live je to nový album. U Monty Pythonů musí být všecko komplikované. :D

The song, which is the title track to “Monty Python – The Meaning of Live”, was originally written for the 1983 film, “Monty Python’s The Meaning of Life”. It has been re-recorded with the lyrics sung by Professor Stephen Hawking.

21

Odpovědět

+hAnkoTohle je titulní písnička z Meaning of Life:
https://www.youtube.com/watch?v=7DA2MKuI6fs

00

Odpovědět

Co mě ovšem neskutečně pobavilo, byla Retardis :D

190

Odpovědět

Poslednou vetou to celé pekne zhrnul :) Často mi pripadá, že človek, ktorý je inteligentný, trpí, dá sa povedať vývinovou poruchou. Pretože väčšina ľudí je rovnaká, kráča jedným smerom, zatiaľ čo inteligenti kráčajú tým svojim, často inými ľuďmi nepochopeným.
... chcel by som byť inteligent :/

161

Odpovědět

Originál z filmu Monty Python’s The Meaning tady: https://www.youtube.com/watch?v=buqtdpuZxvk

100

Odpovědět

Stephen Hawking je nejkrutější borec ze všech.

465

Odpovědět

Zřejmě i jeden z největších lidí všech dob všeobecně...

112

Odpovědět

Každý ví, že Stephen Hawking je podvod několika předních světových vědců, vzali jeho mrtvolu, dali ji na dálkově ovladatelný vozík a prostřednictvím něj pouští do světa nesmysly o neexistujících černých dírách a zkouší, jak dlouho bude trvat, než si toho lidi všimnou.

3939

Odpovědět

No, kdyby podle tvojí verze někdo natočil film, do kina bych na to asi šel.

481

Odpovědět

Áno, souhlasím, stejně tak jako je dnes již dobře známo že Petr Bezruč byl mrtvý švýcarský továrník, jehož mrtvé tělo poháněl pro svou propagandu Trockij hodinovým strojem a parou.

181

Odpovědět

Ach jo, škoda, že já nemám taky tak pěkný zpěvní hlas :D

320

Odpovědět

Odpovědět

omlouvam se, ze to neni k tematu ale nevi nekdo jakej je ten odkaz na erotickou pohadku co tu nekdo nechaval v komentari pod nejakym videem Na VC? diky za radu

1010

Odpovědět


Odpovědět

*Facepalm*

30